Inglismaa - London

Inglismaa - London

10.08.2024 - 13.08.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 899
Ooteleht
Esimest korda pärast suuri muutusi, mille tõi kaasa Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust, viib see reis meid Inglismaa majesteetlikku pealinna Londoni - imelisse linna kuningliku ajaloo ja vaatamisväärsustega: Big Ben, parlamendihoone, Westminster Abbey ning Buckinghami palee, kellaviietee või fish & chips.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-LONDON
Kogunemine kell 13:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-London kell 15:55-17:00 (kohalikud kellaajad, lend BT871). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Transfeer hotelli ja majutus kolmel järgneval ööl hotellis Plaza**** või sarnane.

2. päev LONDONI LINNAEKSKURSIOON – LINNA KUULSAIMAD PAIGAD JA TEGELASED
Hommikusöök hotellis. Alustame oma hommikut sõiduga hotellist Londoni tuntuima sümboli, Big Beni, juurde. Vaatame üle kuulsa parlamendihoone, jalutame mööda Westminster Abbeyst ja kuninganna hobukaardiväe hoonest, kus püüame pilgu peale saada ka vahtkonnavahetusele. Läbi Saint Jamesi pargi liigume Buckinghami palee juurde, kus saame osa Londoni suurimast tseremooniast – vahtkonna vahetusest. Piki Pall Malli liigume mööda paljudest kuninglikest residentsidest, St.Jamesi palee nende hulgas, ja jõuame Trafalgari väljakule, kus näeme kuulsat admiral Nelsoni sammast ning National Galleryd. Siin teeme pausi lõunatamiseks, sest väljaku taga asub linnaosa, mida ka „Londoni kõhuks“ on kutsutud. Pärast lõunat sõidame Londoni hälli – Citysse. Kõigepealt vaatame üle  St.Pauli katedraali ning seejärel külastame Londoni Towerit. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat on igal õhtul pidulikult Toweri lukku keeranud. Otse kindluse kõrval on uusgooti stiilis Toweri sild ning selle taga St.Catherini dokid – endine Londoni sadamaosa, mis on praegu aga elurajooniks ja vaba aja keskuseks ümber ehitatud. Kui veab, siis võib kokku sattuda ka Hercule Poirot’ga, sest David Suchet elab just siin. Toweri juurest suundume mööda Thamesi jõge Thames Clippers’i liinilaevaga tagasi Westminsteri silla juurde.  

3. päev WINDSOR - MUUSEUMID 
Hommikusöök hotellis. Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmik Windsori loss. Peale lossikompleksi külastust, jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsa English Rose'i (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi suveniirtaldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street (51 jalga ja 10 tolli).
Õhtul  teeme ühise jalutuskäigu: viie kuulsa tänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuse süda Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning endine turuväljak Covent Garden.

4. päev LONDON - OTSELEND LONDON-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Teeme bussiga ringsõidu Londoni kesklinna põhjaosas ja West Endis. Näeme 18. ja 19. sajandi kõrg- ning keskklassi elurajoone, Smithfieldi turgu ja Püha Bartholomeuse haiglat, kus kohtusid Sherlock Holmes ja doktor Watson. Näeme ka mitmeid kuulsaid raudteejaamu, Regent parki piirkonda, Baker Streeti koos Sherlock Holmesi majaga, Hyde Parki, Kensingtoni ja Chelsea linnaosasid, Royal Albert Halli, Harrodsi kaubamaja ja palju muud.Aeg suunduda lennujaama. Otselend London-Tallinn kell 17:45-22:30 (kohalikud kellaajad, lend BT872). 

Reisi hind

899€ */ 946 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-London ja London-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussiga vastavalt programmile;
 • 3 ööd Londonis hotellis**** (2-in toad), 3 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud:
 • ühene majutus hotellis 310 €;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • ​Toweri kindlus 41 € / 33 € (al 65a) /alla 15a 22 € (ettetasumisel eurodes) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Windsori loss 35 € / 5-17 a 21 €/ 18-24a 24 € (ettetasumisel eurodes) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Sõit Thames Clippersiga mööda jõge  £ 9

Lisainfo

Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Eesti Vabariigi kodanik saab reisida Suurbritanniasse ilma viisata.
Ainuke kehtiv reisidokument on EV pass. 


NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma Suurbritannia saatkonna poole!
Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit >
10.08.2024 - 13.08.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 899
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa - London

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.
S
Sirje
Käisime 27.-28.oktoobril Setumaa reisil. Jäime väga rahule. Imestasime jälle kui ilusaid kohti ja lahkeid inimesi meil on ja et elu ning põnevust Eestis on ka Tallinnast väga kaugel mujal. Suur tänu giidile Triinule ja alati lahkele bussijuhile. Soovitame soojalt vahelduseks avastada uuesti ka Eestimaad kogenud giidi juhtimisel.