India - Ladakh - Väike Tiibet

India - Ladakh - Väike Tiibet

12.06.2024 - 20.06.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 2299
Müüdud
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Himaalaja ahelike valguses, keskmiselt 4000 meetri kõrgusel asetsev Ladakh oli sajandeid iseseisev kuningriik, kuid kuulub tänapäeval multikultuurse India riigi koosseisu. Alles 1974. aastal turistidele avatud nurgake maailmast on maismaad mööda ligipääsetav ainult suvekuudel juunist oktoobrini, kui siinsed teed ja mäekurud on lumest vabad. Ammustel aegadel kulges siit läbi legendaarne Siiditee ja karavanidel kulus Ladakhi jõudmiseks mitmeid kuid.

Väikeseks Tiibetiks kutsutud Ladakhis elab Tiibeti kultuur ja budism rahulikult oma loomulikku ja lihtsat elu.


Lugege India kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisitingimused seisuga 06.11.2023
Reisil saavad osaleda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad.
Kõik reisijad vajavad viisat  (vormistab Germalo Reisid)

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-DELHI
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn–Istanbul kell  12:35-16:15 ja lend Istanbul–Delhi kell 20:15-04:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK0716). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega ka vahetult enne reisi!  
 
2. päev LEND DELHI-LEH, ESMATUTVUS LEHIGA
Varahommikul kell 04:50 saabumine Delhi rahvusvahelisele lennuväljale.
Jätkulend Delhi–Leh kell 11:00-12:20. Pooleteist tundi kestev lend on kindlasti üks kaunimaid kogu maailmas. Selge ilma korral on võimalus näha kõrgustesse küünitavaid Himaalaja tippe: K2, Nanga Parbat, Gasherbrum. Tipud ja liustikud on nii lähedal, et tahaks neid lausa emmata. Saabumine Lehi lennuväljale ja transfeer hotelli. Majutus hotellis Royal Ladakh*** või sarnases. Ladakhi pealinn Leh asub 3500 meetri kõrgusel merepinnast Ladakhi ja Zanskari mägede vahel. Linnamaastike iseloomustavad kaootilised tänavad, tänavaturud ja linna kohal kõrguv Lehi vana kuningaloss ning Namgyal Tsemo – Maitreya Buddale pühendatud tempel. Aeg aklimatiseerumiseks. Õhtupoolikul esmatutvus Ladakhi pealinnaga, jalutuskäik eksootilisel turul. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

3. päev LEH – LIKIR –  ALCH - LAMAYURU
Hommikusöök. Alustame teekonda Induse orus. Pruunikas-hallid maastikud ja kasin loodus. Likiri külas tutvume  Klu-Kkjili Gompaga. Siin näeme paljusid erinevaid pühakute ja budade manifestatsioonide kujusid, rituaalseid esemeid ja tankasid. Tähelepanuväärne on ka kloostri lähistel asuv tohutu Buddha Maitreya kuju. Jätkame teekonda ja sõidame  Lamayuru orgu. Vapustavad vaated mägedele ja rahulikule hallikas-valgele orule. Tutvume ningma koolkonna Lamayuru Gompaga, mis otsekui ripub valgetel kaljudel.  Tegemist on ühe vanima ja olulisema kloostriga Ladakhis. Praeguse templi sügavustesse peitunud koopas mediteeris kunagi kuulus India pühamees Naropa. Külastame Alchi kloostrit, mis asub Induse jõe kallastel. Ööbimine Lamayurus hotellis Grand Moonland või sarnane.

4. päev  LAMAYURY - RIZONG –  LEH
Hommikusöök.  Edasi külastame drugpa koolkonna Rizong Gompat, mis on rajatud 1841. aastal. Tänapäeval elab selles range kodukorraga kloostris ligi 40 munka ja seda on peetud parimaks paigaks, kus mediteerida. Sõit Phyangi kloostrisse.  Phyangi klooster asub 17 kilomeetri kaugusel Lehist samanimelise küla kohal kõrgendikul. Klooster on rajatud 16. sajandil ja siin asus õpetama Guru Tragspa. Lakoonilise arhitektuuriga kloostrikompleks paikneb kompaktselt mäenukil ja on otsekui omaette väike linnake templite, munkade eluasemete ja kitsaste tänavatega. Templites asub hulgaliselt kauneid freskosid ja Buddade erinevaid manifestatsioone. Kloostris on ka väike muuseum, kus saab näha Kašmiiri vaseseppade meistritöid, vanu tankasid ja rituaalseid esemeid. Tänapäeval elab kloostris umbes 50 – 60 dringungpa koolkonna munka. Ööbimine kahel järgneval ööl Lehis hotellis Royal Ladakh või sarnases. Ühine lõunasöök ja õhtusöök  (sisalduvad hinnas).

5. päev  LEH – HEMIS GOMPA FESTIVAL – LEH 
Hommikusöök. Hemise klooster asub 43 kilomeetri kaugusel Lehist. See on Ladakhi suurim budistlik klooster, kus elab 500 munka. Kloostris on väidetavalt  hoiul vana Tiibeti kirjarull, mis jutustab Naatsareti Jeesusest.  Kaks päeva kestvad pidustused meelitavad Hemisesse külastajaid ka kõige kaugematest Ladakhi küladest, palverändureid ja turiste. Ainult festivali ajal on võimalik näha kloostri üht suurimat reliikviat – hiiglaslikku thankat. Kogu festivali ajal toimuvad palvused ning mungad esitavad eredavärvilistes kostüümides ja maskides religioosseid tantse, millega ülistatakse hea võitu kurja üle. Pärastlõunal sõit tagasi Lehi.   Ladakhi suurimaid ja kuulsamaid Thiksey klooster asub paarkümmend kilomeetrit Lehst idas Induse jõe paremal kaldal. Gelugpa koolkonnale kuuluv klooster rajati 15. sajandil legendaarse Tshonghapa prohvetliku ettekuulutuse järgi. Väikese külakese kohal kõrguvad kloostrihooned on kuni 12-korruselised ja peidavad endas hulgaliselt imelist budistlikku kunsti.  Siin asub ka hingestatud Maitreya Buddha kuju. Mõnikord on kloostrit nimetatud ka väikeseks Potalaks selle arhitektuuri sarnasuse tõttu kuulsa Potala paleega Lhasas Tiibetis. Shey gompa on osa kunagisest kuninglikust suveresidentsist. Palee ise on küll varemates, kuid klooster ja suured pühakujud on säilinud. Hemise klooster asub 43 kilomeetri kaugusel Lehist. See on Ladakhi suurim budistlik klooster, kus elab 500 munka. Kloostris on väidetavalt  hoiul vana Tiibeti kirjarull, mis jutustab Naatsareti Jeesusest. Ühine lõunasöök ja õhtusöök (sisalduvad hinnas).   

6. päev LEH - KHARDUNGLA MÄGITEE- NUBRA
Hommikusöök. V
õtame ette muljeterohke teekonna Nubra orgu, sõites üle Khardung La mägitee. Transpordile alles 1988. aastal avatud tee ühendab Induse jõe orgu Shyoki omaga. Kohalike inimeste väitel on tegemist maailma kõrgeima autoteega. Tõeliselt kaunite vaadetega Nubra org on tuntud oma kaamelite, orhideede ja kloostrite poolest.  Ööbimine Nubra orus hotellis Grand või sarnane. 

7. päev NUBRA ORG - KLOOSTRID
Hommikusöök. Külastame Nubra oru peamist vaatamisväärsust Diskiti kloostrit, mis on Nubra suurim ja vanim klooster. Selle teevad eriliseks asupaik ning kloostri jalamil asuv Maitreya Buddha kuju. Imetlemist väärivad nii kloostri interjöör kui eksterjöör. Seejärel külastame Hunderi kloostrit. Sõidame tagasi Lehi. Vaba aeg. Majutus Lehis.

8. päev  LEND LEH-DELHI, EKSKURSIOON DELHIS
Hommikusöök. Varahommikune transfeer lennujaama ja lend Leh - Delhi 07:40-09:00. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Bussiekskursioonil näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat. Humayni mausoleum on kaunimaid rajatisi kogu linnas. Mogulite ajastust pärinev mausoleum on ehitatud erinevat värvi marmoritest ja asub kaunite aedade roheluses. Käime India vanimas mošeekompleksis Quwwat-ul-Islam, kus asub Delhi sümbol Qutub Minari minaret. Transfeer hotelli ja majutus New Dehlis hotellis Jaypee Siddharth***** või sarnases.
  
