Iirimaa - suur ringreis

Iirimaa - suur ringreis

13.08.2021 - 20.08.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Ooteleht
Maagiline Iirimaa kutsub külastama: võrratu loodus, põnevad maastikud ja vanade kivide lugu, uhke rahva iseloom ja elurõõmsad pubid. Iirimaa on müütide ja legendide maa, Iirimaal hoitakse au sees traditsioone, armastatakse muusikat, juuakse Iiri viskit ning peetakse lugu huumorist.

Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege Iirimaa kohta lähemalt siit >
Lugege meie giididega kohta siit >

Reisil osalemiseks peab esitama ühe allolevatest dokumentidest, mille palume meile ka saata
*vaktsineerimissertifikaadi või
* sertifikaadi viirusest tervenemise kohta viimase 180 päeva jooksul

Kõik riiki sisenejad peavad täitma
COVID-19 vormi ning saadud formulari välja trükkima.
Kõik reisijad peavd täitma (24h enne Riiga saabumist) transiidiks nii minnes kui tulles Läti covidpassi 
https://covidpass.lv/en/ ja saadud sertifikaadi esitama lennujaamas. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA ja RIIA-DUBLIN, GLENDALOUGH - POWERSCOURT
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35 ja Riia-Dublin 07:25-08:35 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT362,BT661). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Alustame oma Iirimaa ringreisi. Esimesena külastame Powerscourti mõisa, kus asuvad ühed ilusamad aiad Iirimaal. Suurel territooriumil paiknevad erinevates stiilides aiad ja kaunis park.  Sealt suundume salapärasesse Glendaloughi – „kahe järve orgu“, mis paikneb Wicklow mägede rahvuspargi territooriumil. Imetleme ehtsat iirilikku looduspilti oma taimestiku ja pinnavormidega. Õhtuks jõuame kuulsaimasse keskaegsesse linna Iirimaal – Kilkennysse. Teeme jalutuskäigu vanalinnas ja sõidame hotelli.
Majutus Kilkennys hotellis Hoban*** või sarnane. 

2. päev BLARNEY  LOSS - KINSALE - CLONAKILTY - KERRY
Hommikusöök. Corki lähistel asub Blarney loss oma maailmakuulsa kiviga, mida igal aastal külastakse lootuses seda kivi suudelda. Ka meie külastame 15. sajandist pärinevat lossi, mis on imeline kooslus looduse ja arhitektuuri harmooniast. Seejärel ootavad meid rannikuäärsed kalurikülad Kinsale ja Clonakilty oma värviliste majade, romantiliste tänavate ja hubaste kohvikutega. Õhtuks jõuame Iirimaa suvepealinna Killarneysse.
Majutus kahel järgneval ööl Kerry maakonnas hotellis Riverisland*** või sarnane.. 

3. päev RING OF KERRY
Hommikusöök. Suundume tutvuma Kerry maakonnaga. Vaatame ühte köitvamat piirkonda Iirimaal ning teeme Iveragh poolsaarel ringreisi - Ring of Kerry. Võimsad kaljud, järved, lambakarjad, Lõuna-Kerry graniitkaljud ja kaunid vaated Atlandi ookeanile. Alustame Killorglini linnast, kus veel au sees sokukultus. Kerry Bog Village vabaõhumuuseumis saame teada, kuidas turbalõikajad Iirimaal elasid. Red Fox Innis on võimalus proovida ehtsat Iiri kohvi. Külastame väiksemaid linnu: Cahersiveen, peatus armsas kuurordis Waterville’s ja maalilises Sneemis. Naudime Killarney Rahvuspargi vaateid – näiteks Ladie’s View’d. 

4. päev  KERRY - ADARE - BUNRATTY - MOHERI KALJUD -  BURREN - MAYO
Hommikusöök. Peatume Adares – ühes kauneimas Iiri väikelinnas. Adare on arhitektuuriline pärl - peatänav on ääristatud kaunite rookatustega majadega, keskaegsete kloostrite ja varemetega. Paljud ajaloolised hooned on muudetud restoranideks ja käsitööpoodideks. Järgmisena külastame Bunratty residentsi, kus saate ettekujutuse Iiri aadliku elust, aga lossi ümber tutvustab vabaõhumuuseum kogu Lääne Iirimaa pärandit.Edasisel teekonnal ootavad meid dramaatilised Iiri kaljud – Cliffs of Moher, mis kõrguvad 200m üle Atlandi ookeani pinna. Õhtupoolikul  sõidame läbi kuumaastikulise Burreni ning maalilise Connemara. Majutus kahel järgneval ööl Mayo piirkonnas hotellis Ballina Manor**** või sarnane.

5. päev CROAGH PATRICK - KYLEMORE’I KLOOSTER  - KILLARY HARBOR 
Hommikusöök. Päeva alustame iirlaste püha mäe , 764 m kõrguse Püha Patricku mäe külastamisega. Jalutuskäik looduses. Naudime vaateid Killary lahele ning peatume Leenane külakeses. Järgmise peatuse teeme Kylemore Abbey juures, kus võib nautida vaadet romantilisele lossile ja selle peegeldust järvel. Kylemore’i klooster on koduks benediktiini ordu nunnadele, kes tulid siia 1920. aastatel Belgiast.

6. päev  MAYO -  DUBLIN
Hommikusöök.  Suundume Dublinisse, mis on suurepärase arhitektuuri ja ajalooliste monumentide linn ning sobivas harmoonias linna ümbritseva rohelusega.  Dublini linnaekskursioon - Dublini loss, Kristuse katedraal. Kas teadsite, et Dublini peatänav O’Connell Street on üks Euroopa laiemaid tänavaid?Temple Bar on Dublini kultuuriline keskus Liffey jõe kaldal ning see on ka linna külaliste armastatud ajaveetmispaik. Siinsetel kitsastel tänavatel leidub ohtrasti Iirimaale nii iseloomulikke pubisid ja meelelahutuskohti.
Majutus Dublini kesklinna  stiilises hotellis Castle**** kahel järgneval ööl.

7. päev DUBLINI EKSKURSIOON 
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Dubliniga: vaatame Püha Kolmainsuse kolledžit, see on Iirimaa vanim ning suurim ülikool. Näeme Püha Patricku katedraali.  Võimalus külastada muuseume. 

8. päev LEND DUBLIN-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer Dublini lennujaama. Lend Dublin-Riia kell 09:15-14:10 ja lend Riia -Tallinn kell 19:00-19:50  (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT662,BT317).

Reisi hind

1199 €* / 1262 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Dublin ja Dublin-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus hotellides/külalistemajades***(2-in toad) hommikusöökidega, vastavalt programmile 
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 280 €
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus (küsige lisainfot büroost)!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Powerscourti aiad 10 € /8,50 € (seenior al 65 a)
 • Blarney loss 18€/ 14 €
 • Kerry Bog Village vabaõhumuuseum 5,50 € 
 • Red Fox Inn Iiri kohvi maitsmine al~6 €
 • Bunratty loss ja park 13 € 
 • Moher kaljud 7 € 
 • Kylemore Abbey 10 € (grupihind), laps alla 10 a tasuta
 • Guinessi õlletehase külastus 17 
 • Dublini loss 7 €
 • Trinity Kolledži raamatukogu 10 € 
 • Püha Patricku katedraal Dublinis 5,50 € (grupihind)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Iirimaal on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter.
 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 €. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Iirimaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
 
13.08.2021 - 20.08.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!
R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.