Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

21.09.19 - 28.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 
Eelbroneering
See reis viib teid tutvuma Lõuna-Itaalia pärliga - Apuuliaga. Turistide poolt väheavastatud Apuulia maakond, Itaalia „saapakonts“, pakub rohkelt omapärast arhitektuuri ja meelikõitvaid ajaloolisi rännakuid ning puhkust kaunil Aadria mere rannikul.
Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandidega ja apuulia pastaga, mil nimeks orecchietta. Jääb vaid üle hüüda joovastunult mamma mia…!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-NAPOLI
Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Napoli (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida lennu väljumise aega ka vahetult enne reisi!
Majutus Napoli läheduses hotellis***.

2. päev SÕIT NAPOLIST APUULIASSE - CASTEL DEL MONTE - ÕHTUSÖÖK AGRITURISMOS
Hommikusöök hotellis. Alustame oma teekonda Apuuliasse. 
Peatume UNESCO maailmapärandi nimekirjas oleva 8-tahulise imposantse kindluse -  Castel del Monte - juures. Keset Le Murge platoo tasandikku kerkib ootamatult meie ette oktagonaalne kindlus – Itaalias sündinud Saksa-Rooma keisririigi valitseja Friedrich II alustas kindluse ehitamist 13. sajandi keskel. Palju pole teada selle matemaatiliselt nii täpse konstruktsiooniga ehitise eesmärgist aga selle kaheksanurkne kuju on andnud aluse paljudele müstilistele oletustele. On arvatud isegi, et tegemist on teadusjanulise valitseja poolt ehitatud astroloogilise kalendriga. Arvatakse, et ta võis täita ka keskaegse teaduste templi funktsiooni, millele vihjavad ehitise geomeetria- ja astronoomia alased seosed ja sümbolid.
Suundume meeleolukale õhtusöögile ja veinidegustatsioonile kohalikku agriturismosse (lisatasu eest).
Seejärel sõidame Aadria mere äärsesse Bisceglie linnakesse, kus majutume hotellis***/**** kuuel järgneval ööl. Bisceglie on väike, u 55000 elanikuga, linnake Barist põhja pool.

3. päev POEETIDE LINNAKE POLIGNANO AL MARE - OLIIVIÕLI - VALGE LINN OSTUNI 
Hommikusöök hotellis. Oluline osa Apuulia elust on seotud vanade mõisahoonetega ehk masseriadega. Ka meie läheme tutvume ühega nendest - Masseria Brancati’s saame teada siinsete inimeste igapäevaelust täna ja minevikus ning loomulikult ei puudu meie degusteerimislaualt ka Apuulia kuulus oliiviõli.
Le Murge mäeaheliku lõunapoolseimas osas kolmel künkal asuvat Ostunit tuntakse valge linnakese nimetuse all. Rahvasuus „Città Bianca“ - „Valge linn“ asub Salento põhjapiiril oliiviväljade keskel kõrguval künkal 8 km kaugusel merest. Valged majad, kitsad munakivitänavad, meeleolukas keskus. Ülalt avanevad kaunid vaated all laiuvatele oliiviväljadele ja kauguses sinetavale merele. Teeme linnas jalutuskäigu ja soovijatega külastame ka Ostuni arheoloogia muuseumi, kus tutvume eelajaloolise perioodiga, mis on ilmavalgele toonud sajandite taguse maaema kultuse.
Peatume ka Polignano al Mares. Just siin avaldub apuulialaste nostalgiline igapäevaelu, mis seotud kalurite, muusika ja poeesiaga. Imeline ja suurest turismist puutumatu Apuulia kaljurahnu-linnake on suurepäraste vaadetega Aadria merele.

