Horvaatia - Sloveenia ringreis

Horvaatia - Sloveenia ringreis

01.06.2024 - 09.06.2024
 
Eelbroneering
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!1. päev LEND TALLINN-DUBROVNIK

Kogunemine kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Dubrovnik (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT847). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega vahetult enne reisi! 
Krka saarel asuvast Rijeka lennujaamast alustame ringreisiga Krka saarel. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Edasi suundume saare idaküljel asuvasse Baškasse, mis on oma kauni ranna ja kuurortpiirkonnaga väga poulaarne koht.  
Sõidame üle silla mandrile ja jõuame Opatjasse. Opatija on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele asupaigale ja looduslikele oludele tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, kultuuritegelased, poliitikud ja ärimagnaadid. Täna ühilduvad siin moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline atmosfäär. Opatija on suvel eriti elav ja pulbitsev, siin on palju meelelahutust (kohvikud, restoranid, klubid, pubid, baarid) ning häid restorane. Opatija külastajatel on võimalus soolast mereõhku hingates promeneerida kaldapealsetel sumedate õhtute hilistundideni. Majutus kolmel järgneval ööl Opatijas hotellis Liburnia*** või sarnane.

2. päev VABA PÄEV
EKSKURSIOON ISTRIA POOLSAAR –  POREC, PULA, ROVINJ (lisatasu eest)
Hommikusöök.  Vaba päev Opatijas. Soovijatele väljasõit Istria poolsaarele.
Vana Veneetsia kindluslinn on eriti kuulus oma malvaasia veini ja trühvlite poolest. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame 6. sajandist pärinevat bütsantsiaegset mosaiikidega kaunistatud Euphrasiuse basiilikat. Külastame mereäärset künkal asuvat Rovinjit, mida peetakse Istria linnade hulgas kõige maalilisemaks. Külastame ka poolsaare tipus asuvat Istria suurimat Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Soovijatega lõunastame ühiselt proovides hõrku vardas küpsetatud lambarooga kohalikus restoranis.

3. päev POSTOJNA KOOPAD  – LIPICA HOBUSEKASVATUS
Hommikusöök. Päevane väljasõit Sloveeniasse. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid, mis on külastajatele avatud pea 5 km pikkuselt. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide, stalakmiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Koobastes pimeduses elab ka salapärane sisalik olm, keda kunagi peeti draakoniks. Itaalia piiri lähedal Lipica hobusekasvatuses uurime, kuidas kasvatatakse ja treenitakse kuulsaid valgeid hobuseid, mida juba 16. sajandil aretati Austria-Ungari õukonnale. 

4. päev PLITVICKA JÄRVEDE RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Sõidame lõuna poole ja saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kauneima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Plitvicka rahvuspargis on hästi tähistatud matkarajad, mille läbides saab hea ülevaate sellest looduslikult imekaunist paigast. Imetleme koskede majesteetlikust, kõnnime mööda erinevaid teid vee kohal ja vee ääres ning teeme mõnusa laevasõidu ühel mitmetest järvedest.
Sõidame taas mere äärde Biograd na Morusse (tõlkes Valge linn mere ääres). Kaasaegse kuurordi miljöö Aadria rannikul - ilus rannapromenaad ja restoranid, väike jahisadam. Biogradis leidub põnevat tegevust kogu perele. Põhja-Dalmaatsias asuv Biograd on ajalooline linn, kus on kunagi kroonitud ka Ungari kuningas Kalman. Tänaseks on see väikelinn saanud populaarseks kuurortiks, kus puhkajaid ootab suurepärane kliima, kaunid rannad ja puhas Aadria meri.
Majutus kahel järgneval ööl Biogradi piirkonnas hotellis Ilirija Biograd*** või sarnases.

5. päev KRKA - ETNOLAND - ŠIBENIK
Hommikusöök. Sõidame Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Matkame pargis.
Seejärel külastame Etnolandi vabaõhumuuseumi, kus tutvume kunagise dalmaatsia külaeluga ning maitseme kohalikke hõrgutisi (lõunasöök lisatasu eest).
Edasi sõidame mereäärsesse Šibeniku linna. Horvaatia kuningate asutatud mereäärne Šibenik on tore keskaegne linn hästi säilinud vanalinna, võimsate kindlustuste, vanade kirikute ja kauni rannapromenaadiga. Ajaloo jooksul käis Šibenik käest kätte, kuuludes kord ungarlastele, veneetslastele või austerlastele, kes on kõik siia oma jälje jätnud. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas ja rannapromenaadil. Kaugelt silma torkav Šibeniku püha Jakobi kirik on lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

6. päev BIOGRAD - DUBROVNIK - NEUM
Hommikusöök. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Endise nimega Ragusa vabariik, oli ta pikki sajandeid veneetslaste põhikonkurent Aadria merre kaubanduses. Võimas kindluslinn on saanud kannatada küll maavärinates ja sõdades, aga on täielikult restaureeritud. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, võimsaid välikindlustusi, sadamat, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas, kus on palju muuseume või jalutades mööda taastatud linnamüüri, nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Sõidame lõunapoole ja jõuamegi uude riiki Bosnia-Hertsegoviinasse Neumi linna, mis on pisike enklaav Horvaatia rannikul ja Bosnia ainuke ligipääs merele.  Majutume siin hotellis Grand**** või sarnases.

7. päev LEND LJUBLJANA-RIIA-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Ljubljana-Riiaja Riia-Tallinn  (kohalikud kellaajad, BT478 ja BT317).

 

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

2023. aasta hind:

999 €* / 1051 

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 •  Lennupilet Tallinn-Riia-Rijeka ja Dubrovnik-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), hommikusöökidega 
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus 240 €
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Istria poolsaar 59 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad: 2023. aasta hinnad eurodes täpsustamisel
 • Postojna koopad 25 € 
 • Pula amfiteater 50 HRK / 25 HRK (laps)
 • Poreci katedraal ja muuseum 50 HRK
 • Plitvicka rahvuspark 250 HRK 
 • Krka rahvuspark 150 HRK 
 • Dubrovniku linnamüür 250 HRK (individuaalne külastus), tõstuk 200 HRK 
 • Veini degusteerimine ca5  € (45 HRK)
 • Lõunasöök Rovijni piirkonnas 20 €
 • Lipica 20 €
 • Etnoland 30 € (külastus koos lõunasöögiga)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia&Hertsegoviinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
01.06.2024 - 09.06.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reeli
Käisime Germaloga Kreekas. Kuna küsitlusleht jäi täitmata, kirjutan lühidalt siin. Reis oli väga tore, giid Tea asjatundlik, energiline ja sõbralik, reisisaatja Kersti abivalmis, hoolitsev ja sõbralik. Ka hotelliga (Arion) jäime väga rahule, perenaine Tatjana oli kogu aeg kohal ja lahkesti valmis tegema kõik, et külalisel oleks hea. Kasutage seda hotelli edaspidigi, sest kõik, kes grupist seal peatusid, olid rahul, parim hotell valikus olevatest.
H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija