Hispaania - Costa Blanca

Hispaania - Costa Blanca

13.09.2024 - 20.09.2024
Giid Märt Männik
 Hind al 1299
Broneeri
Costa Blanca ehk Valge rannik on üks Hispaania populaarsemaid turismisihtkohti. 200 kilomeetri pikkune Costa Blanca piirkond ulatub Gandiast Torreviejani ja sobib oma mitmekülgsete valikutega igaühele. Siinsed lõputud liivarannad, soe päike ja mõnus meretuul on puhkamiseks loodud. Lisaks leiab siit suurepäraseid restorane ja baare, kus mõnusalt õhtut veeta.
Kauni liivarannaga Benidormi kuurort oli kuni 1960ndateni lihtne kaluriküla. Tänaseks on sellest saanud täielik turismimagnet, kuna siin on väga head võimalused nii perfektseks rannapuhkuseks kui ka ringi seiklemiseks.
Linnas on ohtralt ostuvõimalusi, õhtuti elav suurlinnamelu, mereäärne promenaad ning mitmekesine valik häid restorane.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ALICANTE
Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja Riia-Alicante kell 07:25-10:40 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT362, BT389). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutus seitsmel järgneval ööl kuurortlinnas Benidorm rannaäärses hotellis.
Ideaalne keskkond Costa Blanca ranniku avastamiseks. Kuni 1960ndateni oli Benidorm lihtne kaluriküla, millest on nüüdseks saanud turistide seas populaarne puhkusepaik. Pikad liivarannad, palmipromenaadid ja suur valik restorane ning baare meelitavad siia igal aastal eri riikidest pärit külastajaid. Õhtul on võimalus jalutada ringi linnas, nautida linna melu ja süüa traditsioonilisi maistvaid hispaania toite. 
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases
 

2. päev JÁVEA LINN-GOOTI STIILIS VANALINN, ELAV SADAMAALA JA LÕPUTUD LIIVARANNAD – MONTGÓ LOODUSPARK JA MATK – DENIA LINN
Sõidame imeilusa looduse ja uhke ajalooga rannikulinna Jáveasse. Maailma Terviseorganisatsioon on Jávea linna nimetanud üheks parima kliimaga linnadeks terveks maailmas. Linn asub mägede vahel ja on seetõttu hästi kaitstud tugevate tormide ja raskete ilmaolude eest. Siin püsib alati mõõdukas soe temperatuur ja madal niiskustase teeb ka kõige kuumemad päevad suvel nauditavaks. Jávea linn jaguneb kolmeks: vanalinn Javea Pueblo, elav sadamaala Javea Puerto, ja ,,kuldse liivaga’’ rannaosa Playa de Arenal. Vanalinnas on mitmeid gooti stiilis hooneid, elav turg ja kuulus kindlus-kirik Iglesia-Fortaleza de San Bartolomé. Kirik ehitati 14. sajandil ja selle eesmärk oli kaitsta elanikke piraatide rünnakute eest, mis oli tol ajal sagedased. Linnast ja selle lähedalt on leitud mitmeid vanu artefakte, mis arvatakse olevat maetud ja peidetud ammustel aegadel, et neid piraatide eest kaitsta. Näiteks kaevati 1904. aastal üles 3. sajandist eKr pärit kullast pruudiehete komplekt ja 2021. aastal avastasid snorgeldajad 54 Rooma-aegset kuldset münti. Jávea sadamaosa on samuti väärt külastamist – siin on siiani töötav kalasadam. Veel leiame siit hulgaliselt restorane ja baare igale maitsele ning ka värske kala turu. Külastame päeva jooksul nii vanalinna kui sadamaala ja kõigile jääb aega, et ka iseseisvalt linnas ringi jalutada, rannas päikest nautida või kohalikus restoranis värskeid mereande proovida.

Pärastlõunal sõidame külastama mere ääres asuvat Montgó mäge ja loodusparki. Montgó mägi on 753 meetrit kõrge ja 1987. aastal kuulutati see piirkond kaitse all olevaks looduspargiks. Pargis, mille pindala on 2117 hektarit ja mis asub Denia ning Jávea linnade vahel, kasvab rohkem kui 650 liiki taimi ja 150 erinevat looma- ja linnuliiki, nagu näiteks Euroopas ohustatud liigiks peetud Bonelli kotkad. Samuti on looduspark arheoloogiliselt väga oluline ala – piirkond ja mäed on olnud asustatud juba paleoliitikumi ajast ja siinsed eelajaloolised koopad on tänapäeval tõeline aare. Veel on siit leitud neoliitikumi ajast pärit noolepäid ja keraamiliste nõude kilde. Teeme looduspargis toreda matka mõnel matkarajal.

Õhtupoolikul avastame Denia linna. Kohe lööb linn meid pahviks uhke lossimüüriga, mis kõrgub sadama kõrval kõrgel mäetipul. Tänapäeval asub vanas lossis arheoloogiamuuseum. Denias on veel teisigi põnevaid muuseume, näiteks mänguasjamuuseum ja etnoloogiamuuseum. Linn on ujujate ja veespordiarmastajate meelispaik - lõputud liivarannad, kus snorgeldamas ja sukeldumas käia. Teeme ekskursiooni võluvas vanalinnas ja jätame kõigile aega ka iseseisvaks linnaga tutvumiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases

3. päev VABA PÄEV PUHKAMISEKS
Tänane päev on mõeldud päikese ja rannamõnude nautimiseks ning iseseisvaks linna avastamiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases
 

4. päev VABA PÄEV PUHKAMISEKS

VÕIMALUSEL SOOVIJATELE VÄLJASÕIT: LAEVAGA IBIZA SAARELE (lisatasu eest)

Tänane päev on mõeldud päikese ja rannamõnude nautimiseks ning iseseisvaks linna avastamiseks.
 

Soovijatega teeme võimalusel päevase väljasõidu Ibizale. Hommikul suundume Deniasse, kust võtame ette 2-tunnise laevasõidu Vahemeres, et jõuda Baleaari saarestiku suurimale saarele. Ibiza loodus ja rannad on imekaunid oma helesiniste laguunide ja mägede vaadetega. Teeme ekskursooni Ibiza pealinnas Eivissas ja siinses vanalinnas, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seejärel jääb kõigile aega, et iseseisvalt saart uudistada. Õhtul suundume laevaga tagasi Deniasse ja sealt edasi oma hotelli Benidormis.

Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases


5. päev VALENCIA – PAELLA SÜNNILINN
Sõidame avastama Hispaania suuruselt kolmandat linna Valenciat, mis on tuntud oma ajaloo ja arhitektuuri poolest ning ühtlasi peetakse seda linna Hispaania traditsioonilise riisiroa paella sünnikohaks. Valencias, nagu ühele õigele Hispaania linnale kohane, peetakse igal aastal mitmeid erinevaid festivale ja pidusid, millest erilisim on pool märtsikuud kestev Las Fallase festival, kus toimuvad väga vinged tuleshowd.

Valencia asutati aastal 138 eKr roomlaste poolt ja vana linna varemeid saab tänapäeval Plaza de la Almoina platsil klaasi all vaadata. Linnas on võluv vanalinn, mille üheks silmapaistvamaks hooneks on gooti stiilis Lonja de la Seda, mida meiega külastame. Veel asub vanalinnas uhke katedraal ja San Nicoláse kirik. Linn on tuntud ka kultuuri ja kunsti poolest – siit leiab mitmeid maailmatasemel muuseume ja galeriisid. Külastame Hispaania üht tuntumat kohta, arhitektuuri- ja kultuurikeskust ,,Kunsti ja teaduse linn’’. Loomulikult soovitame lõunasöögiks just siin linnas proovida imelist paellat, kuid on oht, et see viib lausa keele alla.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases
 

