Itaalia - Apuulia ringreis ja puhkus

Itaalia - Apuulia ringreis ja puhkus

16.05.2023 - 23.05.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 1099
Broneeri
See ainulaadne reis viib teid tutvuma Lõuna-Itaalia pärliga - Apuuliaga. See on piirkond, kus tunnete ennast oodatud külalisena. Sellel aastal jälle tellimuslennud Lõuna-Itaaliasse Napolisse ja Barisse!
Turistide poolt väheavastatud Apuulia maakond, Itaalia „saapakonts“, pakub rohkelt omapärast arhitektuuri ja meelikõitvaid ajaloolisi rännakuid ning puhkust kaunil Aadria mere rannikul.
Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandidega ja apuulia pastaga, mil nimeks orecchiette. Jääb vaid üle hüüda joovastunult mamma mia…!

Vaata Apuuliat tutvustavat videot siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Eesti turismimaastikul uus sihtkoht
suhteliselt puutumata massiturismist
väga sõbralik Lõuna-Itaalia külalislahkus
mitmekülgsed ja väga huvitavad ekskursioonid
võrratu, juba tuntud Itaalia köögist veidi erinev, toidukultuur
kultuuri ja puhkuse hea tasakaal

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-NAPOLI
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval kell 03:45, kus jagatakse kõigile reisil osalejatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja lend Riia-Napoli kell 07:20-09:25 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362 ja BT645).
Benvenuti in Italia! Alustame oma sõitu Apuulia suunas, aga enne veel kui suundume Apuulia südamesse, peatume Basilicata maakonna idaserval mägede vahelise kuristiku nõlval paiknevas müstilises Materas.
Täna alustame tutvumist selle unikaalse linnaga. Sissejuhatav jalutuskäik ja vaba aeg linnas.
Majutume Materas hotellis Hotel Nazionale Matera**** või sarnases.

2. päev PÕHJALIK MATERA EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas linnas loovad eri ajastute linnaosad lummava koosluse. Kuulsates koobaskvartalites elasid 8.-13. saj. bütsantsi mungad ja hilisematel sajanditel kohalik rahvas. Kaljudesse on rajatud üle saja kabeli ja kiriku, millest osasid kaunistavad bütsantsi freskod. Itaalia ja Hollywoodi režissöörid on siin vändanud üle 20 filmi. Materas pakuvad meile huvi erilised koobaselamud – sassod. Kaljukoobastesse rajati ka jumalakodasid, mis olid kasutuses veel 1950ndateni. Osade kaljukirikute vanimad freskod on säilinud suisa 13. sajandist. Külastame Casa Grotta koobaselamut, mis on taastatud perekonna abiga, kes siin varasemalt alaliselt elas, ning see annab meile võimaluse näha autentset sassot algupärase mööbli, majapidamistarvete ja isegi selle kunagiste elanike rõivastega. Koobaselamute piirkond on senini suhteliselt hõredalt asustatud, ent tänu UNESCO kaasamisele on Matera restaureerimine alanud ning täna leiame siit juba ka uusi meeleolukaid külalistemaju ja kohvikuid. Matera oli 2019. aastal ka Euroopa kultuuripealinn.
Hilisel pärastlõunal aga jätkame teekonda ja sõidame Itaalia saapa kontsale ning majutume kahel järgneval ööl väikeses Castro linnakeses hotellis Orsa Maggiore**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

3. päev SALENTO PÄRL OTRANTO
Hommikusöök hotellis.
Soovijatega suundume mõnusale laevasõidule mööda rannikut (lisatasu eest).
Päeva teises pooles külastame võluvat rannikulinna Otrantot (UNESCO maailmapärandi nimistus). Selge ilmaga võib siit näha lausa Albaania rannikut. Kreeklaste rajatud Otranto oli Salento pealinnaks, säilitades oma tähtsuse ka bütsantslaste valitsuse ajal kaubandus- ja poliitilise keskusena. Õhtusöök hotellis.

4. päev OSTUNI - OLIIVIÕLI DEGUSTEERIMINE
Hommikusöök hotellis. Sõidame Ostunisse, mida tuntakse valge linnakese nimetuse all. Rahvasuus Città Bianca - „Valge linn“ asub Salento põhjapiiril oliiviväljade keskel kõrguval künkal 8 km kaugusel merest. Valged majad, kitsad munakivitänavad ja meeleolukas linnakeskus. Valgeks lubjatud majad annavad linnale erilise valge sära. Ning ülalt avanevad kaunid vaated all laiuvatele oliiviväljadele ja kauguses sinetavale merele. Teeme linnas jalutuskäigu. Soovijatel on võimalus külastada Ostuni arheoloogia muuseumi, kus saab tutvuda eelajaloolise perioodiga, mis on ilmavalgele toonud sajandite taguse maaema kultuse.
Sõidame edasi tutvuma vana mõisahoone – masseria’ga. Masseria Brancati’s saame teada siinsete inimeste igapäevaelust täna ja minevikus ning loomulikult ei puudu meie degusteerimislaualt ka Apuulia kuulus oliiviõli.
Majutume kolmel järgneval ööl mereäärses stiilses hotellis Torre Cintola**** või sarnases. Ruumikad ja valgusküllased toad (22m) on möbleeritud terrassiga. Hotellis on restoran, baar ja 2 basseini. Hotelli restoranis on võimalik tellida lisatasu eest õhtusöögid, kus serveeritakse kohalikust toorainest valmistatud hõrgutisi.

5. päev ALBEROBELLO - CASTELLANA KOOPAD
Hommikusöök. Fantastiline Alberobello on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid, mis olid algselt talupoegade elamud, mis ehitati kohalikust paekivist ilma mördita. Ruudukujulisel valgeks lubjatud elamul on koonusekujuline hallidest kivitahvlitest katus, mille tipus on valge tornike. Jalutus trullide vahel ja saame tuttavaks linna omapärase kujunemislooga. Ekskursioon jätkub ühte Apuulia romantilistesse väikelinna nimega Cisternino. Cisternino on tüüpiline Apuulia regiooni väikelinn. Siinne „spontaanne“ arhitektuur on kujundanud pisikesi tänavaid, õuesid ja treppe, mis meile oma saladusi avavad.
Päeva teisel poolel suundume Castellana maa-aluse koobastiku juurde. Sõidame liftiga maa alla 60 m sügavusel asuvasse La Grave koopasse ja võtame ette ringkäigu stalaktiitide ja stalagmiitide põnevas maailmas.
 
6. päev BARI - POLIGNANO AL MARE

Hommikusöök. Tänane ekskursioon viib meid edasi Apuulia pealinna Barisse - alustame uuemast keskusest, näeme kuulsat Petruzzelli ooperiteatrit. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu. Edasi jätkame ekskursiooni Bari vanalinnas, kus jalutuskäik viib meid teise barilaste sümboli juurde, milleks on kuulus San Nicola basiilika. See kultushoone on Apuulia üks võimsamaid romaani stiilis ehitisi 11. sajandist ja kus asub ka Apuulia maakonna kõige vanem altari kohal olev baldahhiin. Kirik on rikkalike dekoratsioonidega ja peidab oma krüpti rüpes ka püha Nicolausi säilmeid.
Seejärel sõidame imelisse Polignano al Maresse. Just siin avaldub apuulialaste nostalgiline igapäevaelu, mis seotud kalurite, muusika ja poeesiaga. Suurest turismist puutumatu Apuulia kaljurahnu-linnake on suurepäraste vaadetega Aadria merele.
 
7. päev CASTEL DEL MONTE - NAPOLI
Hommikusöök hotellis. Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevat 8-tahulist imposantset kindlust - Castel del Monte. Keset Le Murge platoo tasandikku kerkib ootamatult meie ette oktagonaalne kindlus – Itaalias sündinud Saksa-Rooma keisririigi valitseja Friedrich II alustas kindluse ehitamist 13. sajandi keskel. Palju pole teada selle matemaatiliselt nii täpse konstruktsiooniga ehitise eesmärgist, aga selle kaheksanurkne kuju on andnud aluse paljudele müstilistele oletustele. On arvatud isegi, et tegemist on teadusjanulise valitseja poolt ehitatud astroloogilise kalendriga. Arvatakse, et ta võis täita ka keskaegse teaduste templi funktsiooni, millele vihjavad ehitise geomeetria- ja astronoomiaalased seosed ja sümbolid.
Suundume tagasi Napolisse ja veedame veel mõnusalt aega Napoli südalinnas.
Majutume Napolis hotellis***.
 
8. päev LEND NAPOLI-RIIA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Napoli-Riia kell 10:10-14:05 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT646 ja BT317). Tere tulemast koju!

Reisi hind

1099€* / 1157€
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Napoli ja Napoli-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 1 öö Matera piirkonnas hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 2 ööd Salento rannikul hotellis**** (2-in toad), 2 hommiku- ja õhtusööki;
 • majutus 3 ööd hotellis**** (2-in toad), 3 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Napolis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök (võimalusel);
 • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Matera koondpilet 10 €
 • Laevasõit (u 2t) Castro rannikul koos ujumispeatustega 35 €
 • Castel del Monte 7 €
 • Grotte di Castellana 12 €
 • Oliiviõli tootmisega tutvumine ja degustatsioon 8 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel
Äraantav pagas
:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü järgi

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
16.05.2023 - 23.05.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 1099
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Apuulia ringreis ja puhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
E
Eerika ja Viljar
Täname Tead ja Germalot! Oli suurepärane - meeleolukas, lahe ja igati super Tuneesia kultuurireis ja seda sõna otseses mõttes! Nägime kogu maad ning eredaid elamusi jagus ka kõrbes! Tasus minna, jäime VÄGA rahule!