Ecuador ja Galapagose saared - kultuuri- ja loodusreis

Ecuador ja Galapagose saared - kultuuri- ja loodusreis

11.11.2023 - 27.11.2023
 Hind al 5689
Broneeri
Lõuna- Ameerikas paiknev eksootiline Ecuador pakub huvi nii kultuurihuvilistele kui ka looduse nautlejatele. Teeme tutvust maailma kõrgeima pealinnaga 2800 m kõrgusel asuva Quitoga,  põneva džungli maastikuga, unikaalsete Galapagose saartega.  Meeleolukad elamused  Andides, loodusparkides, indiaani turgudel, mägijärvede ääres.

Lugege Ecuadori kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM-QUITO
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn-Amsterdam kell  ja Amsterdam-Quito (lennugraafik täpsustamisel). Palume kontrollida kodunemise ja väljalennu aja vahetult enne reisi!
Saabume Quitosse, transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl hotellis***.
Vaba aeg puhkuseks ja sisse elamiseks.

2. päev SAN FRANCISCO DE QUITO
Hommikusöök. Täna teeme tutvust ametlikult maailma kõrgeima pealinnaga, mis on just 2800 m kõrgusel asuv San Francisco de Quito. See ekvaatorist vaid 25 km lõunas paiknev linn lisati UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse juba 1978. aastal ning on tänaseks üks paremini säilinud ning kompaktsemaid vanalinnu Lõuna-Ameerikas.
Meie alustame oma tutvumist San Francisco de Quitoga ,või lihtsalt Quitoga, nagu kohaliku seda kutsuvad. Quito koloniaalkvartal on kuulus oma kirikute poolest: La Catedral, El Sagrario, La Compania ja San Francisco kirik. Siinsetes kirikutes leiame kullatud altareid, kauneid skulptuure ning maale, mis pärinevad 17.-19. sajandist. Jalutuskäik viib meid läbi vanalinna, kitsaid tänavaid ääristavad Mauri kaaristutega hooned. Ühine lõunasöök.
Jõuame El Panecillo mäele, mille tipust avanevad imelised vaated Quito vanalinnale. El Panecillolt laskume juba modernsema linnaosa poole ning võtame suuna La Carolina pargile, kus peale kauni taimestiku võib saada osa kohalikust ecua-volly võistlusest, mis on Ecuadori versioon võrkpallist ning mis on kohalike hulgas väga populaarne. 
 
3. päev MITAD DEL MUNDO - EKVAATOR - OTAVALO INDIAANITURG - CUICOCHA JÄRV - PAPALLACTA
Hommikusöök. Täna võtame suuna põhja poole Otavalo linna. Bussiaknast avanevad meile kaunid vaated mägedele ning Ecuadori loodusele.
Mitad del Mundo - otsetõlkes „maailma keskkoha“ nime kandev paik on kuulus oma kena pargi ja etnoloogia muuseumi pärast. Kõigil on võimalus seista ühe jalaga põhja- ja teise jalaga lõunapoolkeral. Vaatame Charles de la Condamine 1744.-1763.a kestnud ekspeditsiooni tähistavat monumenti, sest just selle retke käigus pandi paika ekvaatori täpne asukoht. Siiski - geograafiliselt täpse ekvaatori asukoha juurde viib meid meie teekond juba edasi. Peatume Hacienda Guachala maamõisa juures, mis paikneb geograafiliselt täpselt ekvaatoril.
Umbes 90 000 elanikuga Otavalo linn on eelkõige kuulus oma Indiaani turu poolest, mida on siin peetud juba inkade eelsest ajast. Sajandeid on turud olnud mitte ainult kauplemiseks, vaid uudiste kuulmise, tutvuste sobitamise ning meelelahutuse kohtadeks. Andide oru värvikirevad turud on kuulsad oma suurepärase käsitöötekstiili poolest. Vaatame meiegi ringi kuulsal Otavalo turul ning linnakeses, kus kohtab pea igal sammul kohalike otavaleñosi, kelle tunneme ära sinise poncho, valgete pükste, pikkade punutud juuste ning väga omapärase hääletu kauplemisstiili järgi. Võimalusel sõidame maalilise Cuicocha järve äärde. Ühine lõunasöök.
Pärast lõunat läheme vaatama kaunist Peguche koske ning San Pablo järve, sest just siin, Imbabura vulkaani jalamil asuva San Pablo järve äärsetel aladel, on Otavalo indiaanlaste päris kodu. Liigume meiegi mööda munakiviteid järve kaldal, uudistame talusid ning rikkalikke puuviljavälju, hingame sisse karget ekvatoriaalse mäestiku õhku ning vaatame, milline näeb kaugusest välja Cayambe, 5790 m kõrgune vulkaan. Õhtuks naaseme mööda Pan-Ameerika kiirteed Quito piirkonnas paiknevasse Papallactasse. Soovijatel võimalik külastada Papallacta loodusliku termaalveega terme.
Majutume järgneval ööl hotellis***.
 
