Iirimaa - suur ringreis

Iirimaa - suur ringreis

04.08.2023 - 11.08.2023
 
Eelbroneering
Maagiline Iirimaa kutsub külastama: võrratu loodus, põnevad maastikud ja vanade kivide lugu, uhke rahva iseloom ja elurõõmsad pubid. Iirimaa on müütide ja legendide maa, Iirimaal hoitakse au sees traditsioone, armastatakse muusikat, juuakse Iiri viskit ning peetakse lugu huumorist.

Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege Iirimaa kohta lähemalt siit >
Lugege meie giididega kohta siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA ja RIIA-DUBLIN, ADARE - KERRY
Kogunemine kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35 ja Riia-Dublin kell 07:25-08:35 (kohalikud kellaajad, lennudBT362/BT661 ). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.  Alustame Iirimaa ringreisi. Peatume Adares – ühes kauneimas Iiri väikelinnas. Adare on arhitektuuriline pärl - peatänav on ääristatud ilusate kivimajade, keskaegsete kloostrite ja varemetega. Paljud ajaloolised hooned on muudetud restoranideks ja käsitööpoodideks. Külastame ajaloolist Kilkenny linna, kus õlut on pruulitud juba sajandeid. Linnapilti ilmestavad kunstigaleriid, põnevad kauplused ja ajaloolised hooned. Majutus kahel järgneval ööl Kerry maakonnas.

2. päev RING OF KERRY
Hommikusöök. Suundume tutvuma Kerry maakonnaga. Vaatame ühte köitvamat piirkonda Iirimaal ning teeme Iveragh poolsaarel ringreisi - Ring of Kerry. Võimsad kaljud, järved, lambakarjad, Lõuna-Kerry graniitkaljud ja kaunid vaated Atlandi ookeanile. Näeme, kuidas lambakoerad arvukaid lambakarju mägedes ohjavad. Kerry Bog Village vabaõhumuuseumis saame teada, kuidas turbalõikajad Iirimaal elasid. Red Fox Innis on võimalus proovida ehtsat Iiri kohvi. Külastame väiksemaid linnu: peatus armsas kuurordis Waterville’s ja maalilises Sneemis. Naudime Killarney Rahvuspargi vaateid – näiteks Ladie’s View’d. 

3. päev  KERRY - BUNRATTY - MOHERI KALJUD -  BURREN - WESTPORT
Hommikusöök. Edasisel teekonnal ootavad meid dramaatilised Iiri kaljud – Cliffs of Moher, mis kõrguvad 200m üle Atlandi ookeani pinna. Meie teekond suundub läbi kuumaastikulise Burreni. Sõit jätkub mööda Iirimaa maalilisi teid.  Peatus kuulsa kiviaja kalme, Poulnabrone dolmeni, juures. Külastame Bunratty residentsi, kus saate ettekujutuse Iiri härrasmehe elust, farmidest ja Iiri pargikunstist. Majutus Westporti piirkonnas hotellis.

4. päev   WESTPORT - KYLEMORE’I KLOOSTER  -  BELFAST 
Hommikusöök. Päeva esimese peatuse teeme Kylemore Abbey juures, kus võib nautida vaadet romantilisele lossile ja selle peegeldust järvel ning Connemara maakonna vaateid. Kylemore’i klooster on koduks benediktiini ordu nunnadele, kes tulid siia 1920. aastatel Belgiast. Majutus Belfastis kahel järgneval öö hotellis***. 

5. päev BELFAST - GIGANTIDE PANKRANNIK
Hommikusöök. Külastame Iirimaa vanimat, Bushmillsi viskitehast. Tutvume rahvusjoogi valmistamisprotsessiga ja kõigil on võimalus degusteerida ehtsat Iiri viskit! Edasi näeme loodusimet, UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvat Gigantide pankrannikut, kus kaljud tõusevad veest kristallidena. Legendi järgi on see ühendustee Šotimaaga, mille rajas iiri gigant Finn MacCool, et jõuda oma rivaalini Šotimaa gigandini.  Imetleme Ballycastle’i lahte ja panoraami koos lossidega.
Suundume edasi Belfasti - Ekskursioon Põhja-Iirimaa pealinnas Belfastis - Lagani jõe kaldad, Donegali väljak viktoriaanliku raekojahoonega, Lääne-Belfasti protestantlik ja katoliiklik linnaosa. Teeme jalutuskäigu Belfasti botaanikaaias ning vaatame Queens University Belfast peahoonet.

