Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

21.11.2021 - 28.11.2021
 Hind al 949
Ooteleht
Tenerife on suurim ja kõige paremini tuntud Kanaari saar, kuhu igal aastal saabub miljoneid külastajaid. Kõik on kuulnud sellest saarest, kuid paljud ei tea, et Tenerife ei ole ainult kaunid rannad ja El Teide vulkaan. Siin on vaatamiseks ja puhkusenautimiseks nii palju kohti, et paljud naasevad sellele pisikesele saarele korduvalt.

Tenerifel on 350 km rannikuala, troopilised metsaalad, peened poetänavad, pimedad kuristikud vulkaanilise laava sees, traditsiooniline kanaari köök. Loomulikult Hispaania kõrgeim tipp Pico del Teide (3718 m), mida ümbritsevad kuumaastikulised kaljumoodustised ja kirkad vulkaanilised värvid.

Hispaaniasse reisimiseks on vaja vaktisneeritud reisijatel esitada üks allolevatest tõenditest:
* vaktsineerimistõend, mis kehtib alates 14 päeva möödumisel täieliku vaktsineerimiskuuri viimase doosi manustamise kuupäevast;
* pädeva asutuse poolt väljastatud tõend, mis kinnitab koroonaviiruse läbipõdemist. Tõendid peavad olema hispaania, inglise, prantsuse või saksa keeles. Kui seda ei ole võimalik nendes keeltest hankida, peab tõendavale dokumendile olema lisatud ametliku asutuse tehtud tõlge hispaania keelde.
Juhul kui ei ole lõplikku vaktsineerimiskuuri või covidi läbipõdemist:
* kõik Hispaaniasse saabuvad reisijad (sh lapsed al 6a) peavad esitama negatiivse NAAT tüüpi (PCR või antigeen) meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (hispaania või inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi enne riiki saabumist.
Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.


Salva reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a esmane covid) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda. Juhul kui Teil on endil vormistatud kindlustus, palume täpsustada tingimusi.

soe kliima, head rannad ja puhas vesi, idülliline loodus ja kaunid väikesed lahesopid
populaarne kuurort, mis on säilitanud oma traditsioonilisuse ja vanalinna
vulkaanilised maastikud ja Teide rahvuspark, huvitav loodus ja eksootilised taimed
maitsev kohalik köök ja taskukohane hinnaklass

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TENERIFE
Koguneme hommikul kell 06:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. 
Otselend Tallinn-Tenerife kell 08:15-12:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX571). Transfeer hotellidesse. Majutus seitsmel ööl valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
Kuigi Tenerife suuremad ja rahvarohkeimad kuurordid asuvad Tenerife läänerannikul, on Germalo Reisid valinud oma hotellide asukohaks tõeliselt kanaaripärase atmosfääriga Puerto de la Cruzi linna saare põhjarannikul.
 
Puerto de la Cruz on saare vanim ja ajalooliseim kuurort, siin on lisaks päikesenautlemisele ka avastada palju ajaloolist ning looduslikku. Lähedale jääb nii Tenerife kuulus Loro park kui ka looduslikult kaunis La Orotava org. Puerto de la Cruz asub Tenerife põhjaosas, troopiliste puuviljade istanduste keskel. Linnakesel on mõnus traditsiooniline atmosfäär. Olles elitaarsem, maitsekam ja tunduvalt kanaaripärasem kui saare lääneranniku massiturismile suunatud hotell-hotellis kinni kuurordid. Turism õitseb ka Puerto de la Cruzis, ent tundub, et kinnisvaraarendusega on osatud siin piiri pidada, säästes nii kohalikku kanaaripärast olustikku.
Puerto de la Cruz on üheks peamiseks kuurortlinnaks Kanaari saartel. Imelisest vanalinnast õhkab siiski veel tõelist Kanaaride hõngu.
 
2. päev GÜIMARI PÜRAMIID - CANDELARIA - SANTA CRUZ - LA LAGUNA
Hommikusöök. Sõidame Tenerife idarannikule ja külastame Güimari püramiide. Populaarse arvamuse kohaselt on need ehitatud sarnaselt kogu saarel levinud terrassidele, kuid samuti on arvatud, et need on siin ühenduslüliks Egiptuse ja Kesk-Ameerika püramiididele.
Mõned kilomeetrid pealinnast asub palverändurite sihtkoht Candelaria, kuhu nii kohalikud elanikud kui ka välismaalased tulevad kummardama Candelaria neitsit ehk Musta Madonnat. Vaatame Candelaria basiilikat, mis ongi linna kuulsaim vaatamisväärsus. Samuti näeme Cueva de Achbinicot, mis kannab ka San Blasi koopa nime, see on Kanaari saarte esimene kristlik tempel.
Tenerife pealinn Santa Cruz on saare kõige suurem linn. Linna kõige populaarsem vaatamisväärsus on Plaza de Espana väljak ning siinsamas lähedal asuv Plaza de la Candelaria, kust saab alguse kaubatänav. Uudistame kuulsa Hispaania arhitekti Santiago Calatrava poolt projekteeritud monumentaalset kontserthalli. Soovitame kindlasti külastada Tenerife Loodusloo- ja Antropoloogiamuuseumi (Museo de la Naturaleza y el Hombre), mille kaasaegne väljapanek on tõeliselt huvitav. Samuti on huvipakkuv kohalik ajalooline turg, mis on pea järjepidevalt tegutsenud juba 70 aastat.
Edasine teekond viib meid San Cristobal de La Lagunasse. Linn asutati kunagi järve äärde, mis aga 19. sajandil ära kuivas. Siin on asunud saare ajalooline ja poliitiline keskus. Siia rajati ka saare esimesed haridusasutused ning tükk aega oli siin Kanaaride ainuke ülikool. Jalutame linna UNESCO kaitse all asuvas vanalinnas, mis on suurepäraselt säilinud. Soovitame külastada ka linna ajaloomuuseumi, mille rikkalikule kogule lisaks pakub elamuse ajalooline linnahäärber ise.
 
3. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS või LORO PARK (lisatasu)
Hommikusöök. Täna on võimalik veeta vahva päev Puerto de la Cruzis. Tegevust leidub igale maitsele!
Võimalus külastada Loro parki. See on Kanaaride kõige tuntum looduspark, kus leidub hulganisti eksootilisi loomi ja linde, siin saab jälgida mitmeid vahvaid etteasteid, kus peategelasteks on kohalikud kangelased mõõkvaalad, delfiinid, papagoid, merilõvid. Soovijatel on võimalik külastada ka rikkaliku taimekoguga botaanikaaeda.

 

4. päev EL TEIDE - VILAFLOR - LOS GIGANTES
Hommikusöök. Tänane päev on pühendatud kogu saare kuulsaimale vaatamisväärsusele, milleks on El Teide uinuv vulkaan. Ühtlasi on tegemist Hispaania kõrgeima mäetipuga 3718 m ümp. Sõit El Teide rahvuspargis pakub suurepärase võimaluse nautida imepärast vulkaanilist maastikku, kus aja kulg ja erosioon on tekitanud põnevaid kaljumoodustusi, erinevaid pinnavorme ja kohati müstilise värvidemängu. Hea ilma korral saame sõita köisteega 3550 m kõrgusele El Teide vulkaani tipu lähedale.
Sõidame Tenerife kõige kõrgemal asuvasse külla – 1400 m kõrgusel asuvasse Vilaflori. Teeme peatuse ühes veinimõisas, et maitsta kohalikku veini. Vilafloris valmiv veinisort erineb ülejäänud Tenerife veinisortidest, kuna siinsed viinamarjaistandused asuvad kuni 1600 m kõrgusel ning temperatuuri kõikumine on suurem kui mujal.
Näeme erilisi hiiglaste nimelisi kaljusid, mis tõusevad merest püstloodis, siin on mererand musta värvi liivaga.
 
5. päev LA OROTAVA - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - MASCA
Hommikusöök. Puerto de la Cruzi kohal Orotava orus paikneb meeleolukas La Orotava linnake. See on üks kaunimate vaadetega linnasid Tenerifel. Kaugelt on näha El Teide lumine tipp, roheline mägi ning väikesed armsad majakesed. Linnakese ajaloolise keskuse kuulsaim vaatamisväärsus on võluv Casa de Los Balcones.
Sõidame Icod de Los Vinosse, mis on tuntud seal kasvava unikaalse draakonipuu poolest. Siin asub aga ka liblikaaed – Mariposario del Drago - ehitis, kus elab rohkem kui 2000 liblikat. Edasisel sõidul peatume Garachico kohal asuval vaateplatvormil - linn all ookeani kaldal paistab meile justkui värvilise merekarbina. Garachico oli kunagi Tenerife kõige tähtsam kaubasadam. Täna on see väike kalasadam ning siinkandis on ka mitmeid banaaniistandusi. Linna kaunist keskväljakut peetakse üheks Tenerife ilusamaks. Siin näeme San Francisco kloostrit ja Santa Ana kirikut. Linnakese tänavad ja väljakud on hoolitsetud, rannaäärne promenaad on kaunis paik jalutuseks. Linna vahvaimaks vaatamisväärsuseks ongi merevee kivibasseinid, mis sobiva ilma korral pakuvad hea võimaluse supluseks. Garachico sai Kaunite Kunstide kuldmedali, mis tunnustab tema väljapaistvaid saavutusi kultuurilise ja kunstilise mineviku säilitamisel.
Masca küla on 650 m kõrgusel asuv küla, kuhu viib 5 km pikkune serpentiintee. Kunagi olevat siia mereröövlite eest varjunud kohalikud elanikud, kuna maad mööda oli see küla äärmiselt raskelt ligipääsetav. Räägitakse, et siinkandis oli tegutsenud isegi Barbarossa.
 
6. päev TENERIFE NAABERSAAR: LA GOMERA (lisatasu eest)
Hommikusöök pakitakse hotellist kaasa.
Varahommikul sõidame Los Cristianose sadamasse ja suundume sealt laevaga Tenerife naabersaarele La Gomerale. See puutumata loodusega kaunis saar asub vaid umbes tunnise praamisõidu kaugusel Tenerifest. Külastame UNESCO kaitse all asuvat Garajonay rahvusparki. Pargis asub saare kõrgeim punkt – 1487 m, kust saab imekauni vaate, kui saart varjav udu selgineb. Samamoodi näeb siit selge ilmaga El Teide sihvakat siluetti. Siin asub ka El Cedro mets, kus vaatamata nimele ei asu palju seedripuid, mets on siin aga tihe ja kaunilt vaikne. Näeme kaunist koske ning sõites mööda kaunite kaljumoodustega Benchijigua orgu, muutub loodus meie ümber pidevalt. Saare kohalikud elanikud kasutasid omavahel suhtlemiseks kunagi vilekeelt ning lõunasöögi (sisaldub hinnas) ajal kuuleme meiegi seda.

7. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS või DELFIINIVAATLUS
Hommikusöök. Täna on suurepärane võimalus veeta päev Puerto de la Cruzis. Siinne olustik on väga kanaaripärane – palju on toredaid söögikohti, palju kanaaripäraste puidust rõdudega majasid. Samuti asub Puerto de la Cruzis Euroopa üks suurimaid mereveega täidetud basseinidekomplekse. Soovijatel on võimalik sõita Los Cristianose kuurordis paiknevat Kanaaride suurimat ja kõige uuemat veekeskust Siam Parki külastama.
Kanaari saartel on populaarseks lõbustuseks väljasõidud merele. Siin väljuvad lõbusõidulaevad nii ranniku imetlemiseks kui ka siinkandis elavate delfiinide ja vaalade vaatlemiseks. Sõidame meiegi soovijatega merele (väljasõidu toimumise eelduseks on min. 25 osalejat).

8. päev OTSELEND TENERIFE–TALLINN
Hommikusöök. Otselend Tenerife-Tallinn kell 13:40-21:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX572). Tere tulemast koju!

Majutus

949
/
999
Hotell Monopol 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
119€
Õhtusöögid hotellis/inimene
49€
Rõduga tuba/inimese kohta
59€
Soodustus täiskasvanule lisavoodil
49€
Soodustus 2-12 a lapsele lisavoodil kahe täiskasvanuga ühes toas
99€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Monopol*** asub päris Puerto de la Cruzi südalinnas jalakäijate tsoonis. Hubase atmosfääriga ja pikkade traditsioonidega perehotell on tüüpilise Kanaari arhitektuuriga. Kõikides tubades on dušš, wc, föön, ventilaator, TV. Hotellis on bassein ja päevitusala, 2 restorani ja väliterrassiga baar, väike spa.
www.monopoltf.com

949
/
999
Hotell Turquesa Playa 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.2 km merest
0.8 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
159€
Soodustus täiskasvanule lisavoodil
59€
Kõik hinnas hotellis/inimene
129€
Soodustus 2-12 a lapsele lisavoodil kahe täiskasvanuga toas
99€
Kõik hinnas 2-12 a.laps
59€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Puerto de la Cruz.
Hotell Turquesa asub 200 m kaugusel Playa Jardini rannast ja 800m kaugusel keskusest.  Hotellil on nii täiskasvanute kui laste välibasseinid. Väike spa, kus on ka soojendusega sisebassein, on lisatasu eest. Hotellil on restoran, võimalused sportimiseks, wifi (lisatasu eest). Tubades on TV, telefon, föön, väike külmik. Toad on rõduga. 
Õhtusöögi hinnas sisaldub üks jook - 0,5 l vett või 0,5 l majaveini või õlu või mahl.

