Hispaania – Santiago de Compostela teekond Galiitsias, Astuurias ja Kantaabrias

Hispaania – Santiago de Compostela teekond Galiitsias, Astuurias ja Kantaabrias

20.07.2024 - 27.07.2024
 
Eelbroneering
Legend räägib, et kui Jumal lõi maailma, nõjatus ta Galiitsiale ja surus sõrmed maasse. Nii tekkisid fjorditaolised vaod, mis iseloomustavad Galiitsia pikka rannikut. Vastupidiselt meie ettekujutusele kuumast ja tolmusest Hispaaniast, on siinne kliima vaheldusrikas, fauna on roheline ja flamenco asemel kõlab torupill. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Galiitsia ei vasta ühelegi Hispaania kultuuriruumi klišeele ning oma metsikute rannikute, vanalinnade ja vaikse jõemaastikuga on siin ja ka Astuurias väga palju avastamist. Kõige kuulsam on muidugi Santiago de Compostela palverännak - püha teekond ja püha katedraal. Otsime meiegi vastuseid küsimusele, miks on palverännak 21. sajandil ootamatult nii jõuliselt tagasi tulnud. Tahame koos Teiega ühiselt nautida seda teekonda – seekord siiski vaid ise kergelt kombates ja matkates väikesi lõike pikast retkest. Sellel reisil veendume veelkord, et Põhja-Hispaania kunstiväärtuste vahel on veel palju imelist – viinamarjaistandused, sügavad mäekurud ja Atlandi ookeanit palistavad lahesopid. Kuuldes munkade laulu ja torupilli helisid, nautides mereande vanade müüride varjus, degusteerides veine ja osaledes palverändurite missal Santiagos, jõuame kõigi meeltega Püha Jaakobuse maale.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA-PORTO, PONTEVEDRA LINN

Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaamas väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus kõikididele reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja lend Riia-Porto kell 07:05-09:30 (lennunumbrid BT362 ja BT679).
Sõidame mööda Atlandi ookeani rannikut põhja suunas edasi otse Hispaaniasse. Meie pilku püüavad värvilised kalurimajad ookeanirannal. Samuti jääb meie teele iidne keldi asula, paiknedes siin Miño jõe suudmes otse Atlandi ookeani ääres Monte de Santa Trega mäemassiivil. Uurime siinset keldi pärandit ning ümarakujuliste majade kivivundamente. Peame tõdema, et veelgi suurejoonelisem on vaade ookeanile, kus Atlandi lained tormavad ägedalt randa.
Sõidame edasi Baionasse, kus jalutame linnakese sadamasse, et uudistada "La Pinta" koopiat - see on üks laevadest, millega Kolumbus Uue Maailma avastas. Seejärel teeme peatuse Praia da Barbeira ranna ääres, kus soovijad saavad end Atlandi ookeani kargesse vette kasta.
Järgmine linnake meie tänasel teel on Pontevedra. Ööbime kahel järgneval ööl Pontevedras hotellis Rías Bajas*** või sarnases. 

2. päev PÜHA JAAKOBUSE PÄEV - FISTERRA NEEM KUI MAAILMA LÕPP - SANTIAGO DE COMPOSTELA -  PIDUSTUSED, KATEDRAAL, MEREANNID
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame mööda Hispaania ilusat läänerannikut Fisterra neemele.  Metsik, karm, tormine ja ümbritsetud udulainetest – roomlased arvasid, et see ongi maailma lõpp ning andsid kaljusele poolsaarele nime finis terrae (lad. k. maailma lõpp). Fisterra neem pakub meile maalilisi, suisa postkaardilikke vaateid Atlandi ookeanile ning tänapäevalgi tegutsevale majakale. Paljud palverändurid peavad Fisterrat tegelikuks palverännu lõpuks, seega kohtame siingi eri riikidest pärit seiklejaid.
Seejärel külastame Santiago de Compostela linna. Santiago de Compostela on Galiitsia pealinn ning see võlub koheselt oma uhke UNESCO maailmapärandisse kuuluva vanalinnaga. Külastame kuulsat Santiago katedraali – Jeesuse apostli püha Jaakobuse arvatavat matmiskohta ning Santiago palverännutee lõpp-sihtpunkti. Meie õnn – täna tähistatakse linna pühaku Jaakobuse päeva ning selle puhul on terve linn pidustuste meeleolus. Tutvume vanalinnaga, mis on täis tänavamuusikuid, õnnelikke palverändureid ja üliõpilasi. Meile jääb mõnusalt aega, et ka iseseisvalt linnas ringi uudistada – soovijad saavad külastada Abastose turgu või nautida päeva Alameda pargis. Võimalus on õppida tundma galeegide elu ja kultuuri ka Pobo Galego muuseumis ning loomulikult nautida linna pidustusi.

3. päev JAAKOBI TEEKOND – OURENSE - SARRIA
Hommikusöök hotellis. Et tunda tükikest Camino de Santiagost ka endi jalge all, teeme lühikese matka palverändurite seas. Suunda näitavad meile kammkarpide märgid.
Río Miño saadab meid ka edasi teel Ribadaviasse, Ribeiro veinipiirkonna keskusesse. Siin tutvustab viinamarjakasvataja meile kohalikke saladusi - viinamarju, millest pressitakse piirkonna värske valge vein. Õpime viinamarjakasvatuse ajaloo ja tänapäeva kohta. Kuna juudid olid Galiitsia veinikaubanduse pioneerid, meenutavad mõned siinse vanalinna tänavad kunagise mõjuka juudi kogukonna olusid.
Jõuame Ourense linna. Suundume mööda vanalinna käänulisi tänavaid turule, kus meie kõiki meeli erutavad Galiitsia kulinaarsete naudingute värvid ja lõhnad. Külastame katedraali ning romaanieelseid kirikud (UNESCO), mis asuvad kohe linnavärava taga. Teeme väikese laevasõidu Miño ja Sili jõgede kohtumispaigas, et nautida imeilusaid vaateid Ribeira Sacra mägisele maastikule. 
Õhtuks jõuame Sarriasse, kus majutume linna asutajaga samanimelises hotellis Hotel Alfonso IX**** või sarnases.

4. päev LUGO - ROOMLASTE MÜÜR, OVIEDO - PALVERÄNDURITE ALGUSPUNKT
Hommikusöök hotellis. Sõit Lugo linna. Lugo linnas asub kuulus 10 meetri kõrgune Rooma müür, mis on nimetatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Müür on ehitatud 3. sajandil kaitsmaks iidset linna Lucus Augusti ning on tänapäevani väga hästi säilinud. Müüri pikkus on üle 2 kilomeetri ja see ümbritseb imeilusat Lugo vanalinna. Vanalinn võlub meid uhke 12. sajandist pärit katedraaliga. 
Edasi viib meid teekond Astuuria pealinna Oviedosse. Oviedo on linn, kust kasvas välja Camino de Santiago ehk palverännak Santiagosse. Vanalinnast leiame esimese palveränduri Alfonso II skulptuuri ja saame teada, kuidas sai tänapäeval nii kuulus teekond alguse. Oviedo linn on keskaegse hõnguga ja vanalinnas asub katedraal, mis hoiab enda müüride vahel vanu reliikviaid. 
Astuuria on kuulus oma hapuka siidri poolest ja seda põhjusega - siin toodetakse 80% kogu riigi siidrist. Räägitakse, et Astuuria elanikud tarbisid siidrit juba 1. sajandil, seega soovitame soojalt just selles linnas kohalikku imejooki proovida maitsvate tapade - hispaania snäkkide - kõrvale. 
Ööbimine hotellis Gran Hotel España**** või sarnases.

5. päev SANTA MARIA DE LEBEÑA - POTES - FUENTE DÉ
Hommikusöök hotellis. Ees ootab seiklusterohke päev. Picos de Europa mäemassiivi lubjakivist tipud ulatuvad vaimustava kulissina Atlandi ookeani rannikult sisemaa suunas – mägede ja mere koosmõju, mis vürtsitab meie marsruuti läbi Hispaania põhjaosa rohelise maastiku. Alustame päeva kunstisõpradele mõeldud maiuspalaga – tutvume Santa Maria de Lebeña kirikuga. 
Seejärel viib tee meid Potese mägikülakesse, mis võlub imeilusate vaadetega Picos de Europa mägedele ja külast läbi voolavatele jõgedele. 
Siinsetes kohvikutes pakutav kikerhernehautis viib lausa keele alla ning loomulikult laseme ka teil sellest lõunasöögi ajal osa saada.
Mägistel radadel jätkame oma teekonda Fuente Dé suunal. Selles imeilusas linnas on meil võimalus sõita köisraudteega üles 1.823 meetri kõrgusel asuvale El Cable vaateplatvormile. Oleme jõudnud maaliliste vaadetega Picos de Europa loodusparki, kus ringi jalutades tabavad meid maalilised vaated mägedele ning mägede vahele jäävatele järvedele. 
Õhtuks sõidame Suancese linna, kus majutume järgneval kahel ööl hotellis Ría de Suances*** või sarnases.

6. päev COMILLAS – ALTAMIRA - SANTILLANA DEL MAR 
Hommikusöök hotellis. Tänane teekond viib meid Comillase kalurikülasse. Comillast, mis on vanast ajast tuntud tähtsa ajaloolise ja kunstipärase keskusena, tuntakse veel kui Viie Piiskopi linna. Siin sündis 5 prelaati, kellest kõigist said keskajal erinevate piiskopkondade juhid. Kuid linn on tuntud veel El Capricho villa tõttu. El Capricho on Antoni Gaudí poolt disainitud suvemaja ühele jõukale kliendile - Máximo Díaz de Quijanole. 2009. aastast on see olnud avatud kui muuseum ja tänu sellele on ka meil võimalus seda arhitektuurilist kunstiteost nautida. 
Ei ole palju hooneid väljaspool Katalooniat, mille disainimisega Gaudí seotud oli, kuid selles linnas leiame veel ühe - Palacio de Sobrellano. 1888. aastal valminud Sobrellano palees on ühendatud inglise gooti arhitektuur Veneetsia uhkete kodude elementidega ning reljeefidelt on tunda mosaraabia mõjutusi. Palee on ehitatud Comillase markiile ning arhitekt Joan Martorelli assistendiks oli Gaudí ise.
Järgmisena sõidame linna Santillana del Mar. Linna nimi koosneb kolmest valest: ei ole see pühak (santo), ega lame (llana) ega mereäärne (mar). Sellegipoolest on tegemist äärmiselt võluva ajaloolise linnaga, mille kitsastel tänavatel jalutades õhkub meieni tõelist keskaegset atmosfääri. Linna lähedal on ka väga kuulus Altamira koobaste kompleks, kus saame näha 20 000 aastat vanade koopamaalingute replikaid.

7. päev LEND BILBAO-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Sõit lennujaama. Lend Bilbao-Riia kell 14:20-18:55 ja lend Riia-Tallinn kell  20:05-20:55 (lennunumbrid BT700 ja BT317). Oleme jõudnud tagasi koju!

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

2023. aasta hind:
1139 €*/ 1199 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 
Hind sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Riia-Porto ja Bilbao-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud ja käibemaks;
 • 6 ööd hotellis*** (2-in toad), 6 hommikusööki;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides terve reisi vältel 370€;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Altamira koobas 4 €
 • Laevasõit Ribeira Sacras 12 €
 • Veinimõisa külastus Ribeira veinipiirkonnas 10 €
 • El Capricho de Gaudí villa külastus 8 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel 
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Portugali ja Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
20.07.2024 - 27.07.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania – Santiago de Compostela teekond Galiitsias, Astuurias ja Kantaabrias

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!
E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!