Inglismaa - London

Inglismaa - London

17.07.2021 - 20.07.2021
 
Eelbroneering
Esimest korda pärast suuri muutusi , mille tõi kaasa Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust, viib see reis meid Inglismaa majesteetlikku pealinna Londoni - imelisse linna kuningliku ajaloo ja vaatamisväärsustega: Big Ben, parlamendihoone, Westminster Abbey ning Buckinghami palee, kellaviietee või fish & chips.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LONDON
Kogunemine kell 14:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-London kell 15:55-17:00 (kohalikud kellaajad, lend BT649).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Transfeer hotelli ja majutus kolmel järgneval ööl hotellis***.

2. päev LONDONI LINNAEKSKURSIOON – LINNA KUULSAIMAD KOHAD
Hommikusöök hotellis. Alustame oma hommikut sõiduga hotellist Londoni tuntuima sümboli  Big Beni juurde. Vaatame üle kuulsa parlamendihoone, jalutame mööda Westminster Abbyst ja kuninganna hobukaardiväe hoonest, kus püüame pilgu peale saada ka vahtkonnavahetusele. Läbi Saint Jamesi pargi liigume Buckinghami palee juurde, kus saame osa Londoni suurimast tseremooniast – vahtkonna vahetusest. Piki Pall Malli liigume mööda paljudest kuninglikest residentsidest, St. Jamesi palee nende hulgas, ja jõuame Trafalgari väljakule, kus näeme kuulsat admiral Nelsoni sammast ning National Galleryd. Siin teeme pausi lõunatamiseks, sest väljaku taga asub linnaosa, mida ka „Londoni kõhuks“ on kutsutud. Pärast lõunat sõidame Londoni hälli – Citysse. Kõigepealt vaatame üle  St. Pauli katedraali ning seejärel külastame Londoni Towerit. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Otse kindluse kõrval on uusgooti stiilis Toweri sild ning selle taga St. Catherini dokid – endine Londoni sadamaosa, mis praegu aga elurajooniks ja vaba aja keskuseks on ümber ehitatud. Kui veab, siis võib kokku sattuda  ka Hercule Poirot’ga, sest David Suchet elab just siin.  Toweri juurest suundume mööda Thamesi jõge Thames Clippers’i liinilaevaga tagasi Westminteri silla juurde – päeva lõpetame London Eye– maailma ühte kõrgema vaateratta külastusega. Neile, kes seda ei rattaga sõita ei soovi, soovitame  teha jalutuskäigu mööda The Queen’s Walki Thamesi kallast pidi.

3. päev RINGSÕIT BUSSIGA - MUUSEUMID - ÕHTUNE LONDON
Hommikusöök hotellis. Teeme bussiga ringsõidu Londoni kesklinna põhjaosas ja West Endis. Näeme 18. ja 19. sajandi kõrg- ning keskklassi elurajoone, Smithfieldi turgu ja Püha Bartholomeuse haiglat, kus kohtusid  Sherlock Holmes ja doktor Watson,  mitmeid kuulsaid raudteejaamu, Regent parki piirkonda, Baker Streeti koos Sherlock Holmesi majaga, Hyde Parki, Kensingtoni ja Chelsea linnaosasid, Royal Albert Halli, Harrodsi kaubamaja ja palju muud. 
Alates lõunast on päeva teine pool vaba, et külastada British Museumit, National Galleryd, Tate’i muuseumi. 
Õhtul koguneme taas ja teeme ühise jalutuskäigu: viie kuulsa tänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuse süda Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning endine turuväljak Covent Garden.  
 
4. päev WINDSOR - LEND LONDON-TALLINN
Hommikusöök hotellis.  Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori lossi. Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniir taldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street (51 jalga ja 10 tolli).
Aeg suunduda lennujaama. Lend London-Tallinn kell 17:45-22:30 (kohalikud kellaajad, lend BT650).

Reisi hind

 €* /  €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.12.20.
 • Lennupilet lendudele Tallinn-London ja London-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 27.11.20)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga vastavalt programmile
 • 3 ööd Londonis hotellis, (2-in toad), 3 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
 • Ühene majutus hotellis 120€
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Tervisekindlustus al 7,86 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • Toweri kindlus £ 27,50 / £ 21,50 (al 60 a) 
 • Windsori loss £ 22,50/ £ 20,30 (al 60 a)
 • Sõit Thames Clippersiga mööda jõge  £ 9
 • London Eye

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Suurbritanniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi (peab kehtima 6 kuud pärast reisi) alusel.
17.07.2021 - 20.07.2021
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Otselend
Hind al  999
Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London
20.07.2021 - 27.07.2021
Vaata lähemalt

Kliendid meist

A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!
L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.