Gotlandi saar

Gotlandi saar

08.08.2023 - 13.08.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 699
Broneeri

Paljudele eestlastele on Gotland saar paigaks, kus omal ajal tehti parimaid käiu. Jah, seda küll. Aga mitte ainult... Gotland on unikaalne paik, kus sulavad kokku vana kultuur ja imepärane loodus. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju keskaegseid kirikuid ja kultuurimälestisi kui Gotlandil. Piki vanu müüre ronivate roosidega muinasjutuline Visby linn ning eripärase looduse, raukarite ja keerdus sarvedega lammaste poolest tuntud Fårö.


Lugege Gotlandi kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LAEVASÕIT TALLINN-STOCKHOLM
Kogunemine Tallinna reisisadamas D-terminalis kell 16:30. Väljume laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00. Meie reis ja laevasõit võib alata!
Laeval on võimalus meeldivalt aega veeta, õhtustada laeva restoranis (lisatasu eest) ja nautida meelelahutusprogrammi laeva erinevates kohvikutes.
 
2. päev STOCKHOLM – VISBY
Hommikul saabume Stockholmi kell 10:15 ja võtame siit suuna juba Nynäshamni poole. Sõidame laevaga Nynäshamni sadamast Visbysse. Õhtul jõuame Gotlandi saarele ning alustame tutvumist roosidesse uppuva Visby linnaga. Tegemist on kõige paremini säilinud keskaegse linnaga kogu Skandinaavias ning Visby on võetud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas valitseb keskaegne miljöö ja meeleolu. Jalutame Visby kõige kaunimal tänaval Fiskarsgrändil, kus õitseb palju-palju erinevaid roose. Ööbime kolmel järgneval ööl külalistemajas Tofta
 
3. päev LÕUNA-GOTLANDI AVASTUSRETK
Hommikusöök. Esimese poole päevast pühendame Lõuna-Gotlandi avastamisele. Gotlandi lõunaotsas ootab meid kalju nimega Hoburgeni vanake, mille kuju meenutab vanamehe profiili. Jalutame ja naudime vaateid Lõuna-Gotlandil. Tagasiteel peatume paigas, kus vanasti käiakive töödeldi. Aegade jooksul on kujunenud välja ju suisa kõnekäänd: kui Gotlandile satud, siis võta mulle kindlasti käiakivi kaasa. Heast Gotlandi liivakivist luisk on parim kink! Külastame huvitavat, kohalikust liivakivist ehitatud, Öja kirikut, kus on säilinud vanad freskod, keskaegne krutsifiks ning kaunis Öja Madonna.
Pärastlõunal sõidame Visbysse. Vaatame Almedaleni parki ja Rannatänavat, põikame sisse unikaalsesse Jumalaema kirikusse ja nuusutame roose ja kohalikke vürtse kaunis botaanikaaias. Meil on hea võimalus veeta mõnus keskaegses meeleolus õhtu, uudistada laadal ning soetada reisimeeneid.
 
4. päev PÕHJA-GOTLANDI RING
Hommikusöök. Päeva pühendame Põhja-Gotlandi avastamisele.
Teeme peatuse 200 eri taimega ürdiaias Krusmynta Gårdenis Brissundis. Siin on ka rikkaliku valikuga pood, kust saab maitseaine pakikesi-topsikuid endale või kingituseks kaasa osta. Lummelunda koobaste ahvatlev maa-alune maailm. Vesi on paekivist pinnasesse uuristanud käigud ja põnevad koopad, külastajatele on koopasse rajatud ka trepid ja sillad, mis teeb koobastikuga tutvumise mugavamaks. Bunge vabaõhumuuseumis saab ettekujutuse 17.-19. sajandi kohalikust taluelust ning näeb vahvaid lääne-mõõkrohuga kaetud katuseid. Siin on võimalus proovida ka kuulsaid safrani pannkooke. Meie teele jääb ka Fårö saare kummaline maastik ja suursugused, isegi kuni pea 30 m kõrged, raukarid. Arvatakse, et raukarid on moodustunud siia peale viimase Euroopa jääaja möödumist ning jää, õhk, lumi, vesi, päike jne. kujundavad ja muudavad raukareid senini. Muuseas, Fårö saar on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele loomeinimestele, seejuures ka Tove Janssonile oma raamatu «Muumipapa ja meri» kirjutamisel ning samuti kuulsale Rootsi filmirežissöörile ja lavastajale Ingmar Bergmanile.
 
5. päev LAEV VISBY-NYNÄSHAMN JA STOCKHOLM-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Laevasõit Visbyst Nynäshamni. Transfeer Stockholmi sadamasse. Väljume laevaga Stockholmist Helsingisse kell 16:45.
 
6. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Hommikul saabume Helsingisse kell 10:30. Helsingi-Tallinn kell 13:30-15:30. 

Reisi hind

699 €* / 736 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 

Hind sisaldab
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Laevapiletid Tallinn-Stockholm-Helsingi-Tallinn (4-in. B klassi kajut hinna sees) KÜSIGE KAJUTITE KOHTA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
 • Laevapiletid Nynäshamn-Visby-Nynäshamn (tekikoht)
 • Majutus 3 ööd  külalistemajas (2-in. toad), 3 hommikusööki. Külalistemajas olemas voodipesu.
 • Ekskursioonid eesti keeles
 • Käibemaks

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutuse lisatasu 180 €
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Hommikusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm (hinnad ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu  €; 
 • Õhtusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm (hinnad ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu  €;  Laevatoitlustuse soovid palume edastada paar nädalat enne reisi
 • Soodustus kolmandale inimesele toas 60

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad:
 • Visby botaanikaaed tasuta
 • Krusmynta ürdiaed tasuta
 • Keskaja päevade kontserdid-rüütliturniirid al. 250 SEK/ 210 SEK üritused rootsi keeles!
 • Õhtusöögid majutuskohas (täpsem info reisil)
 • Lummelunda koopad 185 SEK, lapsed (4-12 a.) 100 SEK, alla 3-aastased tasuta
  Bunge vabaõhumuuseum 120 SEK, kuni 18-aaastased lapsed tasuta, tudengid 80 SEK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo


Oluline teada
Gotlandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Raha vahetada vähemalt 700 SEK (alati mida rohkem, seda parem).

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
08.08.2023 - 13.08.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 699
Broneeri
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Gotlandi saar

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!
M
Maire
Imelised valged majad, kuum päike, soe merevesi, hea toit, Oia päikeseloojang, erinevat värvi rannad, kosutav laevasõit koos vulkaanilise Nea Kameni saare külastamise ja ujumisega väävlirikkas vees jne. Seda nimekirja võib jätkata, kuid oma silm on kuningas. Santorinist räägitakse kui imelisest saarest ja tegelikkuses see nii ongi. Tänusõnad meie giidile Ester Laansalule, kes kõik need päevad andis väga hea ülevaate saare ajaloost ja tänu kellele saime hulgaliselt informatsiooni kogu Santorini elust ja olust. Lisapunktid minu poolt tema pakutud kohalike toiduretseptide eest, mis ärgitavad neid kodustes tingimustes järele proovima.