Kõik hinnas sisaldab - hommiku-, lõuna- ja õhtusöök Rootsi lauas ning toidukordade vahelised snäkid. Kohalikud karastusjoogid ja alkohol kell 11:00-23:00.

1099
/
1157
Hotell ValleMar 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
229€
Merevaatega toa lisatasu/inimese kohta
129€
Õhtusöögid hotellis
129€
Soodustus 2-12 a laps lisavoodil kahe täiskasvanuga toas
159€
Soodustus täiskasvanule lisavoodil
59€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Puerto de la Cruz, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub suurepärase asukohaga Puerto de la Cruzi keskuses rannikuäärses piirkonnas vaadetega Atlandi ookeanile. Kõik hotelli klassikalises koloniaalstiilis sisustatud toad on rõdu ja aia- või merevaatega (merevaade lisatasu eest). Hotellis on bassein ja kauni panoraamvaatega päikeseterrass lamamistoolidega hoone kõrgeimal korrusel, lisaks on eraldi päikeseterrass hotelli 1. korrusel. Lähim rand on hotellist 300 m kaugusel. Hommikuti pakutakse rikkalikku hommikusööki.  Tubades on dušš/WC, föön, telefon, SAT-TV, konditsioneer, minibaar, seif. Tasuta WiFi kogu hotellis.

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Tenerife-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslend);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • 7 ööd hotellis***/****(2-in toad), toitlustus vastavalt hotellile;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisakulud

Valikekskursioonid:

 • ekskursioon La Gomera: u 75 € (ekskursioon ettetellimisel, tasumine kohapeal);
 • vaala- ja delfiinivaatluskruiis: u 45 € (ekskursioon ettetellimisel, tasumine kohapeal, koos transfeeriga).
Valikekskursioonide toimumine eeldab vähemalt 25 osavõtjat.

Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Lisainfo
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • El Teide funikulöör 27 € (võimalusel, sõltub ilmast)
 • Veini degusteerimine 15 €, veini degusteerimine koos 3-käigulise lõunasöögiga 25 €
 • Güimari püramiidid 12,50 € / 7-12 a 5,50 €, tudengid  kuni 30 a 10 €
 • Santa Cruzi arheoloogiamuuseum 5 €,  õpilased ja üle 65 a 3,50 €
 • Liblikaaed 8,50 €, lapsed 2-12 a 5 €, tudengid ja seeniorid 7 €
 • Loro park u 40 €
 • Parque del Drago 4 €, lapsed 3-12 a 2 €, tudengid ja seeniorid 2,50 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Oluline teada:
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
21.11.2021 - 28.11.2021
 Hind al 949
Ooteleht

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Veinika ja R
Tere! Viibisime kultuurireisil Fääri saartel 4.-09.8.2021. Jäime väga rahule. Olime veidi kahtlevad, kuna ei teadnud Fääridest eriti midagi, aga otsustasime siiski minna, see tundus põnev. Meie grupi giidiks oli Heigo Sahk, kes on suurepärane, asjalik, sõbralik, huumorimeelne, tähelepanelik. Kogu reis kulges sujuvalt, kõik oli väga hästi korraldatud. Fääri saared üllatasid meid väga ja reis jättis väga head ja sügavad muljed. Soovitame siiralt külastada Fääri saari - üllatusi jätkub terveks reisiks! :) Aitäh, Germalo!
H
Helgi
Suured tänud kõikide toredate reisilugude ja piltide eest, mida olete mulle saatnud! Tänane virtuaalne kohtumine teie koostööpartneritega eri maadest oli nii tore, et lihtsalt pole sõnu! Kõik me tahaksime, et need praegused keerulised ajad mööduksid kiiresti, aga me ei tea, mis meid ees ootab. Kuni 2+2 jne kehtib, ei saa te meid reisile viia...