Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani ja Yangtze jõekruiis

Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani ja Yangtze jõekruiis

19.10.19 - 31.10.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 2598
Müüdud
Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kontrastide maa Hiina on läbi aja olnud maailmaränduritele tõeliseks magnetiks. Ühelt poolt paelub meid üks maailma vanimaid tsivilisatsioone oma üle 5000 aastase ajalooga. Teisalt köidab meid maailma kõige kiiremini arenev majandus- ja elukeskkond ning lummavad linnamaastikud. Oma reisil peatume Hiina Rahvavabariigi pealinnas Pekingis ja ajalooliselt tähtsas Kesk-Hiina linnas Xi’anis.

Lugege Hiina kohta lähemalt siit Hiina >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-PEKING
Kogunemine kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi 12:50-13:20 ja lend Helsingi-Peking  18:05-06:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid  AY1016 ja AY085). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi.
 
2. päev PEALINN PEKING – TAEVASE RAHU VÄLJAK – KEELATUD LINN – TAEVATEMPEL
Saabume Pekingisse kell 06:55. Suundume tutvuma Pekingi tuntuimate vaatamisväärsustega.  Jalutame Tiananmeni ehk Taevase Rahu Väljakul, mis on  Pekingi keskpunktiks ning on nime saanud värava järgi, mille kaudu viib tee Keelatud linna. Hiinlaste jaoks on tegemist äärmiselt olulise paigaga, siin on toimunud mitmeid ajaloolisi sündmusi. 1976. aastal koguneti siia hüvasti jätma esimees Maoga, 1989. aastal seisid siin vastamisi tankid ja demokraatiat nõudvad üliõpilased. Väljaku keskel asub 38 meetri kõrgune Rahvakangelaste monument, ühel pool on esimees Mao mausoleum, teisel pool Rahvakongressi palee ning kolmandal küljel Hiina ajaloo muuseum. Kõik on väga mastaapne. Keelatud linna poolsel küljel lehivb Hiina Ravhvavaariigi lipp ohvitseride valvsa seisaku saatel. Liigume edasi Keelatud linna. See paik on olnud ligi 600 aasta jooksul suletud, sisenemine keisrite residentsi võis lõppeda surmanuhtlusega. Vanimad säilinud hooned on ehitatud 15. sajandil ja siin on resideerinud kahe keisridünastia - Mingi ja Qingi  valitsejad. Keskse hoonetekomlpeksi kõrval põikame sisse ka  naiste linna, sealhulgas vaatame leskkeisrinna Cixi elamist ning mõtiskluste aeda kompleksi lõunaosas. Hiinapärane lõunasöök kohalikus restoranis.   Restorani lähistel asub Taevatempel. Mingi dünastia ajal ehitatud Tin Tan on suurim taoistlik sakraalehitis Pekingis ja ühtlasi kogu Hiinas. Hiina keisrid nimetasid end Taeva poegadeks ja tempel rajatigi kingituseks ja ülistuseks taevale. 1998. aastast on tempel kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Siin asuvad 38 meetrine Hea saagi altar, keisrite privaatruumid palvusteks ja ohverdamiseks. Hiina keisri põhiliseks kohustuseks oli hoida suhteid taevaga, et inimesed saaksid hea saagi ning kõhud täis. Siinsed tseremooniad olid keisritöö tähtsaim osa. Enne hotelli suundumist külastame siidikeskust. Näeme, kuidas koiliblikast siidi saada.  Sealt on võimalik osta näiteks siidikiududega täidetud tekke ja patju aga ka kõiki muid hiina siidi tooteid. Külastus ise on tasuta. Majutume kahel ööl Pekingis hotellis Howard Johnson Paragon**** või sarnane.

