Hispaania kuum süda - Andaluusia

Hispaania kuum süda - Andaluusia

13.04.19 - 20.04.19
Giid Tea Reinvald
 Hind al 799
Broneeri
Al Andaluz ehk Andaluusia – see on päike, lõpmatud õlipuuväljad, meri ja sulam erinevatest kultuuridest. Kui Costa del Sol ehk Päikeserannik on eestlastele juba tuntud reisisihtkoht, siis Andaluusia sisemaa, kuhu selle ringreisi jooksul samuti põigatakse, on alati valmis pakkuma uusi ja ootamatuid elamusi. Maa võlub oma lihtsuse, rikkaliku kultuuripärandi ja südamlike inimeste poolest. Erinevad usundid, tavad ja kombed on siin aastatuhandeid omavahel põimunud andes igale linnale, mõnikord isegi linnaosale, oma kordumatu näo ja õhustiku. Andaluusia kannab endas tänase päevani nii kadunud ibeeride, keltide kui ka mauride kultuuripärandit, mida tuletavad meile meelde siiani kasutusel olevad kohanimed. Erinevad fiestad ehk pidustused koos muusika, tantsu ja veiniga on siin, Ibeeria poolsaare lõunaosas, lahutamatu osa inimeste elust. Reis Andaluusiasse võimaldab heita pilku Hispaania haaravasse ajalukku, nautida siinset sooja hingust ning veeta mõnusaid hetki rannaliival.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-MALAGA
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend  Tallinn-Helsingi kell 18:20-18:50 ja lend  Helsingi-Malaga kell 20:40-00:15. Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Lennujaamast sõidame Torremolinose kuurortlinna.
Majutume 7 ööd Costa Del Soli rannikul Torremolinoses hotellis***/**** (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev VALGED KÜLAD: RONDA – MIJAS, HISPAANIA RÜTMID
Hommikusöök. Ronda ja Mijas kuuluvad Andaluusia „valgete asulate“ (hispaania keeles „pueblos blancos“) hulka. Need on tavaliselt mäeveergudele või küngaste otsa ehitatud iidsed linnad ja külad, mille majad on kuumuse peletamiseks eranditult valgeks värvitud. Oma päeva alustame ühe Hispaania kuulsama linna, Ronda, külastamisega. Just siin sündis 18. sajandil kaasaegne härjavõitlus. Linna enda asukoht on igati kooskõlas härjavõitluse dramaatilise iseloomuga – linn asub kõrgel, püstloodis langeva kalju serval ning on omakorda poolitatud sügava jõekanjoni poolt, mis eraldab vanalinna uuest linnast. Neid ühendav sild üle kuristiku on üks Hisapaania tunnuspilte.
Merepinnast 428 m kõrgusel asuv valge küla Mijas on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Külas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur. Vaatamata populaarsusele turistide hulgas, on külas säilinud iseloomulik atmosfäär. Meile avanevad kaunid vaated ümbrusele.
Õhtul on soovijatel võimalus nautida meeleolukat etendust, mis annab ülevaate flamencost, jotast ja teistest Hispaania tantsudest.

3. päev ROMANTILINE GRANADA ja ALHAMBRA
Hommikusöök. Granada on kahtlemata Andaluusia kõige omapärasem linn. Kasvades välja viljakatest orgudest sirutub ta mööda Sierra Nevada eelmäestike nõlvasid lumiste tippude poole, kust ta saab ka oma puhta ja karge vee. Linna kaunis asukoht jäi silma ka mauri soost Nasriididele, kes tegid linnast 13. sajandil Hispaania viimase mauri riigi – Granada emiraadi pealinna. Siin jõudis mauride peenekoeline ja tundeline kultuur oma kõrgpunkti ning vajutas igaveseks linna näole romantilise pitseri. Romantilist ja tundelist teemat on edasi arendanud Sacramonte koobaste mustlaskultuur, kust on välja kasvanud flamenco üks stiile – granaina ja Granada suure poja Federico Garcia Lorca looming ning traagiline saatus. Mägede jahe hingus koostöös Andaluusia kuuma päikesega loovad erilise, alati värske ja maheda kliima. Tänane Granada on Hispaania üks kiiremini arenevaid linnu, mille mootoriks on ülikool koos teaduslinnakuga. Jalutuskäik Granadas – Albaicini linnaosa, Plaza Nueva, mauride kaubahoov, endine siiditurg ja katedraal.
Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat residentsi Alhambrat ja Generalife aedu (palume meile oma soovist reisi broneerimisel teada anda).

4. päev SUURSUGUNE SEVILLA
Hommikusöök. Tänane väljasõit viib meid Andaluusia pealinna Sevillasse.
Legendi kohaselt asutas linna Herakles, kes kaunistab ka linna vappi. Sevilla oli tähtis kaubandus- ning võimukeskus nii foiniiklaste, roomlaste kui ka mauride ajal. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab linna kaheks. Kuni Sevillani oli jõgi laevatatav ka merelaevadele, see andis linnale võimaluse tegutseda sadamalinnana. Pärast Ameerika avastamist Kolumbuse poolt, kelle säilmed puhkavad Sevilla katedraalis, sai linn Uue Maailmaga kauplemise ainuõiguse ning muutus Euroopa üheks suuremaks ja rikkamaks linnaks. Sevillas külastame mauri stiilis kristlike kuningate residentsi Alcazar ning Sevilla katedraali koos Giralda torniga.
Päeva lõpetuseks teeme jalutuskäigu läbi vanalinna – imetleme 1929 a. iberoameerika maailmanäituse ajaks rajatud suursugust Plaza de España väljakut ning lopsakat Maria Luisa parki.
 
5. päev NERJA – SIERRA NEVADA
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Sierra Nevada mägedesse, mille 14 lumist mäetippu kõrguvad üle 3000 m merepinnast Granada kohal.
Sõidame bussiga umbes 2500 meetri kõrgusele mäesuusakeskuse juurde ja teeme tunnise jalutuskäigu mööda mäeveergusid. Edasi sõidame mööda Alpujarrase maakonnast teisel pool mägesid ja suundume mere poole, Costa Tropicali suunas. Külastame Nerja koopaid ning Nerja linna. Koobastest on leitud maalinguid, mis usutakse olevat rohkem kui 20 000 aasta vanused. Külastajatele need küll kätte ei paista, ent koobas on sellegipoolest huvitav oma uhkete stalaktiitide ja stalagmiitidega. Nerjas teeme väikese puhkepausi rannas. Tagasiteel hotelli sõidame läbi Axarquia maakonna ja möödume Malagast.

6. päev GIBRALTAR – MARBELLA 
Hommikusöök. Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart.Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Sõidame mikrobusside-taksodega üles. Tutvume Püha Miikaeli koobastega, mis jooksevad pikki Gibraltari kalju sisemust ning on nii geoloogiliselt kui ajalooliselt üks Gibraltari põnevamaid paiku ning Gibraltari kõige kuulsamate asukatega – sabatute makaakide magotidega, keda me lihtsalt ahvideks kutsume. Nende kodumaaks on Tuneesia, Alžeeria ja Maroko.
Tagasiteel Gibraltarilt Torremolinosesse peatume jahisadamas Puerto Banusis ja Marbellas.
Õhtul võib soovijatel avaneda võimalus vaadata Torremolinose areenil uhket härjavõitlust. 
 
7. päev VABA PÄEV TORREMOLINOSES
Hommikusöök. Vaba päev Torremolinose nautimiseks.

8. päev TORREMOLINOS, LEND MALAGA-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Malaga-Helsingi kell 10:35-16:10 ja lend Malaga-Tallinn kell 17:25-17:55 (kohalikud kellaajad).

Majutus

799
/
841
Hotell Carmen Teresa 

Hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
1.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
130€
Soodustus kolmandale inimesele toas
37€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018
Torremolinos, majutus koos hommikusöökidega.
Hotell Carmen Teresa*** on hea asukohaga mugav ja hubane hotell. Rand on 300 m kaugusel, Torremolinose keskus 1,5 km kaugusel. Hotellis on bassein, baar, hommikusöögiruum. Tubades on dušš, WC, telefon, televiisor, konditsioneer, seif. WiFi kogu hotellis.
www.carmenteresa.com

 

999
/
1051
Hotell Melia Costa del Sol 

Hommikusöökidega
Broneeri
Rannas
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid
60€
Ühese toa lisamaks
280€
Delux kategooria toa lisamaks/inimese kohta
49€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018
Hotell Melia Costa del Sol**** asub Playa de Bajondillo ranna ääres, Torremolinose keskus on 10 -minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on bassein, mitu restorani, baar, poed, ilusalong ning erinevaid iluteenuseid pakkuv spakeskus (lisatasu eest). Hotellil ei ole privaatranda, Playa de Bajondillo rannas renditakse toole (lisatasu eest).  Hotellis ja tubades on tasuta WIFI.
Classic kategooria toad on ruumikad, mugavalt sisustatud, soojades toonides ning hiljuti renoveeritud. Toad paiknevad hotelli 1-3 korrusel. Tubadel on külgmine merevaade ja rõdu. Tubades on dušš/WC, minibaar, föön, telefon, 32” lameekraan SAT TV, konditsioneer, seif. 
Võimalik on tellida merevaate ja rõduga delux kategooria tuba, mis paikneb hotelli kõrgematel korrustel (5.-9. korrusel). Kaasaegsetes, täieliku uuenduskuuri läbinud, rõdu ja merevaatega tubades on 
42” lameekraan SAT TV, kohvi ja tee valmistamise võimalus.
Hommikuti pakutakse mitmekülgset hommikusöök buffet stiilis.
Lisatasu eest on võimalik tellida rikkalikud õhtusöögid hotelli buffet-restoranis.

www.melia.com

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo Finnairi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Finniari liinilendudega Tallinn-Helsingi-Malaga ja Malaga-Helsingi-Tallinn (Finnairi liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõige mugavustega bussis
 • Majutus 7 ööd hotellis***/**** vastavalt valikule, 7 hommikusööki 
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 
 • Õhtusöögid hotellides 
 • Tervisekindlustus al  €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse. 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Katerdraal ja Giralda torn Sevillas 8 €, 3 € al 65 a ja tudengid kuni 25 a
 • Alcazari loss Sevillas 9,50 €, 2 € al 65 a ja tudengid 17-25 a
 • Capilla Real Granada katedraalis 4 
 • Alhambra palee ja Generalife aiad  35 € ( tasumiseks kohapeal)
 • Nerja koopad 10 € / 6 € (laps 6-12 a)
 • Taksosõit Gibraltaril 35 €
 • Flamenco show 30 €
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

13.04.19 - 20.04.19
Giid Tea Reinvald
 Hind al 799
Broneeri
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania kuum süda - Andaluusia

Vaata reisist pilte