Island - põhjaranniku saladused

Island - põhjaranniku saladused

08.08.2022 - 12.08.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 1199
Broneeri
6 vaba kohta
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.
Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.
Sellel reisil kõik ekskursioonid reisi hinnas!

Parim aeg Islandile minna on... praegu!
Askur Alas, Germalo Islandi giid alates 2004.a.
Tihti küsitakse minult, millal on parim aeg minna Islandile. Vastan sellele erinevalt – muidugi on soe suvi hea aeg, kuid omad võlud on ka varasügisel ja miks mitte ka teistel aastaaegadel. Kui aga küsiksite minult seda praegu – vastaksin: praegu!
Kohe põhjendan. Loe lisaks siit >

Lugege Islandi kohta lähemalt ka siit >

Alates 25.02.2022 ei kehti Islandile sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu. Samuti on lõpetatud reisijate suhtes karantiinikohustus.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK, BORGARNES - GRABROK
Kogunemine kell 07:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:35-10:25 ja lend Riia-Keflavik kell 13:30-14:25 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT169). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Islandile!

Alustame oma ringsõitu sellel eksootilisel saarel nautides vaateid ümbritsevale kuumaastikule, kohati võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Sõidame edasi Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed. Borgarnesis peatume Islandi saagakeskuses, tutvume huvitava väljapanekuga ning sööme kohalikus kohvikus õhtusööki (lisatasu eest).
Järgmisena peatume Grabrokis ja võtame ette kerge matka Islandi karges looduses, tõuseme kustunud Grabroki vulkaani kraatri servale ning teeme ringi ümber kraatri.
Sõit jätkub ning majutume järgneval ööl hotellis Hotel Laugarbakki või sarnases. Soovijad saavad lõõgastuda hotelli välibasseinis või kuumaveetünnis.

2. päev GODAFOSS - SKUTUSTADIR - DIMMUBORGIR - MYVATN LAGUUN
Hommikusöök hotellis. Jätkame teekonda põhja suunas.
Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele. Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde. Goðafossi kose juures teeme peatuse, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
Jõuame Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. Sõidame Skútustaðiri farmi juurde ning uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele.
Suundume Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu ja lõunasöögi (lisatasu eest).
Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Peale mõnusat kümblust on hea suunduda juba tagasi Myvatni järve äärde, kus majutume hotellis Laxa või külalistemajas Skutustadir või sarnases.

3. päev NAMAFJALL - DETTIFOSS - ASBYRGI - HUSAVIK JA VAALAVAATLUS - AKUREYRI
Hommikusöök. Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel. 
Seejärel vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi.
Uudistame Ásbyrgi kanjonit Jökulsárgljúfuri rahvuspargis: kolm ja pool kilomeetrit pikk ja üle kilomeetri lai hoburauakujuline kanjon, mille keskel paikneb 25 meetri kõrgune kaljupank nimega Eyjan, mis tõlgituna eesti keelde tähendab saart. Legendi kohaselt olevat peajumala Odini kaheksajalgne hobu Sleipnir, liikudes tavapäraselt õhulaeva kombel, just siin sattunud korra ühega oma kapjadest maad toksama.
Sõidame mööda põhjarannikut edasi Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Husavik on Euroopa vaalavaatluspealinn, soovijatega suundumegi vaalavaatlusele.
Sõidame edasi Akureyrisse, kus majutume järgneval ööl hotellis Hotel Nordurland ja Hotel Centrum või sarnases.

4. päev GLAUMBAERI VABAÕHUMUUSEUM - VATSNESI POOLSAAR - REYKJAVIK
Hommikusöök hotellis. Hommikune jalutuskäik ja veidi vaba aega Akureyri keskuses. Seejärel jätkame siit teekonda tagasi lõuna poole.
Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad.
Vatsnesi poolsaarel näeme Hvitserkuris põnevat merest 15 m kõrgusele kerkivat draakonikujulist kaljuformatsiooni. Kohaliku legendi kohaselt muutus kaljuks aga hoopis troll, kes vett juues unustas ennast ning ehavalguse saabudes kivistus.
Majutume järgneval ööl Islandi pealinnas Reykjavikis hotellis Cabin või sarnases.

5. päev REYKJAVIK, LEND KEFLAVIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis.
Ekskursioon ja vaba aeg Reykjavikis: Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Lend Keflavik-Riia kell 15:10-21:50 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT361). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1199 €* /1262 €
*  Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Air Balticu lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Riia-Keflavik-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile;
 • 1 öö Laugarbakki piirkonnas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök / hotellis on dušš/WC kasutamiseks mitme toa peale, igas toas on olemas kraanikauss/hommikumantlid;
 • 1 öö Myvatni piirkonnas hotellis või külalistemajas (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö kõigi mugavustega tubades Akureyris hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö kõigi mugavustega tubades Reykjavikis hotellis (2-in toad),  hommikusöök.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 279 €
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1 300 ISK (üks näitus, rühmahind);
 • õhtusöök Borgarnesi saagakeskuse restoranis reisi 1. päeval 5 000 ISK (supp, vege pearoog, salat);
 • lõunasöök Dimmuborgiris reisi 2. päeval 2 000 ISK (supp, sai, kohv);
 • Myvatni laguun 5 700 ISK, noored 13-15a. 2 700 ISK, seeniorid 65+ 3 700 ISK / rätiku laenutus 850 ISK;
 • lõunasöök reisi 3. päeval 2 500 ISK (kalasupp, sai, kohv);
 • vaalamuuseum Husavikis 1 800 ISK (rühmahind koos kohaliku giidiga), lapsed 10-16 a. tasuta;
 • vaalavaatlus Husavikis 10 690 ISK, lapsed 7-15 a. 3 900 ISK;
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 500 ISK (rühmahind);
 • lõunasöök reisi 4. päeval 2 500 ISK (supp, sai, kohv);
 • lõunasöök ekskursioonipäeval Kuldne ring 2 500 ISK (lihasupp, sai, kohv/tee).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.
 

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 140 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid.
 • Osades hotellides võivad olla WC/dušš mitme toa peale. Lisatasu eest võimalusel privaatse dušši ja WCga tuba.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
08.08.2022 - 12.08.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 1199
Broneeri
6 vaba kohta
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristine ja Kristjan
Oleme väga tänulikud Marttile ja Piretile. Kevadine Jaapani reis oli midagi sellist, mida veel praegugi vaimustusega meenutame. Kõik oli lihtsalt vapustav. Polnud küsimust millele Martti vastata ei osanud. Ja muidugi armas Piret, tänu kellele, tundsime ennast väga turvaliselt. Kindlasti kohtume veel. Jaapan 2018
E
Ene ja Elmo
Suur-suur tänu imelise puhkuse eest, Mirjam! Kevadine Madeira-reis, esimene Germaloga, oli nii-nii mõnus (giidiks Mirjam), et reisides nüüd Gran Canariale oli juba lihtsalt teadsime, et veedame jälle täiusliku puhkuse. Mirjam on nii meeldiv, professionaalne, reisid kulgevad nii sujuvalt, huvitavalt. Juba kiikan järgmisi... Kõike head soovides Mirjamile ja samuti Germalole! Kohtumiseni!