Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

28.10.2024 - 04.11.2024
Giid Maarika Kukin
 Hind al 1029
Broneeri
Tenerife on suurim ja kõige paremini tuntud Kanaari saar, kuhu igal aastal saabub miljoneid külastajaid. Kõik on kuulnud sellest saarest, kuid paljud ei tea, et Tenerife ei ole ainult kaunid rannad ja El Teide vulkaan. Siin on vaatamiseks ja puhkusenautimiseks nii palju kohti, et paljud naasevad sellele pisikesele saarele korduvalt.

Tenerifel on 350 km rannikuala, troopilised metsaalad, peened poetänavad, pimedad kuristikud vulkaanilise laava sees, traditsiooniline kanaari köök. Loomulikult Hispaania kõrgeim tipp Pico del Teide (3718 m), mida ümbritsevad kuumaastikulised kaljumoodustised ja kirkad vulkaanilised värvid.

soe kliima, head rannad ja puhas vesi, idülliline loodus ja kaunid väikesed lahesopid
populaarne kuurort, mis on säilitanud oma traditsioonilisuse ja vanalinna
vulkaanilised maastikud ja Teide rahvuspark, huvitav loodus ja eksootilised taimed
maitsev kohalik köök ja taskukohane hinnaklass

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TENERIFE
Koguneme kell 08:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Tenerife kell 10:50-15:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT881). Lennugraafik muutunud 29. mail. 

Transfeer hotellidesse. Majutus seitsmel ööl valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
Kuigi Tenerife suuremad ja rahvarohkeimad kuurordid asuvad Tenerife läänerannikul, on Germalo Reisid valinud oma hotellide asukohaks tõeliselt kanaaripärase atmosfääriga Puerto de la Cruzi linna saare põhjarannikul.
 
Puerto de la Cruz on saare vanim ja ajalooliseim kuurort, siin on lisaks päikesenautlemisele ka avastada palju ajaloolist ning looduslikku. Lähedale jääb nii Tenerife kuulus Loro park kui ka looduslikult kaunis La Orotava org. Puerto de la Cruz asub Tenerife põhjaosas, troopiliste puuviljade istanduste keskel. Linnakesel on mõnus traditsiooniline atmosfäär. Olles elitaarsem, maitsekam ja tunduvalt kanaaripärasem kui saare lääneranniku massiturismile suunatud hotell-hotellis kinni kuurordid. Turism õitseb ka Puerto de la Cruzis, ent tundub, et kinnisvaraarendusega on osatud siin piiri pidada, säästes nii kohalikku kanaaripärast olustikku.
Puerto de la Cruz on üheks peamiseks kuurortlinnaks Kanaari saartel. Imelisest vanalinnast õhkab siiski veel tõelist Kanaaride hõngu.

2. päev GÜIMARI PÜRAMIID - CANDELARIA - SANTA CRUZ - LA LAGUNA
Sõidame Tenerife idarannikule ja külastame Güimari püramiide. Populaarse arvamuse kohaselt on need ehitatud sarnaselt kogu saarel levinud terrassidele, kuid samuti on arvatud, et need on siin ühenduslüliks Egiptuse ja Kesk-Ameerika püramiididele.
Mõned kilomeetrid pealinnast asub palverändurite sihtkoht Candelaria, kuhu nii kohalikud elanikud kui ka välismaalased tulevad kummardama Candelaria neitsit ehk Musta Madonnat. Vaatame Candelaria basiilikat, mis ongi linna kuulsaim vaatamisväärsus. Samuti näeme Cueva de Achbinicot, mis kannab ka San Blasi koopa nime, see on Kanaari saarte esimene kristlik tempel.
Tenerife pealinn Santa Cruz on saare kõige suurem linn. Linna kõige populaarsem vaatamisväärsus on Plaza de Espana väljak ning siinsamas lähedal asuv Plaza de la Candelaria, kust saab alguse kaubatänav. Uudistame kuulsa Hispaania arhitekti Santiago Calatrava poolt projekteeritud monumentaalset kontserthalli. Soovitame kindlasti külastada Tenerife Loodusloo- ja Antropoloogiamuuseumi (Museo de la Naturaleza y el Hombre), mille kaasaegne väljapanek on tõeliselt huvitav. Samuti on huvipakkuv kohalik ajalooline turg, mis on pea järjepidevalt tegutsenud juba 70 aastat.
Edasine teekond viib meid San Cristobal de La Lagunasse. Linn asutati kunagi järve äärde, mis aga 19. sajandil ära kuivas. Siin on asunud saare ajalooline ja poliitiline keskus. Siia rajati ka saare esimesed haridusasutused ning tükk aega oli siin Kanaaride ainuke ülikool. Jalutame linna UNESCO kaitse all asuvas vanalinnas, mis on suurepäraselt säilinud. Soovitame külastada ka linna ajaloomuuseumi, mille rikkalikule kogule lisaks pakub elamuse ajalooline linnahäärber ise.

3. päev LA OROTAVA - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - MASCA

Puerto de la Cruzi kohal Orotava orus paikneb meeleolukas La Orotava linnake. See on üks kaunimate vaadetega linnasid Tenerifel. Kaugelt on näha El Teide lumine tipp, roheline mägi ning väikesed armsad majakesed. Linnakese ajaloolise keskuse kuulsaim vaatamisväärsus on võluv Casa de Los Balcones.
Sõidame Icod de Los Vinosse, mis on tuntud seal kasvava unikaalse draakonipuu poolest. Siin asub aga ka liblikaaed – Mariposario del Drago - ehitis, kus elab rohkem kui 2000 liblikat. Edasisel sõidul peatume Garachico kohal asuval vaateplatvormil - linn all ookeani kaldal paistab meile justkui värvilise merekarbina. Garachico oli kunagi Tenerife kõige tähtsam kaubasadam. Täna on see väike kalasadam ning siinkandis on ka mitmeid banaaniistandusi. Linna kaunist keskväljakut peetakse üheks Tenerife ilusamaks. Siin näeme San Francisco kloostrit ja Santa Ana kirikut. Linnakese tänavad ja väljakud on hoolitsetud, rannaäärne promenaad on kaunis paik jalutuseks. Linna vahvaimaks vaatamisväärsuseks ongi merevee kivibasseinid, mis sobiva ilma korral pakuvad hea võimaluse supluseks. Garachico sai Kaunite Kunstide kuldmedali, mis tunnustab tema väljapaistvaid saavutusi kultuurilise ja kunstilise mineviku säilitamisel.

Masca küla on 650 m kõrgusel asuv küla, kuhu viib 5 km pikkune serpentiintee. Kunagi olevat siia mereröövlite eest varjunud kohalikud elanikud, kuna maad mööda oli see küla äärmiselt raskelt ligipääsetav. Räägitakse, et siinkandis oli tegutsenud isegi Barbarossa.

4. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS ja/või LORO PARK (lisatasu)
Täna on võimalik veeta vahva päev Puerto de la Cruzis. Tegevust leidub igale maitsele!
Võimalus külastada Loro parki. See on Kanaaride kõige tuntum looduspark, kus leidub hulganisti eksootilisi loomi ja linde, siin saab jälgida mitmeid vahvaid etteasteid, kus peategelasteks on kohalikud kangelased mõõkvaalad, delfiinid, papagoid, merilõvid.

Päeva teise poole soovitame veeta Puerto de la Cruzis. Siinne olustik on väga kanaaripärane – palju on toredaid söögikohti, palju kanaaripäraste puidust rõdudega majasid. Päeva võib veeta linnas jalutades, reisimeeneid ostes, miks mitte ka kohalikku turgu külastades või Lago Martianezi basseinikeskuses puhates, mis on Euroopa üks suurimaid mereveega täidetud basseinidekomplekse.

5. päev EL TEIDE - VILAFLOR - LOS GIGANTES
Tänane päev on pühendatud kogu saare kuulsaimale vaatamisväärsusele, milleks on El Teide uinuv vulkaan. Ühtlasi on tegemist Hispaania kõrgeima mäetipuga 3718 m ümp. Sõit El Teide rahvuspargis pakub suurepärase võimaluse nautida imepärast vulkaanilist maastikku, kus aja kulg ja erosioon on tekitanud põnevaid kaljumoodustusi, erinevaid pinnavorme ja kohati müstilise värvidemängu.
Sõidame Tenerife kõige kõrgemal asuvasse külla – 1400 m kõrgusel asuvasse Vilaflori. Teeme peatuse ühes veinimõisas, et maitsta kohalikku veini. Vilafloris valmiv veinisort erineb ülejäänud Tenerife veinisortidest, kuna siinsed viinamarjaistandused asuvad kuni 1600 m kõrgusel ning temperatuuri kõikumine on suurem kui mujal.
Näeme erilisi hiiglaste nimelisi kaljusid, mis tõusevad merest püstloodis, siin on mererand musta värvi liivaga.

