Island - põhjaranniku saladused

Island - põhjaranniku saladused

24.07.2023 - 28.07.2023
Giid Askur Alas
 Hind al 1399
Broneeri
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.
Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.
Sellel reisil kõik ekskursioonid reisi hinnas!

Lugege Islandi kohta lähemalt ka siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK, KULDNE RING
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Keflavik kell 10:45-11:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT169). Palume kontrollida lennuajad meie kodulehelt veel vahetult enne reisi!
Tere tulemast Islandile! Alustame oma ringsõitu sellel eksootilisel saarel nautides vaateid ümbritsevale kuumaastikule, kohati võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Enne kui suundume teekonnale saare põhjarannikul, tutvume Islandi kõige klassikalisemate vaatamisväärsustega. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Ühine lõunasöök (lisatasu eest). Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Seejärel sõidame edasi Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed ning majutume järgneval ööl hotellis Hotel Bitfröst*** või sarnases. Soovijatel on võimalik õhtustada hotelli hubases restoranis (lisatasu).

2. päev GRABROK - VATSNESI POOLSAAR - GLAUMBAERI VABAÕHUMUUSEUM - AKUREYRI - VAALAVAATLUS
Hommikusöök hotellis. Meie hotelli vahetus läheduses paikneb kustunud Grabroki vulkaan. Tõuseme vulkaani kraatri servale ning teeme ringi ümber kraatri. Jätkame teekonda põhja suunas.
Vatsnesi poolsaarel näeme Hvitserkuris põnevat merest 15 m kõrgusele kerkivat draakonikujulist kaljuformatsiooni. Kohaliku legendi kohaselt muutus kaljuks aga hoopis troll, kes vett juues unustas ennast ning ehavalguse saabudes kivistus.
Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele. Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad.
Majutus kahel järgneval ööl Akureyris hotellides Hotel Akureyri Dynheimar ja Hotel Akureyri Skjaldborg või sarnases.
Mõlema ülaltoodu hotelli hooned on tõelise kohaliku iseloomuga ning räägivad meile lugusid Akureyri ajaloost. Hotell Akureyri Dynheimar on omapärane pärl Islandi arhitektuuriloos. Hoone algne nimi oli "Lón" ja hoone oli Islandi esimene kino. Hiljem ostis Akureyri meeskoor Geysir selle praktika- ja klubihooneks. 80ndatel sai sellest edasi juba Akureyri noorte koosviibimise paik. Hotell Akureyri Skjaldborg on aga üks Akureyri väärikamaid hooneid. Ehitatud 1924. a Akureyri 'templirüütlite' poolt, mis oli kainususele pühendunud sotsiaalne rühmitus. Hoone muudeti hiljem trükitehaseks, kus trükiti ja avaldati Islandi oluliseimat kirjandust.
Soovijatel on võimalik õhtul suunduda Akureyrist vaalavaatlusele. Hea õnne korral on näha rohkem kui üks sealsest 18 vaalaliigist. Vaalavaatlus toimub ca kell 20:00-22:30.

3. päev HUSAVIK - NAMAFJALL - DETTIFOSS -  MYVATNi LAGUUN - SKUTUSTADIR - DIMMUBORGIR - GODAFOSS
Hommikusöök hotellis. Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde. Sõidame Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Jõuame Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel. 
Seejärel vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi.
Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Suundume Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu. Skútustaðiri farmi juures uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele.
Tagasiteel Akureyrisse teeme peatuse Goðafossi kose juures, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
 
4. päev TAGASI REYKJAVIKKI
Hommikusöök hotellis. Hommikune jalutuskäik ja veidi vaba aega Akureyri keskuses. Seejärel jätkame siit teekonda tagasi lõuna poole.
Õhtune ekskursioon ja vaba aeg Reykjavikis: Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Majutume järgneval ööl Islandi pealinnas Reykjavikis hotellis Cabin või sarnases.

5. päev LEND KEFLAVIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama. Tagasilend Islandilt Eestisse.
Lend Keflavik-Riia kell 12:25-19:05 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT317).

Reisi hind

1399 €* / 1473 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Air Balticu lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Riia-Keflavik-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile;
 • 1 öö Grabroki piirkonnas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Myvatni piirkonnas hotellis või külalistemajas (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö kõigi mugavustega tubades Akureyris hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö kõigi mugavustega tubades Reykjavikis hotellis (2-in toad),  hommikusöök.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 279 €
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1 300 ISK (üks näitus, rühmahind);
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 500 ISK (rühmahind);
 • vaalamuuseum Husavikis 1 800 ISK (rühmahind koos kohaliku giidiga), lapsed 10-16 a. tasuta;
 • Myvatni laguun 5 700 ISK, noored 13-15a. 2 700 ISK, seeniorid 65+ 3 700 ISK / rätiku laenutus 850 ISK;
 • vaalavaatlus Akureyris 10 690 ISK, lapsed 7-15 a. 3 900 ISK;
 • lõunasöök ekskursioonipäevadel ca 2 500 ISK (supp, sai, kohv/tee).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 140 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid.
 • Osades hotellides võivad olla WC/dušš mitme toa peale. Lisatasu eest võimalusel privaatse dušši ja WCga tuba.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.
 
24.07.2023 - 28.07.2023
Giid Askur Alas
 Hind al 1399
Broneeri
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - põhjaranniku saladused

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jelena ja Nikolai
Käisime 10.-17.7.2021 vahval Portugali ringreisil, mis meile väga-väga meeldis ja aitas meil avastada seda ilusat, päikeselist ja maalilist maad. Reis oli hästi läbimõeldud ning turvaliselt läbiviidud, meie pandeemiaga seotud reisieelne rahutus asendus kohapeal rõõmuga ja erksate muljetega! Tahaksime eriti tänada giidi Mirjam Somelari asjatundlikkuse ja sõbralikkuse eest. Ta oli väga tubli! Soovime toredat suve jätku kenadele reisikaaslastele ning edu Germalo Reisidele!
E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!