Hispaania ringreis - parimad palad

Hispaania ringreis - parimad palad

04.05.2023 - 11.05.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 1199
Broneeri
1 vaba koht
KOOS EESTI RAHVA MUUSEUMI SÕPRADE SELTSIGA!
ERMi Sõprade Selts on olnud meie inspireerivaks partneriks aastast 2012 ja selle aja jooksul oleme koos kultuurirännakutel käinud pea kakskümmend korda.  ERMi sõprade reisid on meid üheskoos viinud tihti hoopis uutele radadele ja paljud sihtkohad, mille otsekui esmaavastajateks on olnud ERMi sõbrad, on jõudnud ka meie reisikalendrisse ning omaks võetud teistegi reisihuviliste poolt! 
Igati rikastav ja põnev koostöö! 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN - RIIA - MADRID
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 9:10-10:00 (lennunumber BT312, kohalikud kellaajad) ning Riia-Madrid kell 13:10-16:20 (lennunumber BT685, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Benvingut a Espana - tere tulemast Hispaaniasse! Majutus Madridis hotellis Eurostars i-Hotel**** või sarnane kolmel järgneval ööl. 

2. päev MADRID - EL ESCORIAL - AVILA  - MADRID 
Tänasel päeval sõidame kuninglikul teel saatjaks kaunid maastikud. 
San Lorenzo de El Escoriali (UNESCO) kuninglik klooster on monumentaalne hoonetekompleks, kus on nii kuninglik palee, basiilika, panteon, raamatukogu, kool ja klooster. Ehitati 16. sajandil aastatel 1563–1584 ja sealne palee oli Hispaania kuningliku perekonna elukoht ning  basiilikas Hispaania kuningate  matmispaik. See on üks kaunimaid renessanssarhitektuuri näiteid Hispaanias ja Euroopas.
Ávila on vapustavalt kaunis väikelinn, mille terviklikult säilinud linnamüür 2500 meetri pikkune. Kaitserajatiste vanimad osad pärinevad 11. sajandist. Vanalinna ansamblisse kuuluvad veel 12.-14. sajandil ehitatud katedraal ning hulk kloostreid ja kirikuid. Müür ja Ávila vanalinn kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse. Teeme jalutuskäigu 16. sajandil elanud roomakatoliku kiriku müstiku ja teoloogi, pühakuks kuulutatud püha Teresa kodulinnas. 
 
3. päev EKSKURSIOON MADRIDIS - PRADO - KUNINGANNA SOFIA MUUSEUM 
Bussiekskursioon  ja jalutuskäik imelises Hispaania pealinnas. Madrid on dünaamiline suurlinn, mille linnamaastikes saab imetleda renessansiajastu voogavat vabadust, toretsevat barokki kui ka tänapäevase suurlinna kirevust. Tutvume linna tähtsaimate vaatamisväärsustega - Plaza de las Cortes ja Neptuni purskkaev, valitsushooned ja uhked avenüüd, Kybele purskkaev ja linna tuiksoon Alcalà tänav. Näeme Palacio Reali ehk kuningapaleed, Plaza Mayori, Puerta del Solil ning Madridi sümbolit – skulptuuri karu maasikapuuga. 
Madrid on muuseumite linn! Soovijatel on võimalus külastada rikkaliku kollektsiooniga Prado kunstimuuseumi. Siin on esindatud nii tuntuimate Hispaania kunstnike teosed (Goya, Velazques jt.) kui ka teised Euroopa kuulsad koolkonnad. Kuninganna Sofia muuseumis on suurepärane kollektsioon  Hispaania modernismist – Miró, Dalí ja Picasso.
Soovijatel on võimalus külastada härjavõitluse areeni. Härjavõitlus on Hispaanias omanäoline kultuurifenomen. Seal ei peeta seda spordiks, sest selles ei ole otseselt võistluse elemente, vaid rituaalseks kunstivormiks. Tänapäeval on härjavõitlejad professionaalid, kes sooritavad härjavõitlusareenil kindlaid liikumisi ja selles vaatemängus on nii meistrite liikumise dünaamikat, kostüümide ekstravagantsust kui ka traagikat. 

4. päev SÕIT TOLEDOSSE, EKSKURSIOON EL GRECO LINNAS TOLEDOS 
Hommikul alustame sõitu kuninglikku linna Toledosse (UNESCO), mis on olnud ka Hispaania pealinnaks. Alustame tutvumist selle unikaalse linnaga ja  vaatame Tajo jõe kõrgelt kaldalt kaunist vaadet linnale. Toledo kuninglik linn (UNESCO maailmapärand). Tundub, et pärast seda, kui El Greco jäädvustas linnapildi maalile, on vähe muutunud. Ometi leidub ajaloolise linna südames lisaks paljudele ajaloolistele vaatamisväärsustele igapäevast saginat ja toimetamist. Ekskursioon Toledos: St. Tome kirik, kus El Greco maalis ühe oma kuulsamatest töödest „Krahv Orgazi matused“ ja El Greco maja; juudi sünagoogid ja kaunid mudejar stiilis hooned, paljude kunstirikkustega katedraal. Kahtluseta võib väita, et Toledos on omavahel põimunud juudi, mauri ja kristlik kultuur. Ööbimine Toledos hotellis Hotel Cigarral el Bosque**** või sarnane. 

5. päev LA MANCHA - PUERTO LAPICE – VEINIMÕIS - CORDOBA  
Alustame sõitu Cordobasse ja meie teekond kulgeb läbi La Mancha, Cervantese loodud legendaarse kurva kuju rüütli kodumaa. Meie teele jäävad ka kuulsad tuuleveskid, millega Don Quijote võitles. Puerto Lapice linnas külastame kõrtsi, kus Don Quijote rüütliks löödi. Jätkame sõitu ning jõuame La Manchast Andaluusiasse.  Teekonnal peatume veinimõisas, et nautida Hispaania sillerdava päikese all küpsenud veine. Ööbimine Cordobas kahel ööl hotellis Ayre**** või sarnane.

6. päev CORDOBA-SEVILLA-CORDOBA 
Sõidame Andaluusia tähtsaimasse keskusesse Sevillasse. Legendi järgi asutas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab linna kaheks. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana. Kaubandus kasvas eriti suureks pärast Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Ekskursioon romantilises Sevillas: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümber ehitatud kellatorn. 

7. päev CORDOBA,  VÄLJASÕIT GRANADASSE 
Cordoba kuulsaim vaatamisväärsus on kunagine mošee - La Mezquita. Mošee ehitamist alustasid Hispaaniasse tunginud moslemid 8. sajandil. 16. sajandi keskel, peale rekonkistat, ehitati aga mošee keskele hiiglaslik katedraal. Mošee palvesaalis on 850 graniit- ja marmorsammast, mis kaunistatud puna-valgete triipudega. Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania kauneimaid aardeid. Teeme jalutuskäigu kitsaste ja meeleolukate tänavatega Albaicini linnaosas ja südalinnas. Ööbimine Granadas hotellis Senator**** või sarnane.

8. päev GRANADA, LEND MALAGA - TALLINN 
Võimalusel külastame varahommikul Alhambra kindlusekompleksi. Alhambra ajalugu algab aastal 889, kuid selle paiga hiilgeaeg algab 11. sajandil, mil maurid selle vahepeal varemetesse varisenud kindluse uuesti üles ehitasid. 14. sajandil sai Alhambrast Granada sultani residents. 1492. aastal vallutas Granada kuningas Fernando II Katoliiklane Alhambra ja liitis selle pärast sajandeid kestnud islami valitsemist taas katoliikliku maailmaga. Suurejooneline arhitektuuriansambel lummab erinevate ajastute ja stiilide imetabase koosmõju ja harmooniaga. Suundume Malaga lennujaama, lend Malaga-Tallinn kell 18:10-23:40 (lennunumber BT880, kohalikud kellaajad).
Oleme jõudnud tagasi koju!

Reisi hind

*1199 /1263
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.


Hind sisaldab:
Lennupilet Tallinn-Riia-Madrid-Malaga-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 20.12.22 )
Lennujaamamaksud, käibemaks
Sõit kõigi mugavustega bussis
Majutus vastavalt programmile hotellides**** (2-in toad), hommikusöögid
Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
Ühene majutus hotellides 239 €
Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
El Escorial külastus - 12€ tavapilet 16-65a, 65+a 6€, 0-5a 0€
Palacio Real Madridis - 12€ tavapilet 16-65a, 65+a 6€, 0-5a 0€
Härjavõitluse areen - pensionärid 65+ 12€, täiskasvanud 13-64 15€
Alhambra - 19.5€ 16-64a, 65+a 13€, 3-11 0€
Veinimõisa Alvear külastus - 8€ külastus
La Mezquita külastus - tavapilet 11-64a 13€, 0-10a 0€, 65+a + 3€ kellatorn 
Sevilla katedraal + La Giralda kellatorn - 16.5€ 16-64, 65+a 9€,
Museo del Greco - muidu 1.5€
Real Alcazar - tavapilet 13-64a 13.5€, 65+a 6€
Prado kunstimuuseum - 16€ pilet 
Santo Tomé kirik Toledos - 4 €
Juudi sünagoog Toledos - 4€

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisateenused

VIISA JA DOKUMENDID
Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Reisidokument kehtiv pass või  ID kaart.
 
LISAINFO
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Ära antav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta ära antav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
04.05.2023 - 11.05.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 1199
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!
E
Eneli
Augusti lõpus õnnestus registreeruda Portugali ringreisile ja teekond pakkus palju põnevat avastamist just tänu reisijuht Mirjami mitmekülgsetele teadmistele nii Portugali ajaloost, poliitilisest hetkeseisust kui praktilisest igapäevaelust. Reisi tegi sujuvaks täpne korraldus ja olukordadega paindlik kohanemine, mis moodustasid eriliselt toimiva sümbioosi. Mirjam jagas lahkelt oma isiklikke kogemuste varasalve, edastades pikantseid ja rabavaid lugusi delikaatselt ja taktitundeliselt. Reis õnnestus suurepäraselt tänu heale planeerimisele, turvalisusele ja sõbralikkusele. Kõik reisi jooksul tekkinud küsimused Portugali kohta said külluslikult, põhjalikult ja kuhjaga täidetud. Tänudega ja uute lugudeni!