6. päev TENERIFE NAABERSAAR: LA GOMERA (lisatasu eest)
Hommikusöök pakitakse hotellist kaasa.
Varahommikul sõidame Los Cristianose sadamasse ja suundume sealt laevaga Tenerife naabersaarele La Gomerale. See puutumata loodusega kaunis saar asub vaid umbes tunnise praamisõidu kaugusel Tenerifest. Külastame UNESCO kaitse all asuvat Garajonay rahvusparki. Pargis asub saare kõrgeim punkt – 1487 m, kust saab imekauni vaate, kui saart varjav udu selgineb. Samamoodi näeb siit selge ilmaga El Teide sihvakat siluetti. Siin asub ka El Cedro mets, kus vaatamata nimele ei asu palju seedripuid, mets on siin aga tihe ja kaunilt vaikne. Näeme kaunist koske ning sõites mööda kaunite kaljumoodustega Benchijigua orgu, muutub loodus meie ümber pidevalt. Saare kohalikud elanikud kasutasid omavahel suhtlemiseks kunagi vilekeelt ning lõunasöögi (sisaldub hinnas) ajal kuuleme meiegi seda.

7. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: METSIK ANAGA POOLSAAR – TAGANANA - PLAYA DE LAS TERESITAS
Soovijatega sõidame retkele Anaga poolsaarele (lisatasu eest). Meie tee suundub üles mägedesse Anaga metsa. Peatume ilusate vaadetega vaateplatvormidel Mirador Pico del Inglés ja Mirador "Risco Amogoje”, teeme kerge matka loorberimetsas. Väike jalutuskäik Taganana külakeses ja edasi laskume juba taas ookeani äärde. Teeme lõunasöögi mõnes ookeaniäärses vaikses söögikohas ja naudime vaateid sellele eriliselt "metsikule" rannikule.
Suundume edasi Tenerife ainukesele kollase liivaga rannale. Liiv sellele rannaribale on imporditud otse Aafrikast Sahara kõrbest.
 

8. päev OTSELEND TENERIFE-TALLINN
Otselend Tenerife-Tallinn kell 16:40-00:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT882). Tere tulemast koju!

Majutus

1029
/
1083
Hotell 4Dreams Chimisay 

Majutus standard kahekohalises toas hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Majutus ühekohalises toas lisatasu eest
240€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell 4Dreams Chimisay*** asub Puerto de la Cruzi südalinnas, jalakäijate alal. Kõik vajalik - poed, söögikohad, rannapromenaad - on hotelli vahetus läheduses.  Lähim rand, Playa Jardín, asub hotellist ca 800m kaugusel. Kohapeal on ööpäev läbi avatud vastuvõtt ja väikese välisbasseiniga katuseterrass.
Hotelli keskne asukoht on mugav iseseisvateks seiklusteks ja linnatuurideks. Hotelli saabudes ning lahkudes, samuti ekskursioonidele minekuks tuleb jalutada kogunemiskohta, mis on hotellist ca 300m.
Lihtsalt sisustatud, ent funktsionaalsetes tubades, on lameekraaniga televiisor, väike külmik ja kirjutuslaud. Privaatsetes vannitubades on tasuta tualetitarbed ja föön. Saadaval on tasuta Wi-Fi-ühendus. Hotell sobib mitte kõige nõudlikumale reisijale, kellele majutus ei ole olulisim.
www.4dreamshotel.com

1169
/
1230
Hyatt Alua 

Majutus standard kahekohalises toas hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
0.4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Õhtusöögid hotellis lisatasu eest
105€
Merevaate ja rõduga toa lisatasu / hind toa kohta
210€
Majutus üksi kaheses toas lisatasu eest
250€
Soodustus kuni 11 aastasele lapsele lisavoodil
100€
Soodustus alates 12 aastast lisavoodil
60€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Alua Tenerife on 300 m kaugusel Playa Jardínist ja 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Puerto de la Cruzi keskusest. Kohapeal on 2 välibasseini, üks laste ja täiskasvanute bassein, Rootsi laua stiilis restoran. Külastajad saavad lisatasu eest kasutada sisebasseini, sauna ja mullivanni. Kohapeal on ka jõusaal, tennise- ja seinatenniseväljakud.
Igas toas on külmkapp, rõdu või terrass ja satelliittelevisioon. Soovi korral on saadaval seif, beebivoodi või lisavoodi. Tubades on tasuta WiFi-ühendus.
Kohapeal on väike kaubanduskeskus, sealhulgas supermarket. Olemas on laste mängunurk ja mängude tuba.
Tubedes on WC, vann või dušš, käterätikud, föön, külmik, elektriline veekeetja, laud, telefon, satelliitkanalid, lameekraanteleviisor, rõdu.
www.amrcollection.com

