Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

09.09.2024 - 15.09.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1259
Broneeri
Reis Põhja-Itaalia kauneimatesse piirkondadesse. Imelised järved ja kaunid järverannad, meeleolukad vaated nii vee pealt kui mägedest - lopsakas loodus, unikaalsed villad ja aiad. Kõigele raamiks hurmav Itaalia köök ja Itaalia tuntuimad veinid.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-VENEETSIA, VERONA - VALPOLICELLA - GARDA JÄRV

Kogunemine kell 03:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 (lennunumber BT362, kohalikud kellaajad) ja lend Riia-Veneetsia kell 07:20-09:00 (lennunumber BT627, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia! Alustame oma teekonda Itaalias ning sõidame Veronasse.
Verona on meile eelkõige tuntud Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu. Aga lisaks sellele on Verona linn, mille tänavaid sillutab roosa marmor, siin on suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Täna ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid. 
Valpolicella on ajalooliselt vanim kaitstud  veinipiirkond Verona linnast veidi põhja. Kuiv punane vein tehakse enamjaolt Corvina, Corvinone marjasortidest. Külastame veinimõisa ja degusteerime kohalikku veini.
Seejärel sõidame aga edasi Garda järve äärde ning majutume hotellis kahel järgneval ööl.
Söögikorrad:
Majutus: hotellis Monastero**** või sarnases


2. päev GARDA JÄRV - MONTE BALDO - SIRMIONE
Täna avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku.
Garda järve piirkond on tuntud ka oliiviistanduste ja sidrunipuude poolest. Garda läänekaldal näemegi sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. Külastame ka ise üht kohalikku limonaiat.
Sõidame Riva del Gardasse, vaba aeg linnas.
Seejärel tõuseme Monte Baldo mäele, et imetleda taas kauneid vaateid.
Edasi jõuame maalilisse Sirmionesse. See luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Monastero****


3. päev MILANO - COMO JÄRV

Sõidame suursugusesse Milanosse, kus meie pilku püüavad Duomo, La Scala ning Vittorio-Emmanueli galeriid. Soovijatel on võimalik tõusta Milano toomkiriku katuseterrassile ja nautida selle võimsa ehituse suursugusust ning hunnituid vaateid. Soovijatel on võimalus minna poodlema kuulsatesse Milano butiikidesse.
Seejärel suundume Como linna ja tutvume selle vanalinna ja ajalooga. Mööda järve läänekallast sõidame edasi põhjupoole ning majutume kahel järgneval ööl Como järve kaldal hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Vischi*** või sarnases


4. päev COMO JÄRVE KUULSAD VILLAD JA LINNAD

Liigume kaunite villade juurde. Külastame üht Como järve kauneimat villat – Villa Carlottat. See paik on suurepärane näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. Eelmisel sajandil on villa olnud Grand Touri kohustuslikuks peatuspaigaks ja siit on paljud kunstnikud saanud inspiratsiooni oma teoste loomiseks. Villas avaneb meil võimalus tutvuda Canova, Thorvaldseni ja Havezi loominguga.
Külastame veel ka ühte järve kauneimat villat - Villa Balbianello.
Seejärel sõidame laevaga üle järve kuulsassee Bellagio linna. Bellagio on väike ehe, mis asub Como järve kahte lõunapoolset haru eraldaval neemel, mis kulmineeruvad Como ja Lecco linnades. See on üks Lombardia glamuursemaid ja romantilisemaid sihtkohti, mis on tuntud "Como järve pärlina'' ja koduks värvikale ajaloolisele keskusele ja kaunitele aedadele.
Veel üks maaliline laevasõit viib meid Varennasse.
Varenna on vaikne ja traditsiooniline küla, mis asub Como järve idakaldal. See on oluline peatuspaik kõigile, kes soovivad külastada järve üht tüüpilisemat ja rahulikumat paika. 

Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Vischi***


5. päev LUGANO – LOCARNO - LAGO MAGGIORE
Külastame veel üht seitsmest järvest, mis paikneb Itaalia ja Šveitsi vahel – Lugano. Imetleme kauneid mägede- ja järvevaateid. Lugano, Ticino puhkepiirkonna suurim linn, pole mitte ainult Šveitsi tähtsuselt kolmas finantskeskus ning konverentsi-, pangandus- ja ärikeskus, vaid ka parkide ja lillede, villade ja sakraalehitiste linn.
Edasi suundume Alpide jalamil asuvasse väikelinna Locarnosse, mis asub samanimelise järve kaldal. Linna kuulsaim vaatamisväärsus on kaljude kohal kõrguv palverändurite pühamu Madonna del Sasso. Linna süda on Piazza Grande, mis on tuntud oma iga-aastase filmifestivali poolest. Vanalinna kitsad sõidurajad viivad kõik Piazzale. Castello Visconteo, 12. sajandist pärit loss, asub vanalinna servas.
Sõidame tagasi Itaaliasse, majutus kahel järgneval ööl Maggiore järve ääres.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Villa Regina**** või sarnases


6. päev  LAGO MAGGIORE
Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele. Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel.
Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. Pärast palazzo külastamist teeme lõõgastava jalutuskäigu aedades, mille eksootilised taimed pakuvad vaatajaile imelisi värve ja lõhnu. Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat, Isola Madre saart. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas. Lisaks ehivad saart sidrunid ja hibiskused. Isola Madrel asuvas palazzos näeme ka 17. sajandi teatriajaloo kollektsiooni. Laevasõidul näeme ka Caterina del Sasso kloostrit, mis on rajatud kõrgele kaljule Lago Maggiore kohal.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Villa Regina**** 


7. päev ORTA, LEND MILANO-RIIA–TALLINN
Hommikusöök. Suundume Orta järve juurde. Külastame lummavat Orta San Guilio järveäärset linnakest, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga.
Seejärel sõidame Milano lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju.
Lend Milano-Riia kell 18:30-22:10 ja Riia- Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT630 ja BT361, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

1259 €* / 1325 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Veneetsia/Milano- Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • majutus vastavalt programmile 6 ööd hotellides***/**** (2-in toad), 6 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 290 
 • Tervisekindlustus al.  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel!
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Limonaia külastus ja degusteerimine 10€
 • Monte Baldo tõstuk 20€
 • Valpolicella veini degusteerimine 25€
 • Maggiore järve laev 20€
 • Maggiore järve Isola Bella ja Isola Madre saarte paleed 27 € (rühmapilet)
 • La Scala teater ja muuseum 9€
 • Duomo di Milano koos terrasside külastusega 28 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Villa Carlotta 9€
 • Villa Balbianello
 • Laevasõit Como järvel
 • Madonna del Sasso funikulöör Locarnos 7,20 CHF
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
09.09.2024 - 15.09.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1259
Broneeri
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eliise ja Heli
17.-24.07 Santorini reis. Soovime tänada kogu Germalo reisibürood väga läbimõeldud ja hästi korrektselt läbiviidud reisi eest. Eriline tänu meie giidile Ervin Org'le, kelle teadmised ja jutustamisladusus olid lihtsalt hämmastavad. Saime tükk maad targemaks. Aitäh! Hotell Sunshine Kamari ranna ääres oli puhas ja kena. Bussijuht väga kogenud. Kogu reis oli igati turvaline ja giidi poolt väga hästi korraldatud. Germalo on PARIM! Tänades Eliise ja Heli
P
Piret & Jyri
Täname võrratut ja vapustavat Triinu Borgat, kes meid mööda maiade radu juhatas ja tarkusi jagas. Suurepäraselt koostatud reisiprogramm ja peenelt valitud hotellid! Elamused kogu eluks! Tervitused kogu Germalo perele, kelle töö ja tegemised võimaldavad nii palju meie maailmast teada saada. Mehhiko-Belize-Honduras-Guatemala nov/2022.