6. päev ALTEA – GUADALEST – JALONI ORG – VEINIMÕIS 

Täna suundume mägistele radadele ja esimene peatuspaik meie teekonnal on võluv Altea linn. Altea vanalinn on eriline vaatepilt oma traditsiooniliste valget värvi majade ja munakiviteedega. Samamoodi võluvad meid ka linna sadamad, mida on kokku 3 ja millest avanevad maalilised vaated ookeanile ning mägedele. Edasi sõidame külastama mägedes asuvat pisikest Guadalesti külakest. Kuigi tegemist on väikese külaga, jagub siin tegevust ja vaatamist omajagu. Külas asub uhke Guadalesti loss, millest avanevad vaated imekaunile Guadalesti orule ja türkiissinise veega järvele. Samuti on külas mitmeid muuseume, poode ja kohvikuid. Külal on tegelikult kurb ajalugu – seda räsisid 1644. aastal 2 suurt maavärinat, mis hävitasid lossi ja suure osa linnast. Tänaseks on aga Guadalest ennast uuesti üles ehitanud ja saanud turistide seas väga populaarseks. Õhtupoolikul suundume Jaloni orgu, mis koosneb 9 külast ja väiksest linnast. Jaloni oru pealinn on Gorgose jõe kaldal asuv imekaunis Jaloni linn. Siin kasvab hulgaliselt oliivi-, apelsini ja männipuid ning suure ala võtavad enda alla viinamarjaväljad. Kuulus ongi piirkond just oma veinide poolest. Piirkonnas asub mitmeid veinimõisasid, mis toodavad hinnatud Moscatelli ja täidlaseid punaseid veine. Külastame ühte nendest toredatest veinimõisadest, et õppida veinitootmise kohta ja kuulsat toodangut isegi degusteerida.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases
 

7. päev VABA PÄEV PUHKAMISEKS
Tänane päev on mõeldud päikese ja rannamõnude nautimiseks ning iseseisvaks linna avastamiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Poseidon Resort*** või sarnases

8. päev LEND ALICANTE-RIIA-TALLINN
Sõidame lennujaama. Lend Alicante-Riia kell 11:40-16:45 ja Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT690 ja BT317).
Söögikorrad: hommikusöök

Majutus

1299
/
1367
Hotell Poseidon Resort Benidorm 

Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Hotell Poseidon Resort asub Benidormi kuurortpiirkonnas 350 meetri kaugusel rannast. Hotelli tubades on konditsioneer, väike külmkapp, televiisor ja wifi. Vannitubades on dušš, vann ja föön. Lisatasu eest saab tubades kasutada seifi. Hotelli külalistele on kasutamiseks 2 välibasseini, jõusaal ja lauatennis. Hotellil on 2 restorani, kus saab lõunat või õhtusööki süüa. Õhtuti lahutab hotelli külaliste meelt meelelahutustiim, kes pakub kaasavaid show-sid nii lastele kui täiskasvanutele.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjekord programmis võib muutuda. 
Saabumise päeval on hotellis check-in alates 14:00. Pagasit on võimalik hoida hotellis selleks ettenähtud kohas.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
  • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Alicate ja Alicate-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
  • lennujaamamaksud, käibemaks;
  • sõit kõigi mugavustega bussiga;
  • majutus 7 ööd Costa Blanca rannikul hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki;
  • eestikeelsed ekskursioonid, giidi teenus.
Lisakulud:
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus hotellis 200 €;
  • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
  • tervisekindlustus €, hind sõltub vanusest (-69 a, vanematele kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääse. Muuseumide ja teiste tasuliste objektide 2024. aasta hinnad täpustamisel 

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel
13.09.2024 - 20.09.2024
Giid Märt Männik
 Hind al 1299
Broneeri
Giid
Märt Männik
Märt on giidinduse ja turismiga üldiselt seotud ligi 15 aastat, sellest suure osa ka Germalo Reisidega. Märt alustas giidina ülikooliõpingute ajal Tartus, kus ta on lõpetanud Filosoofia teaduskonna, hiljem täiendanud end hotellinduses ja majanduses...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Hispaania - Costa Blanca

Kliendid meist

H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!
E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!