3. päev SUUR HIINA MÜÜR – MINGIDE DÜNASTIA MATMISPAIK – PEKINGI OLÜMPIAKÜLA
Hommikusöök. Teeme Pekingist väljasõidu tutvumaks maailmakuulsa Hiina müüriga, mille külastamine  on  paljude inimeste unistus. Hiinas on müüre, millede üldpikkus ületab 21000 kilomeetrit, rajatud alates  3. sajandist eKr kaitsmaks Hiina keisririiki nomaadide rünnakute eest. Paljud inimesed väidavad, et müür on kosmosest näha ja teised, et ei ole , meie võime teile kinnitada ühte - kosmos on müürilt kindlasti näha! Müürile tõusuks saab soovi korral kasutada köisteed (pilet ei sisaldu reisi hinnas). Ühine lõunasöök.  Külastame Mingi dünastia matmispaika, kuhu on maetud 13 selle dünastia valitsejat (UNESCO). Matmispaik on hästi säilinud ning siia on maetud kõige rohkem Hiina valitsejaid. Üks  hauakambritest  on ka lahti kaevatud, uusi hauakambreid ei kavatse Hiina lähiaastatel avada. Hauakambrite juurde kulges mitme kilomeetri pikkune Hingede tee, mis on ääristatud kivist valvuritega. Jalutame sellel teel. Tagasiteel Pekingisse peatume linnaosas, kus asuvad 2008. aasta olümpiamängude põhilised rajatised. Siin paikneb Pekingi Rahvuslik Staadion, mida arhitektuurist johtuvalt kutsutakse Linnupesaks ning ärihoone, mille kuju meenutab draakonit.  Näeme ka ujulat, mida kutsutakse Veekuubikuks. Staadionil peeti 2008. aasta ja peetakse 2022. aasta  olümpiamängude ava- ning lõputseremoonia. Ühtlasi on tegemist maailma suurima terasest ehitisega. Enne hotelli suundumist teeme peatuse teemajas, kus meile tutvustatakse teevalmistamise kultuuri. Meile tutvustatavad teed on väga maitsvad ja huvitavad, neid saab siit kaasa osta. Õhtul võime soovijatega minna hotelli lähistele pekingi parti sööma (lisatasu eest), jalutustee kaugusel on ka ööturg ja peamised kaubandustänavad. 

4. päev KEISERLIKUD AIAD JA SUVEPALEE – HUTONGID JA RIKŠASÕIT – TRUMMITORN
Hommikusöök. Päeva alustame pandadega – külastame Pekingi loomaaia pandade ekspositsiooni. Sealt suundume edasi Pekingi keiserlikesse  aedadesse, mis ümbritsevad suvepaleed. Suur templite, paleede ja kaunite aedadega kompleks on olnud üle 800 aasta Hiina keisritele populaarseks ajaveetmise kohaks. Suvepalee koos Kunmingi järvega on üks paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas ja ka tänapäeva hiinlaste seas armastatud paik. Seejärel suundume hutongidesse, mis on vana Pekingi kitsad tänavad. Need kulgevad alati idast läände tänu feng shui nõuetele, et hoonete esiosa peab vaatama lõunasse ja tagumine osa põhja poole, nii ei jäägi tänavate jaoks muud võimalust kulgemiseks. Hutongide ääres asuvad traditsioonilsied elamud siheyuanid, mille ruumijaotus on aga enamikel juhtudel ümber ehitatud. Kõigepealt vaatme Trummitorni, mis andis rütmi vana Pekingi elule. Sõidame jalgratta-rikšadega mööda hutonge. Rikšasõit ise on osa programmist, kuid iga jalgrattur ootab taskuraha. Sööme lõunat ühes traditsioonilises hiina majapidamises. Enne Pekingist lahkumist astume sisse hiina meditsiini akadeemiasse, et lasta enda jalgu masseerida ning saada ülevaade oma tervise seisundist hiina vaatevinklist vaadatuna (külastus on tasuta, kuid jalgade masseerijad ootavad väikest taskuraha). Seejärel võib avaneda võimalus külastada tunni pikkust akrobaatikaetendust, mille numbrid on tõesti uskumatud (etenduse külastamine ei sisaldu reisi hinnas ja on lisatasu eest).  Alternatiivina saab piirkonnas ringi jalutada ja külastada näiteks läheduses asuvat suurepärast kohvikut. Sõidame raudteejaama ning siit algab meie rongisõit Pekingist Xi’ani (20:40-08:31). Ööbime rongis 4-kohalistes kupeedes. Raudteejaamas on palju söögikohti ja poode, kus saab kõhu täis või midagi kaasa osta.
 
5. päev XI’ANI MUUSEUM - METSIKU HANE PAGOOD - LINNAMÜÜR
Saabume hommikul  Xiani.  Kõigepealt sõidame hotelli  ning sööme hommikust. 
Jäheme ise  Shaanxi ajaloomuuseumisse, mis annab suurepärase ülevaate Hiina ajaloost. Xi’an on olnud Hiina riigi poliitiline, majanduslik ja kultuuriline keskus mitmel perioodil 2000 aasta jooksul, olles samavõrd kuulus idas kui Ateena või hilisem Rooma läänes. „Nagu läänes Rooma, nii idas Xi’an“, osutab Hiina vanasõna. Siin on eksponeeritud leide ka terrakotasõdalaste piirkonnast. Hiinlastel endil on samuti tärganud suur huvi oma ajaloo vastu, seega muuseumides on külastajaid palju. Ühine lõunasöök. Külastame budistlikku pühapaika Suurt  Metsiku hane pagoodi. Pagood ehitati Tangi dünastia ajal peamiselt erinevate Indiast toodud budistlike materjalide hoiustamiseks. Tutvume kirjakunsti ja maalikunsti alustega. Sõidame Xi’ani võimsa linnamüüri juurde, tõuseme sellele ning teeme kerge jalutuskäigu. Linnamüüri juurest suundume tagasi oma hotelli ning seame end seal sisse. Majutus kolmel ööl hotellis Aurum**** või sarnane.
 
6. päev XI’ANI TERRAKOTASÕDALASED -  XI’ANI KELLATORN  - SUUR MOŠEE
Hommikusöök  hotellis. Sõidame bussiga kesklinnast välja piirkonda, kus asub Hiina esimese keisri hauakamber. Kuulsad terrakotasõdalased (UNESCO) kaevati Hiina esimese keisri hauakambri lähistelt  välja 1974. aastal ning need kujud ja nende relvastus annab palju mõtlemisainet Hiina riigi ajaloo ning tavade kohta. Teeme tutvust sõdurite valmistamisprotsessiga, näeme kuidas neid kokku pandi.  Võimalus kohalikku käsitööd kaasa osta. Läheme arheoloogilisele alale ning vaatame üle kõik  kolm kaevikut, millest sõdalased on välja kaevatud ning näeme nende taastamisprotsessi. Siin on võimalik kohtuda ka ühega talupoegadest, kes sõdalased oma põllulapilt avastasid. Ühine lõunasöök. Sõidame tagasi kesklinna, et külastada Xi’ani Suurt mošeed, mis on üks vanimatest ning tuntuimatest islami pühakodadest terves Hiinas. Mošee on populaarne turistide seas, kuid see on ka endiselt Hiina moslemite jaoks  püha paik. Kui välja arvata pühakoja üksikud araabialikud dekoratsioonid, on Suur mošee täielikult hiinapärane – siin ei ole ühtegi ootuspärast kuplit ega minaretti. Suur mošee asub Xi’ani turu keskel.
Samas linnaosas asuvad restoranid, mis serveerivad kuulsaid hiina pelmeene. Neid on väga erineva kuju ning täidisega. Lisatasu eest saab sellise õhtusöögi ka meile tellida. Xian on õhtuti kaunilt valgustatud linn, soovijatega  teeme lisatasu eest hilisõhtuse ringsõidu mööda linna, kaunimates kohtades tuleme bussist välja. See on meeliülendav rännak mööda suurlinna tulesid ja ilus lõppakord neile, kes asuvad hommikul koduteele.

7. päev XI’AN
Hommikusöök.  Hilisel hommikupoolikul lahkume hotellist ning teeme tutvust Xi´ani ühe vanima arhitektuurimälestisega. Väike Metshane Pagood on olnud budistliku usutunnistuse üks olulisimaid keskusi Xi`anis juba 8. sajandist alates. Koos üle tänava asunud Dajianfu Templiga elas ja töötas siin üle 200 munga, kelle põhiülesanne oli tõlkida ja koostada religioosseid tekste. Edasi viib meie tee Kaheksa Surematu templisse. See hiiglaslik 73,333 m2 asuv templikompleks on pühendatud Hiina rahvatraditsioonide ja taoistliku usutunnistuse 8 kuulsale surematule. Ehitatud 10. sajandil on seda templikompleksi mitmeid kordi uuendatud. Vaba aeg, et jalutada Xi`ani vanalinna kunstikvartalis ja piiluda galeriidesse.

8. päev XIAN - WUHAN - YANGTZE JÕEKRUIIS
Hommikusöök. Kell  07:03-11:41 rong Wuhanisse. Wuhan’i miljonilinn on Kesk–Hiina suurimaid linnu, olles ühtlasi Hubei provintsi pealinnaks. Siin saavad kokku kümned raudteeharud, ekspressteed ja jõeveed. Seetõttu hüütakse linna hellitavalt ka üheksa provintsi „peatänavaks“ või kutsutakse koguni Hiina Chicagoks. Linna ajalugu ulatub 3500 aasta taha, mis teeb temast ühe Hiina kõige vanema asustatud punkti. Seega on tal au olla vanem isegi praegusest ja eelnevatest pealinnadest Pekingist, Xi’anist ja Nanjing’st. Külastame Kollast Pagoodi, mida peetakse tänu 8. sajandil linna külastanud kuulsa poeedi Cui Hao poeemile, kogu Lõuna–Hiina austusväärsemaks vaatamisväärsuseks. Linn on tänapäevalgi tuntud kui kaunite kunstide ja poeesia keskus. Transfeer raudteejaama. Mõnetunnine sõit Yichang’i linna  kell 19:04-21:05. Peale saabumist suundume edasi aga Yichang’i kruiisilaevale. Ööbime neljal järgneval ööl laevas Yangtze Gold  2-kohalistes kajutites.

9. päev KRUIIS YANGTZE JÕEL - XILING’I  KANJON
Hommikusöök. Päev algab vara Xiling’i kanjoni läbimisega. Xiling’i kanjonit hinnatakse võimsaimaks, ohtlikeimaks ja kauneimaks kolmest jõge ümbritsevast kanjonist. Xiling’i kanjoni moodustavad mitu väiksemat, väga omalaadsete nimedega, kanjonit nagu Väärikas mõõk, Hobuse Kopsud ja Härja Maks, Hääletu Kell ning Varjude Mäng. Seejärel järgneb ekskursioon Kolme Kanjoni Tammile, mis taltsutas jõe veed ja kärestikud ning tegi juurdepääsu kanjonile turvaliseks. Lõunasöök ja õhtusöök laeval. Lisaks on kruiisil võimalus osaleda iga päev erinevatel põnevatel üritustel ja lisaekskursioonidel (lisatasu eest, hinnad al 50 USD). Tänasel päeval pakutakse väljasõitu bussiga  tuia rahva vabaõhumuuseumisse (lisatasu eest). 
 
10. päev KRUIIS YANGTZE JÕEL - LESSERI JA QUTANGI KANJONID
Hommikusöök. Paadiekskursioon Lesseri kanjonisse. Lesseri kanjon on hääletatud Hiina 40 kõige huvitavama vaatamisväärsuse hulka. Kanjon kulgeb Yangtze lisajõel ja koosneb omakorda kolmest osast: Udusest kanjonist, Draakoni väravast ja Smaragdkanjonist. Kanjoni veed on kristallselged ja nende peegeldus pilvedest hingemattev. Kanjoni kaldad on koduks arvukatele ahvidele, veed head elamispaigad rohketele kaladele ning veelindudele. Lõunasöök. Laevasõit läbi Qutang’i kanjoni, mis on kanjonitest kõige lühem ja kitsam, ulatudes kõige laiemas kohas vaid 150 meetrini. 1200 meetrini küündivad järsud kaldad lisavad kanjonile müstilisust ja salapära, mis on andnud sünniõiguse mitmetele legendidele. Õhtusöök laevas. 
Tänasel päeval pakutakse  lisatasu eest Valge keisri linna külastus. See on Hiina kultuuri jaoks oluline kultuuriline ja ajalooline paik, mis oli sündmuste keskel Kolme riigi ajastul  3. saj. p.Kr. , tuntud ka „poeetide linnana“. Linna tähtsaimate rajatiste juurde tuleb mööda treppe üles tõusta küllalt pikalt, kuid see tasub end ära. Julged saavad lasta end kandjatel kandetooliga üles kanda, muidugi vastava tasu eest.

11. päev KRUIIS YANGTZE JÕEL - FENGDU LINN
Hommikusöök. Ekskursioon Fengdu „vaimudelinna“. Linn rajati juba 1800 aastat tagasi ja sümboliseerib vastandeid – hiina põrgut ja budismi. Linn, mis asub jõe kaldal, on täis pikitud värvikaid pagoode ja taoismi templeid, millest mitmeid ootab tulevikus karm saatus. Kolme Tammi projekti lõpetamisel uputatakse osa linnast ning jääb linn püsima saarele, avades lahkelt väravad „Põrgusse“. Templite juurde saab tõusta mööda treppe või sõita köisteega (köistee pilet soovi korral lisatasu eest). Lõunasöök. Õhtusöök ja meeleolukas rahvusõhtu laevas hiina rahvatantsude ja -laulude saatel.

12. päev CHONGQING-SHANGAI LEND, SHANGAI PANORAAMTUUR
Pärast hommikusööki lõpetame kruiisi ja suundume lennujaama. Lend Shangaisse kell 12:10-14:20 (lennunumber FM9422). Saabudes Shangaisse tutvume linnaga. Shanghai on Hiina rahvaarvult teine linn, mis on tuntud uskumatult kõrgete pilvelõhkujate poolest.  Kunagine väike kaluriküla on tänaseks  väga mitmekülgne ja põnev sihtkoht. Näeme Shanghai World Financial Centerit (vaateplatvormi lifti pilet lisatasu eest), Bundi promenaadi ning Nanjingi ehk kuulsat kaubanduse ja äritänavat, kus leidub meelelahutust igale maitsele. Majutus hotellis Shangai Golden River hotell**** või sarnane. 

13. päev LEND SHANGAI-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lennud Shangai–Helsingi 10:20-14:20 ja lend Helsingi-Tallinn 16:25-17:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid AY088, AY1023). Tere tulemast tagasi koju! 

Reisi hind

Reisi hind
2598 €* / 2735 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lend  Finnair liinilendudega Tallinn-Helsingi-Peking ja lend Shangai-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis
 • Siselend Shangaisse
 • Käibemaks ja lennujaamamaksud. NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • 2 ööd Pekingis hotelllis**** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Rongipilet Peking-Xi’an koos majutusega 4-kohalistes kupeedes, 1 hommikusöök Xi’anis. Kahene kupee rongis lisatasu eest (75€), ainult ettetellides ja tasudes (kupeede arv piiratud)
 • 3 ööd Xi’anis hotellis**** (2-in toad), 3 hommikusööki
 • Yangtze jõekruiis, 4 ööd kruiisilaeval, hommikusöögid, 3 lõunasööki, 3 õhtusööki
 • 1 öö Shangais hotellis****, 1 hommikusöök
 • Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule)
 • 6 tüüpilist Hiina lõunasööki, 1 õhtusöök
 • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja

Lisakulud:
 • Hiina viisa vormistamine 60 €. Palume tutvuda viisainfoga allpool.
 • Maalt lahkumise maks u 12 USD (tasutakse kohapeal)
 • Jootraha giidile, bussijuhtidele ja kohvrikandjatele
 • Kruiisil laevalt võimalik lisaks osta lisaks erinevaid ekskursioone (inglise k), hinnad u 50 USD.
 • Kohalik õhtusöök 30 USD (tellimisel ja tasumisel kohapeal) 
 • Hiina müürile gondel 140 CNY
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 12,31 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikindlustuse kohta siit >
 • Ühene majutus hotellides reisi vältel 180€ (ei sisalda ühest majutust rongikupees ja laevakajutis)
 • Ühene majutus kruiisipikendusel 340 € (hotellis ja laevas)

Lisainfo

 • Laevakruiisi õhtusöökidel soovituslik kanda soliidset riietust. 
 • Õhtul laevale jõudes pole õhtusööki hinnas ning seda ka ei serveerita. Varustame end raudtejaama poodides vajalikuga õhtuks. 
 • Iga päev on üks laevas väljasõit hinna sees ja üks lisatasu eest. Hinna sees on 3 söögikorda päevas, kõik väljasõidud saabuvad söögikordade ajaks laevale tagasi. Laeval jagatakse programme päevade kaupa, kus on kirjas ka laeval toimuvad üritused. Toitlustamiseks on laeval kaks võimalust – kas teine või kuues tekk. Kuuenda teki söögisaal kuulub VIP teeninduse hulka ning laevale jõudes võib selle eest lisatasu makstes alustada hommikut  rahulikumas õhkkonnas süües. Väljasõidu kavasid tutvustatakse laevas igal eelmisel päeval, lisatasusid saab maksta kaardiga all retseptsioonitekil aga ka soovi korral sulas, kuid mitte välisvaluutas.  Peab kohe ütlema, et kõik väljasõidud on huvitavad, siinkohal tuleb  igaühel teha otsus kui palju kulutada ja kui palju puhata.
 • Chongqingis  pakuvad kohalikud võimaluse korral reisi lõpetuseks lisatasu eest programmi, millesse kuulub õhtuste peaväljakute külastamine suure hulga inimestega seal tantsimas, sõit ja jalutamine mööda linna jõgede kaldaid, et näha kunstvalgustuste mängu linna hoonetel ning õhtusööki „hot pot“ stiilis. Viimane tähendab suurt pada, millest pool on täidetud terava podiseva leemega ja teine pool mitteteravaga. Lauale on asetatud köögiviljad, seened, liha jm., mille ise tõstad keeva leeme sisse, küpsetad ära ning sööd ära. Väga ilus lõpp pikale teekonnale läbi Hiina.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
 • 1 € on on u 8,4 CNY (hiina jüään). 
  Soovitame raha vahetada vähemalt 1500 CNY  (alati, mida rohkem, seda parem).
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Hiina reisil on ainus kehtiv reisidokument pass. Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu) ja et passis oleks vähemalt 2 vaba lehte. Pass, 1 foto (värviline, 3,3cmx4,8cm, ilma tukata, ilma prillideta, kinniste juustega, mitte vanem kui 6 kuud) ja töökoha garantiikiri (inglise keeles, täpsem info allpool). Saatkond nõuab sageli veel lisadokumente.
 
Soovi korral on võimalik viisa ankeeti täita ise siin ja allkirjastatult meile toimetada (ankeet tuleks kindlasti trükkida ühe lehe mõlemale poolele, mitte eraldi lehtedele). NB! Välja tuleb trükkida kõik lehed. Vajadusel abistame ankeedi täitmisel ja selleks palume meile e-postiga edastada järgmised andmed:
-  Töökogemuse loetelu. 
Töökohtades töötamise periood (kuupäev, kuu, aasta), töökoha nimi, aadress, telefon, ülemuse nimi ja telefoninumber, amet, töökohustused.
Aastane sissetulek
- Hariduskäik
Milliseid keeli valdate suhtlustasandil?
Hariduskäik alates keskkoolist: õppeasutuses õppimise periood (kuupäev, kuu, aasta), kooli nimi ja aadress, haridustase, mille omandasite, eriala.
- Perekonda puudutav informatsioon
Kui olete abielus, siis abikaasa nimi, rahvus, amet, sünniaeg, sünnikoht (riik ja linn), aadress.
Isa ja ema nimi, rahvus, amet, sünniaeg, aadress.
Kui Teil on lapsed: lapse nimi, rahvus, amet, sünniaeg, aadress.
- Kas olete viimase 3 aasta jooksul Hiinas käinud?
Kui jah, siis millistes linnades? Mis kuupäeval saabusite, mis kuupäeval lahkusite.
Viisa tüüp, viisa number, kus vormistati, millal vormistati.
- Viimase 5 aasta jooksul külastatud riikide loetelu.
- Sünnilinn/asula
- Kodune aadress


 Garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga. Ingliskeelses garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. 
Õpilase garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama, et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist.
Pensionäri või mittetöötava inimese puhul palume lisada viimase 3 kuu ingliskeelne pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.

Seoses viisade vormistamisega ja rongipiletite väljastamisega on võimalik reisile registreerida kuni 1. septembrini. Selleks ajaks palume meile toimetada kõik vajalikud dokumendid. Alates 2018. aasta sügisest peavad kõik viisataotlejad külastama saatkonda isiklikult, et anda sõrmejäljed. Külastuse ajast teavitame Teid.

Kaart:

19.10.19 - 31.10.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 2598
Müüdud
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani ja Yangtze jõekruiis

Vaata reisist pilte