Iraan - Pärsia põline tarkus

Iraan - Pärsia põline tarkus

03.10.2022 - 14.10.2022
 Hind al 2199
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kultuuride sünniloo algallikate juurde aitab meil mõista mineviku pärandit ja näha tõelise islamimaailma tarkust ja ilu! Aastatuhandete pikkune Pärsia kultuur ootab avastamist!

Reisisoovitus: Aarne Rannamäe Iraanist. Eelarvamusteta! Loe lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-TEHERAN
Kogunemine kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul  ja lend Istanbul-Teheran (lennugraafik täpsustamisel, kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK872).
Palume kontrollida väljalennu aegasid vahetult enne reisi! NB! Juba lennul tuleb järgida Iraanis kehtivaid riietumistavasid!
 
2. päev TEHERAN JA TERVITUSÕHTUSÖÖK
Varahommikul kell 03:20 saabumine Teherani rahvusvahelisele lennuväljale. Pärast passikontrolli ja tolliformaalsusi transfeer hotelli. Majutume Teheranis hotellis Ferdowsi Grand Hotel**** või sarnases.
Hiline hommikusöök. Seejärel alustame panoraamtuuriga tutvumist Iraani pealinnaga. 1200 meetri kõrgusel merepinnast asuv Teheran on Iraani pealinnaks 1785. aastast. Tõsi, linna ajalugu ulatub tagasi hoopis kaugemale minevikku ja see on olnud tähtis keskus läbi kogu Pärsia ajaloo. Külastame Teherani vanimat arhitektuurikompleksi Golestani paleed. Õhtul pidulik reisi tervitusõhtusöök (sisaldub hinnas).
 
3. päev TEHERANI PÕHJALIK EKSKURSIOON 
Hommikusöök. Panoraamtuur linnas - Tajrishi väljak ja Teherani sümbol Azadi torn, Saad Abadi paleekompleks 19. sajandist ja Nyavarani paleed kauni pargi roheluses. Külastame ülirikka kollektsiooniga Arheoloogia ja Islami kunsti muuseumi. Pärastlõunal külastame Miladi. Õhtusöök hotellis.
 
4. päev TEHERAN – QOM – KASHAN - ABYENEH
Pärast hommikusööki alustame ringsõitu Iraanis. Peatume islamirevolutsiooni hälliks peetud Qomi linnas. Läbime vapustavad Dasht-e-Kaviri kõrbemaastikud ja saabume kuulsate aedade linna Kashani. Fini aed (Bagh-e Fin) on üks kauneimaid näiteid Iraani aiakunstist. Sialk-tsikuraat - muistne pühamu, mille rajamine on dateeritud 8. sajandisse eKr. Tutvume arheoloogilise alaga.  Abyeneh on üks vanimaid külasid Iraanis, kus on säilinud vanad kombed ja tavad ning omapärane külaarhitektuur. Ööbimine ja õhtusöök Abyenehis hotellis Hotel Abyaneh või sarnases.
 
5. päev ESFAHANI PÕHJALIK EKSKURSIOON
Hommikusöök. Tutvume Abyaneh külaga. Sõit läbi poolkõrbete Esfahani. Iraani üks kauneimaid linnu Esfahan asub riigi keskosas mägede ja kõrbe piiril. Iidsetel aegadel linna ümbritsenud viljakad oaasid annavad tunnistust sellest, et siit kulgesid läbi karavaniteed. 1598. aastal tegi valitseja Shah Abbas Suur linnast oma pealinna. Esfahani linn ja selle hiigelsuur peaväljak on olnud Safaviidide dünastia võimu keskuseks. Väljaku suurejooneline arhitektuuriansambel: Imaami mošee imeliste türkiissiniste fassaadidega, Šeik Lotfollah mošee ja kaunid 17. sajandi freskod, Ali Qapu palee, mis oli omal ajal kõige kõrgem hoone kogu impeeriumis. Külastame Esfahani basaari ja pärastlõunal vaatame Esfahani kauneid sildu. Õhtul võimalik nautida väikeste teemajade meeleolusid. Majutume kahel järgneval ööl Esfahanis hotellis Aseman Hotel**** või sarnases. Õhtusöök.
 
6. päev ESFAHAN – ARMEENIA KVARTAL 
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Esfahaniga. Armeenia kvartal. Siinses kirikus säilitatakse väidetavalt maailma kõige väiksemat raamatut. Esfahani kuulsad hõljuvad minaretid. Chehel Sotuni palee – kaunid sammasgaleriid ja seinamaalingud. Õhtusöök.
 
7. päev ESFAHAN - YAZD
Hommikusöök. Lahkume Esfahanist ja sõidame edasi Yazdi. Teel peatume Meibodis ja Nareeni kindluse juures ning vaatame ka vana karavanseraid. Meibod on ajaloos olnud väga tähtis sufismi keskus. Kindlus rajati siia juba islamieelsel ajal. Saabumine Yazdi – iidsesse zoroastrismi keskusesse. Vaatame püha tuld, mis on põlenud siinses templis juba tuhandeid aastaid. Majutume kahel järgneval ööl Yazdis hotellis Dad**** või sarnases. Õhtusöök.
 
8. päev YAZD
Hommikusöök. Yazdi võib pidada üheks vanimaks linnaks maailmas. Linna on aegade hämarusest alates kutsutud jumalate territooriumiks. Siia rajati arvukalt templeid ja siin peeti kultuslikke tseremooniaid. Linn asub keset liivakõrbe ja see asjaolu on avaldanud ka kohalike inimeste mentaliteedis. Loodusjõududega võitlemine on karastanud inimesi ja muutnud nad tõelisteks töörügajateks. Linnas kujunes välja täiesti omanäoline arhitektuur, mille iseloomulikumaks tunnuseks on mudast valmistatud tellised ja kuplilised katused. Paljud Yazdi vaatamisväärsused on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Jalutame linna kitsastel tänavatel, tutvume taeva tornide ja tulekummardajate matusekommetega. 14. sajandil ehitatud Reede mošee. Võimalus osta siidist ja brokaadist vamistatud tooteid. Õhtusöök.
 
9. päev YAZD - PERSEPOLIS - SHIRAZ
Hommikusöök. Pärast hommikusööki alustame sõitu Shirazi. Teel külastame Ahhemeniidide dünastia valitsejate hauakambreid ja nekropoli ning muistset impeeriumi pealinna Persepolist. Kunagi kõrgusid siin tohutud paleed ja templid, mille ehitajateks polnud orjad, vaid vabad meistrid. 2500 aastat vana Persepolis on Iraani üks tähtsamaid vaatamisväärsusi ja on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Õhtuks saabume Shirazi ja majutume hotellis Chamran Grand Hotel***** või sarnases. Õhtusöök.

10. päev SHIRAZ
Hommikusöök. Shiraz on poeetide linn. 600 aastat tagasi elanud keskaja Pärsia kultuuri suurluuletajad Hafes ja Saadi pole jätnud puudutamata ühtki inimest, kes nende värsse lugenud. Need kaks luuletajat on talletanud luules Shirazi roosiaedade lummuse. Tutvume linnaga: Karim Khani saunakompleks, Khani medrese, suurluuletajate Hafesi ja Saadi mausoleum, Vakili basaar ja mošee ning imeliste peegeldekoratsioonidega Aliebnehamze pühamu. Õhtusöök.
 
11. päev SHIRAZ 
Hommikusöök. Shiraz on lõpmatute aedade, lillede ja ööbikute linn. Tänase päeva pühendame just Shirazi aedadele. Sealjuures tutvume Iraanile iseloomuliku aiamajade ja paviljonide arhitektuuriga. Külastame Iraani aiakultuuri pärleid - Seljuki perioodist pärinev Erami aed on kuulus oma tsitrusepuude ja küpresside poolest. Päeva lõpetuseks külastame Afifabadi, mis on 13 hektarile ulatuv imeline näide privaataia kunstist. Õhtusöök ja puhkus hotellis, seejärel suundume lennujaama.
 
12. päev LEND SHIRAZ-ISTANBUL-TALLINN
Lend Shiraz-Istanbul  ja lend Istanbul-Tallinn  (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK885 ja TK1423). Tere tulemast koju!

Reisi hind

2199 €* / 2314 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Teheran ja Shiraz-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Mugavustega bussi kasutamine
 • Majutus koos hommikusöökidega vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in. toad)
 • 10 õhtusööki
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud
 • Pudel vett päevas 
Lisakulud:
 • Iraani viisa vormistamine 80 € (hind võib muutuda)
 • Kohalikud jootrahad - Iraanis on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Palume arvestada jootrahadeks -35 € (korjatakse kogusummana)
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 395 €
 • Tervisekindlustus al 20,52 € (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik vajab Iraani reisimiseks viisat.
Viisa vormistamiseks on vajalik kehtiv pass. Pass (peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi ja passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa tarbeks), passis ei tohi olla Iisraeli sisenemise templeid.
Viisa vormistamiseks on vajalik 2 dokumendifotot  (suuruses 3 cm x 4 cm , valgel taustal, ilma peakatte ja prillideta, mitte vanemad kui 6 kuud). 
Lisaks palume meile teatada:
-kodune aadress
-e-maili aadress
-telefoninumber
-amet
-isa nimi 
Passi palume tuua Germalo kontorisse hiljemalt 2 kuud enne reisi.
 
NB! Viisa vormistamiseks on tarvis vormistada tervisekindlustus 3 kuuks (kindlustus peab kehtima 3 kuud alates reisi alguskuupäevast), mille poliisi palume edastada meile kontorisse koos passiga. Lisainfo kindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Palume tutvuda Iraani reisimise tingimustega:
 • Prognoositav temperatuur  umbes 15-40 kraadi (öösiti võib temperatuur langeda 10 kraadini), võib olla ka vihmane.
 • Palume uurida, kas Teie telefonioperaator  omab partnerfirmat Iraanis. Siiski võib olla Iraanist välja helistamine probleemne ja sõnumid hilinevad kohale jõudmisega.
 • Interneti ühendus on olemas, aga vastavalt Iraani seadustele on enamus lehekülgi blokeeritud.
 • Iraani reisides on oluline panna rõhku korrektsele ja kohalikke tavasid arvestavale riietusele. Islamiseadused kehtivad ka riiki külastavatele naisturistidele ning seega on vajalik kanda kohapeal nii pearätikut kui kinni tuleb katta ka kõik kehaosad välja arvatud nägu ja käelabad. Iraanis ei kanta eredavärvilisi ja väga mustrilisi rõivaid ning seda eeldatakse ka turistidelt. Ka mehed peavad tänaval kandma pikki pükse.  Seega palume pakkida kaasa suurem sall või rätik, ühevärvilised keha varjavad riided(mantel). Rõivastus ei tohi olla silmatorkav. Naistele ei ole Iraanis avalikult suitsetamine sobilik.
 • Iraani reisides ei ole lubatud üle piiri viia mitte mingit liiki alkoholi ning kohapeal on alkoholi tarbimine keelatud kogu Islamivabariigi territooriumil.
 • Hinnatase: üldiselt on hinnatase sama nagu Eestis.
 • Kaasa võtta eurosid või dollareid. Kogu kulutamisele soovitud raha tuleb kaasa võtta sularahas, kuna ei ole võimalik kasutada pangaautomaate ja sooritada kaardimakseid! (kaardimakse toimib ainult väga hinnaliste suveniiride soetamisel nt vaibad). Raha vahetamine kohalikuks rahaks toimub võimalusel lennujaamas või koordineeritakse kohapeal reisijuhi juhendamisel. Kohapeal saab tasuda turgudel nii eurodes kui ka dollarites. Soovitame kaasa võtta kauplemiseks väiksemaid kupüüre.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
03.10.2022 - 14.10.2022
 Hind al 2199
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Iraan - Pärsia põline tarkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle
J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.