Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis koos kuulsa Kanaaride karnevaliga

Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis koos kuulsa Kanaaride karnevaliga

18.02.2023 - 25.02.2023
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1199
Ooteleht
Tenerife on suurim ja kõige paremini tuntud Kanaari saar, kuhu igal aastal saabub miljoneid külastajaid. Kõik on sellest imelisest paigast kuulnud, kuid paljud ei tea, et Tenerife ei ole ainult kaunid rannad ja El Teide vulkaan. Siin on vaatamiseks ja puhkusenautimiseks nii palju kohti, et paljud naasevad sellele pisikesele saarele korduvalt.

Tenerifel on 350 km rannikuala, troopilised metsaalad, peened poetänavad, pimedad kuristikud vulkaanilise laava sees ja traditsiooniline kanaari köök. Siin asub Hispaania kõrgeim tipp Pico del Teide (3718 m), mida ümbritsevad kuumaastikulised kaljumoodustised ning kirkad vulkaanilised värvid.

soe kliima, head rannad ja puhas vesi, idülliline loodus ja kaunid väikesed lahesopid
populaarne kuurort, mis on säilitanud oma traditsioonilisuse ja vanalinna
vulkaanilised maastikud ja Teide rahvuspark, huvitav loodus ja eksootilised taimed
maitsev kohalik köök ja taskukohane hinnaklass

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TENERIFE
Koguneme kell 02:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Tenerife kell 04:15-08:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber ND8015).
Lennuajad korrigeeritud 24. jaanuari seisuga.


Transfeer hotellidesse. Majutus seitsmel ööl valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
Kuigi Tenerife suurimad ja rahvarohkeimad kuurordid asuvad Tenerife läänerannikul, on Germalo Reisid valinud oma hotellide asukohaks tõeliselt kanaaripärase atmosfääriga Puerto de la Cruzi linna saare põhjarannikul.
 
Puerto de la Cruz on saare vanim ja ajalooliseim kuurort, kus lisaks päikesenautlemisele on võimalik avastada ka palju ajaloolist ning looduslikku. Lähedale jääb nii Tenerife kuulus Loro park kui ka looduslikult kaunis La Orotava org. Puerto de la Cruz asub Tenerife põhjaosas, troopiliste puuviljade istanduste keskel. Linnakesel on mõnus traditsiooniline atmosfäär ning see on elitaarsem, maitsekam ja tunduvalt kanaaripärasem kui saare lääneranniku massiturismile suunatud hotell-hotellis kinni kuurordid. Turism õitseb ka Puerto de la Cruzis, ent tundub, et kinnisvaraarendusega on osatud siin piiri pidada, säästes nii kohalikku kanaaripärast olustikku. Puerto de la Cruz on üheks peamiseks kuurortlinnaks Kanaari saartel. Imelisest vanalinnast õhkub siiski veel tõelist Kanaaride hõngu.
 
2. päev LA OROTAVA - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - MASCA

Hommikusöök. Puerto de la Cruzi kohal Orotava orus paikneb meeleolukas La Orotava linnake. See on üks kaunimate vaadetega linnu Tenerifel. Kaugelt on näha El Teide lumine tipp, roheline mägi ning väikesed armsad majakesed. Linnakese ajaloolise keskuse kuulsaim vaatamisväärsus on võluv Casa de Los Balcones.
Sõidame Icod de Los Vinosse, mis on tuntud seal kasvava unikaalse draakonipuu poolest. Siin asub ka liblikaaed – Mariposario del Drago - ehitis, kus elab rohkem kui 2000 liblikat. Edasisel sõidul peatume Garachico kohal asuval vaateplatvormil - linn all ookeani kaldal paistab meile justkui värviline merekarp. Kunagi oli Garachico Tenerife tähtsaim kaubanduslik merevärav. Täna on see väike kalasadam, mille lähikonnas leidub mitmeid banaaniistandusi. Linna kaunist keskväljakut peetakse üheks Tenerife ilusamaks. Siin näeme San Francisco kloostrit ja Santa Ana kirikut. Linnakese tänavad ning väljakud on hoolitsetud, rannaäärne promenaad on kaunis paik mõnusaks jalutuskäiguks. Siinseks vahvaimaks vaatamisväärsuseks on merevee kivibasseinid, mis sobiva ilma korral pakuvad hea võimaluse supluseks. Garachico sai Kaunite Kunstide kuldmedali, mis tunnustab linna väljapaistvaid saavutusi kultuurilise ja kunstilise mineviku säilitamisel.

Masca küla on 650 m kõrgusel asuv küla, kuhu viib 5 km pikkune serpentiintee. Kunagi olevat siia mereröövlite eest varjunud kohalikud elanikud, kuna maad mööda oli see küla äärmiselt raskesti ligipääsetav. Räägitakse, et siinkandis on tegutsenud isegi Barbarossa.

3. päev GÜIMARI PÜRAMIID - CANDELARIA - SANTA CRUZ - LA LAGUNA
Hommikusöök. Sõidame Tenerife idarannikule ja külastame Güimari püramiide. Populaarse arvamuse kohaselt on need ehitatud sarnaselt kogu saarel levinud terrassidele, kuid on ka arvatud, et siinsed püramiidid on ühenduslüliks Egiptuse ja Kesk-Ameerika püramiididele.
Mõned kilomeetrid pealinnast asub palverändurite sihtkoht Candelaria, kuhu nii kohalikud kui ka välismaalased tulevad kummardama Candelaria neitsit ehk Musta Madonnat. Vaatame Candelaria basiilikat, mis on linna kuulsaim vaatamisväärsus. Samuti näeme Cueva de Achbinicot, mis kannab ka San Blasi koopa nime ning mis on Kanaari saarte esimene kristlik tempel.
Tenerife pealinn Santa Cruz on saare kõige suurem linn. Linna kõige tuntum vaatamisväärsus on Plaza de Espana väljak ja siinsamas lähedal asuv Plaza de la Candelaria, kust saab alguse kaubatänav. Uudistame kuulsa Hispaania arhitekti Santiago Calatrava poolt projekteeritud monumentaalset kontserthalli. Soovitame kindlasti külastada Tenerife Loodusloo- ja Antropoloogiamuuseumi (Museo de la Naturaleza y el Hombre), mille kaasaegne väljapanek on tõeliselt huvipakkuv. Paeluv on ka kohalik ajalooline turg, mis on järjepidevalt tegutsenud pea 70 aastat.
Edasine teekond viib meid San Cristobal de La Lagunasse. Linn asutati kunagi järve äärde, mis aga 19. sajandil ära kuivas. Siin on asunud saare ajalooline ja poliitiline keskus, kuhu rajati ka esimesed haridusasutused ning tükk aega oli siin Kanaaride ainuke ülikool. Jalutame UNESCO kaitse all asuvas vanalinnas, mis on suurepäraselt säilinud. Soovitame külastada linna ajaloomuuseumi, mille rikkalikule kogule lisaks pakub elamuse ajalooline linnahäärber ise.

4. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS ja/või LORO PARK (lisatasu) - KANAARIDE KARNEVAL SANTA CRUZIS
Hommikusöök. Täna on võimalik veeta meeleolukas päev Puerto de la Cruzis. Tegevust leidub igale maitsele!
Soovijad saavad külastada Loro parki. See on Kanaaride kõige tuntum looduspark, kus elab hulganisti eksootilisi loomi ja linde, siin saab jälgida mitmeid vahvaid etteasteid, mille peategelasteks on kohalikud kangelased mõõkvaalad, delfiinid, papagoid ja merilõvid.
Alternatiivina Loro pargi külastusele võib päeva nautida Puerto de la Cruzis. Siinne olustik on väga kanaaripärane – palju toredaid söögikohti, palju kanaaripäraste puidust rõdudega maju. Aega võib veeta linnas jalutades, reisimeeneid ostes, miks mitte ka kohalikku turgu külastades või Lago Martianezi basseinikeskuses puhates, mis on Euroopa üks suurimaid mereveega täidetud basseinidekomplekse.
Päeva teises pooles sõidame soovijatega Tenerife 'pealinna', mis on Santa Cruz de Tenerife. Siin toimub täna suur karnevaliparaad. Hispaanlased ja portugallased tõid karnevali Tenerifele juba 16. sajandil. Maskiparaad on läbi aegade arenenud ja kasvanud, kuid selle õitsenguaastaiks võib pidada 1920ndaid. Kuigi Hispaania kodusõda tingis pidustuste korraldamises pausi, tähistasid paljud sündmust oma kodudes. 1961. aastal jätkus karnevalide tähistamine ning sellest ajast alates on Tenerife karneval Brasiilia Rio de Janeiro karnevali järel suuruselt teine kogu maailmas. 2023. aasta karnevali teemaks on 'New York'.

5. päev EL TEIDE - VILAFLOR - LOS GIGANTES
Hommikusöök. Tänane päev on pühendatud kogu saare kuulsaimale vaatamisväärsusele, milleks on El Teide uinuv vulkaan. Ühtlasi on tegemist Hispaania kõrgeima mäetipuga 3718 m üle merepinna. Sõit El Teide rahvuspargis pakub suurepärase võimaluse nautida imepärast vulkaanilist maastikku, millel aja kulg ja erosioon on tekitanud põnevaid kaljumoodustusi, erinevaid pinnavorme ning kohati müstilist värvidemängu. Hea ilma korral saame sõita köisteega 3550 m kõrgusele El Teide vulkaani tipu lähedale.
Sõidame Tenerife kõige kõrgemal asuvasse külla – 1400 m kõrgusel asuvasse Vilaflori. Teeme peatuse ühes veinimõisas, et maitsta kohalikku veini. Vilafloris valmiv veinisort erineb ülejäänud Tenerife veinisortidest, kuna siinsed viinamarjaistandused asuvad kuni 1600 m kõrgusel ning temperatuuri kõikumine on suurem kui mujal.
Näeme erilisi hiiglaste nimelisi kaljusid, mis tõusevad merest püstloodis, siinne rannaliiv on vulkaanillist päritolu ja värvilt must. 

6. päev TENERIFE NAABERSAAR: LA GOMERA (lisatasu eest)
Hommikusöök pakitakse hotellist kaasa.
Varahommikul sõidame Los Cristianose sadamasse ja suundume sealt laevaga Tenerife naabersaarele La Gomerale. See puutumata loodusega kaunis saar asub vaid umbes tunnise praamisõidu kaugusel Tenerifest. Külastame UNESCO kaitse all asuvat Garajonay rahvusparki. Pargis asub saare kõrgeim punkt – 1487 m, kust saab imekauni vaate, kui saart varjav udu selgineb. Hea ilma korral on näha ka El Teide sihvakat siluetti. Siin asub El Cedro mets, kus vaatamata nimele ei ole küll kuigi palju seedripuid, kuid mets ise on tihe ja meeldivalt vaikne. Näeme kaunist koske ning sõidame mööda kaunite kaljumoodustega Benchijigua orgu - loodus meie ümber muutub pidevalt. Saare kohalikud elanikud kasutasid kunagi omavahel suhtlemiseks vilekeelt ning lõunasöögi (sisaldub hinnas) ajal kuuleme seda meiegi . 

7. päev VABA PÄEV PUERTO DE LA CRUZIS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: METSIK ANAGA POOLSAAR – TAGANANA - PLAYA DE LAS TERESITAS
Soovijatega sõidame retkele Anaga poolsaarele (lisatasu eest). Meie tee suundub üles mägedesse Anaga metsa. Peatume ilusate vaadetega vaateplatvormidel Mirador Pico del Inglés ja Mirador "Risco Amogoje”, teeme kerge matka loorberimetsas. Väike jalutuskäik Taganana külakeses ja laskume taas ookeani äärde. Teeme lõunasöögi mõnes ookeaniäärses vaikses söögikohas ja naudime vaateid sellele eriliselt "metsikule" rannikule.
Suundume edasi Tenerife ainsale kollase liivaga rannale. Liiv sellele rannaribale on imporditud otse Aafrikast Sahara kõrbest.

8. päev OTSELEND TENERIFE–TALLINN
Hommikusöök. Otselend Tenerife-Tallinn kell 21:20-05:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber ND8016). Tere tulemast koju!

Majutus

1269
1349*
/
1420
Hyatt Alua 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
0.4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis
70€
Ühekohalise toa lisatasu
255€
Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele. Hinnale ei rakendu lisasoodustused.
Alua Tenerife on 300 m kaugusel Playa Jardínist ja 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Puerto de la Cruzi keskusest. Kohapeal on 2 välibasseini, üks laste ja täiskasvanute bassein, Rootsi laua stiilis restoran. Külastajad saavad lisatasu eest kasutada sisebasseini, sauna ja mullivanni. Kohapeal on ka jõusaal, tennise- ja seinatenniseväljakud.
Igas toas on külmkapp, rõdu või terrass ja satelliittelevisioon. Soovi korral on saadaval seif, beebivoodi või lisavoodi. Tubades on tasuta WiFi-ühendus.
Kohapeal on väike kaubanduskeskus, sealhulgas supermarket. Olemas on laste mängunurk ja mängude tuba.
Tubedes on WC, vann või dušš, käterätikud, föön, külmik, elektriline veekeetja, laud, telefon, satelliitkanalid, lameekraanteleviisor, rõdu.
www.amrcollection.com

1199
/
1262
Hotell Don Manolito 

Majutus kahekohalises standard klassi toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.4 km merest
Bassein
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Ühekohalise toa lisatasu
169€
Soodustus kolmandale reisijale toas
179€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Don Manolito*** asub sümpaatses Puerto de la Cruzi linnas. Hotell pakub mugavat majutust vaid 350 meetri kaugusel rannast ja kalasadamast. Lisaks on hotellil hästi hooldatud roheline aed ja välibassein. Puerto de la Cruzi vanalinn ning rannapromenaad on käeulatuses ja kõik samuti kõik muu vajalik mõnusaks puhkuseks. Kõikidel tubadel on rõdu, toad on mugavalt sisustatud. Kõikidel tubadel on privaatne vannituba (föön), laitmatu ja hubane sisustus ning kõik vajalikud teenused.
www.donmanolito.com

1499
/
1578
Hotell ValleMar 

Majutus kahekohalises standard klassi toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Puerto de la Cruz, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub suurepärase asukohaga Puerto de la Cruzi keskuses rannikuäärses piirkonnas vaadetega Atlandi ookeanile. Kõik hotelli klassikalises koloniaalstiilis sisustatud toad on rõdu ja aia- või merevaatega (merevaade lisatasu eest). Hotellis on bassein ja kauni panoraamvaatega päikeseterrass lamamistoolidega hoone kõrgeimal korrusel, lisaks on eraldi päikeseterrass hotelli 1. korrusel. Lähim rand on hotellist 300 m kaugusel. Hommikuti pakutakse rikkalikku hommikusööki.  Tubades on dušš/WC, föön, telefon, SAT-TV, konditsioneer, minibaar, seif. Tasuta WiFi kogu hotellis.

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Tenerife-Tallinn (Nordica Eesti tellimuslend);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • 7 ööd hotellis***/**** (2-in toad), toitlustus vastavalt hotellile;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisakulud

Valikekskursioonid:

 • valikekskursioon La Gomera: u 75 € (ekskursioon ettetellimisel, tasumine kohapeal);
 • valikekskursioon METSIK ANAGA POOLSAAR – TAGANANA - PLAYA DE LAS TERESITAS 49 € (ekskursioon ettetellimisel).
Valikekskursioonide toimumine eeldab vähemalt 25 osavõtjat.

Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 10,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Lisainfo
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • El Teide funikulöör edasi-tagasi 38€ (võimalusel, sõltub ilmast)
 • Pääse Santa Cruzi karnevalialale (hind täpsustamisel)
 • Veini degusteerimine 15€, veini degusteerimine koos 3-käigulise lõunasöögiga 25€
 • Güimari püramiidid 12,50€ / 7-12 a 5,50€, tudengid  kuni 30 a 10€
 • Santa Cruzi arheoloogiamuuseum 5€,  õpilased ja üle 65 a 3,50€
 • Liblikaaed 8,50€, lapsed 2-12 a 5€, tudengid ja seeniorid 7,50€
 • Loro park 28€ laps, 40€ täiskasvanu
 • Parque del Drago 5€, lapsed kuni 8a 2€, tudengid ja seeniorid 3€
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo:
Lennud toimuvad NORDIC AVIATION GROUP uute Airbus 320 lennukitega.
Registreeritava pagasi piirmäär on 10 kg reisija kohta. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 5 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/45/25cm. 
Lisakilod ettetellimisel päringu alusel.
Lennujaamas tellides: standardne lisapagasi ühik (kuni 10 kg, dim <158cm) 65 EUR

Oluline teada:
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
18.02.2023 - 25.02.2023
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1199
Ooteleht
Giid
Kaie Nurmeste

Kaie Nurmeste on lõpetanud kunstiajaloolasena Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning teinud aastaid muuseumitööd. Kuna Kaiet on alati võlunud erinevad kultuurid, nende omavahelised mõjud ja kokkupuutepunktid, siis paelus teda ka giiditöö...

Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis koos kuulsa Kanaaride karnevaliga

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!
E
Eve
Tänan Germalo Reise ilusa Jordaania reisi eest. Erilised tänud meie giidile Ervinile, tema teadmiste ja abivalmiduse eest. Olen korduvalt teie reisidel olnud ja alati väga rahule jäänud. Edu teile reiside koostamisel ja teostamisel, vaatamata keerulisele ajale.