Eesti - Setomaa ja Võromaa

Eesti - Setomaa ja Võromaa

29.05.2021 - 30.05.2021
 Hind al 129
Broneeri
Mõnusalt kulgeb oma igapäevases rütmis elu Eestimaa kagupiiril.  Voogavad maastikud ja sinakasrohelised järvesilmad, mida hellitavalt embavad vaiguselt lõhnavad palumetsad. Kiirelt tormav aeg on ometi nii paljut siin alles hoidnud, mille me linnasaginas otsekui kõrvale oleme jätnud. Soe pilk ja naeratuse saatel öeldud tere teevad alati südame soojaks! Setomaal ja Võromaal hoitakse võibolla küll omaette, aga lahtine meel ja uudishimu maailma ja inimeste vastu teeb siinsed inimesed avatuks kõigele heale!    

Reisikava

1. päev TALLINN – VASTSELIINA – MIIKSE JAANIKIVI – OBINITSA - VÄRSKA
Väljasõit Tallinnas Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 07:00.
Väljasõit Tartust AHHAA-keskuse parklast kell 9:30

Vastseliina kants kõrgub ida ja läänemaailma piiridel. Piirilinnuse rajamist alustasid Tartu piiskop ja Liivimaa ordu  1342. aastal. Kuigi ajad on jätnud võimsast rajatisest alles ainult müürikatked, mõjuvad need veel tänapäevalgi Piusa jõe ja Meeksi oja kaldal suursuguselt. Keskajal asus linnuses paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353. aastal leidis linnuse kabelis aset Valge Risti ime ja sellest saati on Vana-Vastseliina tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele oluline sihtkoht. Siia tuldi kummardama imettegevat püha risti, mis asus lossi kabelis. Vastseliina kantsiga on seotud paljud kohalikud legendid. Vana Vahtsõliina lugu on uuele elule ärganud külastuskeskuses-muuseumis. Linnuse territooriumile kunagise lossikabeli kohale on rajatud väike palverändurite kabel.

Miikse Jaanikivi ja kirik. Vana lugu jutustab, et Jaanikivil olla istunud ja jalgu puhanud või koguni maganud  Püha Jaan (Ristija Johannes). Aastasadu on siinkandis usutud kivi imettegevasse jõusse ja tuuakse kivi juurde haigeid, toetatakse valutav käsi või jalg vastu kivi. Ravitoime usutakse olevat ka ojaveel ja selgeveelisel silma-allikal.  Ristija Johannese õigeusu kiriku ehitasid 1953. aastal omal algatusel koguduse liikmed vana kiriku asemele. Pühakoda pühitseti aastal 1956.

Peatume Obinitsa külakalmistul ja vaatame külakirikut. Vanad kääpad ja lauluema Hilana Taarka haud. Räägime leelost ja paasapäevast ja lauluemadest. Külastame Seto galeriid Hal’as Kunn. Räägime Setomaast ja kohalikust kultuurielust.
Obinitsa vanad külamaastikud, muuseum ja tsässon.  
Õhtuks saabumine Värskasse. Majutamine Värska spaahotellis. Soovijaile õhtusöök Tsäimajas koos leeloga (lisatasu eest).

2. päev VÄRSKA - PODMOTSA TSÄSSON – SAATSE – JUMALAMÄGI, SÕIT TALLINNASSE
Hommikusöök.  Podmotsa küla ja tsässon.  Eesti – Vene piiril asuv vana küla ja kalmistu asub tõenäoliselt muistse hiiemetsa kohal. Liivi sõja aegsed kiviristid ja Kolmainupühale pühitsetud tsässon. 
Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse üle Eesimaa kuulsat Värska mineraalvett ja siin saab sanatooriumis ka tervist kosutada või veekeskuses lõõgastuda. Värska Setu talumuuseumis saab näha, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Hubane talutare, aidad, laudad, suitsusaun, savikoda ja palju muud. 
Kirikukroonikate järgi on Saatse nimi olnud kauges minevikus Korki või Gorki. Praegune nimi Saatse on tulnud venekeelsest külanimest Zatserenje, mis muutus aja jooksul Satseeriks (Satserinnaks) ja siit sai juba nimeks Saatse. Saatse küla kuulub Satserinna nulka. Püha Paraskeva õigeusu kirik ja selle ümber paiknev vana kalmistu. Kirikus on säilinud polükroomne puunikerdus 18. sajandist. Kunstimälestisena on kaitse all ikoon Paraskeva Pjatnitsa lugu. Külastame Saatse muuseumi vanas koolimajas.
Kolossova küla serval kõrgendikul asuv Jumalamägi on üks setode põlistest pühapaikadest. Siia tuldi ikka abi paluma vinduvate vihmade ja pikaleveninud põua ajal.  See vana tava on jälle ellu äratatud ja tee kõrgendikule ei rohtu. Tulija toob miskit meelehead kaasa ja jätab selle Setomaalt pärit skulptori Renaldo Veeberi loodud Peko kuju juurde.  Seejärel alustame tagasisõitu. 

Reisi hind

129 €* /135 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused
 • majutus koos hommikusöögiga (2-in toad)
Lisakulud
 • ühene majutus 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Vastseliina linnuse külastuskeskus täiskasvanu 9 €, seenior ja õpilane 7 €, perepilet 24 €, linnuse ala külastus 3 € 
 • Setomaa muuseumid (Värska, Obinitsa, Saatse ja kindral Reegi maja Värskas) 15  seeniorid ja õpilased 10 €
 • Laevaretk Värskas 20 € 
 • Galerii Hal’as Kunn 5 €
 • Pakutrüki töötuba galeriis Hal’as Kunn 7€ 
 • Annetus Saatsõ kirikus
 • Lõunasöök Obinitsas Taarka tarõs 15 €  
 • Õhtusöök Tsaimajas koos leeloga (ettetellimisel, tasumisel kohapeal), hind täpsustamisel

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem.  Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
Meie giidid korraldavad soovijatele ühised lõuna- ja/või õhtusöögid ja annavad nõu muude küsimuste korral. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
29.05.2021 - 30.05.2021
 Hind al 129
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  139
Soomaa rahvuspark ja Mulgimaa
22.05.2021 - 23.05.2021
Vaata lähemalt
Hind al  99
Eesti - ainulaadne Kihnu saar
05.06.2021
Vaata lähemalt
Hind al  99
Eesti - Osmussaar ja killuke Skandinaaviat
06.06.2021
Vaata lähemalt

Kliendid meist

P
Pilvi
Oleme Teile väga tänulikud kõikide unustamatute reisielamuste eest ja soovime jätkata ka järgmisel aastal. Olen Teie bürooga reisinud alates 2000. aastast ja reisin kuni tervist jätkub. Loodan, et elame üle need rasked ajad ja huvitavad reisid seisavad jälle ees.
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.