Island - suur ringreis

Island - suur ringreis

31.07.2024 - 07.08.2024
Giid Askur Alas
 Hind al 1999
Broneeri
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.

Kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Lugege Islandi kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK, REYKJAVIK - BORGARNES - GRABROK 
Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:35-06:25 ja lend Riia-Keflavik kell 07:05-08:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362 ja BT169). Palume kontrollida lennuajad meie kodulehelt veel vahetult enne reisi!
Alustame oma ringsõitu sellel eksootilisel saarel nautides vaateid ümbritsevale kuumaastikule, kohati võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Teeme ülevaatliku lühiekskursiooni Reykjavikis: Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav.
Sõidame edasi Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed. Alustame oma teekonda Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed.
Majutume järgneval ööl hotellis Hotel A*** või sarnases. Soovijatel on võimalik õhtustada hotelli hubases restoranis (lisatasu).

2. päev BARNAFOSS - DEILDARTUNGUHVER - GRABROK - GLAUMBAER - AKUREYRI 
Hommikusöök hotellis.
Barnafoss. Euroopa võimsaim kuumaveeallikas Deildartunguhver. Reykholti saagamuuseum.
Meie teele jääb kustunud Grabroki vulkaan. Tõuseme vulkaani kraatri servale ning teeme ringi ümber kraatri.
Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad.
Põhja-Islandi pealinn Akureyri. Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele. 
Majutus kahel järgneval ööl Akureyris hotellides Hotel Akureyri Dynheimar ja Hotel Akureyri Skjaldborg või sarnases.
Mõlema ülaltoodu hotelli hooned on tõelise kohaliku iseloomuga ning räägivad meile lugusid Akureyri ajaloost. Hotell Akureyri Dynheimar on omapärane pärl Islandi arhitektuuriloos. Hoone algne nimi oli "Lón" ja hoone oli Islandi esimene kino. Hiljem ostis Akureyri meeskoor Geysir selle praktika- ja klubihooneks. 80ndatel sai sellest edasi juba Akureyri noorte koosviibimise paik. Hotell Akureyri Skjaldborg on aga üks Akureyri väärikamaid hooneid. Ehitatud 1924. a Akureyri 'templirüütlite' poolt, mis oli kainususele pühendunud sotsiaalne rühmitus. Hoone muudeti hiljem trükitehaseks, kus trükiti ja avaldati Islandi oluliseimat kirjandust.

3. päev HUSAVIK ja VAALAVAATLUS - MYVATN LAGUUN - DIMMUBORGIR - SKUTUSTADIR - GODAFOSS
Pärast hommikusööki suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde.
Esmalt suundume Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”.  Husavik on ka Islandi vaalavaatluspealinn ning soovijatel ongi võimalus suunduda laevaga merele vaalasid vaatlema. Hea õnne korral on näha rohkem kui üks sealsest 18 vaalaliigist. Seejärel uudistame veidi linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Sõidame edasi Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Suundume Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu.
Sõidame Skútustaðiri farmi juurde ning uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele.
Tagasiteel Akureyrisse teeme peatuse Goðafossi kose juures, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
Õhtuks suundume tagasi Akureyrisse.

4. päev NAMAFJALL - DETTIFOSS - ISLANDI IDARANNIK
Hommikusöök. Me sõidame tagasi Myvatni suunas, ent möödume sellest uudistamaks juba Põhja-Islandi edasisi vaatamisväärsusi. Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel.
Seejärel vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi, mida kutsutakse ka Koletiseks.
Suundume edasi Islandi idarannikule. Teel käime Stuðlagili kanjonit vaatamas – Grundi kandis on rajatud trepid ja vaateplatvormid, kust avanevad maalilised vaated kanjonile ja võimsatele basaltsammastele, mida on siin kõige rohkem Islandil – 500 meetri pikkune kanjon on ääristatud 20-30meetriste sammastereaga kummalgi pool jõge, mille värv muutub vastavalt aastaajale ja veetasemele tammi taga.
Idarannikul käime Seyðisfjörðuri linnakeses, kus toimus ka ETVs näidatud Islandi krimisari „Lõksus“ – lumelaviin sulges linnakesse lõksu.
Majutume Ida-Islandil hotellis Cliff või sarnases. Soovijatel võimalik nautida rikkalikku õhtusööki mereandidest (lisatasu eest). 

5. päev SÕIT LÕUNARANNIKULE - JÄÄLAGUUN 
Hommikusöök. Jätkame teekonda lõunarannikule. Egilstadurist ära sõites möödume Lagarfljóti järvest, kus kuuldavasti elab Islandi Loch Nessi koletis, Lagarfljótsormur. Teel peatume Petra kivimite muuseumis, mida peetakse märkimisväärseks mineraalide koguks rahvusvaheliselt tasemel. Petra Sveinsdóttir hakkas kivimeid koguma juba 1946. aastal ja nüüd on tema kogu üks Islandi pärlitest.
Vestrarhorni mäed Islandi kagunurgas on ühed pildistatuimad Islandil. Neid hüütakse ka Batmani mägedeks, sest paljudele meenutavad nad Batmani logo.
Sõidame jäälaguuni juurde ning võtame aega, et imetleda sügavat seda vaimustavat loodusnähtust. Siin asub ka Islandi madalaim koht. Sageli võib laguunil näha hulpimas suuri jääkamakaid, mis on eraldunud Vatnajökullist ja liiguvad nüüd ookeani poole. Jökulsárlóni laguun hakkas moodustuma 1920ndatel aastatel, kasvades iga aastaga suuremaks. Võtame ette paadisõidu laguunil liustikult murdunud jääpankade vahel ja uudistame jäälaguunist ookeani ujunud ja ookeani poolt taas rannikule paisatud looduslikke jääskulptuure.
Majutume hotellis Brunnholl Country Guesthouse või sarnases.
Siin asub Islandi suurim 8200 km² suurune liustik (kuni 900 m paks) Vatnajökull Skaftafelli rahvuspargi jalamil. Soovijatel on sobiva ilma korral võimalik ette võtta retk Vatnajökull’i liustikule mootorsaanidega (lisatasu eest). Päike on laskunud madalale, ent pole loojunud. Sõidame liustiku jalamile ning peale lühikest koolitust on soovijatel võimalik ette võtta meelierutav mootorsaanituur, mis on igaühele jõukohane. Meie ees avaneb liustik oma täies hiilguses - valge lumekõrbe erinevad varjundid.

6. päev VIK ja DYRHÓLAEY RAND - SKOGAR - SELJALANDSFOSS ja SKOGAFOSS
Hommikusöök. Alustame päeva paaritunnise matkaga Skaftafellis Svartifossi kose juurde. Siinkandis arvatekse olevat parim ilm Islandil ja samuti on siin ühes kohas koos paljutki, mida Islandil pakkuda on – liustikud, mäed, kosed, sandur ehk vulkaaniline liivik, hunnitud vaated.
Jätkame sõitu piki rannikut ja jõuame Skeiðarársanðuri. See on suurim musta liiva kõrb, mis on moodustunud aja jooksul liustiku jõgedest ja Skeiðarárjökulli liustiku vetest. Imetleme kauneid vaateid mägedele, jõgedele, mustale liivale ja liustikule. Jättes Mýrdalsjökulli selja taha, muutub meile avanev maastik dramaatiliselt – meie ees on Eldhrauni laavaväljad.
Jõuame Viki piirkonda ja imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid linduderohkeid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud Dyrhólaey randa.
Suundume edasi Skógari vabaõhumuuseumisse ja saame ettekujutuse islandlaste muistsest elust.
Peatume võimsa ja maalilise 60 meetrit kõrge Skógafossi kose juures. Järgmisena ootab meid Seljalandsfossi kosk.
Majutume kahel järgneval ööl Reykjavikis hotellis Cabin või sarnases.

7. päev REYKJAVIK JA KULDSE RINGI VAATAMISVÄÄRSUSED
Hommikusöök. Jätkame oma uudistamist Islandil ning tutvume Islandi Kuldse ringi vaatamisväärsustega.
Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Sõidame tagasi pealinna ja vaba aeg Reykjaviki keskuses.

8. päev LEND REYKJAVIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama. Tagasilend Islandilt Eestisse.
Lend Keflavik-Riia kell 08:50-15:25 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT317).

Reisi hind

1999 €* / 2104 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet Air Baltic lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Keflavik-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • majutus Islandil hotellides hommikusöökidega vastavalt programmile (2-in. toad);
 • reisiprogramm ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 450 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1 900 ISK (üks näitus, rühmahind);
 • soovijatele õhtusöök hotellis Bitfröst 8 200 ISK/ca 55 € - õhtusöök buffet stiilis, pakutakse erinevaid eel- ja pearoogasid, sh erinevaid kalaroogasid ja mereande, lammas, taimetoit jne;
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 700 ISK (rühmahind);
 • lõunasöök reisi 2. päeval Varmahlidis 2 500 ISK (guljašš supp, sai, kohv/tee);
 • vaalavaatlus Husavikis 81 €, lapsed 7-15 a. 36 € (ettetellimisel, tasumine reisil);
 • vaalamuuseum Husavikis 1 750 ISK, lapsed 10-16 a. tasuta;
 • lõunasöök reisi 3. päeval ca 2 500 ISK (supivalik, sai, kohv/tee);
 • Myvatni laguun 45 €, noored 13-15a. 22 €, seeniorid 65+ 30 €;
 • lõunasöök reisi 4. päeval: valikuliselt vege supp 2 000 ISK, Islandi lambalihasupp 2 000 ISK, küpsetatud Islandi lõhe kartulitambi ja salatiga 4 000 ISK;
 • võimalusel soovijatele õhtusöök Eskifjörduris (hind täpsustamisel);
 • lõunasöök reisi 5. päeval: vähisupp, kohvi, tee 2 500 ISK;
 • laevasõit Jäälaguunil 6 100 ISK (rühmahind);
 • mootorsaanisafari 37 500 ISK/inimene (kaks inimest mootorsaanil), hind eurodes ca 255€ in + transfeer 20€. Osalemissoovist palume reisijuhti teavitada reisi esimesel päeval Islandile saabudes;
 • Skógari vabaõhumuuseum 2 500 ISK, tudengid/seeniorid 65+ 1 800 ISK, lapsed 12-17 a. 1 400 ISK, alla 12a tasuta;
 • lõunasöök ekskursioonipäeval Kuldne ring 2 500 ISK (lihasupp, sai, kohv/tee).
Palume, et arvestaksite nende tasude tasumisel sularahaga ning samas vääringus kui ülal toodud. Sissepääsude ja söökide tasud kogutakse etapiliselt kokku reisi vältel paaris osas.
Isiklike kulutuste jaoks varuge samuti mingilgi määral sularaha, ent Islandil on ka kaardimaksed üsna levinud.

Viisa ja reisidokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 160 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest.
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
31.07.2024 - 07.08.2024
Giid Askur Alas
 Hind al 1999
Broneeri
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Lüüli
Tagasiside on aus ja tuleb südamest, seega võib seda ka kõigile teistele teada anda. Mul jäigi vaevama, et Heigot ei saanud reisi lõpus kohe tänatud. Parimaga Lüüli Junti
S
Saima & Tiina
Suur tänu Mirjam Somelar! Reis Portugali 21.-28.04.23 ületas kõik ootused. Näha ja kuulda saime palju, palju uut ja huvitavat. Ilusad üllatused, mida kogesime, teevad ikka ja jälle südame soojaks. Mirjami juhatusel tahaks kindlasti veel reisida.