Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

29.07.2023 - 05.08.2023
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1329
Ooteleht
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad-roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel. Kas Nessie on olemas? Vastuse saame reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust käia sepikojas abielutõotust värskendamas, maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".


Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-LONDON
Kogunemine kell 13:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-London kell 15:55-17:00 (kohalikud kellaajad, BT871). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Majutus kahel järgneval ööl Londonis hotellis Crowne Plaza*** või sarnases.

2. päev LONDON
Hommikusöök. Alustame hommikut ülevaatliku bussituuriga: Albert Hall, Harrodsi kaubamaja, Hyde park, Piccadilly tänav. Edasi suundume Londoni  peaväljakule Trafalgar Square'ile, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglise Rahvusgaleriid (National Gallery).
Edasi liigume läbi Londoni City, möödudes Püha Pauli katedraalist ning ületades ühe Londoni sümbolitest – ülestõstetava gooti stiilis Toweri silla. Järgneb Toweri kindluse külastamine. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud.
Endine turuväljak Covent Garden ja veidi aega lõunatamiseks. Ühine jalutuskäik läbi teatrite ja restoranide kvartali Soho, idamaise hõnguga Chinatowni, meelelahutuskeskuse Leicesteri väljakul viie tänava kohtumispaika Picadilly Circusel. Edasi viib buss meid Buckinghami palee juurde. Sealt jalutame läbi St James´is pargi White Halli Downing Street 10 asuvat briti peaministri residentsi vaatama, Big Beni kellatorni ja parlamendipaleed ning Westminster Abbey kloostrikirikut uurima.
 
3. päev LONDON - WINDSOR - CAMBRIDGE - YORK  
Hommikusöök. Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street ( 51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsaid “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniirtaldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni.
Teeme peatuse auväärses ülikoolilinnas, teaduslinnaku Silicon Fen keskuses Cambridge’is. Cambridge’i akadeemikud on võitnud rohkem Nobeli preemiaid kui ükski teine ülikool maailmas. Jalutuskäigul läbi linna näeme nn matemaatilist silda, erinevaid ülikooli kolledžihooneid, laevnikke Cami jõel, ühte vähestest säilinud ümarkirikutest Inglismaal. Majutume Yorkis hotellis Country House York Pavilion Hotel*** või sarnases.

4. päev YORK - ÕHTUNE EDINBURGH
Hommikusöök. Jalutuskäik Yorki müüriga ümbritsetud vanalinnas: kõver lihunike tänav Shambles, lühim põiktänav Whip-ma-Whop-ma-Gate, Stonegate ning House of the Trembling Madness („Telirium Tremensi“ pubi), pisikesed harutänavad snickelways. Yorki katedraali külastus.
Maaliline sõit Šotimaale läbi Northumberlandi rahvuspargi. Šotimaa pealinn Edinburgh, mis on lisaks teadus- ja kultuurikeskuseks olemisele ka Sherlock Holmesi lugude autori Sir Arthur Conan Doyle'i ja ajaloolise romaanižanri rajaja Sir Walter Scotti kodulinn. Panoraamtuur viib meid Edinburghi nn uude linnaossa, samuti ronime Calton Hilli tippu. Calton Hill on andnud põhjuse kutsuda Edinburghi ka põhjamaade Ateenaks. Künkalt leiame kuningliku observatooriumi ning Nelsoni ausamba. Siit avanevad vaimustavad vaated Edinburghi vanalinnale ning Fife kuningriigile. Georgiaanlik uuslinn kerkis põhiliselt 18. sajandil, et parandada ülerahvastatud ja kahe linnamüüriga ümbritsetud Edinburghi vanalinna kodanike elamistingimusi. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis. Edinburghi vanalinna kesksel kohal on Kuninglik Miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi Püha Risti paleega. See oli kuninganna ametlik residents lisaks Balmoralile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i katedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Mainimata ei saa jätta pompöösset parlamendihoonet. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus.
Ööbime Edinburghis hotellis Travelodge Edinburgh Central Hotel või sarnases.

5. päev EDINBURGH - BLAIRI LOSS
Hommikusöök. Meid ootab ajalooline Edinburghi kindluse külastamine Kuningliku Miili ülemises otsas. 5. sajandil tegutsesid siin piktid, 626. a. asutas kindluse Edwin Northumbriast. Tema järgi sai linn ka oma nime. Sõjaväegarnison on siin pidevalt olnud aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega, neljandal küjel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali Military Tattood. Kindluses hoiustatakse valitsuskeppe, kroone, mõõkasid ja Šotimaa "saatusekivi". Siinsamas tõi Maria Stuart tõi ilmale tulevase Šotimaa ja Inglismaa ühendatud kuninga James I ning siinsamas pidas parlament istungeid kuni Inglismaaga ühinemiseni aastal 1707.
Jätkub sõit Šoti mägismaale. Külastame Blairi kindlust, mille vanimad osad pärinevad 13. sajandist. Kindlus on koduks Atholli highländeritele, mis on ainuke eraarmee Suurbritannias. Kompleksi kuuluvad ka Heraklese aiad.
Seejärel sõidame Loch Nessi järve äärde. Majutus  hotellis The Loch Ness Lodge Hotel või sarnases.

