Etioopia - rännak Eedeni aias

Etioopia - rännak Eedeni aias

21.11.19 - 01.12.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 2399
Broneeri
2 vaba kohta
Õnneks on maailmas on paiku, mis jäävad eemale 21. sajandi kiirustamisest. Ikka otsime alguse lätteid ja tahame teada, miks maailm on nii mitmekesine ja mõõtmatu. Siinsed hõimud on säilitanud traditsioonid, mis pärinevad aastatuhandete hämarusest, siinsed legendid räägivad aegadest, mil maailm oli täis harmooniat. Siin püsib ristiusk ikka veel apostliteaegses puhtuses ja siiruses. Igavikulisena tunduv küsimus – kust me tuleme – saab ehk siin vastuse: Eedeni aed, inimkonna häll on Etioopias.

Reiskava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 13:00-17:25 ja Istanbul-Addis Abeba kell 19:35-00:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK0676).
Saabumine Bole rahvusvahelisele lennuväljale. Transfeer hotelli. Majutume Addis Abebas kahel järgneval ööl hotellis Momona Hotel või sarnases.

2. päev ADDIS ABEBA
Hommikusöök. Tutvumine Etioopia pealinnaga. Addis Abeba asub Entoto mägedes 2500 meetri kõrgusel merepinnast. Addis Abeba (amhaari keeles uus lill) on suhteliselt noor linn, asutatud 1886. aastal kuningas Menelik II poolt. Meeleolukad ja kaootilised linnamaastikud, mida ilmestavad jakaranda puudega ääristatud laiad tänavad.  tutvumist Addis Abebaga. Ekskursiooni käigus näeme endist kuningapaleed, Kolmainu katedraali ja külastame Rahvusmuuseumi, mille kuulsaim asukas on 3,5 miljonit aastat tagasi elanud inimese eellane Lucy. Ülihuvitav ja hinnaline arheoloogia- ja etnograafiakollektsioon. Tõuseme bussiga Entoto mägedesse, et nautida linnapanoraami ja imetleda mägede ilu ning muidugi ei jäta me külastamata Aafrika üht suurimat turgu Merkatot.

3. päev LEND ADDIS ABEBA-AXUM, PÕHJALIK EKSKURSIOON AXUMIS
Hommikusöök. Lendame Etioopia iidsesse keskusesse Axumisse. Lend Addis Abeba-Axum kell 07:40-09:40 (lennunumber ET128).
Axum on iidse tsivilisatsiooni keskus, mida legendid seostavad ka legendaarse Seeba kuninganna riigiga. Võimas keskus püsib siin 400 eKr- 10. sajandini AD. Just Axumi hakatakse keskaegsetes ürikutes nimetama Etioopiaks. Muistne linn asub Adwa mägede jalamil 2130 meetri kõrgusel merepinnast. Axumi ajaloolised mälestised on kantud UNESCO nimistusse. Obeliskide park, kus asuvad kümned võimsad obeliskid, mille püstitasid kunagised valitsejad. Obeliskid on kuni 33 meetrit kõrged ja võivad kaaluda kuni 500 tonni. Vanad kirjamärgid ja sümbolid. Vanade hauakambrite salapära ja Etioopia õigeuskliku  kiriku kloostrid. Veel tänapäevalgi on ligi 75 protsenti linna elanikest kristlased. Siioni Maria kirik on tähtsamaid pühakodasid Etioopia kirikus. Pikka aega oli see ka paigaks, kus krooniti kuningaid. Pärimuse järgi asub siin Vanast Testamendist tuntud seaduselaegas koos käsulaudadega.
Ööbime hotellis Yared Zema või sarnases.

4. päev LIMALIMO MÄED
Hommikusöök. Algab sõit Gonderi suunas. Teekonnal saatjaks dramaatilised vaated teravatipulistele mägedele ja kirgasrohelistele orgudele. Meie teekond kulgeb Simieni mägede rahvuspargis, mis on kantud UNESCO looduspärandi nimistusse. Mägede moodustumine on toimunud miljonite aastate jooksul seismiliste ja vulkaaniliste protsesside tulemusena ja needsamad protsessid on lõhestanud mägedesse sügavaid kanjoneid ja kergitanud mägede teravad tipud kuni 4400 meetri kõrgusele. Teadlased usuvad, et koos Drakenbergi ahelikuga Lõuna-Aafrikas on just Simieni mäed vanimad meie planeedil. Läbisõidul näeme mitmeid traditsioonilisi külasid. 
Majutume mägedes lodge tüüpi majutuses  Simien Lodge või sarnases.

