Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

06.08.2021 - 13.08.2021
 Hind al 999
Broneeri
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad-roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel. Kas Nessie on olemas? Vastuse saame reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust käia sepikojas abielutõotust värskendamas, maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".


Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-LONDON
Kogunemine kell 12:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 13:45-14:35 ja Riia-London kell 15:50-16:40 (kohalikud kellaajad, lend BT 314, 653). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Majutus kahel järgneval ööl Londonis hotellis Bestwestern*** või sarnases.

2. päev PÕHJALIK LONDONI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Alustame oma hommikut sõiduga Londoni ühe kuulsaima sümboli, Big Beni juurde. Edasi viib meid jalutuskäik  White Hallis asuva parlamendihoone juurde, sealt Westminster Abbeyist mööda Buckinghami palee juurde. Siis suundume edasi Trafalgari väljakule, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglismaa kuulsaimat muuseumide kompleksi. Edasi liikudes näeme Londoni sümbolit – ülestõstetavat gooti stiilis Toweri silda, järgneb Toweri kindluse külastamine. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Püha Pauluse katedraal ning veidi aega lõunatamiseks. Järgneb panoraamekskursioon bussiga - Albert Hall, Hyde Park, Harrodsi kaubamaja. 
Õhtu sisustame ühise jalutuskäiguga: viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning endine turuväljak Covent Garden. Päeva lõpetuseks suundume "Isakese Thamesi" ääres pöörleva ilmaratta juurde. Soovijaile pakume võimalust nautida kaunist õhtutuledes linnapanoraami: Thamesi jõgi, Westminsteri palee ja White Halli suured riigiasutused ning pangahooned ja Püha Pauluse katedraal Londoni Citys. Selge ilmaga tabab silm 40 km kaugusel asuvat Windsori lossigi!
 
3. päev LONDON - WINDSOR - CAMBRIDGE –YORK  
Hommikusöök.  Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street ( 51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniir taldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni.
Teeme peatuse auväärses ülikoolilinnas, teaduslinnaku Silicon Fen keskuses Cambridge’is. Cambridge’i akadeemikud on võitnud rohkem Nobeli preemiaid kui ükski teine ülikool maailmas. Jalutuskäigul läbi linna näeme nn matemaatilist silda, erinevaid ülikooli kolledžihooneid, laevnikke Cami jõel, ühte vähestest säilinud ümarkirikutest Inglismaal. Majutume Yorkis hotellis Wheatland või sarnases.

4. päev YORK -GRETNA GREEN LOCK LOMOND - LUSS 
Hommikusöök. Jalutuskäik Yorki müüriga ümbritsetud vanalinnas: kõver lihunike tänav Shambles, lühim põiktänav Whip-ma-Whop-ma-Gate, Stonegate ning House of the Trembling Madness („Telirium Tremensi“ pubi), pisikesed harutänavad snickelways. Yorki katedraali külastus. Järgmine peatus viibki meid piirikülla Gretna Greeni, kus teeme tutvust šotluse ilmingutega nagu abieluõnne pakkuv sepikoda ja laia suveniirivalikuga Blacksmith Shop.  Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve Loch Lomondi kallast.  Loch Lomond asub umbes 23 km Glasgowst põhja pool, siin on glasgowlaste suvitusrajoon. Piiri ühtse kuningriigi kahe osa vahel on võimatu mitte märgata, sest kõikjal lehvivad Šotimaa kaitsepühaku Püha Andrease lipud. Munro mäeahelikku jääva Ben Lomondi ilu saame nautida järve kaldal asuvas lillelises Lussi linnakeses.

5. päev GLENCOE - LOCH NESS - INVERNESS
Hommikusöök. Sõidame imelisi vaateid pakkuvat teed mööda dramaatilise Glencoe oru poole, kus on ühendatud nii silmailu kui ajalootraagika. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika. Nessie on olnud nii tõsiteaduslike ekspeditsioonide innustaja, kui ka viimasel ajal hiiglasliku suveniirimajanduse käivitaja. Viimasena olevat Nessiet oma ihusilmaga näinud pühamees Columba 563. a. kui ta Šotimaad ristiusku tuli pöörama. Elupõlised laevnikud aga teavad asjast rohkem...Näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid.  Peatume ajalookeeristes korduvalt kannatada saanud Urquharti kindluse varemete juures ning matkajate meelisasulas Drumnadrochitis, kus tegutseb Loch Nessi koletise keskus. Majutus hotellis. 

