Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia parimad palad

Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia parimad palad

08.08.2024 - 15.08.2024
Giid Pille Rojo
 Hind al 1299
Broneeri
2 vaba kohta
Costa Brava ranniku mahe mereline kliima ei lase suvepäevadel „üle kuumeneda” ning seega on just siin võrratult mõnus veeta mõned päevad, et endasse ammutada Kataloonia kultuuri ja Vahemere kosutavat olustikku.
Mõnikümmend aastat tagasi ei osanud keegi arvata, et Barcelonast saab selline turismimeka nagu ta on praegu. Aga 1992. aasta Olümpiamängud puhusid Barcelona arengule tuult tiibadesse ja tänaseks päevaks on Barcelonast saanud tõeline pärl Kataloonia rannikul.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BARCELONA, COSTA BRAVA RANNIK
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell  09:10-10:00 ja Riia-Barcelona kell 11:00-13:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312, BT683).
Sõidame Costa Brava rannikule kuurortisse Lloret de Mar, kus majutume järgneval 7 ööl  hotellis (hotellikirjeldus reisikava lõpus).

2. päev BARCELONA
Hommikusöök hotellis. Barcelona on kuulus oma kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Sõidame Barcelonasse läbi moodsa sadamapiirkonna, mille rekonstrueerimist alustati 1992 aasta Olümpiamängude ettevalmistuste raames ning mis täna on kaasaegse Hispaania arhitektuuri ja linnakujunduse musternäide.
Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas, alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Külastame Sagrada Familia kirikut, samuti Güelli parki.
Barcelona kuulus Casa Milà on Gaudi poolt oma kliendile disainitud korterite kompleks. Üks korteritest on vaatamiseks avatud ka külalistele. Soovijatel on võimalik seda külastada. Siin lähedal asub ka teine Gaudi poolt disainitud hoone Casa Batllò.
Lõuna ajal soovitame einestada mõnes toredas söögikohas proovides näiteks paellat või külastada kuulsat Barcelona turgu La Boqueriat, mis igas gurmaanis vaimustust tekitab.

3. päev EKSKURSIOON GIRONA 
Hommikusöök hotellis. Juba roomlaste ajal alguse saanud Girona on tuntud vanalinna (Ciutat Antiga) ning 13. sajandist pärineva Euroopa suurima ja paremini säilinud juudilinnaosa poolest. Mäeküljele ehitatud vanalinnas looklevad romantilised treppidega tänavad. Linnast voolab läbi Riu Onyar, mille vete kohal kõrguvad pastelltoonides hooned, mis asendasid Prantsuse vägede piiramise ajal kannatada saanud linnamüüri lõike. Ülejäänud kaitsevallid on peaaegu terved ja muudetud ümber linna kulgevaks teekonnaks. Girona rahva armastatuim kultusepaik on Església de Sant Feliu. 14. sajandil alustatud kirik rajati linna kaitsepühakute Püha Felixi ja Püha Narcissuse haudade kohale. Külastamist väärib ka puhta katalaani barokkfassaadiga Girona katedraal. Viimastel aastatel on saanud Girona tuntuks tänu seriaali Troonide Mäng võtetele, olles nn Braavode linnaks.  Pärastlõunal naaseme Lloret de Mari, vaba aeg.

4. päev BARCELONA - FLAMENCO 
Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta mõnus hommikupoolik Lloret de Maris.
Peale lõunat sõidame Barcelona kesklinna, kus teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Teeme ekskursiooni Barcelona gooti linnaosas – katedraal, Placa Reial. Soovijatel on võimalus vaadata tõeliselt kütkestavat flamenco etendust. 

5. päev VABA PÄEV JA SOOVIJATELE VÄLJASÕIT ANDORRA VÜRSTIRIIKI
Hommikusöök hotellis. Täna teeme päevase väljasõidu Andorrasse (lisatasu eest).
Andorra on Püreneede jalamil asetsev väike vürstiriik umbes 70000 elanikuga. Külastame kõrgete mägede vahele surutud pealinna Andorra La Vellat, kus teeme väikese jalutuskäigu. Andorra on tuntud ka oma maksuvaba kaubanduse poolest. Siin on ohtralt kaubanduskeskusi, tehnika-, juveeli- ja parfüümipoode, spordipoode jne. Teilegi jääb aega, et soovi korral sisseoste teha.

6. päev FIGUERES – CADAQUES - PÙBOL 
Hommikusöök hotellis. Costa Brava üheks tuntumaks persooniks on kahtlemata Salvador Dalí. Dalíle oli see „metsik rannik” nii koduks kui ka ammendamatuks inspiratsiooniallikaks. 
Suundume Figueresesse, külastamaks kuulsat Dalí teatermuusemi. Tegemist on äärmiselt ekstravagantse väljapanekuga – see võib kas meeldida või mitte, aga ükskõikseks ei jäta see kedagi. Seejärel viib teekond meid Cadaquési linnakesse – valged majad, kaluripaadid, väikesed tänavad ja tänavakohvikud. Cadaqués oli enne kunstniku sinna elama asumist suhteliselt tundmatu kaluriküla, kuid Dalí tõi linnale sedavõrd palju tuntust, et täna on selle üles leidnud ka paljud turistid. Ent siiski võib siin kohata ka tänapäevaseid kunstnikke, kes viljelevad „hullule kunstnikule“ omast boheemlaslikku elustiili. Siin võttis Dalí vastu paljusid külalisi nagu näiteks tema kaasaegset sürrealisti Duchamp`i või ka Picassòt. Sõidame Pùbolisse, mis on täis keskaegset hõngu. Vaatame uhket 14. sajandist pärit Sant Pere kirikut ja kindlust, mille 1968. aastal ostis Dalí oma abikaasale Galale kingituseks ning kuhu Gala 1982. aastal ka maeti.

7. päev MONTSERRAT JA VILAFRANCA DEI PENEDÈS
Hommikusöök hotellis. Täna teeme soovijatega väljasõidu Barcelona lähistele saladuslikku Montserrati kloostrisse. Montserrati mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrati külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987. aastast kannab Montserrati piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiini klooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrati liköörid, meekoogid ja muud. Külastame ka Vilafranca del Penedèsi. Vilafranca del Penedès on kuulus Hispaania veini ja vahuveini piirkond. Külastame üht huvitavat bodegat ja degusteerime seda Cavaks kutsutavat vahutavat jooki.

8. päev LEND BARCELONA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök.  Vaba hommikupoolik. Aeg suunduda lennujaama!
Lend Barcelona-Riia kell  14:25-19:00 ja Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT684, BT361).

Majutus

1299
/
1367
Hotell Alegria Mariner 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.5 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
150€
Soodustus kolmandale toas lisavoodil
126€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
Väga hea asukohaga hotell asub 50m kaugusel merest, Lloret de Maris. Aastal 2016 renoveeritud, kaasaegse interjööriga hotell pakub kõike vajalikku mõnusaks puhkuseks. Hotellis on välibassein ja restoran. Stiilse sisustusega tubades on satelliittelevisioon ja seif, konditsioneer, TV.  Rõdudelt avaneb vaade ümbrusele. Privaatsetes vannitubades on föön ja tasuta tualetitarbed.
https://www.alegria-hotels.com/en/hotel-alegria-mariner-in-gerona/

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Barcelona ja Barcelona-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussiga;
 • majutus 7 ööd Costa Brava rannikul valitud hotellis**** (2-in toad), 7 hommiku- ja õhtusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid, giidi teenus.
Lisakulud:
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • tervisekindlustus  €, hind sõltub vanusest (-69 a, vanematele kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Andorrasse 59 € (ettetellimisel ja tasumisel, eelduseks on min 15 osavõtjat)
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääse. Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad 2024 jaanuar seisuga:
 • Flamenco show Barcelonas 45 € (ettetellimisel ja ettetasumisel)
 • Salvador Dali teatermuuseum 17 € (ettetellimisel ja ettetasumisel)
 • Puboli kindlus 10 €, al 65a 7 € (ettetellimisel ja ettetasumisel)
 • Park Güell 11 € (ettetellimisel ja ettetasumisel)
 • Sagrada Familia 32 € (rühmahind koos kohaliku giidiga, ettetellimisel ja ettetasumisel)
 • Casa Milà 28 € (ettetellimisel ja ettetasumisel)
 • Vilafranca dei Penedèsi veinidegusteerimine 25 € (ettetellimisel ja ettetasumisel)

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjekord programmis võib muutuda. Barcelona ekskursiooni päevadel ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks. Võimalusel saab hotellist kaasa lõunasöögi pakid (lunch-box).
Saabumise päeval on hotellis check-in alates 14:00. Pagasit on võimalik hoida hotellis selleks ettenähtud kohas.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
08.08.2024 - 15.08.2024
Giid Pille Rojo
 Hind al 1299
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Pille Rojo
Pille on elanud Hispaanias juba 30 aastat ja selle aja jooksul on see omanäoline ja ilus maa ning selle rahvas talle väga omaseks saanud. Hispaanial on väga pikaajaline ja põnev ajalugu, imeline loodus, ainulaadne kultuuripärand, külluslik gastronoomia ja piirkonniti erinevad inimesed vaid neile iseloomuliku elulaadi ja tavadega...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia parimad palad

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.