4. päev PAPALLACTA - DŽUNGLIRETK
Hommikusöök. Algab teekond tõelisse džunglisse. Väikeste paatidega sõidame mööda Napo jõge ning edasi kulgeb sõit juba mööda Arajuno jõge. Külastame Loomade Päästekeksust Amazooniaco, mis on spetsialiseerunud eri loomaliikide uurimisele, nende säilimise tagamisele ja re-integratsioonile. Saame tuttavaks eriilmeliste papagoide, ahviliikide, jaaguaride ja mitmete eksootiliste looma- ja linnuliikidega. Lõunasöök. Avaneb võimalus ka ujumiseks. Seejärel suundume Quichua suguharu peatuspaika, kus demonstreeritakse suguharu oskusi keraamika alal, omapärase joogi chica valmistamist ja serbatana kasutamist, mis õigupoolest tähendab puhutavate noolte abil küttimist.
Ööbime kahel järgneval ööl lodge tüüpi hotellis***.

5. päev PÄEV DŽUNGLIS
Hommikusöök lodge'is. Veedame terve päeva džunglis ja tutvume kohalike traditsioonide ning inimestega.
 
6. päev KOSKEDE TEE - BANOS
Hommikusöök. Täna suundume Amazonasest edasi mööda väga põneva nimega teed - Koskede Avenüü. Rio Verde külas teeme peatuse, et külastada El Pailon del Diablo nimelist koske. Möödudes mitmetest kaunitest koskedest viib tee meid edasi Puyo nimelise kohalike hõimude kaubavahetuspunktini, mida kutsutakse ka „ukseks džunglisse“. Teeme tutvust kohaliku pärdikute kaitsealaga ning Yanacocha varjupaigas näeme loomakesi, kes on ühel või teisel põhjusel inimeste abi on vajanud. Lõunasöök.
Edasi suundume Lõuna-Andides asuvasse armsasse 1800 m kõrgusel asuvasse Bañose linnakesse, mille nimi ise juba annab märku, et tegemist on soojade „vannide“ paigaga. 
Majutume Baños' hotellis.
 
7. päev  COTOPAXI RAHVUSPARK - RIOBAMBA
Hommikusöök. Baños on põnev piirkond, sest tänu aktiivsele Tungurahua vulkaanile avanevad maapinnale siin mitmed väävlirikkad veed, mida hellitavalt kutsutakse „väikeseks põrguks“.  Suhkrurooturg, kuumaveeallikad, Virgen De Aqua Santa kirik, värviline turuväljak ning hulgaliselt kohaliku käsitööd.
Suundume edasi mööda Vulkaanide Avenüüd.
​Cotopaxi rahvuspargis külastame loodusloo muuseumi ning Limpiopungo laguuni juures ületame Cotopaxi vulkaanilise platoo ning teeme tutvust Andide loodusega. Andide kõrgmäestikul võib kohata nii tillukest koolibrid kui majesteetliku kondorit. Lõunasöök.
Õhtuks jõuame Riobambasse, Chimborazo provintsi pealinna. Majutume hotellis***.
 
8. päev NARIZ DEL DIABLO RONG - INGAPIRCA - CUENCA
Hommikusöök. Soovijatel võimalik võtta ette rongisõit mägedes - Nariz del Diablo (tõlkes saatana nina). Põnevust ja meeleolukaid vaateid pakkuv sõit omalaadse vaaterongi katusel läbi Chimborazo maakonna ja Andide kõrgmäestiku. Teele jäävad kohalike hõimude külad, värvikirevates rõivastes rõõmsameelsed külaelanikud, haritud põllud, lumemütsiga kaetud majesteetlikud vulkaanid.
Jätkame oma teekonda lõunasse, Laguna de Coltast möödudes teeme peatuse 1535. aastal ehitatud La Balbanera kabeli juures, mida loetakse tänase Ecuadori pinnal asuvaks vanimaks kirikuks. Lõunasöök.
Järgmiseks suundume Ingapirca võimsa varemetekompleksi juurde, kus tutvume Ecuadori kuulsaima inkade perioodist pärit arheoloogiaalaga. Ingapirca linna varemed pole kunagi olnud ajaloohõlma kadunud. Uurimistöödega alustati siin prantslastest maadeuurijate abiga juba 1739. aastal. Külastame arheoloogilist ala ning muuseumi, mis viib meid tagasi Hispaania vallutuste eelsesse aega.
Õhtuks sõidame Cuencasse ning majutume kahel järgneval ööl hotellis.

9. päev CUENCA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Cuencat (UNESCO) peetaks Ecuadori kultuuri-, kunsti- ja käsitöökeskuseks. See on Ecuadori suuruselt kolmas ja Andide tähtsuselt teine linn ning linna rajas siia 500 aastat tagasi Hispaania konkistadoor Gil Ramierez Davalos. Madal asustus, munakividega kaetud tänavad, rohkearvulised hõbeda- ja kullapoed, värvikirev keraamika ja muidugi Panama kübarad. Cuencas leiame ka võrratuid tikandeid, nahkehistööd ning punutisi. Jalutame läbi vanalinna, tutvudes teele jäävate kirikute, arhitektuurimälestiste, käsitööpoodide ning lilleturuga. Külastame Panama kübarate valmistamise töökoda. Pärast linnaekskursiooni ootab meid tüüpilises kohalikus stiilis kujundatud restoranis lõunasöök. Veel väike jalutuskäik ning pealelõuna on kõigil vaba, et nautida selle kultuurse ja kunstilise linna võlusid.
 
10. päev CAJASE RAHVUSPARK - GUAYAQUIL
Hommikusöök. Tänast hommikut alustame sõiduga 4000m kõrgusel asuvasse Cajase Rahvusparki. Siinse rahvuspargi teevad eriliseks rohkem kui kakssada sillerdavat laguuni, mis kõik asuvad 3150-4450 m kõrgusel merepinnast. Laguune ühendavad pisikesed kristallselged ojad, mis kõik lõpuks Atlandi ookeani voolavad. Meie veedame esimese poole päevast looduses jalutades ja Andide muinasjutulist loodust nautides. Lõunasöök.
Õhtupoolikul suundume mägedest alla Guayaquili sadamalinna, mis on Ecuadori suurim linn ning ühtlasi ka tööstus- ja majanduskeskus. Linnaekskursioon - Guayaquili katedraal, „el Malecon“ ehk Guayaquili kuulus kaldapromenaad, Las Penase vanalinna osa.
Majutume kahel järgneval ööl hotellis. 

11. päev CHURUTE MANGROOVIDE LOODUSPARK - KAKAOISTANDUS
Hommikusöök. Ecuadori looduspargid on sama omanäolised ning erinevad nagu seda on Ecuador ise. Churute looduspark asub Ecuadori troopilisel madalmaal. Meie alustame selle paradiisiaiaga tutvumist paadisõiduga mööda mangroovimetsa Ecuadori Vaikse ookeani rannikul. Iibised, pelikanid, kormoranid ja jäälinnud on nendes mangroovimetsades püsielanikud. Mõõna ajal võib näha kohalikke, kes suurte korvidega krabisid korjavad ning pärdikuid, kes veepiiril silkavad ning toidupoolist otsivad. Lõunasöök.
Tagasiteel Guayaquili peatume kakaoistanduses ning saame teada, kuidas kasvab kakaopuu, kuidas valmivad oad ning mida kõike on vaja selleks, et tass kuuma kakaod meieni jõuaks.
 
12. päev LEND GUAYAQUIL-SAN CRISTOBAL, GALAPAGOSE SAARED - SAN CRISTOBAL 
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Siselend Guayaquil-San Cristobal (kellaajad täpsustamisel).
Saabume San Cristobalile ning majutume hotellis.
Lõunasöök. Pärast lõunat võtame suuna Loberia rannale, kus teeme tutvust meri-iguaanide ja laavasisalikega. Edasi kerge matk kaljude vahel ning me leiame end lindude keskelt tavalistest kajakatest kuni merikotkasteni. Pöörates pilgu üle sillerdava vee silmapiirile - kohtame neid kõiki. Tagasi rannale jõudes ootab meid veealune maailm, soovijail võimalus snorgeldada ning minna tutvuma kilpkonnade, korallide, merilõvide ning lugematu arvu värviliste kaladega. Õhtusöök.
 
13. päev SANTA CRUZ
Hommikusöök. Varahommikul viib kiirpaat meid Santa Cruzile. Suundume Santa Cruzi mägismaale tutvuma hiidkilpkonnadega. Lõuna kohalikus farmis ning pärast lõunasööki suundume taas rannikule, et teha laevasõit lahel. Soovijail on võimalus sukelduda või snorgeldada.
Majutume Santa Cruzi saarel kahel järgneval ööl hotellis. Õhtusöök.
 
14. päev PÄEVANE LAEVAKRUIIS 
Hommikusöök. Täna ootab meid sadamas jaht, et viia meid asustamata saarele. Päike, meresõit, eksootiline loodus, vaated ning hea toit - mida veel võiks ühelt puhkuselt soovida! Ühine lõuna- ja õhtusöök.
 
15. päev LEND SANTA CRUZ-GUAYAQUIL, LEND GUAYAQUIL-AMSTERDAM
Hommikusöök. Külastame Charles Darwini keskust.
Lend Santa Cruz-Guayaquil (kellaajad täpsustamisel). Lend Guayaquil-Amsterdam.

16. päev AMSTERDAM
Saabume Amsterdami. Majutus hotellis ja vaba aeg puhkuseks.
 
17. päev LEND AMSTERDAM-TALLINN
Lend Amsterdam-Tallinn (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

5689 €* /5999 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn-Amsterdam-Quito ja Guayaquil-Amsterdam-Tallinn;
 • Lennupiletid Guayaquil-San Cristobal ja Santa Cruz-Guayaquil;
 • lennujaamamaksud, käibemaks. Toitlustamine lennukis;
 • majutus koos hommikusöökidega Equadori maismaal vastavalt programmile korralikes hotellides*** (2-in. toad);
 • majutus Galapagose saartel 3 ööd vastavalt programmile, ekskursioonid ja laevakruiisid vastavalt programmile;
 • toitlustus vastavalt programmile (hinnas 13 lõunasööki, osad lõunasöögid on nn. lunch-box söögid);
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).

Lisakulud:

Galapagose saarte külastusel lisanduvad reisi hinnale Galapagose saarte obligatoorsed turismi- ja loodusmaksud ca 140 USD (tasutakse kohapeal, lõplik hind täpsustamile).
Ecuadoris on kombeks anda teenindajatele jootraha. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja bussijuhile ca 50 usd. 

Lisatasu ees võimalik:

 • Tervisekindlustus€, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • 1-se majutuse lisamaks kogu reisi vältel 970 €

Lisainfo

Lennuinfo KLM liinilendudel Amsterdam-Quito ja Guayaquil-Amsterdam:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x35x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 12 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Lendudel Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Tallinn:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

 
Kõrgeim punkt reisimarsruudil on 3300m, seega tavapäraselt kõrgmäestiku haigust ei esine. Siiski soovitame konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga.

Kasutusel on USD. Soovitame kaasa võtta väikeseid kupüüre, suuremate ühikutega (al 50 USD) võib esineda probleeme. Suuremates poodides on kasutusel ka peamised krediitkaardid.
Vajalik on adapter. 120V 60Hz

Samuti palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee/

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

 MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja reisidokumendid

Eesti Vabariigi kodanikul on õigus viibida Ecuadoris viisavabalt kuni 90 päeva korraga 6 kuu jooksul.
Vajalikud dokumendid: pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenedes; edasi-tagasi lennupiletid, piisavad rahalised vahendid.
11.11.2023 - 27.11.2023
 Hind al 5689
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eerika ja Viljar
Täname Tead ja Germalot! Oli suurepärane - meeleolukas, lahe ja igati super Tuneesia kultuurireis ja seda sõna otseses mõttes! Nägime kogu maad ning eredaid elamusi jagus ka kõrbes! Tasus minna, jäime VÄGA rahule!
J
Juhan
Käisime abikaasaga Kreeka kultuurireisil. Hästi organiseeritud reis ja imeline giid Ester Laansalu, kelle teadmised Kreeka kohta olid võrratud. Aitäh!