Hispaania - Gran Canaria kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Gran Canaria kultuuri- ja puhkusereis

23.10.2021 - 30.10.2021
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 999
Ooteleht
Gran Canaria on kaunis ja mitmekülgne paik, kus saab nautida loodust, kultuuri ja muidugi puhkust liivarannal. Saare põhjaosa on sobilik, et avastada lopsakat ja vaheldusrikast loodust: maastikul vahelduvad orud ja mäed ning ümbruses kasvavad unikaalsed kanaari männid. Saare päikseline lõunaosa on puhkajate paradiis – kuldsed liivadüünid, palmid ja selge sinine ookeanivesi meelitavad siia inimesi aasta ringi. Ega asjata ei kutsuta siinseid saari ka igavese kevade saarteks. Tegevust jätkub kõigile – saab nautida liivaranda ja ookeanivett, tutvuda kohaliku köögiga või puhata aktiivselt külastades loodusparke ja avastades kuulsaid liivadüüne. Tähelepanuta ei tohiks jääda ka saare armsad väikelinnad, mis võluvad Kanaari arhitektuuri ja kohaliku õhustikuga. Saare 500-aastase ajalooga pealinnas Las Palmases tasub kindlasti jalutada mööda UNESCO pärandi nimistusse kuuluva vanalinna väikeseid tänavaid ning nautida linna omapärast atmosfääri. 
Gran Canarial on üllatavaid maastikke, kaljude vahel looklevaid teid, päikesepaistet, liivarandu ja Kanaari saarte ainus tõeliselt suur linn Las Palmas. Pikka aega on olnud see Kanaari idaprovintsi saartest üks armastatumaid ja esmapilgul on raske mõista, millega saar oma külastajaid võlub. Gran Canariale jõudes aga tunned end justkui embuses olevat ja ronitaimedesse kasvanud majade vahel jalutades ja papaia-, mango- ja tsitrusepuid imetledes jääb aeg seisma ning ookeanituuled lasevad mõtetel ja unistustel laineid murda.

Hispaaniasse reisimiseks on vaja vaktisneeritud reisijatel esitada üks allolevatest tõenditest:
* vaktsineerimistõend, mis kehtib alates 14 päeva möödumisel täieliku vaktsineerimiskuuri viimase doosi manustamise kuupäevast;
* pädeva asutuse poolt väljastatud tõend, mis kinnitab koroonaviiruse läbipõdemist. Tõendid peavad olema hispaania, inglise, prantsuse või saksa keeles. Kui seda ei ole võimalik nendes keeltest hankida, peab tõendavale dokumendile olema lisatud ametliku asutuse tehtud tõlge hispaania keelde.
Juhul kui ei ole lõplikku vaktsineerimiskuuri või covidi läbipõdemist:
* kõik Hispaaniasse saabuvad reisijad (sh lapsed al 6a) peavad esitama negatiivse NAAT tüüpi (PCR või antigeen) meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (hispaania või inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi enne riiki saabumist.
Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.
* Kõik reisijad peavad maksimaalselt 48h enne Hispaaniasse saabumist  täitma FCS-vorm, mille täitmise järgselt saadetakse QR kood, mis tuleb esitada riiki sisenemisel. Ankeet on täidetav siin 
https://www.spth.gob.es/

Salva reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a esmane covid) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda. Juhul kui Teil on endil vormistatud kindlustus, palume täpsustada tingimusi. 

pikad ranna-ja luitealad, puhas vesi, hooldatud ja rahuliku miljööga kuurortid
hea kliima ja päike aastaringselt
palju poode, söögikohti ja kohvikuid, meeldiv teenindus, taskukohased ja rahulikud puhkamisvõimalused
mõnusad õhtusöögid ja õhtused jalutuskäigud rannapromenaadil

Reisikava

1. päev LEND TALLINN – GRAN CANARIA
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn – Gran Canaria (lennujaam LPA) kell 18:40-22:40 (kohalikud lennuajad, lendQS2043 ). Palun kontrollige kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Lennuaeg muutunud 8.oktoobril. Tere tulemast Gran Canariale. Majutume saare lõunaosas hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev SAARE KESKOSA: TEJEDA - VALLESECO - TEROR
Saarega tutvumist alustame selle keskosast ja mägisest sisemaast. Tee läbi kollakaspruunidest kaljudest ja kaktuselistest maastikest viib põhja poole, kus on viljakam ja rohelisem ning kasvatatakse tsitrusevilju. Tejeda asub imelisel mäenõlval, mille panoraamis domineerib saare tuntuim tipp ja üks sümbolitest Roque Nublo ehk Pilvekalju. Taeva taustal  hiiglasliku raidkuju tipus kõrgub 80 meetrine basaltsõrm. Lähedal 1580 m kõrgusel kurul asub kivist krutsifiks Cruz de Tejeda, mis tähistab Gran Canaria geograafilist keskpunkti. Edasi külastame Vallesecot. Teeme peatuse lõunasöögiks (lisatasu eest) kohalikus restoranis. Suundume Terori, armsasse mägilinnakesse, kus on kanaari stiilis valgete fassaadidega majad, nikerdatud puitrõdud ja armsad siseõued. Saare kaitsepühak on seotud just selle linnaga ja kohalik kirik ongi pühitsetud talle. 

3. päev PÄEV PUHKUSEKS
Tänase puhkepäeva saab veeta päikest ja ookeani nautides. Soovijad võivad minna jalutama kuulsatele Maspalomase liivaluidetele, mis näevad välja  justkui tükike kõrbe keset troopikat. Oma erilisuse pärast on luited looduskaitse alla võetud, kuid sellegipoolest võib siin jalutada ja puhata. Luidete lääneserva jääb piirkonna tuntuim maamärk 1831. a ehitatud Maspalomase tuletorn, luksushotellid ning golfirada.

4. päev IDARING: AGUIMES - INGENIO - LAS PALMAS
Sõidame väikesesse mägilinna Aguimesesse, mis võlub oma autentsusega. Kitsad labürindid ja tänavad ning traditsioonilised terrakotamajad. Linna kohal kõrgub kahe torniga San Sebastiani kirik olles heaks näiteks saare neoklassitsistlikust arhitektuurist. Lähedal asuv Barrano de Guayadeque on üks saare kauneimaid orge, kus valitseb lopsakas loodus ja mäenõlvad on täis eripäraseid koobaselamuid.  Sõidame põneva ajalooga pealinna Las Palmasesse, mis on ühtlasi ka Kanaari saarte suurim linn. Siinne vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vanalinnas võib käia mööda maadeavastaja Kolumbuse jälgi ning linna ajaloolises kvartalis näeme kanaari stiilis maju. 

 

5. päev PÄEV PÕHJARANNIK: ARUCAS - FIRGAS - MOYA - AGAETE
Päeva alustame Arucase vanalinnast. San Juani kirik on saanud inspiratsiooni Gaudi Sagrada Familiast. Siin asub ka Kanaari saarte suurim rummivabrik ja muuseum (võimalusel külastame). Jätkame sõitu saare põhjaosas. Peatume Firgases, mis on kuulus mineraalvee poolest. Edasi suundume kaljujärsaku äärel asuvasse Moya linna. Taamalt näeme Santa María de Guía lähedal Cenobio de Valeróni, kus  on eri kõrgustel kaljuseina uuristatud koopad, mida kasutati vilja hoidmiseks ja viidi läbi usuriitusi. Suundume Gáldari, kunagisse saare põlisrahva guantšide tsivilisatsiooni keskusesse ja mida tuntakse „valitseja linnana“. Võimaluse korral külastame Cueva Pintadat, kus saab tutvuda guantšide pärandiga. Sõidame läbi väikesest Agaete linnakesest, mis on populaarseks saanud eriti kunstnike hulgas ja kus on kitsad tänavad ning valgeks lubjatud majad. Agaete org ise on lopsakas roheline piirkond, kus tegeletakse põllumajandusega.

6. päev PÄEV PUHKUSEKS
Päev rannapuhkuseks või ümbruskonnaga tutvumiseks. Soovijad saavad ühistranspordiga sõita Palmitose loodusparki, kus leidub sadu taime-, linnu- ja loomaliike ning suur liblikamaja. Võimalik on külastada ka Maspalomase veeparki.


7. päev PUERTO DE MOGAN - PUERTO RICO
Kurviline rannikutee viib meid maalilisse Puerto de Mogáni linnakesse. See armas linn asub Mogáni oru suudmes. Kitsad tänavad, väikesed majad ja jahisadam. Reedeti peetakse siin ka turgu. Siinsete kanalite ja sillakeste tõttu kutsutakse seda ka Kanaaride Veneetsiaks. Sadamas õõtsuvad luksusjahid, seda ääristavad kohvikud ja restoranid, kust avanevad imeilusad vaated. Sõidame laevaga Puerto Ricosse (lisatasu eest). Meile avanevad imelised vaated merelt - võimalus näha Gran Canaria lõunarannikut täiesti teise nurga alt. Puerto Ricot peetakse kõige päikselisemaks kuurordiks.

 

8. päev  LEND GRAN CANARIA-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Gran Canaria – Tallinn kell 09:00-17:50 (kohalikud lennuajad, QS2042 ).  Tere tulemast koju! 

Majutus

999
/
1051
Hotell Folias 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
125€
Õhtusöögid
100€
Hotell Folias*** on suurepärase asukohaga heatasemeline hotell San Augustini kuurordis. Rand, promenaad, kohvikud ja poed on hotelli vahetus läheduses. Hotellis on päevitusala ja bassein. Majutus on rõdu ja merevaatega tubades. Renoveeritud toad on heledates toonides ning varustatud kõige vajalikuga mõnusaks puhkuseks. Konditsioneeriga tubades on dušš/WC, väike kööginurk ja külmik, TV. Kogu hotellis on tasuta wifi leviala. Hotelli restoranis on võimalik tellida ka õhtusöögid.
www.hotelfolias.com

1099
/
1157
Hotell Gloria Palace San Augustin Thalasso 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hotell Gloria Palace Thalasso**** on heatasemeline hotell San Augustini kuurordis, rannast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. 
Tubades on TV, telefon, konditsioneer, minibaar (lisatasu eest), seif (lisatasu eest), tasuta wifi, dušš/WC, föön, terrass/rõdu. Avaral päevitusterrasil, palmipuude roheluses, on lamamistoolid ja varjud, kaks suurt soojendusega basseini täiskasvanutele ning lastebassein. Hotell on hiljuti renoveeritud.
www.gloriapalaceth.com

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn- Gran Canaria lennujaam LPA-Tallinn (Smartwings liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis vastavalt programmile
 • 7 ööd hotellis**/***/**** vastavalt programmile (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellis 
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel 
   
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumite ja piletite hinnad:
 • Arucase rummimuuseum 5 €
 • Cueva Pintada 6 €
 • Puerto Rico laevasõit 7 €
 • Palmitos park 32 € (täiskasvanu), laps (5 - 10a) 23 €, laps (3 - 4a) 11 €
 • Aqualand Maspalomas veepark 30 € (täiskasvanu), laps (5 - 10a) 21 €, laps (3 - 4a) 12 €
 • Palmitos Park ja Aqualand Maspalomas kombineeritud pilet: 52 € (täiskasvanu), laps (5 - 10a) 36,50 €, laps (3 - 4a) 16,50 €
 • Kolmekäiguline lõunasöök kohalikus restoranis ekskursioonil saare keskossa (hind u 10 €).

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Muuseumide ja külastuste orienteeruvad hinnad on ära toodud reisikava lõpus.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
 • Hetkel nõutakse riiki sisenemiseks negatiivse covidi testi sertifikaati. Test tuleb teha kuni 72h enne saabumist (täpsem info broneerimisel)

Lennuinfo 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 18 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 6 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Gran Canariale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
23.10.2021 - 30.10.2021
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Mirjam Somelar
Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga...
Loe veel giidi kohta

Kliendid meist

E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!
V
Veinika ja R
Tere! Viibisime kultuurireisil Fääri saartel 4.-09.8.2021. Jäime väga rahule. Olime veidi kahtlevad, kuna ei teadnud Fääridest eriti midagi, aga otsustasime siiski minna, see tundus põnev. Meie grupi giidiks oli Heigo Sahk, kes on suurepärane, asjalik, sõbralik, huumorimeelne, tähelepanelik. Kogu reis kulges sujuvalt, kõik oli väga hästi korraldatud. Fääri saared üllatasid meid väga ja reis jättis väga head ja sügavad muljed. Soovitame siiralt külastada Fääri saari - üllatusi jätkub terveks reisiks! :) Aitäh, Germalo!