Eesti - Tartu (kunsti)vaimu otsimas

Eesti - Tartu (kunsti)vaimu otsimas

28.11.2020 - 29.11.2020
Giid Triinu Borga
 Hind al 139
Broneeri
Oleme kokku pannud väga erilise Tartu teemalise programmi Tartu Triloogia, mis keskendub noorusliku linna vanades jälgedes astumise täiesti uut rada. Tutvustame uusi ja vanu paiku, mida isegi kõik tartlased hästi ei tunne ja kohtume inimestega, keda polegi tänavapildis nii lihtne ära tunda, aga kelle  vaimne maailm on osa linna vaimust. Projekti mõte on  tutvustada Tartut kui Eesti kultuuri- ja kunstielu olulist linna ja seda mõned aastad varem kui Tartu kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit aastal 2024.
 

Reisikava

Triloogia esimene osa. Tartu kunstivaimu otsimas.

1. päev VILTUNE MAJA - VANALINN JA TOOMEMÄGI - APARAADITEHAS
Koguneme kell 09:00 Estonia teatri vastas asuvas parklas, kust alustame oma päevast ringsõitu Germalo Reiside mugava reisibussiga.

Reis tutvustab kõike uut ja põnevat, mis vana ja uue Tartu kunstieluga seotud.
Tartusse jõudes alustame kuraatorituuriga Raekoja platsil asuvast kuulsast viltuvajunud hoonest, millel on Pisa tornist suurem kalle ja kus tegutseb Tartu Kunstimuuseum.
Teeme lõunapausi Eesti ühes vanimas kohvikus Werner, millel on oma oluline koht Eesti kultuuriloos ning mis on olnud kõikide tartlaste, aga eriti ülikooli õppejõudude ja üliõpilaste lemmikpaik. Stammkundedeks on olnud nii Konrad Mägi, Betti Alver, Friedebert Tuglas, Jaan Koort, Paul Ariste, Villem Ormisson, Jaan Tõnisson ning eesti kirjanduse professor Gustav Suits, kes tavatses siin eksameid vastu võtta.
Pealelõunal teeme jalutuskäigu vanalinnas ja Toomemäel, kus tutvume märgilise tähendusega Tartu skulptuuride ja mälestusmärkidega (Suudlevad Tudengid, Lotman, Isa ja poeg) ja miks mitte ka linna tänavakunstiga.
Seejärel seame sammud Tartu uue kunsti piirkonda Aparaaditehasesse, kus külastame Kogo galeriid ja Raul Oreškini galeriid, mis tutvustavad just Tartu kunstnike loomingut ja kunstielu. Võimalusel kutsume kohtumisele ka mõne värvika Tartu kunstniku, et saada osa vahetust vestlusest loominguliste inimestega. Peale galeriisid on meid ootamas Peninuki degustatsioon, kus õhtu raames tutvustatakse uuema pölvkonna siidri ja limonaadi tegemist ja kergitatakse destilleerimise müstikaloori. Degusteerime erinevaid napse ja alkoholivabu jooke, saate palju teada nii baarindusest kui jookide tegemisest ning segamisest ja seda väga lõbusal ja avatud moel. Pärast joovastavat koolitust saab tehasehindadega kaasa osta  nii põhitooteid kui üksikuid rariteete.
Seejärel suundume õhtusöögile Aparaaditehase tuntumasse restorani nimega Aparaat. 
Soovijatel on Aparaaditehase külastamise alternatiivina võimalik suunduda hoopis mõnda Tartu teatritest. Sadamateatris etendub täna etendus "Teineteiseta".
Majutume Tartu kesklinnas hotellis***.

2. päev VABA HOMMIKUPOOLIK TARTUS, KONRAD MÄGI ATELJEE
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik Tartus.
Seejärel käime Konrad Mäe kunagises elu- ja töökohas Tartu raeplatsi nurgal, kus praegu asub Konrad Mägi Ateljee, mis on prantsuse natuuriõpetusest lähtuv vabaakadeemia. Ajame juttu mõne stuudiolase ja põhiõppejõuga ja räägime pallaslikust maaliõpetusest ning proovime ka ise modelli krokiiga tutvust teha.
Pärastlõunal alustame tagasiteed Tallinnasse.

Reisi hind

139 €*
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 6. novembrini broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused. Sellele reisile on limiteeritud kohtade arv.

Hind sisaldab:​
* sõit kõigi mugavustega Germalo Reiside reisibussiga;
* majutus Tartus kesklinna hotellis*** (2-in tuba), hommikusöökidega;
* ekskursioonid eesti keeles, giidi teenused;
* kuraatorituur Tartu Kunstimuuseumis.

Lisatasu eest võimalik:
* lõunasöök Werneri kohvikus u. 10 € (grupimenüü: supp/kook/kohv);
* Tartu kunstimuuseumi sissepääsupilet 6 €;
* K. Mägi ateljee krokerii töötuba 12 €;
* Peninuki degusteerimine 15 €;
* õhtusöök restoranis Aparaat u. 15 € (grupimenüü).

Lisainfo

Kuidas reisime
  • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. 
  • Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
  • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed.
  • Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
  • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
  • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
  • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
  • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
  • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
  • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
28.11.2020 - 29.11.2020
Giid Triinu Borga
 Hind al 139
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.
K
Karin
Väga tore, et sellel erilisel ajal ikka mõni reis ka teoks saab. Island-tule ja jää maa, tõesti eriline paik. Suured tänud giididele, eriline pärl on Askur.