Gröönimaa

Gröönimaa

28.06.19 - 05.07.19
Giid Piret Mayer
 Hind al 2499
Ooteleht
Gröönimaa on paljudele kauge unistus. Või hoopis maa, millest küll vahel harva siit ja sealt midagi kuulda on olnud, ent mille kohta on tihti arvatud, et ega mina ju sinna küll ei satu.
Gröönimaa on eskimo keeles Kalaaliit Nunaat ehk „Inimeste maa“. Tegemist on maailma suurima saarega. Seda loomulikult arvestades, et Austraalia puhul on tegemist väikseima mandriga. Gröönimaa asub Atlandi ookeani põhjaosas, eraldades Atlandi ookeani Põhja-Jäämerest. Valitseb arktiline kliima, suuremat osa saarest katab igijää.
Gröönimaa, see on – jää ja mäed, jäämäed, klaar ja imeliselt läbipaistev õhk, liustikud, vaalad, kelgukoerad, muskusveised, erinevad kujud ja värvid, mägijärved, karibuud, karm elu, liha ja kala, kalurid, hülgenahast saapad, lihtsad ja vahetud gröönlased. Sellel karmil maal elab ainult 55 000 gröönlast.

Lugege Göönimaa kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KOPENHAAGEN-KANGERLUSSUAQ 
Kogunemine kell 09:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Kopenhaagen kell 11:30-12:25 (lennunumber BT195). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi! Lennuaeg muutunud 17. jaanuaril.
Ekskursioon jalgsi Kopenhaagenis, mis on üks Skandinaavia vanimaid linnu, mille ajalugu algab 11. sajandil. Vabameelne ja demokraatlik, kuninglik ja mõnusalt kulgev on see linn. Kopenhaagen on üks ilusamaid linnu Euroopas, kus ajaloolise arhitektuuri detailiderohke külluslikkus sekundeerib kargele supermodernsele arhitektuurile. Radhusplats ja raekoda, börsihoone ja vanalinna südames toretsev Christiansborgi loss. Naaseme lennujaama ja lend Kopenhaagen-Kangerlussuaq kell 22:00-22:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber GL783). Majutus hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases kahel järgneval ööl.

2. päev KANGERLUSSUAQ 
Hommikusöök. Kangerlussuaq tähendab Suurt Fjordi ning siin asub saare tähtsaim lennuväli, mille rajasid II maailmasõja päevil ameeriklased. Saabunud Gröönimaale, alustame tutvumist selle imelise maaga. Sõidame jalutama iidsele jääkilbile, mis saare keskel võib olla isegi kuni 3 kilomeetrit paks. Kui kogu Gröönimaa jääkilp peaks ära sulama, tõuseks maailmamere tase seitse meetrit. Kangerlussuaqi piirkonnas on Gröönimaa kõige mitmekesisem loomastik. Hea õnne korral on siinsamas võimalik näha vaimustavaid loomi ja linde – muskusveiseid, polaarrebaseid, karibuusid ja pistrikke.

3. päev LEND KANGERLUSSUAQ-ILULISSAT, EKSKURSIOON ILULISSATIS - 
SOOVIJATELE ÖINE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)

Hommikusöök. Suundume lennujaama ning lend Kangerlussuaq-Ilulissat kell 08:45-09:30 (lennunumber GL500). Maaliline Ilulissati linnake asub 350 kilomeetrit polaarjoonest põhja pool. Ilulissat tähendab grööni keeles jäämäge. See Gröönimaa suuruselt kolmas linn asub 56 kilomeetri pikkuse fjordi suudmes, mis on täidetud tohutu suurte jäämägedega põhjapoolkera kõige „tootlikumast” liustikust. Kõige suuremad jäämäed võivad olla kuni kilomeetri kõrgused. Kuna 85-90% jäämäest on vee all, jäävad need hiiglased fjordi põhja pidama ning ei pääse vabaks enne, kui kuluvad väiksemaks ja tõus nad lahti päästab. Kui suurimad paistavad üle veepinna nagu 15-korruselised majad, siis väiksemad võivad meenutada hütti – ükski jäämägi pole ühesugune. Illulisati jääfjord kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on Gröönimaa populaarseim vaatamisväärsus. See piirkond on olnud aastatuhandeid ka erinevate Gröönimaa rannikul elavate kultuuride koduks. Praegu elab linnas peaaegu sama palju kelgukoeri kui inimesi – umbes 4500, mis näitab nende olulisust kohalikus transpordis.
Jalutame Ilulissati linnas. Näeme sadamas kalureid ning jahimeeste Braedteti (turgu), linna kirikut ning kuulsa maadeavastaja Knut Rasmusseni sünnimaja. Majutume  järgnevatel öödel hotellis Arctic või sarnases.
Öösel – kuid polaarpäeva õdusa hämaruse tingimustes – võib osaleda laevakruiisil jäämägede vahel (lisatasu eest, ettetellimisel). Neil „kuldsetel tundidel“ paistavad jäämäed eriti imetlusväärsed. Polaarpäevas ja jäämägede keskel võib aja tavaline tähendus kaduda, sest päeval pole õiget algust ega lõppu.
 
4. päev LOODUSMATK
Hommikusöök. Teeme jalgsimatka Sermermiuti, mis on 4000 aasta jooksul olnud koduks mitmetele inuiti kultuuridele. Tänaselgi päeval on piirkonnas näha muistse asustuse jälgi, sh ka arheoloogiliste väljakaevamiste tulemusel. Siin on ka vanad inuiti matmispaigad. Sermermiut jäeti maha 1850. aastal, kui viimane elanik kolis Ilulissati.
Matka käigus tutvume Gröönimaa taimestiku, loomastikuga ja geoloogiaga ning imetleme võrratuid vaateid Kællingekløfteni kaljult mägedele ja jääfjordile, kus võib hea õnne korral ka vaalu näha. Linnakärast eemal on kõik helid hoopis teised ja jäämägede kokkupõrge kostab mürinana. Erik Punase antud nimi Gröönimaale (roheline maa), ei pea enamuse aja aastast paika, rohelus ilmestab maastikku siin ainult paaril kuul aastas, kuid siis loodus lokkab ja ilm võib üsna suviselt soe olla.

5. päev LOODUSMATK
SOOVIJATELE VAALAVAATLUS (lisatasu eest)
Hommikusöök. Soovijail võimalik osa saada vaalavaatlusest (lisatasu eest). Gröönimaa ranniku ääres võib suve teisel poolel ja varasügisel näha erinevaid vaalaliike, sealhulgas maailma suurimat imetajat sinivaala. 
Pärastlõunal võtame ette kerge matka. Vaba aeg Ilulissatis.

6. päev KOERTEKASVANDUS - LEND ILULISSAT-KANGERLUSSAQ 
Hommikusöök.  Külastame koertekasvandust (pilet lisatasu eest).
Transfeer lennujaama ja lend Ilulissat-Kangerlussuaq kell 14:40-15:30 (lennunumber GL515). Majutus meile juba tuttavas hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök looduskaunis restoranis (lisatasu eest, koos transfeeriga).

7. päev KANGERLUSSUAQ, LEND KOPENHAAGENISSE 
Hommikusöök. Kangerlussuaqi asutasid ameeriklased, rajades 1941. aastal siia ühe suurima sõjaväebaasi ja lennuvälja Gröönimaal. Pärast sõda pidas USA külma sõja tõttu baasi edasi kuni N. Liidu kokkuvarisemiseni 1992. aastal. Kuigi ka praegu on USA õhuväel endises baasis väike eriväeosa, on nüüd tegemist tavalise asula ja tsiviillennuväljaga. Tutvume Kangerlussuaqi õhuväebaasiga kohalikus muuseumis, teeme piirkonnas jalutuskäigu. Lend Kangerlussuaq-Kopenhaagen kell 13:10-21:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber GL782). Majutus Kopenhaageni lennujaama piirkonnas hotellis Cabinn Metro Hotel või sarnases.

8. päev KOPENHAAGEN, LEND KOPENHAAGEN-TALLINN
Hommikusöök. Lend Tallinnasse kell 13:10-16:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT196).

Reisi hind

2499 €* / 2630 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lennupiletid vastavalt programmile, lennujaamamaksud
 • Majutus vastavalt programmile (2-in toas), koos hommikusöökidega
 • Eestikeelne giid/reisijuht kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 480€ 
 • Tervisekindlustus al 6,51 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Soovijatele öine laevakruiis jäämägede vahel 100 € (ettetellimisel ja tasumisel, kestus 2,5h)
 • Soovijatele vaalavaatlus 150 € (ettetellimisel ja tasumisel, kestus 4h)
 • Gröönima buffet 335 DKK (koos transfeeriga restorani, joogid lisatasu eest, tasumisel kohapeal)
 • Koertekasvanduse külastus 260DKK (makstakse kohapeal)
 • Muuseumid (75 DKK, 60 DKK)
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.  Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Soovijatele lend jääväljade kohal, hinnad alates 1800 DKK (tellimisel ja tasumisel kohapeal). 

viisa ja dokumendid

Eesti kodanikul on Taani reisimine viisavaba.
Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Eesti kodanik võib Gröönimaa territooriumile siseneda samadel tingimustel nagu Taani territooriumile.

lisainfo

Oluline teada:
Gröönimaal kehtib Taani kroon DKK. Gröönimaa on hinnatasemelt võrreldav teiste Skandinaavia maadega. Toitlustus on suhteliselt kallis.
Kaasa võtta
 • vajalikud ravimid ja isiklikud esemed, Gröönimaa infrastruktuur ei pruugi võimaldada nende ostmist kohapeal. 
 • väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid, mugavaid matkajalanõusid (saapad),  matkamiseks soovitame väikest seljakotti. Temperatuurid jäävad 5-15 kraadi juurde (kaasa soojad riided)
 • peakate, kindad, putukakaitsevahendid (sääsed, kärbsed)
Tollieeskirjadega saab tutvuda siit

Lubatud pagas lennul on 20kg/1 kott äraantav pagas.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

28.06.19 - 05.07.19
Giid Piret Mayer
 Hind al 2499
Ooteleht
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Gröönimaa

Vaata reisist pilte