6. INVERNESS - BLAIRI LOSS - ÕHTUNE EDINBURGH
Hommikusöök. Grampiani mägedes ootab külastamist Blairi loss. Vanimad osad sellest pärinevad juba 13. sajandi lõpust, ent praeguse kindluse külastamiseks avatud ruumid on möbleeritud georgiaanlikus stiilis. Siin on Athollide pere kodu olnud juba 700 aastat. Täna Lõuna-Aafrika Vabariigis resideeruv 12. Atholli hertsog võib uhkustada ainukese seni tegutseva eraarmeega Euroopas. Piirkonnas valmistavad šotlased ka eluvett - viskit, mille headust saame proovida ja valmistamise saladusi õppida viskitehases.
Šotimaa pealinn Edinburgh, mis on lisaks teadus- ja kultuurikeskuseks olemisele ka Sherlock Holmesi lugude autori Sir Arthur Conan Doyle'i ja ajaloolise romaanižanri rajaja Sir Walter Scotti kodulinn. Panoraamtuur viib meid Edinburghi nn uude linnaossa, samuti ronime Calton Hilli tippu. Calton Hill on andnud põhjuse kutsuda Edinburghi ka põhjamaade Ateenaks. Künkalt leiame kuningliku observatooriumi ning Nelsoni ausamba. Siit avanevad vaimustavad vaated Edinburghi vanalinnale ning Fife kuningriigile.   Georgiaanlik uuslinn kerkis põhiliselt 18. sajandil, et parandada ülerahvastatud ja kahe linnamüüriga ümbritsetud Edinburghi vanalinna kodanike elamistingimusi. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis. Edinburghi vanalinna kesksel kohal on Kuninglik Miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi Püha Risti paleega. See on kuninganna ametlik residents lisaks Balmoralile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i katedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Mainimata ei saa jätta pompöösset parlamendihoonet. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus. Ööbime Edinburghis hotellis kahel järgneval ööl Travelodge Edinburgh Central** või sarnases. 

7. päev EDINBURGH - ROSSLYN 
Hommikusöök. Hommikul ootab meid ajalooline Edinburghi kindluse külastamine Kuningliku Miili ülemises otsas. 5. sajandil tegutsesid siin piktid, 626. a. asutas kindluse Edwin Northumbriast. Tema järgi sai linn ka oma nime. Sõjaväegarnison on siin pidevalt olnud aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega, neljandal küjel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali Military Tattood. Kindluses hoiustatakse valitsuskeppe, kroone, mõõkasid ja Šotimaa "saatusekivi". Siinsamas tõi Maria Stuart tõi ilmale tulevase Šotimaa ja Inglismaa ühendatud kuninga James I ning siinsamas pidas parlament istungeid kuni Inglismaaga ühinemiseni aastal 1707. 
Teeme väljasõidu Rosslynisse, et oma silmaga vaadata Rosslyni kabeli arvukaid salapäraseid kaunistusi. Võimalik on seotus templiordu rüütlitega, vabamüürlaste ja Püha Graaliga.

8. päev LEND EDINBURGH - RIIA - TALLINN
Hommikusöök. Vaba hommik Edinburghis. Suundume lennujaama ja lend Edinburgh-Riia kell 17:35-22:15 ja Riia-Tallinn 23:15-00:005 (kohalikud kellaajad, BT670, BT361).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
 * Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-London/Edinburgh-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik seisuga 26.04.21)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused.
 • Majutus seitsmel ööl hotellides vastavalt programmile (2-in toad) ja 7 hommikusööki
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 350 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):
 • Gretna Green Blacksmiths Shop sepikoda £ 4
 • Clansman Center (Klanni maja Loch Nessi juures) £ 6 / laps £ 4,50
 • Edinburgh’i loss £ 19,50 / £ 16 (al 60 a) / £ 11,50 (laps 5-15 a)
 • Viskitehas  £ 4,50 / £ 2,50 (alla 18 a) 
 • Yorki katedraal £ 15 / £ 14 
 • London Eye vaateratas £ 30/ £ 24 (laps 3-15 a)
 • Toweri kindlus £ 25.30 / £ 20 (al 60 a) / £ 12 (laps 5-15 a)
 • Windsori loss £ 22,50/ £ 20,30 (al 60 a), £ 13 (laps 5-17 a)
 • Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 14,50 /£ 13,50 (al 60a) / £ 8,50 (lapsed 5-16 a) 
 • Aonach Mor £ 18,50 / £ 16,50 (al 63 a) / £ 10,50 (lapsed 5-17 a)
 • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Lisainfo

 • Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter. 
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 

Kuulamiseks ja lugemiseks

Soovitame kuulata Germalo Reiside giidi Lea Kreinini saateid Šotimaa keeltest ja eestlastest Suurbritannias. Lisaks võite lugeda ERMi blogist eestlaskonnast Šotimaal.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. ELi kodanikel lubatakse riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 31.10.2021

NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
06.08.2021 - 13.08.2021
 Hind al 999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maret
Eranditult parimad ja hoolivamad giidid/reisisaatjad on Germalos. Loodan teiega ka edaspidi reisida ja uusi elamusi saada. Pidage vastu!
H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija