Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

06.07.2024 - 13.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1649
Ooteleht
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad-roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel. Kas Nessie on olemas? Vastuse saame reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust käia sepikojas abielutõotust värskendamas, maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".


Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LONDON
Kogunemine kell 13:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-London kell 15:55-17:00 (kohalikud kellaajad, BT871). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Söögikorrad: -
Majutus: hotellis Holiday Inn*** või sarnases

2. päev LONDON
Alustame hommikut panoraamse bussituuriga: Albert Hall, Harrodsi kaubamaja, Hyde park, Piccadilly tänav. Edasi suundume Londoni peaväljakuleTrafalgarile, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglise Rahvusgaleriid ( National Gallery). Edasi liigume läbi Londoni City, möödudes Püha Pauli katedraalist  ning ületades ühe Londoni sümbolitest – ülestõstetava gooti stiilis Toweri silla. Järgneb Toweri kindluse külastamine.Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus , monarhide residents,rahapada,kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad,kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Endine turuväljak Covent Garden ja veidi aega lõunatamiseks. Ühine jalutuskäik läbi teatrite ja restoranide kvartali Soho, idamaise hõnguga Chinatowni, meelelahutuskeskuse Leicesteri väljakul viie tänava kohtumispaika Picadilly Circusel. Edasi viib buss meid Buckinghami palee juurde. Sealt jalutame läbi St James´is pargi White Halli Downing Street 10 asuvat briti peaministri residentsi vaatama, Big Beni kellatorni ja parlamendipaleed ning Westminster Abbey kloostrikirikut uurima. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Holiday Inn*** või sarnases

3. päev LONDON - WINDSOR - CAMBRIDGE - YORK  
Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street ( 51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniir taldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni.
Teeme peatuse auväärses ülikoolilinnas, teaduslinnaku Silicon Fen keskuses Cambridge’is. Cambridge’i akadeemikud on võitnud rohkem Nobeli preemiaid kui ükski teine ülikool maailmas. Jalutuskäigul läbi linna näeme nn matemaatilist silda, erinevaid ülikooli kolledžihooneid, laevnikke Cami jõel, ühte vähestest säilinud ümarkirikutest Inglismaal.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Hedley*** või sarnases.
 
4. päev YORK - ÕHTUNE EDINBURGH
Jalutuskäik Yorki müüriga ümbritsetud vanalinnas: kõver lihunike tänav Shambles, lühim põiktänav Whip-ma-Whop-ma-Gate, Stonegate ning House of the Trembling Madness („Telirium Tremensi“ pubi), pisikesed harutänavad snickelways. Yorki katedraali külastus.  Peatume Gretna Greenis. 
Piiri ühtse kuningriigi kahe osa vahel on võimatu mitte märgata, sest kõikjal lehvivad Šotimaa kaitsepühaku Püha Andrease lipud. 
Maaliline sõit Šotimaale  Šotimaa pealinn Edinburgh on lisaks teadus- ja kultuurikeskuseks olemisele ka Sherlock Holmesi lugude autori Sir Arthur Conan Doyle'i ja ajaloolise romaanižanri rajaja Sir Walter Scotti kodulinn. Panoraamtuur viib meid Edinburghi nn uude linnaossa, samuti ronime Calton Hilli tippu. Calton Hill on andnud põhjuse kutsuda Edinburghi ka põhjamaade Ateenaks. Künkalt leiame kuningliku observatooriumi ning Nelsoni ausamba. Siit avanevad vaimustavad vaated Edinburghi vanalinnale ning Fife kuningriigile.  Georgiaanlik uuslinn kerkis põhiliselt 18. sajandil, et parandada ülerahvastatud ja kahe linnamüüriga ümbritsetud Edinburghi vanalinna kodanike elamistingimusi. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis. Edinburghi vanalinna kesksel kohal on Kuninglik Miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi Püha Risti paleega. See on kuninganna ametlik residents lisaks Balmoralile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i katedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Mainimata ei saa jätta pompöösset parlamendihoonet. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Edinburghis hotellis Travelodge Edinburgh Central** või sarnases
 
5. päev EDINBURGH - ROSSLYN
Meid ootab ajalooline Edinburghi kindluse külastamine Kuningliku Miili ülemises otsas. 5. sajandil tegutsesid siin piktid, 626. a. asutas kindluse Edwin Northumbriast. Tema järgi sai linn ka oma nime. Sõjaväegarnison on siin pidevalt olnud aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega, neljandal küjel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali Military Tattood. Kindluses hoiustatakse valitsuskeppe, kroone, mõõkasid ja Šotimaa "saatusekivi". Siinsamas tõi Maria Stuart ilmale tulevase ühendatud Šotimaa ja Inglismaa krooni kuninga James I ning siinsamas pidas parlament istungeid kuni Inglismaaga ühinemiseni aastal 1707. Pärastlõuna viib meid salapärasesse Rosslyni kabelisse, mille lennutas enneolematu tähelepanu alla  filmi Da Vinci kood” linastumine.Kabeliga on seotud tohutu hulk teooriaid, müüte ja legende .Menukirjanik Dan Brown on kabelit seostanud ka kunagise mõjuvõimsa templirüütlite vennaskonnaga.Legend pajatab, et kuigi suur osa templirüütlitest hävitati füüsiliselt , pääses osa neist põgenema ning nad leidsid varju Šotimaal. Samuti on väidetud, et Rosslyni kabeli arhitektuur meenutab mõnevõrra kuningas Salomoni templi oma. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Edinburghis hotellis Travelodge Edinburgh Central** või sarnases
 
6. päev EDINBURGH - LUSS - LOCH LOMOND - GLENCOE - FORT WILLIAM
Falkirki ja Grangemouthi vahel näeme 2014.a. valminud Andy Scotti kunstitööd Kelpies -  kahte rohkem kui 30 m kõrgust hobuse kuju. Kumbki skulptuur kaalub 300 tonni. Nad moodustavad värava Forth and Clyde kanalile ja sümboliseerivad tööstusrevolutsiooni ajal siin töötanud hobuseid. Nimi Kelpie aga viitab mütoloogilisele tegelasele Šoti folkloorist.Edasi väisame Šoti vabadusvõitlejale William Wallace`le pühendatud ausammast, mis avati 1869.a. Samba sees hoiustatakse vabadusvõitleja autentset 3-kilost kahekäemõõka ja samba tipust, krooni alt, avanevad imelised vaated Forthi jõe orule ning Trossachsi rahvuspargile ja Ben Lomondile. Munro mäeahelikku jääva Ben Lomondi ilu saame nautida järve kaldal asuvas lillelises Lussi linnakeses. Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve Loch Lomondi kallast. Loch Lomond asub umbes 23 km Glasgowst põhja pool, siin on glasgowlaste suvitusrajoon. Dramaatilises Glen Coe orus on ühendatud nii silmailu kui ajalootraagika. Siin kalpsavad ringi punahirved ja lendlevad kaljukotkad, vulisevad mägiojad, aga seisab ka mälestussammas neile, kes 1692.a. veresaunas oma elu kaotasid. Jätkub teekond Kaledoonia kanali alguses asuvasse Fort Williamisse. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Travellodge või sarnane

7. päev FORT-WILLIAM - BEN NEVIS - LOCH NESS - FORT WILLIAM
Tõuseme Šotimaa kõrgeima mäe Ben Nevise kõrval asuva Aonach Mori tippu, et nautida karge mägismaa lummavaid vaateid. Fort Augustuses näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika. Nessie on olnud nii tõsiteaduslike ekspeditsioonide innustaja, kui ka viimasel ajal hiiglasliku suveniirimajanduse käivitaja. Viimasena olevat Nessiet oma ihusilmaga näinud pühamees Columba 563. a. kui ta Šotimaad ristiusku tuli pöörama. Elupõlised laevnikud aga teavad asjast rohkem. Nüüd on aeg minna maitsma kohalikku eluvett – viskit. Meid ootab Ben Nevis Distillery. Siin saame teada šotlaste rahvusjoogi valmistamise saladused ja soovi korral seda kaasagi osta. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Travellodge või sarnane

8. päev BALMORAL/DRUM - LEND ABERDEEN-RIIA-TALLINN 
Imeline sõit läbi Nevis Range looduskaunite mägede ja orgude.  Edasi viib teekond meid Balmorali lossi juurde, mida võimalusel külastame. Balmorali loss on Briti kuninglikule perekonnale kuuluv residents, mille prints Albert 1852. aastal kuninganna Victoriale kinkis. Tänasel päeval on uhke loss teatud päevadel aastas avatud külastamiseks. Kui juhtub, et kuningapere on parasjagu lossis puhkamas, sõidame imetlema teist suursugust lossi Drum Castle. Lossi ümbritseb uhke aed, milles kasvavad nii 1700ndatel istutatud tammepuud kui ka magusalt lõhnavad roosid. Suundume lennujaama ja lend Aberdeen-Riia kell 18:10-22:30 ja Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 ( lennud BT 660/361)

Reisi hind

1649 €* / 1735 €

 * Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.


Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-London/Aberdeen-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused;
 • majutus seitsmel ööl hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad) ja 7 hommikusööki.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 350 €:
 • tervisekindlustus  € maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, 69-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.

Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):
Cawdori kindlus £ 15.50 / £14.00 ( al 60a) / £ 8.50 ( laps 6- 15)  
Clansman Center (Klanni maja Fort Augustuses) £ 7,00 (grupihind)
Edinburgh’i loss £ 21,00 / £ 17 (al 60 a) / £ 12,50 (laps 5-15 a) ( ettetasumisel eurodes)
Yorki katedraal £ 9.50 / £ 8.50 ( õpil.) / £ 4.50 ( laps 5-15a) 
Toweri kindlus 32 € / 26 €(al 65 a) /alla 15 a 16 € (ettetasumisel eurodes)
Windsori loss 30 € / 5-17 a 18 €/ 18-24a 20 € (ettetasumisel eurodes)
Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 17/ £ 11 (lapsed 5-16 a) 
Aonach Mor £ 18,50 / / £ 10,50 (lapsed 5-17 a) 
Cambridge Holy Trinity kolledž £5,00
Rosslyni kabel   £ 10.50 / £ 9.00
Viskitehas  £ 6,00
William Wallace monument £11,30  / £ 9,20 ( al 60 a) / £ 7,10 ( lapsed 5 - 15.a.)
Balmorali kindlus  £ 17.50 / £ 9,00  ( laps 5- 16 a
 Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):

Viisa ja dokumendid

Reisides on ID-kaardi asemel kohustuslik kaasa võtta kehtiv EV pass

NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.

Lisainfo

 • Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter. 
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.
 • Palume arvestada jootrahaga 18 naela/ inimene reisi kohta bussijuhile 

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 

Kuulamiseks ja lugemiseks

Soovitame kuulata Germalo Reiside giidi Lea Kreinini saateid Šotimaa keeltest ja eestlastest Suurbritannias. Lisaks võite lugeda ERMi blogist eestlaskonnast Šotimaal.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

06.07.2024 - 13.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1649
Ooteleht
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eerika ja Viljar
Täname Tead ja Germalot! Oli suurepärane - meeleolukas, lahe ja igati super Tuneesia kultuurireis ja seda sõna otseses mõttes! Nägime kogu maad ning eredaid elamusi jagus ka kõrbes! Tasus minna, jäime VÄGA rahule!
H
Helgi
Suured tänud kõikide toredate reisilugude ja piltide eest, mida olete mulle saatnud! Tänane virtuaalne kohtumine teie koostööpartneritega eri maadest oli nii tore, et lihtsalt pole sõnu! Kõik me tahaksime, et need praegused keerulised ajad mööduksid kiiresti, aga me ei tea, mis meid ees ootab. Kuni 2+2 jne kehtib, ei saa te meid reisile viia...