Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

21.10.2023 - 28.10.2023
Giid Maarika Kukin
 Hind al 1049
Ooteleht
Tenerife on suurim ja kõige paremini tuntud Kanaari saar, kuhu igal aastal saabub miljoneid külastajaid. Kõik on kuulnud sellest saarest, kuid paljud ei tea, et Tenerife ei ole ainult kaunid rannad ja El Teide vulkaan. Siin on vaatamiseks ja puhkusenautimiseks nii palju kohti, et paljud naasevad sellele pisikesele saarele korduvalt.

Tenerifel on 350 km rannikuala, troopilised metsaalad, peened poetänavad, pimedad kuristikud vulkaanilise laava sees, traditsiooniline kanaari köök. Loomulikult Hispaania kõrgeim tipp Pico del Teide (3718 m), mida ümbritsevad kuumaastikulised kaljumoodustised ja kirkad vulkaanilised värvid.

soe kliima, head rannad ja puhas vesi, idülliline loodus ja kaunid väikesed lahesopid
populaarne kuurort, mis on säilitanud oma traditsioonilisuse ja vanalinna
vulkaanilised maastikud ja Teide rahvuspark, huvitav loodus ja eksootilised taimed
maitsev kohalik köök ja taskukohane hinnaklass

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-TENERIFE
Koguneme kell 03:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:30-06:20 ja lend Riia-Tenerife kell 08:30-13:10 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT ja BT761).

Transfeer hotellidesse. Majutus seitsmel ööl valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
Kuigi Tenerife suuremad ja rahvarohkeimad kuurordid asuvad Tenerife läänerannikul, on Germalo Reisid valinud oma hotellide asukohaks tõeliselt kanaaripärase atmosfääriga Puerto de la Cruzi linna saare põhjarannikul.
 
Puerto de la Cruz on saare vanim ja ajalooliseim kuurort, siin on lisaks päikesenautlemisele ka avastada palju ajaloolist ning looduslikku. Lähedale jääb nii Tenerife kuulus Loro park kui ka looduslikult kaunis La Orotava org. Puerto de la Cruz asub Tenerife põhjaosas, troopiliste puuviljade istanduste keskel. Linnakesel on mõnus traditsiooniline atmosfäär. Olles elitaarsem, maitsekam ja tunduvalt kanaaripärasem kui saare lääneranniku massiturismile suunatud hotell-hotellis kinni kuurordid. Turism õitseb ka Puerto de la Cruzis, ent tundub, et kinnisvaraarendusega on osatud siin piiri pidada, säästes nii kohalikku kanaaripärast olustikku.
Puerto de la Cruz on üheks peamiseks kuurortlinnaks Kanaari saartel. Imelisest vanalinnast õhkab siiski veel tõelist Kanaaride hõngu.
 
2. päev VABA PÄEV

3. päev GÜIMARI PÜRAMIID - CANDELARIA - SANTA CRUZ - LA LAGUNA
Hommikusöök. Sõidame Tenerife idarannikule ja külastame Güimari püramiide. Populaarse arvamuse kohaselt on need ehitatud sarnaselt kogu saarel levinud terrassidele, kuid samuti on arvatud, et need on siin ühenduslüliks Egiptuse ja Kesk-Ameerika püramiididele.
Mõned kilomeetrid pealinnast asub palverändurite sihtkoht Candelaria, kuhu nii kohalikud elanikud kui ka välismaalased tulevad kummardama Candelaria neitsit ehk Musta Madonnat. Vaatame Candelaria basiilikat, mis ongi linna kuulsaim vaatamisväärsus. Samuti näeme Cueva de Achbinicot, mis kannab ka San Blasi koopa nime, see on Kanaari saarte esimene kristlik tempel.
Tenerife pealinn Santa Cruz on saare kõige suurem linn. Linna kõige populaarsem vaatamisväärsus on Plaza de Espana väljak ning siinsamas lähedal asuv Plaza de la Candelaria, kust saab alguse kaubatänav. Uudistame kuulsa Hispaania arhitekti Santiago Calatrava poolt projekteeritud monumentaalset kontserthalli. Soovitame kindlasti külastada Tenerife Loodusloo- ja Antropoloogiamuuseumi (Museo de la Naturaleza y el Hombre), mille kaasaegne väljapanek on tõeliselt huvitav. Samuti on huvipakkuv kohalik ajalooline turg, mis on pea järjepidevalt tegutsenud juba 70 aastat.
Edasine teekond viib meid San Cristobal de La Lagunasse. Linn asutati kunagi järve äärde, mis aga 19. sajandil ära kuivas. Siin on asunud saare ajalooline ja poliitiline keskus. Siia rajati ka saare esimesed haridusasutused ning tükk aega oli siin Kanaaride ainuke ülikool. Jalutame linna UNESCO kaitse all asuvas vanalinnas, mis on suurepäraselt säilinud. Soovitame külastada ka linna ajaloomuuseumi, mille rikkalikule kogule lisaks pakub elamuse ajalooline linnahäärber ise.

