Horvaatia - Sloveenia ringreis

Horvaatia - Sloveenia ringreis

04.09.2022 - 10.09.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 999
Broneeri
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 
20. mai seisuga ei kehti Horvaatiasse sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis või testimistõend) olemasolu.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-RIJEKA- KRKA

Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35ja Riia-Rijeka kell 08:00-09:25 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT 362, 495). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega vahetult enne reisi! 
Krka saarel asuvast Rijeka lennujaamast alustame ringreisiga Krka saarel. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Edasi suundume saare idaküljel asuvasse Baškasse, mis on oma kauni ranna ja kuurortpiirkonnaga väga poulaarne koht. Baška lähedal asub Jurandvori küla, kus püha Lucia kirikus on Baška raidkirjatahvel, mis on üks horvaadi keele ja glagoolitsa vanimaid näidiseid. Kerge puhkus Baška rannas.
Sõidame üle silla mandrile ja jõuame Opatjasse. Opatija on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele asupaigale ja looduslikele oludele tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, kultuuritegelased, poliitikud ja ärimagnaadid. Täna ühilduvad siin moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline atmosfäär. Opatija on suvel eriti elav ja pulbitsev, siin on palju meelelahutust (kohvikud, restoranid, klubid, pubid, baarid) ning häid restorane. Opatija külastajatel on võimalus soolast mereõhku hingates promeneerida kaldapealsetel sumedate õhtute hilistundideni. Majutus kolmel järgneval ööl Opatijas hotellis***.

2. päev VABA PÄEV
EKSKURSIOON ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ (lisatasu eest)
Hommikusöök.  Vaba päev Opatijas. Soovijatele väljasõit Istria poolsaarele.
Külastame poolsaare keskel künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Vana Veneetsia kindluslinn on eriti kuulus oma malvaasia veini ja trühvlite poolest. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame 6. sajandist pärinevat bütsantsiaegset mosaiikidega kaunistatud Euphrasiuse basiilikat. Külastame mereäärset künkal asuvat Rovinjit, mida peetakse Istria linnade hulgas kõige maalilisemaks. Külastame ka poolsaare tipus asuvat Istria suurimat Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Soovijatega lõunastame ühiselt proovides hõrku vardas küpsetatud lambarooga kohalikus restoranis.

3. päev POSTOJNA KOOPAD  – LIPICA HOBUSEKASVATUS
Hommikusöök. Päevane väljasõit Sloveeniasse. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid, mis on külastajatele avatud pea 5 km pikkuselt. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide, stalakmiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Koobastes pimeduses elab ka salapärane sisalik olm, keda kunagi peeti draakoniks. Itaalia piiri lähedal Lipica hobusekasvatuses uurime, kuidas kasvatatakse ja treenitakse kuulsaid valgeid hobuseid, mida juba 16. sajandil aretati Austria-Ungari õukonnale. 

4. päev PLITVICKA JÄRVEDE RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Sõidame lõuna poole ja saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kauneima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Plitvicka rahvuspargis on hästi tähistatud matkarajad, mille läbides saab hea ülevaate sellest looduslikult imekaunist paigast. Imetleme koskede majesteetlikust, kõnnime mööda erinevaid teid vee kohal ja vee ääres ning teeme mõnusa laevasõidu ühel mitmetest järvedest.
Sõidame taas mere äärde Biograd na Morusse (tõlkes Valge linn mere ääres). Kaasaegse kuurordi miljöö Aadria rannikul - ilus rannapromenaad ja restoranid, väike jahisadam. Biogradis leidub põnevat tegevust kogu perele. Põhja-Dalmaatsias asuv Biograd on ajalooline linn, kus on kunagi kroonitud ka Ungari kuningas Kalman. Tänaseks on see väikelinn saanud populaarseks kuurortiks, kus puhkajaid ootab suurepärane kliima, kaunid rannad ja puhas Aadria meri.
Majutus kahel järgneval ööl Biogradi piirkonnas hotellis Ilirija Biograd*** või sarnases.

5. päev KRKA - ETNOLAND - ŠIBENIK
Hommikusöök. Sõidame Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Matkame pargis ja soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures.
Seejärel külastame Etnolandi vabaõhumuuseumi, kus tutvume kunagise dalmaatsia külaeluga ning maitseme kohalikke hõrgutisi (lõunasöök lisatasu eest).
Edasi sõidame mereäärsesse Šibeniku linna. Horvaatia kuningate asutatud mereäärne Šibenik on tore keskaegne linn hästi säilinud vanalinna, võimsate kindlustuste, vanade kirikute ja kauni rannapromenaadiga. Ajaloo jooksul käis Šibenik käest kätte, kuuludes kord ungarlastele, veneetslastele või austerlastele, kes on kõik siia oma jälje jätnud. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas ja rannapromenaadil. Kaugelt silma torkav Šibeniku püha Jakobi kirik on lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

6. päev TROGIR - SPLIT - NEUM
Hommikusöök. Külastame meeleolukat Trogiri linna (UNESCO). 3. sajandil e.m.a asutasid kreeklased Tragurioni linna (tõlkes kitsesaar). Linnamüüriga ümbritsetud, väikeste kitsaste tänavate, paleede ja kirikutega on ta Euroopa üks paremini säilinud keskaegne linn. Jalutuskäik Horvaatia suuruselt teises linnas Splitis, kus ootab meid uhke Vana-Rooma aegne vaatamisväärsus keiser Dioclektianuse Palee (UNESCO). Siitkandist pärit keiser otsutas tulla siia oma pensionipõlve veetma ja lasi selleks ehitada ka keisriväärse palee. Suurejooniline antiikne palee, mis on nagu linn linnas, on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega.
Sõidame lõunapoole ja jõuamegi uude riiki Bosnia-Hertsegoviinasse Neumi linna, mis on pisike enklaav Horvaatia rannikul ja Bosnia ainuke ligipääs merele.  Majutume siin hotellis Sunce*** või sarnases.

7. päev DUBROVNIK, LEND DUBROVNIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Endise nimega Ragusa vabariik, oli ta pikki sajandeid veneetslaste põhikonkurent Aadria merre kaubanduses. Võimas kindluslinn on saanud kannatada küll maavärinates ja sõdades, aga on täielikult restaureeritud. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, võimsaid välikindlustusi, sadamat, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas, kus on palju muuseume või jalutades mööda taastatud linnamüüri, nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Soovitada võib ka paadisõitu Dubrovniku sadamast, mere poolt avanevad linnale eriti kaunid vaated.
Transfeer lennujaama. Lend Dubrovnik-Riia kell 18:40-22:15 ja Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 •  Lennupilet Tallinn-Riia-Rijeka ja Dubrovnik-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik täpsustamisel)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), hommikusöökidega 
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus 240 €
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Istria poolsaar 59 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Postojna koopad 22 € täiskasvanud 
 • Pula amfiteater 50 HRK / 25 HRK (laps)
 • Poreci katedraal ja muuseum 50 HRK
 • Bussisõit Motovuni 20 HRK
 • Plitvicka rahvuspark 150 HRK 
 • Krka rahvuspark 110 HRK 
 • Dubrovniku linnamüür 200 HRK
 • Veini degusteerimine 4 €
 • Lõunasöök 16 €
 • St Lucija kiriku külastus 25 HRK; grupi puhul 20 HRK (üle 15 inimese)
 • Lipica
 • Etnoland
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€ = 7,5 HRK. Sloveenias kehtiv rahaühik on euro.
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia&Hertsegoviinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
04.09.2022 - 10.09.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 999
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - Sloveenia ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!
M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.