Horvaatia ringreis

Horvaatia ringreis

15.09.19 - 21.09.19
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-SPLIT, AADRIA MERE PÄRL DUBROVNIK
Lend Tallinn-Split kell 07:10 – 09:05 (kohalikud kellaajad, lennu number LO8243).
Alustame sõitu Dubrovnikusse.  Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele.
Majutume Bosnia-Hertsegoviinas Neumis hotellis Grand**** või sarnases.

2. päev SPLIT – TROGIR – SIBENIK 
Hommikusöök. Sõidame Spliti linna, kus ootab meid uhke vana-rooma aegne vaatamisväärsus Dioklektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega. Edasi peatume kaunil saarel asuvas Trogiri linnakeses. Sõidame mereäärsesse Šibeniku linna, kus on kena vana keskus ning ilus rannapromenaad. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik.
Ööbime järgmisel kahel ööl Biogradi piirkonnas Ilirija Resorti hotellis*** või sarnases.

3. päev KRKA - ZADAR - ETNOLAND
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures.  Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Võimalusel külastame Etnolandi vabaõhumuuseumi.

4. päev PLITVICKA JÄRVEDE RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Sõidame põhja poole ja saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Laevasõit ja kerge matk kaunis looduses.
Jätkame sõitu mööda kaunist Aadria mere rannikut ning suundume Opatijasse, mis on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort. Juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Majutus kolmel järgneval ööl Opatija piirkonnas hotellis Bristol**** või Astoria**** või sarnases.

5. päev KRK SAAR
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krki saarele. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Puhkus Baška rannas.
Õhtu võib veeta Opatija mereäärsel promenaadil jalutades. Siin ühilduvad moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline kuurordi atmosfäär.

6. päev VABA PÄEV OPATIJAS
VÕI SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ 

Hommikusöök. Vaba päev rannas. Soovijatele ekskursioon Istria poolsaarele (lisatasu eest). Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud. Pulas käime vaatamas Vana-Rooma aegset amfiteatrit. Soovijatega lõunastame ühiselt.

7. päev LEND RIJEKA-TALLINN
Transfeer lennujaama, lend Rijeka-Tallinn kell 08:15-11:50 (kohalikud kellaajad, lennu number LO8242). Tere tulemast tagasi koju!
 

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Split  ja Rijeka-Tallinn (Nordica liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 öö Neumis hotellis**** (2-in.toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd hotellis Biogradi lähistel*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 3 ööd Opatijas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Päevane lisaekskursioon Istria 49 € (ettetellimisel ja tasumisel). Palume lisaekskursioonile registreeruda enne reisi Germalo Reiside kontoris. Lisaekskursiooni toimumise eelduseks on min 15 soovijat.
 • Ühene majutus (hind täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Pula amfiteater 50 HRK / 25 HRK (laps)
 • Poreci katedraal ja muuseum 40 HRK
 • Bussisõit Motovuni 20 HRK
 • Plitvicka rahvuspark 150HRK
 • Krka rahvuspark 90 HRK 
 • Dubrovniku linnamüür 150 HRK
 • Veini degusteerimine 4 €
 • Lõunasöök 16 €
 • Etnoland koos söögiga 22 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€=7,6 HRK.
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid.
Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
 

Kaart:

15.09.19 - 21.09.19
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte