Eesti - vana hea Võromaa

Eesti - vana hea Võromaa

24.07.2020
 Hind al 49
Broneeri
Ühepäevane mõnus kulgemine viib meid taaskohtuma  Võrumaa kõige kaunimate paikadega. Millal viimati vaatasite Munamäe pilvepiirilt Eestimaad? Võrumaa on sõbralik ja avatud, üks omamoodi kant. Eestimaa kaunimad loodusvaated, rikkalik kultuuripärand ja kohaliku elu rahulik ja tarmukas kulgemine! Liigume palju looduses - on ruumi ja õhku! 
Uued elamused, uued tutvused - grupireisiga Eestimaad avastada on võrratu!

Reisikava

Väljasõit Tallinnast Estonia Teatri vastas asuvast parklast kell 6:30.
Bussisõit Tallinn-Tartu. Väljasõit Tartust Ahhaa-keskuse parklast kell 8:30.

Võru on Eestimaa vanade linnade hulgas noorim, asutatud 1784. aastal Katariina II ukaasiga. Ometi on Tamula järve kallastel inimesed elanud juba rohkem kui 6000 aastat! Lühipeatus Võru linnas. Tamula park ja Lauluisa mälestussammas. Võru linna uus supermoderne keskväljak. 

Rõuge on küllap üks kaunimaid kohti Eestimaal. Vaated ürgorule ja Eestimaa sügavamatele järvedele. Rõuges asub Eesti sügavaim järv, Suurjärv (suurim sügavus 38 m), lisaks on ümbruskonnas veel kuus järve -  Valgjärv, Liinjärv, Kaussjärv, Ratasjärv, Tõugjärv ja Kahrila järv. Rõuge kiriku praegune hoone on ehitatud 18. sajandil, kiriku juures asub vabadussõja monument. 26. juunil 2010 avati Rõuges Eesti ema monument, mille kavandi autoriteks oli Ilme Kuld ja Riho Kuld. Varjuküllane Ööbikuorg ja huvilised saavad tutvust teha Rõuge nupukate inimeste meistertatud vesioinaistega.

Haanja ja Suur Munamägi. Pilvepiirilt näeb kaugele, hea ilma korral võib isegi Petseri kloostri valendavaid müüre näha! Lätimaa metsadest ja järvesilmadest rääkimata! Suur Munamägi (318 m) asub Haanja kõrgustiku keskosas Võrumaal ja on nii Eesti kui ka Baltikumi kõrgeim mägi. Suure Munamäe tipus asub vaatetorn, kust saab vaadata koguni 346,7 meetri kõrguselt Eestimaad ligi 50 km raadiuses. Suure Munamäe vahetus läheduses asuvad teisedki Haanja kõrgustiku kõrgemad „tipud“. Otse Munamäe jalamil asub sümpaatne restoran „Suur Muna“.
 
Vastseliina kants kõrgub ida- ja läänemaailma piiridel. Piirilinnuse rajamist alustasid Tartu piiskop ja Liivimaa ordu 1342. aastal. Kuigi ajad on jätnud võimsast rajatisest alles ainult müürikatked, mõjuvad need veel tänapäevalgi Piusa jõe ja Meeksi oja kaldal suursuguselt. Keskajal asus linnuses paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353. aastal leidis linnuse kabelis aset Valge Risti ime ja sellest saati on Vana-Vastseliina tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele oluline sihtkoht. Siia tuldi kummardama imettegevat püha risti, mis asus lossi kabelis. Vastseliina kantsiga on seotud paljud kohalikud legendid. Vana  lugu on uuele elule ärganud külastuskeskuses-muuseumis. Linnuse territooriumile kunagise lossikabeli kohale on rajatud väike palverändurite kabel.
Tagasisõit Tartusse ja Tallinnasse.

Reisi hind

49 €* / 59 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.
Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Suure Munamäe vaatetorn: täiskasvanud, jalgsi/liftiga 4€/6€, õpilased, üliõpilased 3€/6€, pensionärid 3€, perepilet (2 täiskasvanut + lapsed) 11€/18€
 • Vastseliina ordulinnuse külastuskeskus täiskasvanu 9 €, pensionär ja õpilane 7 €, perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last) 24 €, linnuse ala külastus 3 €

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisi hind on arvestatud inimese kohta kaheses pingis koos kaaslasega juhul kui on tegemist ühise leibkonnaga. Kõigile eraldi reisivatele inimestele on tagatud bussis 2 istekohta. Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

24.07.2020
 Hind al 49
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!