4. päev VABA PÄEV RANNAS või VALIKEKSKURSIOON - KOOPALINN MATERA 
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Kampaaniast Basilicata maakonda tutvuma unikaalse koopalinna Materaga (lisatasu eest).
Basilicata maakonna idaserval mägede vahelise kuristiku nõlval paiknev müstiline linn Matera, kus erinevate ajastute linnaosad loovad lummava koosluse. Kuulsates koobaskvartalites elasid 8.-13. saj. bütsantsi mungad ja hilisematel sajanditel kohalik rahvas. Kaljudesse on rajatud üle saja kabeli ja kiriku, milledest osasid kaunistavad bütsantsi freskod. Itaalia ja Hollywoodi režissöörid on siin vändanud üle 20 filmi. Matera on UNESCO maailmapärandi nimistus, Euroopa kultuuripealinn aastal 2019.
Materas pakuvad meile huvi erilised koobaselamud – sassod. Kaljukoobastesse rajati ka jumalakodasid, mis olid kasutuses veel 1950ndateni. Osade kaljukirikute vanimad freskod on säilinud suisa 13. sajandist. Külastame Casa Grotta koobaselamut, mis on taastatud perekonna abiga, kes siin varasemalt alaliselt elas, ning see annab meile võimaluse näha autentset sassot algupärase mööbli, majapidamistarvete ja isegi selle kunagiste elanike rõivastega. Koobaselamute piirkond on senini suhteliselt hõredalt asustatud, ent tänu UNESCO kaasamisele on Matera restaureerimine alanud ning täna leiame siit juba ka uusi meeleolukaid külalistemaju ja kohvikuid.

5. päev EKSKURSIOON APUULIA VÄIKELINNAD JA CASTELLANA KOOPAD
Hommikusöök hotellis. Eksursioon Apuulia romantilistesse väikelinnadesse Cisternino ja Alberobello. Mõlemad linnakesed on kantud Apuulia kaunimate paikade nimekirja.
Sõidame Valle d’Itria orus asuvasse, UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevassse, fantastilisse Alberobellosse. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid, neid on linnas üle tuhande. Trull oli algselt talupoegade elamu, mis ehitati kohalikust paekivist ilma mördita. Ruudukujulisel valgeks lubjatud elamul on koonusekujuline hallidest kivitahvlitest katus, mille tipus on valge tornike, mis omas sümboolset tähendust ja vihjet meistrile. Katusele on maalitud religioosse või müstilise tähendusega maja kaitsev märk. Suurema majapidamise korral ehitati mitu erineva suurusega trulli kokku. Saame tuttavaks linna omapärase kujunemislooga ning külastame Rione Monti ja Aia Piccola trullide kvartaleid, kaksiktrull Trullo Siamese, Chiesa Sant’Antonio - trulli stiilis kirik, suurim trull Trullo Sovrano. Vaba aeg sisseostude tegemiseks ja puhkuseks. 
Edasi suundume Cisterninosse, mis on tüüpiline Apuulia regiooni väikelinn. Siinne “spontaanne arhitektuur” on kujundanud pisikesi tänavaid, õuesid ja treppe mis meile oma saladusi avavad, linnakodanike lihtsad majad vahelduvad keskaegsete aadlipaleedega.
Peatume Castellana maa-aluse koobastiku juures. Sõidame liftiga maa alla 60 m sügavusel asuvasse La Grave koopasse ja suundume ringkäigule stalaktiitide ja stalagmiitide põnevasse maailma.

6. päev EKSKURSIOON PEALINN BARI - TRANI
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Apuulia pealinnas Baris.
Alustame linna uuemast keskusest, näeme kuulsat Petruzzelli ooperiteatrit. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu, sellest kõigest saame lähemalt teada ekskursiooni käigus teatrisse. Edasi jätkame ekskursiooni Bari vanalinnas, kus jalutuskäik viib meid teise barilaste sümboli juurde, milleks on kuulus San Nicola basiilika. See kultushoone on Apuulia üks võimsamaid romaani stiilis ehitisi 11. sajandist ja kus asub ka Apuulia maakonna kõige vanem altari kohal olev baldahhiin. Kirik on rikkalike dekoratsioonidega ja peidab oma krüpti rüpes ka püha Nicolausi säilmeid. Vanalinnas jääb vaba aega omal käel jalutamiseks ja lõunatamiseks.
Edasi suundume ekskursioonile Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn. Tähtsa kaubandus- ja sadamalinnana omas Trani tihedaid sidemeid Itaalia merevabariikidega (Amalfi, Pisa, Venezia) ja Põhja-Euroopa linnadega. Siin leidsid omal ajal enesele pikema asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni, teeme tutvust ka ordurüütlite Ognisanti kirikuga, mis asub Trani kuulsa katedraali kõrval.

7. päev MONTE SANT’ANGELO - SAN GIOVANNI ROTONDO
Hommikusöök hotellis. UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev sugestiivne mägilinnake Monte Sant’Angelo asub 843 m kõrgusel omades imelisi avaraid vaateid põhja- ja idapoolsetele Gargano metsadele, Tavoliere tasandikele ja lõunapoolsele Manfredonia lahele. Linnakese minevik ja tänapäev on tihedalt seotud peaingel Miikaeli mitmekordse ilmumisega 5. sajandil ühes koopas  ja selle kohale püstitatud temale pühendatud pühamuga, millest sai keskajal üks kolmest olulisimast palverännu sihtkohast Santiago de Compostela ja Püha Maa kõrval. Jalutuskäik kaunite vaadetega vanalinnas. Junno - keskaegsete valgete ridaelamute kvartal, mis ehitati palverändurite majutuseks. Soovijatel on võimalik külastada endises kloostrihoones asuvat Gargano käsitöö- ja koduloomuuseumi. Vaba aeg lõunatamiseks ja jalutamiseks.
Edasi sõidame San Giovanni Rotondosse. Keskajal sündinud linnake sai oma nime siin asunud ringikujulise Püha Johannesele pühendatud batisteeriumi järgi. Kuid väikelinna roll muutus tohutult peale seda, kui siia 1916. a. saabus Francesco Forgione ehk Padre Pio (1887-1968, sündinud Pietralcinas, kaputsiinlaste ordu preester) ja pühendas kogu oma elu inimeste teenimisele. 1918.a. sai ta stigmad, mis suurendas rahva austust ja armastust tema vastu veelgi. Padre Pio kuulutati pühakuks 2002. a. Paavst Giovanni Paolo II poolt. Tänapäeval on San Giovanni Rotondost saanud Itaalia üks palverännu sihtkohtadest.

8. päev NAPOLI, LEND NAPOLI-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Sõidame tagasi Napolisse.
Enne lennujaama suundumist teeme ekskursiooni Campagna maakonna kuulsas pealinnas. 600 a e.m.a. kreeklaste asutatud ja 320 a e.m.a. roomlaste võimu alla langenud Napoli linn on kõigile külastajatele kindlasti elamus. Sellest linnast on pärit kõigile tuntud pizza, bel canto ning commedia. Napoli laulukesed on saanud maailmakuulsaks ja tihti loetakse neid lausa nn Itaalia rahvalauludeks. Teeme bussitiiru Piazza Plebiscito läheduses, kus näeme San Carlo teatrit, kuningapaleed ning kuningas Umbero I suurt galeriihoonet, edasi siseneme juba vanalinna Sapacanapolisse. Siin näeme kaunist katedraali ja Sansevero huvitavat alkeemiku kabelit. Jääb aega ka jalutada traditsioonilistel kitsastel äritänavatel ja näha maailmakuulsaid käsitöö-nukke ning maitsta ära traditsioonilist pizzat.
Aeg öelda arrivederci Italia! Sõidame lennujaama. Otselend Napoli-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
2018. a reisi hind al 829 €

Hind sisaldab
 • Lennupilet lennule Tallinn-Napoli-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 öö Napoli piirkonnas hotellis, 2-in toad, 1 hommikusöök
 • 6 ööd Apuulia maakonnas hotellis, 2-in toad, 6 hommikusööki
 • Eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Valikekskursioon - KOOPALINN MATERA 49 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Ühene majutus hotellis Salsello*** 110 € ja hotellis Nuovo Bonomi**** 180 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Castel del Monte 10 €
 • Veini degusteerimine ja õhtusöök ja folklooriprogramm 45 €
 • Grotte di Castellana 10 €
 • Bari teatro Petruzzelli visiit 8 €
 • Matera koondpilet 10 €
 • Oliiviõli tootmisega tutvumine ja degustatsioon 6 €
 • Sansevero kabel Napolis 7 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele vabastatakse hotelli toad ärasõidupäeval kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lLisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

21.09.19 - 28.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 
Eelbroneering
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte