Filipiinid - ringreis ja rannapuhkus

Filipiinid - ringreis ja rannapuhkus

20.03.2025 - 01.04.2025
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Filipiinid - maapealne paradiis! Ümbritsetud türkiissinisest ookeanist, Filipiinid on kui Eedeni aed keset lõputuid vetevälju. Siinsetel tuhandete aastate vanustel riisiterrassidel elavad rõõmsad ja rahulikud inimesed, kes hingavad loodusega ühes rütmis. Vulkaanilised mäed, kristallselged veed, säravvalged liivarannad, soojas meretuules kergelt õõtsuvad palmid — see on unistus, mis saab Filipiinidel reaalsuseks! Filipiinide pealinn Manila on tõeline troopiline pealinn oma sära, elu ja emotsioonidega. Arhitektuuriline sulam aasia ja koloniaalstiilist, võrratu köök värskest ja maitsvast toorainest. Nad teevad kõike omamoodi, sügavalt usklikud ning üdini elujaatavad. Nad ei armasta piiranguid, isegi nende taksodel puuduvad tihti uksed ja aknad. Kutsume Teid avastama selle imelise riigi saladusi.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN – ISTANBUL 
Kogunemine kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK14224 Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL-MANILA
Jätkulend Istanbul-Manila kell 01:55-18:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK84). Saabume Manilasse ja transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Manilas hotellis. Vaba aeg puhkuseks. 
Õhtune jalutuskäik mööda Manila Baywalki või Rizali parki annab meile aga esimese pilgu sellest elavast linnast. Põhjalikuma tutvumise jätame homseks!
 
3. päev MANILA
Hommikusöök hotellis. Teeme tutvust Filipiinide pealinna, Manilaga. Linn on Filipiinide saarestiku majanduslik, poliitiline ja kultuuriline süda. Esimeseks peatuseks on Manila vanalinn - Intramuros. 16. sajandil Hispaania koloniaalvõimude poolt ehitatud müürid, väravad ning Santiago bastioni varemed tõestavad ilmekalt Manila tähtsust sadama- ja kaubalinnana. Intramurose südames asuvat Plaza de Romat ääristavad Manila olulisimad hooned: katedraal, rahandusministeerium. Järgmisena suundume Rizali parki. Aasia üks suurimaid linnaparke on olnud tunnistajaks Filipiinide ajaloo tähtsaimatele sündmustele. 19.sajandil mõrvati siin Jose Rizali, Filipiinide kuulsaim vabadusvõitleja. Aastal 1946 loeti ette Filipiinide iseseisvusdeklaratsioon. 2015. aasta jaanuaris pidas Paavst Fransiscus 6000000 inimesele missa. Pärastlõunal teeme jalutuskäigu Binondo linnaosas, mida peetakse üheks vanimaks Hiinalinnaks maailmas. 

4. päev MANILA - VIGAN
Hommikusöök hotellis. Võtame suuna Vigani poole. Tänane päevareis viib meid põhja poole läbi Luzoni laiade ja viljakate tasandike. Niinimetatud kesktasandikud moodustavad riigi riisikausi. Tee peal teeme tihtipeale peatuseid ja laseme tänavamüüjatel meile pakutavat kaupa näidata. Meie sihtkohaks on võluv Vigani linn. Majutume Viganis kahel järgneval ööl.

5. päev VIGAN
Hommikusöök hotellis. Lõuna-Hiina mere rannikul asuv Vigan on kaunis linn, mida ilmestab omapärane segu koloniaalstiilist ja Hiina mõjutustest. Teeme tutvust Vigani vanalinnaga, kasutades traditsioonilist liiklusvahendit kalessi. Ametlikult 1572. aastal hispaanlaste poolt asutatud rannikulinn Vigan on tegelikult tunduvalt vanem, pärinedes esimeste Hiina kaupmeeste ajast. Tänase Vigani elanike hulka kuulub mitmeid Hiina juurtega kristlike kreoole, kelle esiisad on mänginud olulist rolli Vigani arengus. Vigani arhitektuuri unikaalsusest annab tunnistust UNESCO maailmapärandi nimistusse lisamine. Õhtustada võib kohalikus restoranis, kus leiate suurepärase sulami Hispaania ja klassikalisest hiina köögist. Majutus hotellis Viganis.

6. päev VIGAN - SAGADA
Hommikusöök hotellis. Sagadasse viival mägiteel on suurejoonelised panoraamvaated garanteeritud. Kuid enne seda ootab meid veel üks UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv koht: barokkstiilis kindluse moodi kirik Santa Marias. Sagadasse jõuame keskpäeva paiku. Filipiinide mägismaal asuv Sagada on väike linnake, mis on tuntud oma imelise looduse ja pikkade traditsioonide poolest. 1500 m kõrgusel asuvas Sagadas on Filipiinide pärismaalaste kultuur paremini säilinud kui madalamatel aladel, kuna Hispaania kolonistid ei suutnud pikka aega Sagadat kaitsvat mäeahelikku ületada. Sagada kuulsaim vaatamisväärsus on vaieldamatult kõrgel mäeküljel asuv Sagada surnuaed, mis koosneb kaljuseinale rippuma kinnitatud kirstudest. Au siia maetud saada tuleb aga välja teenida! Sagada on Filipiinide kuulsaima fotograafi Eduardo Masferre sünnilinn. Paljud restoranid ja hotellid on kaunistatud tema kuulsate fotodega kohalikust elu-olust. Kuna Sagada on tuntud kohvikasvatuspiirkond, siis soovitame proovida kohalikku kohvi. Majutus hotellis Sagadas. 

7. päev SAGADA – BANAUE
Hommikusöök hotellis. Täna suundume Banaue poole. Jätkame mägiteedel. Suurejoonelised mäenõlvad koos efektsete terrassidega ei paista lõppeda tahtvat. Iga mäenõlva, ükskõik kui järsk, kasutatakse riisi, puu- ja köögiviljade kasvatamiseks.
Bontocis külastame vaatamist väärivat etnoloogiamuuseumi, siis möödume Mount Polise mäest ja jõuame lõpuks päeva sihtpunkti Banauesse.
Jõuame Banaue piirkonda, majutus järgneval kahel ööl hotellis Banaues.

8. päev BANAUE – FILIPIINI KORDILJEERIDE RIISITERRASSID
Need 1995. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse lisatud unikaalsed riisiterrassid on käsitsi mäekülgedele rajatud. Terrasside ehitamine Kordiljeerides algas u. 2000 aastat tagasi. Koloniaalkultuur ei ole Filipiinide riisiterrasse mõjutanud. Riisiterrasside vahele on pikitud maalilised külakesed, kus veel tänagi on hooned ehitatud neljale palkjalale. Traditsioonid, uskumused ning käsitöö on külaelanike igapäevaelus tähtsal kohal ning ei ole sajanditega oluliselt muutunud. Siin kogeme tõelist loodusega ühes rütmis elamist ja hingamist. Igoroti hõim, kelle päriskoduks on riisiterrassid, on tuntud oma erksate punastes toonides rahvariiete poolest. Nende tants Ifugao on üks kuulsamaid rahvakultuuri ilminguid Filipiinidel. 

9. päev BANAUE - MANILA
Hommikusöök hotellis. Jätame hüvasti muljetavaldava Luzoni mägismaaga ja sõidame paljude uute muljetega pagasis tagasi Manilasse.
Teeme peatuse 910m kõrgusel Caraballo mäeahelikus asuvas Daltoni kurus. Seda piirkonda ilmestab üks huvitavamaid orhideelisi maailmas, nimelt pimedas helendav õrnalt lillakasoranži õiega taim.
Peatume San Jose linnakeses. Tegemist on Filipiinide suurima sibulakasvatuspiirkonnaga, sealsed toidud on kuulsad oma puhaste ja värskete maitsete poolest. 
Meie teele jääb Nueva Ecija lõunatasandik ning Nueva Viscaya, kolmest suurest mäeahelikust ümbritsetud platoo. Siin elatakse veel tänagi loodusega ühes rütmis ja põllumajandus on peamine sissetuleku allikas.
Majutume Manilas hotellis.

10. päev LEND MANILA-CEBU
Hommikusöök hotellis. Manilast lendame Cebu saarele.
Romantilised lahed, liigirikkad veealused maastikud ja pärlivärvi liivarannad pakuvad suurepäraseid tingimusi lõõgastavaks puhkuseks. Majutume kolmel järgneval ööl Cebul kuurorthotellis.

11. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommiku- ja õhtuöögid hotellis. Vabad päevad mõnusaks rannapuhkuseks
Hiline check-out hotellist. Hilisõhtul suundume Cebu lennujaama.

12. päev VABA PÄEV, CEBU LINN
Hommikusöök hotellis. Vaba päev. Päeva teisel poolel suundume Cebu linna ja hilisõhtul suundume juba lennujaama.

13. päev LEND CEBU-ISTANBUL ja LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Cebu-Istanbul kell 01:50-12:35 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:10–18:45 (lennunumbrid TK265 ja TK1423). Tere tulemast koju!

Reisi hind

Täpsustamisel.

Hind sisaldab:

  • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Manila ja Cebu-Istanbul-Tallinn;
  • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
  • lennukitoitlustus (Turkish Airlinesi lendudel);
  • lennupilet Manila-Cebu;
  • majutus vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in toad), hommikusöökidega
  • bussi kasutamine vastavalt programmile;
  • giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel.
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:
  • Sissepääsudele kulub u 160 eur + lisaaktiviteedid puhkusel
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast ilma eelneva etteteatamata.

Lisatasu eest on võimalik:

  • Ühene majutus hotellides  (hind täpsustamisel)
  • Tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu). Eesti kodanikud võivad reisida Filipiinidele viisavabalt kuni 30 päevaks. 

Lisainfo

Filipiinide peeso kurss: 1 EUR on u 55 peesot (kurss on muutuv). Soovitame raha vahetada vähemalt 300 EUR. Lisaks soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga. Samuti on võimalik raha välja võtta sularahaautomaatidest.
Ühised lõunasöögid ja õhtusöögid u 10 eur/kord.
Filipiinidel on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. 

Lennuinfo – Turkish Airlines liinilendudel 

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend 15 kg).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged. 
Kuna seal väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.
 
Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. 
Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
20.03.2025 - 01.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!
K
Kristel Suvi
Hei! Laos-Kambodža-Vietnam oli justkui üks semester Indo-Hiina kultuurist ja elust. Nägime väga palju ehedat ja tõelist elu, mis asub turismi kuurorditest väljas. Suur, suur aitäh! Eriliselt suur aitäh ka giidile Raivo Haabile. Ei oskaks paremat tahta!