9. päev LEND DELHI-ISTANBUL-TALLINN
Suundume lennujaama. Lend Delhi-Istanbul kell 06:30-10:55 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK717 ja TK1423).
Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

​2299 €* / 2420 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn–Istanbul–Delhi ja lend Dehli–Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Lend Delhi–Leh ja Leh–Delhi
 • Lennujaamamaksud
 • majutus vastavalt programmile (2-in toad), 6 hommiku-, 6 lõuna- ja 6 õhtusööki
 • 1 ööbimine Delhis (2-in toad), hommikusöök
 • Buss transfeerideks ja ekskursioonideks Delhis
 • Transport Ladakhis (väikebuss ja/või maastur)
 • Kohalikud inglisekeelsed giidid Delhis ja Ladakhis
 • Eestikeelne giid/reisijuht, ekskursioonid vastavalt programmile
 • Programmis märgitud tasulised sissepääsud
Lisakulud: 
 • India viisa vormistamine 80 €. Viisa hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast. Hind sisaldab viisa maksumust ning vormistamise tasu koos vajalike lubadega. Vormistatakse kahekordne viisa. Pass, foto ja vajalikud andmed palume saata Germalo kontorisse 1 kuu enne reisi.
 • Tervisekindlustus al € (tervisekindlustus), maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, 69-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).  Reisil osalemiseks on reisile tervisekindlustuse vormistamine koos reisitõrkekindlustusega kohustuslik. Kellel ei ole kindlustus vormistatud Germalo kaudu, palume tuua koopia kindlustusest Germalo kontorisse hiljemalt kuu aega enne reisi.
 • Ühene majutus 295 €
 • Siseõue pilet Hemise festivalil  27 eur /tasutakse sularahas giidi kätte 

Viisa ja dokumendid

Eesti vabariigi kodanikele on Indiasse reisimiseks vajalik viisa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Indiasse saabumise kuupäeva ja passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehekülge viisa vormistamiseks.
Elektroonilise viisa vormistamiseks palume saata skäneeritud passi koopia (PDF formaat, 10KB-300KB) ja digifoto (JPEG formaat, 350 x 350 pixlit, 10KB-1MB) Germalo büroosse 1 kuu enne reisi.

Ankeedi täitmiseks palume anda meile teada järgmised andmed: kodune aadress ja indeks, sünnilinn, haridus, usk, perekonnaseis, isa nimi, ema nimi, nende sünnikoht/linn ja kodakondsus, juhul kui nimi on muutunud - eelmine nimi, kas olete varem Indiasse reisinud, eelmise viisa number, välja andmise aeg ja koht. Kas olete viimase kolme aasta jooksul reisinud järgmistesse riikidesse: Bangladesh, Bhutan, India, Maldiivid, Nepal, Pakistan ja Sri Lanka? Kui jah, siis millal ja mitu korda.
​Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lisainfo

 • Indias on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha, kokku võiks arvestada 40 eur. Soovitame raha vahetada vähemalt 200 € väärtuses. India ruupia kurss on 1 EURO = 90 INR,  kurss muutuv.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Mõnusat ja asjalikku lugemist enne Ladakhi reisi:
 • Nikolai Roerich ALTAI - HIMAALAJA , Tallinn Olion 1990
 • Thubten Džingme Norbu, Colin M. Turnbell TIIBET – AJALUGU, USK, INIMESED, Buddhakirjastus Vesikuke aasta 2537 p.B.
 • Laama Anagarika Govinda VALGETE PILVEDE TEE, Pilgrim 2011
 • Deepak Chopra BUDDHA. VIRGUMISE LUGU, Tänapäev 2009
 • Roland Barraux DALAI-LAAMADE AJALUGU, Kunst 2006
 • Tashi L Thsangspa, Ajay K Raina LADAKH SIMPLIFIED, Leh LAY Publications 2011
 • Partha S Banerjee LADAKH KASHMIR & MANALI THE ESSENTIAL GUIDE, Milestone Books 2014
Lennuinfo Rahvusvahelistel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel on lubatud äraantav pagas 15 kg/inimese kohta ja 1 käsipagas 7kg/inimese kohta.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
12.06.2024 - 20.06.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 2299
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • India - Ladakh - Väike Tiibet

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eerika ja Viljar
Suur tänu Ervinile huvitava Kreeka reisi vedamise eest! Jäime väga rahule!
A
Aivi ja Peeter
Oleme väga tänulikud ja rõõmsad imetoreda ning väga õnnestunud Montenegro reisi üle. Muidugi eriline tänu giid Ervin Org - tema asjatundliku ja kindlakäelise juhtimise ja rikkalikult jagatud ning huvitava informatsiooni eest! Meie kohalik giid Vladimir ja bussijuht olid ka imetoredad ja suured professionaalid. Majutus Palma hotellis oli kõrgetasemeline. Toit oli maitsev ja rikkalik. Teenindus väga meeldiv. Suur, suur tänu ja palju edu uute reiside organiseerimisel! Oleme ikka teiega!