Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

21.09.19 - 28.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 949
Ooteleht
See reis viib teid tutvuma Lõuna-Itaalia pärliga - Apuuliaga. Turistide poolt väheavastatud Apuulia maakond, Itaalia „saapakonts“, pakub rohkelt omapärast arhitektuuri ja meelikõitvaid ajaloolisi rännakuid ning puhkust kaunil Aadria mere rannikul.
Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandidega ja apuulia pastaga, mil nimeks orecchiette. Jääb vaid üle hüüda joovastunult mamma mia…!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-NAPOLI
Kogunemine kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 18:05–19:30 (kohalikud kellaajad, lennu number LH883) ja Frankfurt-Napoli kell 21:00–22:55 (kohalikud kellaajad, lennu number LH336). 
Tere tulemast Itaaliasse. Majutus Napoli lähedal hotellis Park Hotel San Severino**** või sarnases.

2. päev KOOPALINN MATERA
Hommikusöök hotellis. Asume teele Apuulia poole. Enne seda teeme peatuse Basilicata maakonna idaserval mägede vahelise kuristiku nõlval paiknevas müstilises Materas. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas linnas loovad eri ajastute linnaosad lummava kooslise. Kuulsates koobaskvartalites elasid 8.-13. saj. bütsantsi mungad ja hilisematel sajanditel kohalik rahvas. Kaljudesse on rajatud üle saja kabeli ja kiriku, millest osasid kaunistavad bütsantsi freskod. Itaalia ja Hollywoodi režissöörid on siin vändanud üle 20 filmi.
Materas pakuvad meile huvi erilised koobaselamud – sassod. Kaljukoobastesse rajati ka jumalakodasid, mis olid kasutuses veel 1950ndateni. Osade kaljukirikute vanimad freskod on säilinud suisa 13. sajandist. Külastame Casa Grotta koobaselamut, mis on taastatud perekonna abiga, kes siin varasemalt alaliselt elas, ning see annab meile võimaluse näha autentset sassot algupärase mööbli, majapidamistarvete ja isegi selle kunagiste elanike rõivastega. Koobaselamute piirkond on senini suhteliselt hõredalt asustatud, ent tänu UNESCO kaasamisele on Matera restaureerimine alanud ning täna leiame siit juba ka uusi meeleolukaid külalistemaju ja kohvikuid.
Sõidame edasi Apuuliasse, majutus kolmel järgneval ööl Ostuni lähedal hotellis Incanto*** või sarnases.

3. päev päev SALENTO PÄRLID – OTRANTO ja LECCE
Hommikusöök hotellis. Külastame Puglia kõige lõunapoolsemat piirkonda – Salento poolsaart, mida üks poeet on kutsunud miraažide maaks. Silmipimestav päikesevalgus valitseb siin enamuse aastast saatjaks mere sinakasroheline peegeldus. Kaljune kooparikas merekallas ja karstiline maa peidavad endas iidse messapi rahva kultuuri jälgi. Vanad traditsioonid elavad edasi põlisrahva keskel.
Külastame võluvat rannikulinna Otrantot (UNESCO maailmapärandi nimistus). Selge ilmaga võib siit näha lausa Albaania rannikut. Kreeklaste rajatud Otranto oli Salento pealinnaks, säilitades oma tähtsuse ka bütsantslaste valitsuse ajal kaubandus- ja poliitilise keskusena. Just siin asuvad Apuulia Aadria mere äärsed kõige kaunimad rannad ja ka meil on võimalus väikeseks pealelõunase rannapuhkuseks.
Seejärel suundume Leccesse, mida hellitavalt kutsutakse ka Signora del Barocco – barokne daam või ka Puglia Firenzeks. Linn on ehitatud kohalikust kuldse tooniga Lecce kivist, mille soe toon muudab linna maaliliseks ja hubaseks. Lecce oli oluline roomlaste jaoks, kes on jätnud Leccesse oma amfiteatri ja vanad teed. Külastame linna ajaloolist keskust.

4. päev OSTUNI – OLIIVIÕLI DEGUSTEERIMINE – POLIGNANO AL MARE  
Hommikusöök hotellis. Sõidame Ostunisse, mida tuntakse valge linnakese nimetuse all. Rahvasuus Città Bianca - „Valge linn“ asub Salento põhjapiiril oliiviväljade keskel kõrguval künkal 8 km kaugusel merest. Valged majad, kitsad munakivitänavad ja meeleolukas linnakeskus. Valgeks lubjatud majad annavad linnale erilise valge sära. Ning ülalt avanevad kaunid vaated all laiuvatele oliiviväljadele ja kauguses sinetavale merele. Teeme linnas jalutuskäigu. Soovijatel on võimalus külastada Ostuni arheoloogia muuseumi, kus saab tutvuda eelajaloolise perioodiga, mis on ilmavalgele toonud sajandite taguse maaema kultuse. Sõidame edasi tutvuma vana mõisahoone – masseria’ga. Masseria Brancati’s saame teada siinsete inimeste igapäevaelust täna ja minevikus ning loomulikult ei puudu meie degusteerimislaualt ka Apuulia kuulus oliiviõli.
Pärastlõunal peatume imelises Polignano al Mares. Just siin avaldub apuulialaste nostalgiline igapäevaelu, mis seotud kalurite, muusika ja poeesiaga. Suurest turismist puutumatu Apuulia kaljurahnu-linnake on suurepäraste vaadetega Aadria merele.

5. päev ALBEROBELLO – CISTERNINO – CASTELLANA KOOPAD
Hommikusöök hotellis. Eksursioon Apuulia romantilistesse väikelinnadesse Cisternino ja Alberobello. Mõlemad linnakesed on kantud Apuulia kaunimate paikade nimekirja.
Cisternino on tüüpiline Apuulia regiooni väikelinn. Siinne „spontaanne“ arhitektuur on kujundanud pisikesi tänavaid, õuesid ja treppe, mis meile oma saladusi avavad. 
Fantastiline Alberobello on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid, mis olid algselt talupoegade elamud, mis ehitati kohalikust paekivist ilma mördita. Ruudukujulisel valgeks lubjatud elamul on koonusekujuline hallidest kivitahvlitest katus, mille tipus on valge tornike. Saame tuttavaks linna omapärase kujunemislooga.
Seejärel suundume Castellana maa-aluse koobastiku juurde. Sõidame liftiga maa alla 60 m sügavusel asuvasse La Grave koopasse ja võtame ette ringkäigu stalaktiitide ja stalagmiitide põnevas maailmas.
Sõidame edasi põhjapoole ja majutume kahel järgneval ööl Bisceglie linnakeses mereäärses hotellis Salsello*** või sarnases.

6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
või EKSKURSIOON BARI ja TRANI

Hommikusöök hotellis. Võimalus nautida puhkusepäeva.
Soovijatele ekskursioon Baris ja Tranis (lisatasu eest). Alustame Apuulia pealinna Bari uuemast keskusest, näeme kuulsat Petruzzelli ooperiteatrit. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu, sellest kõigest saame lähemalt teada ekskursiooni käigus teatrisse. Edasi jätkame ekskursiooni Bari vanalinnas, kus jalutuskäik viib meid teise barilaste sümboli juurde, milleks on kuulus San Nicola basiilika. See kultushoone on Apuulia üks võimsamaid romaani stiilis ehitisi 11. sajandist ja kus asub ka Apuulia maakonna kõige vanem altari kohal olev baldahhiin. Kirik on rikkalike dekoratsioonidega ja peidab oma krüpti rüpes ka püha Nicolausi säilmeid. Vanalinnas jääb vaba aega omal käel jalutamiseks ja lõunatamiseks.
Edasi suundume ekskursioonile Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn. Tähtsa kaubandus- ja sadamalinnana omas Trani tihedaid sidemeid Itaalia merevabariikidega (Amalfi, Pisa, Venezia) ja Põhja-Euroopa linnadega. Siin leidsid omal ajal enesele pikema asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni, teeme tutvust ka ordurüütlite Ognisanti kirikuga, mis asub Trani kuulsa katedraali kõrval.

7. päev CASTEL DEL MONTE, NAPOLI
Hommikusöök hotellis. Peatume UNESCO maailmapärandi nimekirjas oleva 8-tahulise imposantse kindluse -  Castel del Monte - juures. Keset Le Murge platoo tasandikku kerkib ootamatult meie ette oktagonaalne kindlus – Itaalias sündinud Saksa-Rooma keisririigi valitseja Friedrich II alustas kindluse ehitamist 13. sajandi keskel. Palju pole teada selle matemaatiliselt nii täpse konstruktsiooniga ehitise eesmärgist aga selle kaheksanurkne kuju on andnud aluse paljudele müstilistele oletustele. On arvatud isegi, et tegemist on teadusjanulise valitseja poolt ehitatud astroloogilise kalendriga. Arvatakse, et ta võis täita ka keskaegse teaduste templi funktsiooni, millele vihjavad ehitise geomeetria- ja astronoomia alased seosed ja sümbolid.
Teeme väikese ekskursiooni Campagna maakonna kuulsas pealinnas. 600 a e.m.a. kreeklaste asutatud ja 320 a e.m.a. roomlaste võimu alla langenud Napoli linn on kõigile külastajatele kindlasti elamus. Sellest linnast on pärit kõigile tuntud pizza, bel canto ning commedia. Napoli laulukesed on saanud maailmakuulsaks ja tihti loetakse neid lausa nn Itaalia rahvalauludeks. Teeme bussitiiru Piazza Plebiscito läheduses, kus näeme San Carlo teatrit, kuningapaleed ning kuningas Umbero I suurt galeriihoonet, edasi siseneme juba vanalinna Sapacanapolisse. Siin näeme kaunist katedraali ja San Severo huvitavat alkeemiku kabelit. Jääb aega ka jalutada traditsioonilistel kitsastel äritänavatel ja näha maailmakuulsaid käsitöö-nukke ning maitsta ära traditsiooniline pizza.
Majutus Napoli lähedal hotellis Millenium Gold Hotel**** või sarnases.

8. päev LEND NAPOLI – FRANKFURT ja FRANKFURT-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Napoli-Frankfurt kell 07:15-09:20 (kohalikud kellaajad, lennu number LH337) ja lend Frankfurt-Tallinn kell 13:50-17:05 (kohalikud kellaajad, lennu number LH882). Tere tulemast koju!

Reisi hind

Reisi hind
949 €* / 999 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lennupilet lennule Tallinn-Frankfurt-Napoli ja Napoli-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 ööd Napoli piirkonnas hotellis***, 2-in toad, 1 hommikusöök
 • 3 ööd Ostuni piirkonnas hotellis***, 2-in toad, 3 hommikusööki
 • 2 ööd Bisceglie piirkonnas hotellis***, 2-in toad, 2 hommikusööki
 • Eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Lisaekskursioon "Bari ja Trani" 49 € (ettetellimisel, tasumine koha peal)
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides 149 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Castel del Monte 10 €
 • Grotte di Castellana 10 €
 • Bari teatro Petruzzelli visiit 8 €
 • Matera koondpilet 10 €
 • Oliiviõli tootmisega tutvumine ja degustatsioon 6 €
 • Sansevero kabel Napolis 7 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele vabastatakse hotelli toad ärasõidupäeval kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.
 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

21.09.19 - 28.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 949
Ooteleht
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  899
Itaalia - Toscana romantilised paigad
11.09.19 - 18.09.19
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt