Horvaatia - Sloveenia ringreis

Horvaatia - Sloveenia ringreis

28.08.19 - 04.09.19
Giid Mae Merusk
 Hind al 879
Ooteleht
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, PREDJAMA LOSS - POSTOJNA KOOPAD - LJUBLJANA
Kogunemine kell 04:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Trieste kell 06:00-07:40 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX607). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!

Sõidame Sloveeniasse ja vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Seejärel külastame Euroopa kõige ilusamaid  koopaid - Postojna. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Sõidame Ljubljanasse. Linnaekskursioon ja vaba aeg.
Majutus Ljubljanas hotellis B&B Hotel Ljubljana Park*** või sarnases.

2. päev PLITVICKA JÄRVEDE RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Sõidame lõuna poole ja saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Laevasõit ja matk kaunis looduses. Majutus kolmel järgneval ööl Biogradi piirkonnas Villa Donatis*** või sarnases.

3. päev KRKA - TROGIR - SIBENIK
Hommikusöök. Sõidame Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures.
Peatume kaunis saarel asuvas Trogiri linnakeses. Edasi sõidame mereäärsesse Šibeniku linna, mis on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas.

4. päev VABA PÄEV 
VÕI SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON - AADRIA MERE PÄRL DUBROVNIK
Hommikusöök. Vaba päev või soovijatele pakume lisatasu eest väljasõitu  Dubrovnikusse.
Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele.

5. päev  ZADAR - PAGI SAAR - OPATIJA
Hommikusöök. Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Sõidame Pagi saarele, mis on kuulus kitsede, lammaste, kivimüüride ja kitsejuustu poolest. Ka kohalikku kvaliteetset valget veini valmistatakse siin. Saar lõhnab tüümiani, salvei, lavendli ja pune järele. Naudime Pagi saare kuumaastikke suundudes laevaga tagasi mandrile ning jätkame sõitu mööda kaunist Aadria mere rannikut. Õhtuks jõuame Aadria mere rannikul Opatijasse. Majutus kolmel järgneval ööl Opatijas hotellis Bristol**** või Astoria**** või sarnases.

6. päev päev VABA PÄEV OPATIJAS
VÕI SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks Opatija rannikul. Soovijatele valikekskursioon Istria poolsaarel (lisatasu eest).
Külastame maalilise asukohaga künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna, Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele.
Soovijatega lõunastame ühiselt proovides hõrku lambarooga kohalikus restoranis. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja kaunite mosaiikidega kaunistatud Euphrasia piiskopikiriku kompleksi (UNESCO). Külastame keskaegse vanalinnaga Rovinjit. Edasi sõidame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. 

7. päev KRK SAAR
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krki saarele. Romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Seejärel puhkus Baška rannas.

8. päev LEND TRIESTE-TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Trieste-Tallinn kell 08:40 - 12:20 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX608).

Reisi hind

879 €* / 925 €
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele
Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Trieste-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 öö hotellis*** Ljubljanas (2-in toad), 1 hommikusöök.
 • 3 ööd hotellis*** Biogradi piirkonnas (2-in toad), 3 hommikusööki
 • 3 ööd  hotellis*** Opatija piirkonnas (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid (v.a Istria ja Dubrovniku lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus 229 €
 • Päevane lisaekskursioon Istria poolsaarele 49 € (ettetellimisel ja tasumisel). Palume lisaekskursioonile registreeruda enne reisi Germalo Reiside kontoris. Lisaekskursiooni toimumise eelduseks on min 15 soovijat.
 • Päevane lisaekskursioon Dubrovnikusse 49 € (ettetellimisel ja tasumisel). Palume lisaekskursioonile registreeruda enne reisi Germalo Reiside kontoris. Lisaekskursiooni toimumise eelduseks on min 15 soovijat.
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Postojna koopad 25 € täiskasvanud / 20 € tudengid 16-25a 
 • Bussisõit Motovuni 20 HRK
 • Poreci katedraal ja muuseum 40 HRK
 • Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
 • Plitvicka rahvuspark 150 HRK 
 • Krka rahvuspark 90 HRK 
 • Dubrovniku linnamüür 120 HRK
 • Veini degusteerimine Krk saarel 4 €
 • Lõunasöök 17 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€ = 7,5 HRK. Sloveenias kehtiv rahaühik on euro.
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia&Hertsegoviinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

28.08.19 - 04.09.19
Giid Mae Merusk
 Hind al 879
Ooteleht
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - Sloveenia ringreis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  799
Horvaatia - 101 dalmaatsia elamust
08.09.19 - 15.09.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  699
Horvaatia - Biogradi puhkus
08.09.19 - 15.09.19
Vaata lähemalt
Hind al  519
Horvaatia - Opatija puhkus
04.09.19 - 11.09.19
1 vaba koht
Vaata lähemalt
Hind al  699
Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis
04.09.19 - 11.09.19
Giid Mae Merusk
1 vaba koht
Vaata lähemalt