6. päev BELFAST -  DUBLIN
Hommikusöök. Dublin on suurepärase arhitektuuri ja ajalooliste monumentide linn ning sobivas harmoonias linna ümbritseva rohelusega. Dublini linnaekskursioon - Dublini loss, Kristuse katedraal. Kas teadsite, et Dublini peatänav O’Connell Street on üks Euroopa laiemaid tänavaid?Jätkame tutvumist Dubliniga: vaatame Püha Kolmainsuse kolledžit, see on Iirimaa vanim ning suurim ülikool. Näeme Püha Patricku katedraali.  Temple Bar on Dublini kultuuriline keskus Liffey jõe kaldal ning see on ka linna külaliste armastatud ajaveetmispaik. Siinsetel kitsastel tänavatel leidub ohtrasti Iirimaale nii iseloomulikke pubisid ja meelelahutuskohti. Majutus Dublinis hotellis või sarnane kahel järgneval ööl. 
  
7. päev GLENDALOUGH - POWERSCOURT
Hommikusöök. Suundume salapärasesse Glendaloughi kahe järve orgu, mis paikneb Wicklow mägede rahvuspargi territooriumil. Imetleme ehtsat Iirilikku looduspilti oma taimestiku ja loomastikuga. Külastame Powerscourti aedu, mis on ehk isegi kõige ilusamad aiad Iirimaal. Suurel territooriumil paiknevad nii erinevas stiilis aiad kui kaunis park.  

8. päev LEND DUBLIN - RIIA -TALLINN
Hommikusöök. Transfeer Dublini lennujaama.  Lend Dublin-Riia kell 09:15-14:10 ja Riia-Tallinn kell 18:10-19:00 (kohalikud kellaajad, lennu nr BT662/BT317).

Reisi hind

Hetkel on reisile võimalik teha eelbroneering.
2023. aasta hind ja täpne reisikava on täpsustamisel.

Reisi hind aastal 2022

 1199 €* / 1262 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Dublin ja Dublin-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 öö Dublinis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Belfastis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • 1 öö Mayos piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Kerry piirkonnas BB (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 280 €
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus (küsige lisainfot büroost)!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Powerscourti aiad 10 € /8,50 € (seenior al 65 a)
 • Püha Patricku katedraal Dublinis 5,50 € (grupihind) 
 • Red Fox Inn Kerry Bog Village vabaõhumuuseum 5,50 € 
 • Iiri kohvi maitsmine al~6 €
 • Bunratty loss ja park 10 € 
 • Kylemore Abbey 10 € (grupihind), laps alla 10 a tasuta
 • Bushmillsi viskitehas £ 7
 • Lambakoerte demo al 5 €
 • Moher kaljud 7 € 
 • Gigantrannik £ 9
 • Dublini loss 7 €
 • Trinity Kolledži raamatukogu 10 €
 • Rahvuslik show al 35 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Iirimaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
 

Lisainfo

 • Iirimaal on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter.
 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 € ja vahetada min 50 GBP. 
Lennuinfo liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
04.08.2023 - 11.08.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Iirimaa - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristin
Käisime Sardiinia Korsika reisil.Reis oli tore.Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat.Uskumatu-endiselt hea,lihtsalt parim.!!!Olen temaga mitmeid reise teinud,soovitan teda kōigile.Kristin
M
Malle
Tänan sisutihedate päevadega, eksprompt peatuste ja lugudega, väga hästi kavandatud meeldejääva Gotlandi reisi eest! Tänu Ervinile mahlaka eesti keele kasutamise ja väga professionaalselt reisi juhtimise eest! Tänu ja kiitus bussijuht Arvetile! Meeldiv oli teiega reisida! Jõudu ja jaksu edaspidiseks! Germalo on parim!