4. päev TENERIFE NAABERSAAR: LA GOMERA (lisatasu eest)
Hommikusöök pakitakse hotellist kaasa.
Varahommikul sõidame Los Cristianose sadamasse ja suundume sealt laevaga Tenerife naabersaarele La Gomerale. See puutumata loodusega kaunis saar asub vaid umbes tunnise praamisõidu kaugusel Tenerifest. Külastame UNESCO kaitse all asuvat Garajonay rahvusparki. Pargis asub saare kõrgeim punkt – 1487 m, kust saab imekauni vaate, kui saart varjav udu selgineb. Samamoodi näeb siit selge ilmaga El Teide sihvakat siluetti. Siin asub ka El Cedro mets, kus vaatamata nimele ei asu palju seedripuid, mets on siin aga tihe ja kaunilt vaikne. Näeme kaunist koske ning sõites mööda kaunite kaljumoodustega Benchijigua orgu, muutub loodus meie ümber pidevalt. Saare kohalikud elanikud kasutasid omavahel suhtlemiseks kunagi vilekeelt ning lõunasöögi (sisaldub hinnas) ajal kuuleme meiegi seda. 

5. päev EL TEIDE - VILAFLOR - LOS GIGANTES
Hommikusöök. Tänane päev on pühendatud kogu saare kuulsaimale vaatamisväärsusele, milleks on El Teide uinuv vulkaan. Ühtlasi on tegemist Hispaania kõrgeima mäetipuga 3718 m ümp. Sõit El Teide rahvuspargis pakub suurepärase võimaluse nautida imepärast vulkaanilist maastikku, kus aja kulg ja erosioon on tekitanud põnevaid kaljumoodustusi, erinevaid pinnavorme ja kohati müstilise värvidemängu. Hea ilma korral saame sõita köisteega 3550 m kõrgusele El Teide vulkaani tipu lähedale.
Sõidame Tenerife kõige kõrgemal asuvasse külla – 1400 m kõrgusel asuvasse Vilaflori. Teeme peatuse ühes veinimõisas, et maitsta kohalikku veini. Vilafloris valmiv veinisort erineb ülejäänud Tenerife veinisortidest, kuna siinsed viinamarjaistandused asuvad kuni 1600 m kõrgusel ning temperatuuri kõikumine on suurem kui mujal.
Näeme erilisi hiiglaste nimelisi kaljusid, mis tõusevad merest püstloodis, siin on mererand musta värvi liivaga.

6. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS ja/või LORO PARK (lisatasu)
Hommikusöök. Täna on võimalik veeta vahva päev Puerto de la Cruzis. Tegevust leidub igale maitsele!
Võimalus külastada Loro parki. See on Kanaaride kõige tuntum looduspark, kus leidub hulganisti eksootilisi loomi ja linde, siin saab jälgida mitmeid vahvaid etteasteid, kus peategelasteks on kohalikud kangelased mõõkvaalad, delfiinid, papagoid, merilõvid.

Päeva teise poole soovitame veeta Puerto de la Cruzis. Siinne olustik on väga kanaaripärane – palju on toredaid söögikohti, palju kanaaripäraste puidust rõdudega majasid. Päeva võib veeta linnas jalutades, reisimeeneid ostes, miks mitte ka kohalikku turgu külastades või Lago Martianezi basseinikeskuses puhates, mis on Euroopa üks suurimaid mereveega täidetud basseinidekomplekse.

7. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: METSIK ANAGA POOLSAAR – TAGANANA - PLAYA DE LAS TERESITAS
Soovijatega sõidame retkele Anaga poolsaarele (lisatasu eest). Meie tee suundub üles mägedesse Anaga metsa. Peatume ilusate vaadetega vaateplatvormidel Mirador Pico del Inglés ja Mirador "Risco Amogoje”, teeme kerge matka loorberimetsas. Väike jalutuskäik Taganana külakeses ja edasi laskume juba taas ookeani äärde. Teeme lõunasöögi mõnes ookeaniäärses vaikses söögikohas ja naudime vaateid sellele eriliselt "metsikule" rannikule.
Suundume edasi Tenerife ainukesele kollase liivaga rannale. Liiv sellele rannaribale on imporditud otse Aafrikast Sahara kõrbest.

8. päev LEND TENERIFE-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Lend Tenerife-Riia kell 14:10-22:25 ja lend Riia-Tallinn kell 23:30-00:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT762 ja BT1361). Tere tulemast koju!

Majutus

1049
/
1104
Hotell Don Manolito 

Majutus kahekohalises standard kategooria toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.4 km merest
Bassein
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Ühekohalise toa lisatasu
195€
Soodustus kolmandale reisijale toas (kolmene tuba, laps või täiskasvanu)
175€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini
Hotell Don Manolito*** asub sümpaatses Puerto de la Cruzi linnas. Hotell pakub mugavat majutust vaid 350 meetri kaugusel rannast ja kalasadamast. Lisaks on hotellil hästi hooldatud roheline aed ja välibassein. Puerto de la Cruzi vanalinn ning rannapromenaad on käeulatuses ja kõik samuti kõik muu vajalik mõnusaks puhkuseks. Kõikidel tubadel on rõdu, toad on mugavalt sisustatud. Kõikidel tubadel on privaatne vannituba (föön), laitmatu ja hubane sisustus ning kõik vajalikud teenused.
www.donmanolito.com

1099
/
1157
Hyatt Alua 

Majutus kahekohalises standard kategooria toas koos hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
0.4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Ühekohalise majutuse lisatasu
149€
Basseinivaatega toa lisatasu/hind toa kohta
39€
Merevaatega toa lisatasu/hind toa kohta
59€
Õhtusöögid hotellis lisatasu eest
79€
Soodustus lapsele 3-12a. lisavoodil majutudes kahe vanemaga samas toas
130€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini
Alua Tenerife on 300 m kaugusel Playa Jardínist ja 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Puerto de la Cruzi keskusest. Kohapeal on 2 välibasseini, üks laste ja täiskasvanute bassein, Rootsi laua stiilis restoran. Külastajad saavad lisatasu eest kasutada sisebasseini, sauna ja mullivanni. Kohapeal on ka jõusaal, tennise- ja seinatenniseväljakud.
Igas toas on külmkapp, rõdu või terrass ja satelliittelevisioon. Soovi korral on saadaval seif, beebivoodi või lisavoodi. Tubades on tasuta WiFi-ühendus.
Kohapeal on väike kaubanduskeskus, sealhulgas supermarket. Olemas on laste mängunurk ja mängude tuba.
Tubedes on WC, vann või dušš, käterätikud, föön, külmik, elektriline veekeetja, laud, telefon, satelliitkanalid, lameekraanteleviisor, rõdu.
www.amrcollection.com

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Tenerife ja Tenerife-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • 7 ööd hotellis***/**** (2-in toad), toitlustus vastavalt hotellile;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisakulud

Valikekskursioonid:

 • valikekskursioon La Gomera: u 85 € (ekskursioon ettetellimisel, tasumine kohapeal);
 • valikekskursioon METSIK ANAGA POOLSAAR – TAGANANA - PLAYA DE LAS TERESITAS 49 € (ekskursioon ettetellimisel).
Valikekskursioonide toimumine eeldab vähemalt 25 osavõtjat.

Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 10,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Lisainfo
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • El Teide funikulöör 27 € (võimalusel, sõltub ilmast)
 • Veini degusteerimine 15 €, veini degusteerimine koos 3-käigulise lõunasöögiga 25 €
 • Güimari püramiidid 12,50 € / 7-12 a 5,50 €, tudengid  kuni 30 a 10 €
 • Santa Cruzi arheoloogiamuuseum 5 €,  õpilased ja üle 65 a 3,50 €
 • Liblikaaed 8,50 €, lapsed 2-12 a 5 €, tudengid ja seeniorid 7 €
 • Loro park u 40 €
 • Parque del Drago 4 €, lapsed 3-12 a 2 €, tudengid ja seeniorid 2,50 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Oluline teada
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
21.10.2023 - 28.10.2023
Giid Maarika Kukin
 Hind al 1049
Ooteleht
Giid
Maarika Kukin
Maarika Kukin on pärit Võrumaalt, Antslast. Tenerifele sattus turistina esmakordselt aastal 2004 ja saar lummas Maarikat nii sügavalt, et ta on seal elanud juba üle 16 aasta...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heli
Oleme väga tänulikud imetoreda ja sisuka Kreeta reisi eest. Erilised tänud meie super giidile Ervin Org. Lihtsalt lust on kuulata tema ladusaid jutustusi. Kogu reis on igati kordaläinud ja pakatame nii päikesest kui ka teadmistest.
K
Küllike ja Toomas
Käisime 20.-27.09.23 Sitsiilias kultuuri- ja puhkusereisil. See oli meie esimene reis Germaloga ja saime imelise kogemuse osaliseks! Reisiprogramm pakkus palju huvitavat, lisaks saime näha kohalikku elu, nautida head sööki ja õppida tundma selle maa omapärast kultuuri. Suured tänud giid Maele lahkuse, hoolivuse ning sisuka, meeleoluka ja väga hästi organiseeritud ekskursioonide eest! Suured tänud ka professionaalsele bussijuhile Tõnule!