Hispaania suur ringreis

Hispaania suur ringreis

30.03.2021 - 06.04.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 899
Broneeri
Suur Hispaania ringreis annab ülevaate uhkest ja omanäolisest Püreneede tagusest maast. Tööka Barcelona, kaunite Costa del Soli randade, Gibraltari ahvide kalju ja Aafrika ranniku vahele mahub palju huvitavat. Ajalooline, kitsaste tänavate, martsipani ja damaskuse terasest mõõkadega Toledo ja suurlinlik Madriid, kus efektsete avenüüde ja väljakute kõrval väärib tähelepanu monumentaalne kuningapalee ja hispaania kunsti paremikku esitav Prado muuseum. Ringreisil on võimalik tutvuda nii tööka Kataloonia kui kirgliku flamenco ja corrida kodupaiga Andaluusiaga.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-BARCELONA, BARCELONA LINNAEKSKURSIOON
Koguneme kell ... TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt  ja lend Frankfurt-Barcelona  (lennuajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Benvingut a Espana! ehk Tere tulemast Hispaaniasse!
Sõidame Barcelona kesklinna ning alustame tutvumist Kataloonia pealinnaga. Möödume Hispaania väljakust, näeme Olümpiastaadionit ja naudime linnapanoraami Montjuïci mäelt. Gooti linnaosas uudistame Barcelona katedraali, piiskopipaleed, Kataloonia valitsushoonet. Barcelona on kuulus ka oma nii kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Majutume Barcelona hotellis Exe Laietana**** või sarnases.

2. päev BARCELONA EKSKURSIOON - MONTSERRAT KLOOSTER
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Barcelonaga. Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Näeme Familia kirikut ja jalutame Güelli pargis.
Lahkume Barcelonast ning sõidame külastama võimsat ja saladuslikku Montserrat’ kloostrit. Montserrat mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiiniklooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud.  Sõidame edasi Zaragozasse. Majutume Zaragoza kesklinna hotellis Tibur*** või sarnases.
 
3. päev MADRIID
Hommikusöök hotellis. Varahommikul on igaühel võimalik osaleda missal linna katedraalis või nautida olustikku linnaväljakul. Seejärel sõidame edasi Hispaania pealinna Madriidi. Teeme bussiekskursiooni ja esmase tutvumise linna tähtsaimate vaatamisväärsustega - Plaza de las Cortes ja Neptunuse purskkaev, valitsushooned ja uhked avenüüd, Kybele purskkaev ja linna tuiksoon Alcalà tänav. Meie tutvumine Hispaania pealinnaga jätkub, vaatame Palacio Reali ehk kuningapaleed, Plaza Mayori, Puerta del Solil näeme Madriidi sümbolit – karu maasikapuuga. Soovijatel on võimalus külastada rikkaliku kollektsiooniga Prado kunstimuuseumi. Siin on esindatud nii tuntuimate Hispaania kunstnike teosed (Goya, Velazques jt.) kui ka teised euroopa kuulsad koolkonnad. Lühikese teekonna kaugusel Madriidist asub Hispaania kunagine pealinn Toledo. Majutume Toledo kesklinna hotellis Mayoral*** või sarnases.

4. päev KUULUS TOLEDO - PUERTO LAPICE JA LA MANCHA MAASTIKUD
Hommikusöök hotellis. Alustamaks tutvumist selle uhke linnaga vaatame Tajo jõe kõrgelt kaldalt kaunist vaadet linnale. Distantsilt vaadates tundub justkui tegemist oleks hoopis teatrikulissiga. Ent siiski – ajaloolise linna südames leidub lisaks ohtratele ajaloolistele vaatamisväärsustele igapäevast saginat ja toimetamist. Ekskursioon Toledos: St. Tome kirik, mille seinale on maalitud kuulus El Greco maal „Krahv Orgazi matused“ ja El Greco maja; juudi sünagoogid ja kaunid mudejar stiilis hooned; paljude kunstirikkustega katedraal. Kahtluseta võib väita, et Toledos on omavahel põimunud juudi, mauri ja kristlik kultuur. Sõit jätkub läbi La Mancha, kurva kuju rüütli kodumaa. Meie teele jäävad ka kuulsad tuuleveskid, millega Don Quijote võitles. Puerto Lapice linnas külastame kõrtsi, kus Don Quijote rüütliks löödi.  Jätkame sõitu ning jõuame La Manchast Andaluusiasse.  Majutume Cordoba hotellis Eurostars****  või sarnases.
  
5. päev CORDOBA - ANDALUUSIA PÄRL SEVILLA
Hommikusöök hotellis. Cordoba kuulsaim vaatamisväärsus on kunagine mošee - La Mezquita. Mošee ehitamist alustasid Hispaaniasse tunginud moslemid 8. sajandil. 16. sajandi keskel, peale rekonkistat, ehitati aga mošee keskele hiiglaslik katedraal. Mošee palvesaalis on 850 graniit- ja marmorsammast, mis kaunistatud puna-valgete triipudega. Sõidame Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. Legendikohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana. Kaubandus kasvas eriti suureks pärast Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgete majadega, mauristiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn. Jätkame teekonda ja majutume Andaluusia lõunapiirkonnas Jereze hotellis Exe Guadalete**** või sarnases.
 
6. päev GIBRALTAR - MARBELLA
Hommikusöök hotellis. Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin - Gibraltaril.
Majutume kahel järgneval ööl Marbella kesklinnas hotellis San Cristóbal Marbella*** või sarnases.
 
7. päev GRANADA JA ALHAMBRA
Hommikusöök hotellis.  Väljasõit Granadasse. Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania kauneimaid aardeid. Teeme jalutuskäigu kitsaste ja meeleolukate tänavatega Albaicini linnaosas ja südalinnas. Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat residentsi Alhambrat ja Generalife aedu.

8. päev LEND MALAGA-FRANKFURT-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda Malaga lennujaama. Lend Malaga-Frankfurt ja lend Frankfurt-Tallinn  (lennuajad täpsustamisel).

Reisi hind

899 €* / 946 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Frankfurt-Barcelona ja Malaga-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud 2019 juuni seisuga, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 öö Barcelona piirkonna hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Zaragoza hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Toledo hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö  Cordoba hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Andaluusia hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Marbella hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 195 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Güelli park Barcelonas 7 €, lapsed 7-12a ja seeniorid 65+ 5 €
 • Prado muuseum Madriidis 15 €,  üle 65 a EU kodanikele 7,50 €, lastele kuni 18 a tasuta
 • Toledo katedraal 12,50 €
 • St. Tome kirik (maal Krahv Orgazi matused) 2,80 €
 • Mošee Cordobas 10 € / lapsed 10-14 a 5 €
 • Flamenco show al 25 €
 • Katedraal ja Giralda torn Sevillas 9 €, lapsed ja õpilased kuni 25 a ning seeniorid 65+ 4 €
 • Alcazari loss Sevillas 12,50 €, õpilased alla 16a 2 € (individuaalpilet üldjärjekorras). Giidiga ja ilma järjekorrata al 33 €.
 • Taksosõit Gibraltaril u 35 € 
 • Capilla Real Granada katedraalis 5 €
 • Alhambra Palee külastus 37 € (makstakse kohapeal), külastus võimalusel, palume oma soovist meid broneeringut tehes teavitada. Võimalik tellida kuni kuu aega enne reisi! Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida. 
​ Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
30.03.2021 - 06.04.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 899
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!
R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.