1209
/
1272
Hotell Catalonia Las Vegas 

Majutus standard kahekohalises toas hommikusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Majutus üksi kaheses toas lisatasu eest
360€
Rõdu ja merevaatega tuba / hind toa kohta
150€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell asub Puerto de la Cruzi kesklinnas mere ääres. Hotellist avanevad väga ilusad vaated Martiánezi basseinidele ja ookeanidele ning teiselt poolt sümpaatsele südalinnale ja taamal El Teide vulkaanile. Hotelli siseõu on kujundatud hubaseks Kanaari aiaks. Siin on bassein ja lamamistoolid. Hotellis on ka jõusaal. Kogu hotellis on tasuta WiFi-ühendus. Toad on kõigi mugavustega. Tubades on konditsioneer, föön, telefon, teler.
www.cataloniahotels.com

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Tenerife-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • 7 ööd hotellis***/**** (2-in toad), toitlustus vastavalt hotellile;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisakulud

Valikekskursioonid:

 • valikekskursioon La Gomera: hind 110€ täiskasvanu / 90€ laps (ekskursioon ettetellimisel, tasumine kohapeal reisijuhile, ekskursioonile minnakse koos meie eestikeelse giidiga ja oma bussiga, hinnas sisalduvad transfeerid sadamasse ja tagasi, ülesõit LaGomera saarele, päevane ekskursioon ja lõunasöök);
 • valikekskursioon METSIK ANAGA POOLSAAR – TAGANANA - PLAYA DE LAS TERESITAS 49 € (ekskursioon ettetellimisel).
Valikekskursioonide toimumine eeldab vähemalt 25 osavõtjat.

Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Bodega Reveron veini degusteerimine koos 3-käigulise lõunasöögiga 30€
 • Güimari püramiidid 12,50€ / 7-12 a 5,50€, tudengid  kuni 30 a 10€
 • Santa Cruzi arheoloogiamuuseum 5€,  õpilased ja üle 65 a 3,50€
 • Liblikaaed 9,50€, lapsed 2-12 a 6,50€, tudengid ja seeniorid 7,50€
 • Loro park: 42€ täiskasvanu, laps 30€
 • Parque del Drago 5€, lapsed kuni 8a 2€, tudengid ja seeniorid 3€
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm.  Kahepeale registreerides tohib kohver kaaluda kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 6 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Oluline teada:
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
28.10.2024 - 04.11.2024
Giid Maarika Kukin
 Hind al 1029
Broneeri
Giid
Maarika Kukin
Maarika Kukin on pärit Võrumaalt, Antslast. Tenerifele sattus turistina esmakordselt aastal 2004 ja saar lummas Maarikat nii sügavalt, et ta on seal elanud juba üle 16 aasta...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aire & Andres
Sured tänud a meie lugupidamine Iraan-Pärsia põline tarkus reisi organiseerijatele, korraldajatele, abistajatele, koostööpartneritele. Kummardus Triinu Borgale ja meie kohalikule giidile ning unustamatutele bussijuhtidele.
L
Leo
Reisisin 10.-17 sept Portugali. Meie giidiks oli Mirjam Somelar. Olen oma elu jooksul palju reisinud ja maailma näinud,kuid nii fantastilist giidi pole varem kohanud. Ta tegi giiditööd südamega - kogu reisiprogramm oli täidetud, isegi ületatud. Tema Porugali teadmised olid täiuslikud, sain heas mõttes kutuurišoki. Kogu reis kulges tema tänelepaneliku pilgu all sujuvalt lennujaamadest hotellideni, bussireisid, jalgsimatkad - super! Õhtuti, meie vabal ajal, andis soovitusi, kus on paremad söögikohad või vaatamisväärsused väljaspool reisiprogammi, mõnikord viis meid ka ise kohale kui oli keerulisem minna. Südamlikud tänud toreda reisi eest! Parimate soovidega, Leo