Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

04.09.19 - 11.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 879
Ooteleht
Reis Põhja-Itaalia kauneimatesse piirkondadesse. Imelised järved ja kaunid järverannad, meeleolukad vaated nii vee pealt kui mägedest - lopsakas loodus, unikaalsed villad ja aiad. Kõigele raamiks hurmav Itaalia köök ja Itaalia tuntuimad veinid.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, VERONA - OLIIVÕLI - MONTE BALDO
Kogunemine kell 04:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Trieste kell 06:00-07:40 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX607). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Alustame sõitu Põhja-Itaalia kuulsate järvede juurde. Esimene peatuspaik on Verona, mida tunneme eelkõige Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu ja jalutame roosa marmoriga sillutatud tänavail. Linnas on ka suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis on nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Praegu ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid.
Jõuame Garda järve äärde ning külastame kohalikku oliivõli muuseumi, siin on võimalus degusteerida kohalikke õlisid.
Edasi sõidame mööda maalilist teed Garda järve ääres. Tõuseme Monte Baldo mäele, et imetleda kauneid vaateid.
Ööbime Riva del Garda linnakeses Garda põhjakaldal hotellis La Perla*** või sarnases. 

2. päev GARDA JÄRV
Hommikusöök hotellis. Täna avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku. Garda järve piirkond on tuntud ka oliiviistanduste ja sidrunipuude poolest. Garda läänekaldal näemegi sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. Külastame ka ise üht kohalikku limonaiat. Naudime kauneid vaateid järvekaldal ja puhkame rannas.
Edasi jõuame maalilisse Sirmionesse. See luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.  Sõidame edasi Como järve suunas. Teeme esmatutvuse Varenna linnakesega. Ööbime järgneval kahel ööl hotellis Fioroni Bellagio**või sarnases.

3. päev COMO JÄRV
Hommikusöök hotellis. Suundume Como linna ja tutvume selle vanalinna ja ajalooga. Liigume kaunite villade juurde.
Külastame üht Como järve kauneimat villat – Villa Carlottat. See paik on suurepärane näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. Eelmisel sajandil on villa olnud Grand Touri kohustuslikuks peatuspaigaks ja siit on paljud kunstnikud saanud inspiratsiooni oma teoste loomiseks. Villas avaneb meil võimalus tutvuda Canova, Thorvaldseni ja Havezi loominguga.
Villa Balbianello asub Como ranniku kõrgeimas punktis. Lisaks villa ilule ja rikkusele avanevad siit kaunimad vaated järvele. Suundume järve kuulsaimasse piirkonda, mida tänu rohketele parkidele, mis jäävad järve kaldale, nimetatakse ka asaleade rannikuks.  Sõidame laevaga järvel Belaggiosse tagasi.
Õhtu saab veeta Bellagio linnakeses, mida tuntakse kui Como järve pärli. Piirkond oli kuulus juba Vana-Rooma ajal.

4. päev LUGANO – LOCARNO
Hommikusöök hotellis. Külastame veel üht seitsmest järvest, mis paikneb Itaalia ja Šveitsi vahel – Lugano. Imetleme kauneid mägede- ja järvevaateid. Edasi suundume Alpide jalamil asuvasse väikelinna Locarnosse. Linna kuulsaim vaatamisväärsus on kaljude kohal kõrguv palverändurite pühamu Madonna del Sasso. Linn on tuntud ka olulise rahvusvahelise filmifestivali toimumispaigana. Järgneval kahel ööl majutume Maggiore järve kaldal asuvas hotellis Villa Carlotta*** või sarnases.

5. päev LAGO MAGGIORE – ORTA SAN GIULIO
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele.
Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel. Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. Pärast palazzo külastamist teeme lõõgastava jalutuskäigu aedades, mille eksootilised taimed pakuvad vaatajaile imelisi värve ja lõhnu. Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat, Isola Madre saart. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas. Lisaks ehivad saart sidrunid ja hibiskused. Isola Madrel asuvas palazzos näeme ka 17. sajandi teatriajaloo kollektsiooni. Laevasõidul näeme ka Caterina del Sasso kloostrit, mis on rajatud kõrgele kaljule Lago Maggiore kohal.
Pärastlõunal suundume Orta järve juurde. Külastame lummavat Orta San Guilio järveäärset linnakest, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga. 

6. päev MILANO – DOLOMIIDID
Hommikusöök hotellis. Sõidame suursugusesse Milanosse, kus meie pilku püüavad Duomo, La Scala ning Vittorio-Emmanueli galeriid.
Edasi võtame suuna Dolomiitide poole ning majutume hotellis Europa*** või sarnases.

7. päev VÕIMAS DOLOMIITIDE MÄESTIK
Hommikusöök hotellis. Täna naudime võimsaid Dolomiite ja looduse ilu. Matkame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvates Dolomiitides. Dolomiite peetakse üheks kaunimaks mäestikuks. Võimsa mäeaheliku teevad erakordseks erikujulised püstloodis kaljurahnud justkui skulptuurid, ning kitsad ja sügavad orud. Peatume väikeseks jalutuskäiguks Palmanova linna, mis on ideaalselt sümmeetriline ja tähekujuline. Selliseid kindluslinnasid hakati ehitama renessansiajal.
Ööbime lennujaama lähistel hotellis Hotel Major**** või sarnases.

8. päev LEND TRIESTE–TALLINN
Sõidame Trieste lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju. Lend Trieste-Tallinn kell  07:10-10:50 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX608).

Reisi hind

Reisi hind 
879 €* / 925 €

Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele 

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Trieste ja Trieste-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides***/**** (2-in toad), 6 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 239 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel!
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Oliiviõli muuseum 5 €
 • Monte Baldo tõstuk 20 €
 • Limonaia külastus 5 €
 • Villa Balbianello 21 € (rühmapilet koos kohaliku giidiga)
 • Villa Carlotta 9 € (rühmahind)
 • Laevapilet Lennost Bellaggiosse 5 €
 • Madonna del Sasso funikulöör Locarnos 7,20 CHF
 • Maggiore järve laev 20 €
 • Maggiore järve Isola Bella ja Isola Madre saarte paleed 21 € (rühmapilet)
 • La Scala teater 9 €
 • Duomo di Milano 3 €; koos terrasside külastusega 13 €
 • Veinidegustatsioon 15 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Lisainfo

Lennuki pagas: lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
Lennuki toitlustus: lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

04.09.19 - 11.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 879
Ooteleht
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  899
Itaalia - Toscana romantilised paigad
11.09.19 - 18.09.19
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt
Hind al  949
Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis
21.09.19 - 28.09.19
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt
Hind al  899
Itaalia - klassikaline Grand Tour
11.09.19 - 18.09.19
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt