Hispaania – Santiago de Compostela teekond Galiitsias, Astuurias ja Kantaabrias

Hispaania – Santiago de Compostela teekond Galiitsias, Astuurias ja Kantaabrias

20.07.2024 - 27.07.2024
Giid Pille Rojo
 Hind al 1239
Broneeri
Legend räägib, et kui Jumal lõi maailma, nõjatus ta Galiitsiale ja surus sõrmed maasse. Nii tekkisid fjorditaolised vaod, mis iseloomustavad Galiitsia pikka rannikut. Vastupidiselt meie ettekujutusele kuumast ja tolmusest Hispaaniast, on siinne kliima vaheldusrikas, fauna on roheline ja flamenco asemel kõlab torupill. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Galiitsia ei vasta ühelegi Hispaania kultuuriruumi klišeele ning oma metsikute rannikute, vanalinnade ja vaikse jõemaastikuga on siin ja ka Astuurias väga palju avastamist. Kõige kuulsam on muidugi Santiago de Compostela palverännak - püha teekond ja püha katedraal. Otsime meiegi vastuseid küsimusele, miks on palverännak 21. sajandil ootamatult nii jõuliselt tagasi tulnud. Tahame koos Teiega ühiselt nautida seda teekonda – seekord siiski vaid ise kergelt kombates ja matkates väikesi lõike pikast retkest. Sellel reisil veendume veelkord, et Põhja-Hispaania kunstiväärtuste vahel on veel palju imelist – viinamarjaistandused, sügavad mäekurud ja Atlandi ookeanit palistavad lahesopid. Kuuldes munkade laulu ja torupilli helisid, nautides mereande vanade müüride varjus, degusteerides veine ja osaledes palverändurite missal Santiagos, jõuame kõigi meeltega Püha Jaakobuse maale.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-PORTO, PONTEVEDRA LINN
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaamas väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus kõikidele reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Porto kell 13:20-15:45 (lennunumbrid BT312 ja BT679).
Sõidame mööda Atlandi ookeani rannikut põhja suunas edasi otse Hispaaniasse. Meie pilku püüavad värvilised kalurimajad ookeanirannal. Samuti jääb meie teele iidne keldi asula, paiknedes siin Miño jõe suudmes otse Atlandi ookeani ääres Monte de Santa Trega mäemassiivil. Uurime siinset keldi pärandit ning ümarakujuliste majade kivivundamente. Peame tõdema, et veelgi suurejoonelisem on vaade ookeanile, kus Atlandi lained tormavad ägedalt randa.
Järgmine linnake meie tänasel teel on Pontevedra, kus majutume südalinna hotellis Rías Bajas*** või sarnases. Õhtul on võimalus jalutada mööda romantilisi Pontevedra tänavaid ja proovida maitsvaid mereande kohalikes restoranides.

2. päev PONTEVEDRA - RAND AS CATEDRAIS - OVIEDO 
Hommikusöök hotellis. Teeme ekskursiooni Pontevedra linnas. Tutvume hästisäilinud vanalinnaga, gooti stiilis Santa Maria de la Mayori basiilikaga ja 14. sajandist päris San Domingo kloostri varemetega. Külastame randa Praia As Catedrais, mida võib kindlasti nimetada üheks reisi kõrghetkeks. 1.5 kilomeetri pikkune rannariba on eriline - sajandite jooksul on Kantaabria meri siinset kallast vorminud. Tänaseks on rannaäär täis igasugu uskumatute kujudega kivi- ja kaljumürakaid, mis jätavad mulje, justkui oleks mõni kuulus arhitekt ise need sinna hoolikalt sättinud. Randa saab külastada vaid mõõnaperioodil, muul ajal on see kaunis loodusime inimsilma eest vee alla peitunud.
Edasi suundume Astuuria pealinna Oviedosse. Siitsamast kasvas välja Camino de Santiago ehk Santiago palverännutee. Oviedo on keskaegse hõnguga linn, kus asub katedraal, mis hoiab enda müüride vahel vanu reliikviaid. Vanalinnast leiame esimese palveränduri Alfonso II skulptuuri ja ühtlasi saame teada, kuidas sai tänapäeval nii kuulus Camino de Santiago teekond alguse. 
Astuuria piirkond on ka kuulus oma hapuka siidri poolest ja seda põhjusega - siin toodetakse 80% kogu riigi siidrist. Räägitakse, et Astuuria elanikud tarbisid siidrit juba 1. sajandil, seega soovitame soojalt just selles linnas kohalikku imejooki proovida maitsvate tapade - hispaania snäkkide - kõrvale. Õhtul on mõnus jalutada mööda skulptuuridega kaunistatud linnaväljakuid ja nautida kohalikke spetsialiteete. Majutume südalinna hotellis Gran Hotel España**** või sarnases.

3. päev COMILLAS - SANTILLANA DEL MAR
Hommikusöök hotellis. Külastame Comillase linna, mis on vanast ajast tuntud tähtsa ajaloolise ja kunstipärase keskusena ning mida tuntakse veel kui Viie Piiskopi linna. Siin sündis 5 prelaati, kellest kõigist said keskajal erinevate piiskopkondade juhid. Kuid linn on tuntud veel El Capricho villa tõttu. El Capricho on Antoni Gaudí poolt disainitud suvemaja ühele jõukale kliendile - Máximo Díaz de Quijanole. 2009. aastast on see olnud avatud kui muuseum ja tänu sellele on ka meil võimalus seda arhitektuurilist kunstiteost nautida. Ei ole palju hooneid väljaspool Katalooniat, mille disainimisega Gaudí seotud oli, kuid selles linnas leiame veel ühe - Palacio de Sobrellano. 1888. aastal valminud Sobrellano palees on ühendatud inglise gooti arhitektuur Veneetsia uhkete kodude elementidega ning reljeefidelt on tunda mosaraabia mõjutusi. Palee on ehitatud Comillase markiile ning arhitekt Joan Martorelli assistendiks oli Gaudí ise.
Edasi viib teekond meid linna Santillana del Mar. Linna nimi koosneb kolmest valest: ei ole see pühak (santo), ega lame (llana) ega mereäärne (mar). Sellegipoolest on tegemist äärmiselt võluva ajaloolise linnaga, mille kitsastel tänavatel jalutades õhkub meieni tõelist keskaegset atmosfääri. 
Õhtuks jõuame Suancese linna, kus majutume tänasel ööl hotellis Ría de Suances*** või sarnases.

4. päev ALTAMIRA - SANTA MARIA DE LEBEÑA - POTES - FUENTE DÉ - LEÓN
Hommikusöök hotellis. Ees ootab seiklusterohke päev. 
Püreneed on teadaolevalt Euroopas üks vanima inimasustusega paiku. Sõidame külastama kuulsa Altamira koopa reproduktsiooni. Kuni 1982. aastani oli võimalik vaadata ka alles 1879. aastal avastatud originaalseid koopamaalinguid. Et aga massilised külastused muutusid liigagi ohtlikuks maalingutele, siis koobas suleti üldsusele. Küll aga ehitati  vaid paarisaja meetri kaugusele originaalist identne muuseum-koobas, mis võimaldab külastajatel aimu saada nendest paleoliitilistest joonistustest, mida on nimetatud ka paleoliitikumi Sixtuse kabeliks. Näeme, kuidas kujutati põtru, metssigasid, piisoneid ja hobuseid 15 000 aastat tagasi. Muuseas, omal ajal oli ka Pablo Picasso nende koopamaalingute suurim austaja. Jätkame päeva kunstisõpradele mõeldud maiuspalaga – tutvume Santa Maria de Lebeña kirikuga. Seejärel viib tee meid Potese mägikülakesse, mis võlub imeilusate vaadetega Picos de Europa mägedele ja külast läbi voolavatele jõgedele. Siinsetes kohvikutes pakutav kikerhernehautis viib lausa keele alla ning loomulikult laseme ka teil sellest lõunasöögi ajal osa saada.
Picos de Europa mäemassiivi lubjakivist tipud ulatuvad vaimustava kulissina Atlandi ookeani rannikult sisemaa suunas – mägede ja mere koosmõju, mis vürtsitab meie marsruuti läbi Hispaania põhjaosa rohelise maastiku. Mägistel radadel jätkame oma teekonda. Sõidame Fuente Dé köisraudteega üles 1823 meetri kõrgusel asuvale El Cable'i vaateplatvormile. Oleme jõudnud maaliliste vaadetega Picos de Europa loodusparki, kus ringi jalutades tabavad meid imelised vaated mägedele ning mägede vahele jäävatele järvedele. 
Õhtuks jõuame Leóni linna, mis on tuntud oma uhke arhitektuuri poolest. Majutume hotellis Hotel Silken Luis de León**** või sarnases.

5. päev LEÓN - LAS MÉDULAS - PONFERRADA - LUGO
Hommikusöök hotellis. Teeme jalutuskäigu Leóni linnas ja tutvume 13. sajandist pärit katedraaliga, San Isidoro basiilikaga ja Gaudí poolt disainitud Casa Botinese muuseumihoonega. Sõidame edasi avastama ajaloolist Las Médulase piirkonda. Las Médulas on olnud Rooma Impeeriumi ajast üks tähtsamaid kullakaevanduspiirkondi. Tänaseks päevaks on ala oma imekauni mägise looduse tõttu kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. 
Õhtuks jõuame Sarria linna ja ööbime kahel järgneval ööl hotellis Hotel Alfonso IX**** või sarnases.

6. päev SANTIAGO DE COMPOSTELA - FISTERRA NEEM - SARRIA 
Hommikusöök hotellis. Tänane päev on pühendatud avastamaks Camino de Santiago teekonda. Et tunda tükikest palverännuteed ka endi jalge all, teeme lühikese matka palverändurite seas. Suunda näitavad meile kammkarpide märgid. Külastame Santiago de Compostela linna. Santiago de Compostela on Galiitsia pealinn ning see võlub koheselt oma uhke UNESCO maailmapärandisse kuuluva vanalinnaga. Võimalusel külastame kuulsat Santiago katedraali – Jeesuse apostli püha Jaakobuse arvatavat matmiskohta ning Santiago palverännutee lõpp-sihtpunkti. Meie õnn – täna tähistatakse linna pühaku Jaakobuse päeva ning selle puhul on terve linn pidustuste meeleolus. Tutvume vanalinnaga, mis on täis tänavamuusikuid, õnnelikke palverändureid ja üliõpilasi. Meile jääb mõnusalt aega, et ka iseseisvalt linnas ringi uudistada. Saame õppida tundma galeegide elu ja kultuuri ning loomulikult nautida linna suminat ja meeleolu. Peale lõunasööki sõidame mööda Hispaania ilusat läänerannikut Fisterra neemele.  Metsik, karm, tormine ja ümbritsetud udulainetest – roomlased arvasid, et see ongi maailma lõpp ning andsid kaljusele poolsaarele nime finis terrae (lad. keeles maailma lõpp). Fisterra neem pakub meile maalilisi, suisa postkaardilikke vaateid Atlandi ookeanile ning tänapäevalgi tegutsevale majakale. Paljud palverändurid peavad Fisterrat tegelikuks palverännutee lõpuks, seega kohtame siingi eri riikidest pärit seiklejaid. 
Majutume Sarria linnas hotellis Hotel Alfonso IX**** või sarnases.

7. päev RIBEIRA SACRA - PONTEVEDRA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Lugo linna, kus asub kuulus 10 meetri kõrgune Rooma müür, mis on nimetatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Müür on ehitatud 3. sajandil kaitsmaks iidset linna Lucus Augusti ning on tänapäevani väga hästi säilinud. Müüri pikkus on üle 2 kilomeetri ja see ümbritseb imeilusat Lugo vanalinna.
Edasi suundume Río Miño jõe äärde Ribadaviasse, Ribeiro veinipiirkonna keskusesse. Siin tutvustab viinamarjakasvataja meile kohalikke saladusi - viinamarju, millest pressitakse piirkonna värske valge vein. Õpime viinamarjakasvatuse ajaloo ja tänapäeva kohta. Kuna juudid olid Galiitsia veinikaubanduse pioneerid, meenutavad mõned siinse vanalinna tänavad kunagise mõjuka juudi kogukonna olusid.
Peale meeldivat veinidegustatsiooni suundume meeleolukale laevasõidule Miño ja Sili jõgede kohtumispaigas, et nautida imeilusaid vaateid Ribeira Sacra mägisele maastikule. Õhtuks suundume juba tuttavasse Pontevedra linna ja ööbime hotellis Rías Bajas*** või sarnases.

8. päev LEND PORTO-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Enne lennujaama suundumist sõidame Baionasse, kus jalutame linnakese sadamasse, et uudistada "La Pinta" koopiat - see on üks laevadest, millega Kolumbus Uut Maailma avastas. Seejärel teeme peatuse Praia da Barbeira ranna ääres, kus soovijad saavad end Atlandi ookeani kargesse vette kasta.
Sõit lennujaama. Lend Porto-Riia kell 16:35-22:40 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT680 ja BT361). Oleme jõudnud tagasi koju!

Reisi hind

1239 €*/ 1304 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 
Hind sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Riia-Porto ja Porto-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud ja käibemaks;
 • 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides terve reisi vältel 370€;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Altamira koobas 5 €
 • Laevasõit Ribeira Sacras 12 €
 • Veinimõisa külastus Ribeira veinipiirkonnas 12 €
 • El Capricho de Gaudí villa külastus 8 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel 
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Portugali ja Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
20.07.2024 - 27.07.2024
Giid Pille Rojo
 Hind al 1239
Broneeri
Giid
Pille Rojo
Pille on elanud Hispaanias juba 30 aastat ja selle aja jooksul on see omanäoline ja ilus maa ning selle rahvas talle väga omaseks saanud. Hispaanial on väga pikaajaline ja põnev ajalugu, imeline loodus, ainulaadne kultuuripärand, külluslik gastronoomia ja piirkonniti erinevad inimesed vaid neile iseloomuliku elulaadi ja tavadega...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania – Santiago de Compostela teekond Galiitsias, Astuurias ja Kantaabrias

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reet
Raivo Haab Usbekistani reisil oli lihtsalt suurepärane. Tema teadmised, suurepärane oskus gruppi siduda, olla alati abistamas ja kõikidele küsimustele vastamas on lugupidamisväärt.
M
Malle
Tänan sisutihedate päevadega, eksprompt peatuste ja lugudega, väga hästi kavandatud meeldejääva Gotlandi reisi eest! Tänu Ervinile mahlaka eesti keele kasutamise ja väga professionaalselt reisi juhtimise eest! Tänu ja kiitus bussijuht Arvetile! Meeldiv oli teiega reisida! Jõudu ja jaksu edaspidiseks! Germalo on parim!