Indoneesia - müstiline Bali saar

Indoneesia - müstiline Bali saar

12.04.2025 - 21.04.2025
 
Eelbroneering
Bali – see mägine jumalate ja deemonite saar – asub Indoneesia arhipelaagis kõige tihedamini asustatud Jaava saare ja väikese Lomboki saare vahel ning on vaid 140 km pikk ning 80 km lai. Bali troopiline paradiis on segu kaasaegsest turismist, rikkast kultuuripärandist ning põnevatest traditsioonidest. Kaunid valge liivaga rannad ja õrn merevesi pakuvad kosutust palavatel päevadel, samas kui troopilise taimestikuga saare sisemaa, riisikasvatuse terrasspõllud ja vulkaanilised nõlvad pakuvad võimalust põnevateks looduslikeks väljasõitudeks. Bali on unikaalne ning kohalikud elanikud on väga uhked selle üle, et nad on suutnud oma hinduistlikku kultuuri ning tavasid elus hoida ja säilitada. Bali elanikud on oskuslikud käsitöölised ning nad on kuulsad oma sensuaalsete bali tantsude ja gamelani muusika poolest.
Meie reisil peatume nii Bali spirituaalses keskuses Ubudis kui ka resortis mõnusa ranna ääres.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 17:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-DENPASAR
Jätkulend Istanbul-Denpasar kell 01:45-19:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK66). Oleme jõudnud Balile – maagilisele ja müstilisele jumalate ning deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi.
Majutume järgneval neljal ööl Ubudi südames paiknevas butiikhotellis. Hotellikirjeldus reisikava lõpus.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: Adiwana Resort Jembawan**** või sarnases


3. päev UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID
Vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu.
Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit. See üks pühamaid templeid Balil ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Adiwana Resort Jembawan****


4. päev VABA PÄEV UBUDIS
Vaba päev Ubudis, Teil on võimalus külastada mõnda templit, puhata hotelli basseini ääres, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
Samuti on võimalik osaleda mõnel joogakursusel.
Ka hotellis pakutakse mitmeid spa-teenuseid ja hoolitsusi.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Adiwana Resort Jembawan****


5. päev ULUN DANU JA BATUR - RIISIPÕLLUD
Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas.
Sõidame Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse.
Edasine sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile.
Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Adiwana Resort Jembawan****


6. päev PURA BESAKIH EMATEMPEL – TIRTA GANGGA - KLUNGKUNG – NUSA DUA
Tutvume Ubudi lähistel kohaliku puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid.
Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust.
Tirta Gangga - endine kuninglik palee Abangi lähedal. Hinduismis püha Gangese jõe järgi nime saanud, on see tuntud Karangasemi kuningliku veepalee, supelbasseinide ja Patirthani templi poolest.
Suundume Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga.
Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda.
Majutus neljal järgneval ööl rannaäärses hotellis. Hotellikirjeldus reisikava lõpus.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali***** või sarnases

 
7. päev VABA PÄEV RANNAS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON NUSA PENIDA
Soovijatele valikekskursioon Nusa Penida (lisatasu eest).
Imearmas saar Nusa Penida asub Nusa Duast kõigest tosina meremiili kaugusel, kuhu suundume kiirlaevaga juba varahommikul Sanuri sadamast. Bali võluv naabersaar on täis hingematvalt ilusaid looduslikke vaatamisväärsusi ja kauneid randu. Nusa Penida ümber olevad korallrihvid on koduks mõnedele kõige ainulaadsematele mereolenditele kogu maailmas. Saarele jõudes suundume maastikuautodega avastama põnevaid paiku. Esimese maagilise kohana näeme kristallselge tõusuveega loodusimet Angel's Billabongi. See kaljulõhes paiknev ookenivee 'bassein' pakub mõõna ajal ohutut ja vaikset kohta ujumiseks, paljastades võluva veealuse maailma. Selle kohal kõrguvalt rannakaljult avaneb aga avar vaade India ookeanile. Türkiissinine väike laht Broken Beach saare edelanurgas on üks Nusa Penida kõige tuntumaid huviobjekte. Teeme jalutuskäigu kaljuservandikul ranna kohal. Kohalikele on see koht tuntud nimega Pasih Uug, mis viitab  suurele, ookeanivee poolt uuristatud, avausele kaljuseinas lahesopi ja ookeani vahel. Seejärel tutvume kolmanda Nusa Penida pärliga, milleks on ainulaadse maastikuga Kelingking Beach - koht ja millest on tehtud sadu tuhandeid kauneid fotosid. Lõunasööki sööme vaikse saare lopsaka looduse rüpes ja seejärel ujume ühel saare kaunitest liivarandadest (sisaldub hinnas).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali*****


8. päev TANAH LOT TEMPEL
Päeva esimese poole saame veeta Nusa Duas - puhata ja jalutada rannas, sõita keskusesse reisimeenete šopingule või puhata hotell basseini ääres.
Päeva teises pooles sõidame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest.
Siin avaneb soovijatel ka Kecaki tantsu vaatamise võimalus (tantsuetendus lisatasu eest). 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali*****


9. päev VABA PÄEV, LEND DENPASAR-ISTANBUL
Päev rannapuhkuseks. Oleme oma reisiseltskonnale tellinud hilise check out'i hotellist ning saame kuni lennujaama sõiduni mugavalt hotelli teenuseid ja basseini kasutada.
Seejärel transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Istanbul kell 21:20-05:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK67).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Majutus

Adiwana Resort Jembawan 

Eelbroneering
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Adiwana Resort Jembawan on Ubudi südames asuv butiikhotell, mis keskendub keha ja vaimu noorendamisele. Hotellis tegutsevad Ayrveda praktikud ja joogaõpetaja.  Austraalias, Perthis, asuva Ground Kent Architecti poolt kujundatud avarad toad ja sviidid on ehitatud tänapäevast Balit silmas pidades.
See 41-toaline boutique hotell on tervendav varjupaik isiklikuks taastumiseks, see on koht, kus külalisi julgustatakse aeglustama, sööma toitvat toitu ja naasma lihtsalt hästi elamise põhitõdede juurde. Hotellis on eksklusiivne ja motiveeriv õhkkond. Võtke enda jaoks aega basseini ääres või ujuge infinity 'lõpmatuse' basseinis. Hotellis on väike spa keskus, kus saab nautida erinevaid hoolitsusi.
Mugavad hotellitoad tagavad täieliku mugavuse ja meelerahu. Tubades on konditsioneer, kohvi ja tee valmistamise võimalus, minibaar, seif, tasuta WiFi-ühendus, laeventilaator, kaabeltelevisioon (rahvusvahelised ja kohalikud kanalid), telefon, sussid ja kimonod, föön. Tervislikule hommikusöögile on olulist rõhku asetatud.
www.adiwanahotels.com

Sol by Melia Benoa Bali 

Eelbroneering
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Lõõgastav rannaäärne kuurort asub Nusa Duas – Tanjung Benoas. Intiimne erarand maagilises sinises India ookeanis. Hotell on rajatud Bali stiilis inspireeritud arhitektuuriga, milles peegeldab selle kultuuri ilu. Hiljuti kujundatud toad loovad täiusliku tasakaalu Bali traditsioonide ja kaasaegsuse vahel luues täiuslikult lõõgastava õhkkonna. Hotellis on Body and SOL Spa, kus saab nautida traditsioonilisi Bali massaaže, siin on sise- ja välibassein, rannaala. 
SOL kategooria toad on kaasaesed ja stiilse kujundusega, toad on suurepäraselt integreeritud kauni looduskeskkonnaga. Tubades on lameekraanteler, kliimaseade, kaabelkanalid, triikimisvahendid, föön, minibaar.
Hotelli mitmed restoranid ja baarid toovad Bali paradiisi maitsemaailma. Restoranis The Kitchen on meeleolu rõõmsameelne ja vaba, serveeritakse hommikusööki Rootsi lauas ning 24-tunnist à la carte menüüd rahvusvaheliste, Indoneesia ja Aasia menüüdega. Aia ja ranna vahel asuv restoran Menega pakub lõõgastavat troopilist õhkkonda igapäevaseks lõuna- ja temaatiliseks õhtusöögiks Rootsi lauas. Mugavuse ja ainulaadse interjööriga restoranis Amarta pakutakse Vahemere stiilis õhtusööki. Ayodya baar on ideaalne koht kohtumiseks ja suhtlemiseks, pakkudes imporditud ja kohalikke jooke. Basseinibaar Nelayan ja Ayodya baar on ideaalsed paigad kohtumiseks ja suhtlemiseks.
www.melia.com

Reisi hind

2025. aasta hind täpsustamisel

2699 €* / 2841 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele


Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Denpasar-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustamine lennukis;
 • majutus hotellides**** vastavalt valikule (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus hotellidel 390 €;
 • valikekskursioon NUSA PENIDA ca 100 € (ette tellimisel, tasumine kohapeal);
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootrahasid kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele;
 • tantsuetendus Tanah Lot templi juures u 150 000 IDR (soovijatele, tasutakse kohapeal).

Viisa ja reisidokumendid

Viisa ja reisidokumendid Eesti kodaniku pass - viisa on vajalik. Piiriületuse kiirendamiseks paluksime vormistada e-viisa lehel https://molina.imigrasi.go.id/#e-voa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud. Viisa hind 500 000 IDR (35 USD/35 EUR), tasumine online süsteemis krediitkaardiga. Reisijal peab olemas olema kehtiv tagasilennupilet. Juhul kui soovite, et Teie e-viisa vormistaks Germalo Reisid, paluksime, et annaksite sellest teada samuti hiljemalt 1 kuu enne reisi.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Alates 3. päeva enne reisi saab digitaalselt täita tollideklaratsiooni allolevalt lingilt Official Website Direktorat Jenderal Bea dan Cukai (beacukai.go.id) ja antud QR esitada saabumisel.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Keskmine temperatuur jääb 20-35 C vahele. Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Igaks juhuks tuleks valmis olla ka võimalikeks hoovihmadeks.  Kaasa soovitame võtta kindlasti ujumisriided, päikesekreem, peakate. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Lisainfo Indoneesia kohta:
https://www.germalo.ee/riigid/indoneesia/
12.04.2025 - 21.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Indoneesia - müstiline Bali saar

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Sirje
Käisime 27.-28.oktoobril Setumaa reisil. Jäime väga rahule. Imestasime jälle kui ilusaid kohti ja lahkeid inimesi meil on ja et elu ning põnevust Eestis on ka Tallinnast väga kaugel mujal. Suur tänu giidile Triinule ja alati lahkele bussijuhile. Soovitame soojalt vahelduseks avastada uuesti ka Eestimaad kogenud giidi juhtimisel.
T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!