6. päev LOCH NESS - BEN NEVIS - GLENCOE - ARROCHAR
Hommikusöök. Fort Augustuses näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika. Nessie on olnud nii tõsiteaduslike ekspeditsioonide innustaja, kui ka viimasel ajal hiiglasliku suveniirimajanduse käivitaja. Viimasena olevat Nessiet oma ihusilmaga näinud pühamees Columba 563. a. kui ta Šotimaad ristiusku tuli pöörama. Elupõlised laevnikud aga teavad asjast rohkem...
Majutus Arrocharis hotellis The Arrochar Hotel või sarnases.

7. päev LUSS - LOCH LOMOND - GRETNA GREEN - CHESTER
Hommikusöök. Munro mäeahelikku jääva Ben Lomondi ilu saame nautida järve kaldal asuvas lillelises Lussi linnakeses.
Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve Loch Lomondi kallast. Loch Lomond asub umbes 23 km Glasgowst põhja pool, siin on glasgowlaste suvitusrajoon. Piiri ühtse kuningriigi kahe osa vahel on võimatu mitte märgata, sest kõikjal lehvivad Šotimaa kaitsepühaku Püha Andrease lipud.
Järgmine peatus viibki meid piirikülla Gretna Greeni, kus teeme tutvust šotluse ilmingutega nagu abieluõnne pakkuv sepikoda ja laia suveniirivalikuga Blacksmith Shop. 
Majutus Chesteris Holiday Inn Express® Chester - Racecourse või sarnases.

8. päev CHESTER, LEND LONDON-TALLINN
Hommikusöök. Vaatame Chesteri vanalinna.  Suundume edasi Londonisse ja lennujaama. Lend London-Tallinn kell 17:45-22:30 (kohalikud kellaajad, BT872).

Reisi hind

1329 €* / 1399 €
 * Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Air Balticu lendudele Tallinn-London-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused;
 • majutus seitsmel ööl hotellides vastavalt programmile (2-in toad) ja 7 hommikusööki.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 350 €:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):
 • Gretna Green Blacksmiths Shop sepikoda £ 6
 • Clansman Center (Klanni maja Fort Augustuses) £ 6,50 (grupihind)
 • Edinburgh’i loss £ 21,00 / £ 17 (al 60 a) / £ 12,50 (laps 5-15 a)
 • Yorki katedraal £ 9.50 / £ 8.50 ( õpil.) / £ 4.50 ( laps 5-15a) 
 • ​Toweri kindlus 39 € / 31 € (al 65a) /alla 15a 20 € (ettetasumisel eurodes)
 • Windsori loss 33 € / 5-17 a 19 €/ 18-24a 22 € (ettetasumisel eurodes)
 • Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 15/ £ 9 (lapsed 5-16 a) 
 • Aonach Mor £ 18,50 / £ 16,50 (al 63 a) / £ 10,50 (lapsed 5-17 a)
 • Blair  £  16
 • Viskitehas Shotimaal 7  £ 

Lisainfo

 • Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter. 
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 

Kuulamiseks ja lugemiseks

Soovitame kuulata Germalo Reiside giidi Lea Kreinini saateid Šotimaa keeltest ja eestlastest Suurbritannias. Lisaks võite lugeda ERMi blogist eestlaskonnast Šotimaal.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Eesti Vabariigi kodanik saab reisida Suurbritanniasse ilma viisata.
Ainuke kehtiv reisidokument on pass. 


NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma Suurbritannia saatkonna poole!
Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit >
29.07.2023 - 05.08.2023
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1329
Ooteleht
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jelena
Tubli Germalo team, kiidusõnad Türgi suure ringreisi kalendrisse võtmise eest! Helen on võrratu giid! Kõigest oli huvitav kuulata – nii sellest, mis toimus mitu tuhat aastat enne Kristust, kui ka Heleni rikkalikest isiklikest Türgiga ja türklastega seotud kogemustest! Koos Mehmetiga moodustasid nad toreda tandemi. Sõbralikud, rõõmsad ja heatahtlikud asjatundjad: kõik sujus justkui iseenesest, kõik oli põnev ja kõigile (sõltumata vanusest) ka jõukohane. Saime hamba verele – ootame reisi Ida-Türki! Jelena ja Olga TÜRGI - SUUR RINGREIS 24.04 - 02.05.2023
M
Marika
Olen ikka veel Itaalia mõju all, kuigi reis toimus maikuus -parim aeg reisiks, kus ilm on mõnusalt soe ja päikeseline, loodus nii värske... Napoli,Capri,Firenze,Rooma,Veneetsia - nii unustamatud... Giid Ulve Kärpuk - tulen oma kaasaga Sind sinna Itaaliasse päris kindlasti veel kuulama ja Sinuga koos Itaaliat avastama. Tõeliselt tore reis oli!