5. päev GONDER
Hommikusöök. Jätkame sõitu Etioopia vanasse pealinna Gonderisse. Teekond kulgeb läbi kaunite maastike ja paljude traditsiooniliste külade. Saabumine Gonderisse ja majutume hotellis.
Tutvumine linnaga. Gonder on rajatud 1636. aastal kuningas Fasiladese poolt ja sellest sai Etioopia pealinn ning kuninglik residents järgnevaks kaheks sajandiks. 17.-18. sajandil rajatud luksuslik kuninglik kompleks hämmastab erinevate ehitusstiilide rohkusega. Siinses arhitektuuris on segunenud nii ida- kui läänemaailma traditsioonid. Fasiladese palee, ametnike majad ja saunad. Mõne kilomeetri kaugusel kuninglikust kompleksist asub Debre Berhan Selassie kirik (Kolmainuse valgus). Mäe tipult avanevad kaunid vaated Gonderi linnale ja ümbritsevale maastikule. Võimsa 13 torni ja müüriga ümbritsetud kiriku interjöörides on kaunid 17. sajandi maalingud. Kiriku lae- ja seinamaalingud on üheks parimaks näiteks Etioopia sakraalsest kunstist. Eelkõige vapustab kiriku lagi, kust pühakotta astunud rändaja poole vaatab alla 104 monalisalikult naeratavat inglit.
Majutus hotellis.

6. päev BAHIR DAR - SINISE NIILUSE KOSED TIS ISAT
Hommikusöök. Saabumine Bahir Dari, mida peetakse üheks ilusamaks linnaks Etioopias. Bahir Dar on olnud tähtis kauplemiskeskus ja siin asub ka endise keisri Haile Selassie üks luksuslikest paleedest.  Sõidame Sinise Niiluse koskede juurde, mida kohalikud nimetavad Tis Isat (Tule suits). Siin alustab legendaarne jõgi oma voolamist ja vesi laskub suurvee perioodil võimsate koskedena alla 400 meetri kõrguselt. Sinine Niilus annab suurema osa Niiluse vetest, ligemale 85 %. Siinsel märgalal pesitseb hulgaliselt linnuliike ja jõe kallastel jalutades võib kohata jõehobusid ja krokodille ning näha kohalikke askeldamas papüürusepaatide tankade juures.
Majutume kahel järgneval ööl Bahir Daris hotellis Jacaranda.

7. päev BAHIR DAR  – PAADISÕIT TANA JÄRVEL
Hommikusöök. Paadiretk Tana järvel. Etioopia suurimal järvel on ühtekokku 37 saart. Paarikümnel saarel asuvad kloostrid ja pühakojad. Zeghe saare kloostrites ja kirikutes võib näha imelisi freskosid ja erinevate Etioopia kuningate kroonijuveele ning kristlikke reliikviaid ja vanu inkunaableid.

8. päev BAHIR DARIST LALIBELASSE
Hommikusöök. Pärast hommikusööki sõit Lalibelasse. Täna läbime taas kaunid maastikud ja teeme peatusi traditsioonilistes külades, et tutvuda lihtsate inimeste eluga. Hilisel pärastlõunal saabume Lalibelasse. Lalibelat nimetavad paljud etiooplased Teiseks Jeruusalemmaks. Lasta mägedes asuv püha linn on kuulus eelkõige kaljudest välja raiutud kirikute poolest. Alustame tutvumist linnaga ja 12. sajandist pärit kaljukirikutega (UNESCO maailmapärandi nimekirjas). Ööbimine kahel järgneval ööl Lalibelas hotellis Lal Hotel & Spa või sarnases.
 
9. päev LALIBELA KOOBASKLOOSTRID
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Lalibelaga. Linnas ja selles lähistel on ühtekokku paarkümmend 12.–13. sajandist pärit kaljukirikut, mille all asuvates koobaskloostrites võib ikka veel kohata erakuid. Kohalikud usuvad, et siin kusagil asub ka esimese inimese Aadama haud. Õhtul osaleme kohvitseremoonial.

10. päev LEND LALIBELA-ADDIS ABEBA, LAHKUMISÕHTUSÖÖK KOOS FOLKLOORIKAVAGA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Lalibela–Addis Abeba kell 13:10-14:10 (lennunumber ET121).
Lahkumisõhtusöök koos parimate roogadega Etioopia köögist ning Etioopia tantsude lauludega (õhtusöök hinnas). Transfeer lennujaama.
 
11. päev LEND ADDIS ABEBA-ISTANBUL-TALLINN
Lend Addis Abeba-Istanbul kell 01:50-07:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0677), jätkulend Istanbul-Tallinn kell 09:40-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisi hind

2399 €* / 2525 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn–Istanbul-Addis Ababa ja Addis Ababa-Istanbul–Tallinn
  Siselennud vastavalt programmile
  Lennujaamamaksud, käibemaks
  Majutus hotellides*** koos hommikusöögiga ning muu toitlustus vastavalt programmile (2-in. toad).
  Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile
  Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja
  Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule)
Lisakulud:
 • Etioopia viisa koos vormistamisega 60 €.
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustuse al 18,88 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisamaks 390 €
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Kõikidel reisijatel on vajalik vormistada Etioopia e-viisa. Viisa vormistamise tasud lisatakse arvele ning see kuulub tasumisele koos viimase osamaksega. Viisa vormistamiseks on vajalik 15. oktoobriks Germalo Reiside kontorisse tuua või saata e-mailiga:
 • Dokumendifoto 
 • Passikoopia (passi kehtivus vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu)
 Täpsem info: http://ethemb.se/consular-service/visa/

Kaart:

21.11.19 - 01.12.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 2399
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Etioopia - rännak Eedeni aias

Vaata reisist pilte