Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

02.09.2024 - 09.09.2024
 
Eelbroneering
Reis Põhja-Itaalia kauneimatesse piirkondadesse. Imelised järved ja kaunid järverannad, meeleolukad vaated nii vee pealt kui mägedest - lopsakas loodus, unikaalsed villad ja aiad. Kõigele raamiks hurmav Itaalia köök ja Itaalia tuntuimad veinid.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-VENEETSIA, PADOVA - GARDA 
Kogunemine kell 03:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas , kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 (lennunumber BT362, kohalikud kellaajad) ja lend Riia-Veneetsia kell 07:20-09:00 (lennunumber BT627, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia!  Alustame oma Itaalia avastusretke. Sõidame Padova linna. Kõnnime Padova keskväljakule Piazza delle Erbele, kus asub kaunis Palazzo della Ragione ja kus on ka igapäevaselt turg. Vaba aeg kesklinnas, seejärel jalutame Püha Antoniuse basiilika ehk Il Santo juurde, mis on väidetavalt selle pühaku maiste jäänuste hoiupaigaks. Külastame kultushoonet ja enne Padovast ärasõitu näeme ka Itaalia üht suurimat väljakut Prato della Valle. Majutus Garda järve piirkonnas kolmel järgneval ööl hotellis Monastero**** või sarnases. 

2. päev GARDA JÄRV - MONTE BALDO - SIRMIONE
Hommikusöök hotellis. Täna avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku.
Garda järve piirkond on tuntud ka oliiviistanduste ja sidrunipuude poolest. Garda läänekaldal näemegi sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. Külastame ka ise üht kohalikku limonaiat.  Seejärel tõuseme Monte Baldo mäele, et imetleda taas kauneid vaateid. Edasi jõuame maalilisse Sirmionesse. See luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.

3. päev VERONA - VALPOLICELLA PIIRKOND
Hommikusöök hotellis. Verona on meile eelkõige tuntud Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu. Aga lisaks sellele on Verona linn, mille tänavaid sillutab roosa marmor, siin on suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Täna ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid. Valpolicella on ajalooliselt vanim kaitstud  veinipiirkond Verona linnast veidi põhja. Kuiv punane vein tehakse enamjaolt Corvina, Corvinone marjasortidest. Degusteerime kohalikku veini. 

4. päev MILANO - MAGGIORE
Hommikusöök hotellis. Sõidame suursugusesse Milanosse, kus meie pilku püüavad Duomo, La Scala ning Vittorio-Emmanueli galeriid. Soovijatel on võimalik tõusta Milano toomkiriku katuseterrassile ja nautida selle võimsa ehituse suursugusust ning hunnituid vaateid.  Majutus neljal järgneval ööl Maggiore järve piirkonnas hotellis Giardino*** või sarnases.

5. päev LAGO MAGGIORE
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele. Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel. Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. Pärast palazzo külastamist teeme lõõgastava jalutuskäigu aedades, mille eksootilised taimed pakuvad vaatajaile imelisi värve ja lõhnu. Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat, Isola Madre saart. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas. Lisaks ehivad saart sidrunid ja hibiskused. Isola Madrel asuvas palazzos näeme ka 17. sajandi teatriajaloo kollektsiooni. Laevasõidul näeme ka Caterina del Sasso kloostrit, mis on rajatud kõrgele kaljule Lago Maggiore kohal.

6. päev LUGANO - LOCARNO 
Hommikusöök hotellis. Külastame veel üht seitsmest järvest, mis paikneb Itaalia ja Šveitsi vahel – Lugano. Imetleme kauneid mägede- ja järvevaateid. Edasi suundume Alpide jalamil asuvasse väikelinna Locarnosse. Linna kuulsaim vaatamisväärsus on kaljude kohal kõrguv palverändurite pühamu Madonna del Sasso. Linn on tuntud ka olulise rahvusvahelise filmifestivali toimumispaigana. 

7. päev COMO JÄRV
Hommikusöök hotellis. Suundume Como linna ja tutvume selle vanalinna ja ajalooga. Liigume kaunite villade juurde. Külastame üht Como järve kauneimat villat – Villa Carlottat. See paik on suurepärane näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. Eelmisel sajandil on villa olnud Grand Touri kohustuslikuks peatuspaigaks ja siit on paljud kunstnikud saanud inspiratsiooni oma teoste loomiseks. Villas avaneb meil võimalus tutvuda Canova, Thorvaldseni ja Havezi loominguga.

8. päev ORTA, LEND MILANO-RIIA–TALLINN
Hommikusöök.   Suundume Orta järve juurde. Külastame lummavat Orta San Guilio järveäärset linnakest, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga.Seejärel sõidame Milano lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju. Lend Milano-Riia kell 18:30-22:10 ja Riia- Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT630 ja BT361, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

1099 €* / 1156 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Veneetsia/Milano- Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides***/**** (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 290 
 • Tervisekindlustus al.  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel!
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Limonaia külastus ja degusteerimine 10€
 • Monte Baldo tõstuk 20€
 • Valpolicella veini degusteerimine 25€
 • Maggiore järve laev 20€
 • Maggiore järve Isola Bella ja Isola Madre saarte paleed 27 € (rühmapilet)
 • La Scala teater ja muuseum 9€
 • Duomo di Milano koos terrasside külastusega 28 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Villa Carlotta 9€
 • Madonna del Sasso funikulöör Locarnos 7,20 CHF
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
 

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
02.09.2024 - 09.09.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili ja Ago
Tahame tänada Ervinit ja Mariannet suurepärase reisisi eest Lõuna-Eestis. Programm oli väga hea, lülitas täielikult välja töörütmist ja meie väikesel Eestimaal on alati midagi uut avastada. Loodame ja usume, et olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas paraneb. Reisime jälle!
K
Kristin
Käisime Sardiinia Korsika reisil.Reis oli tore.Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat.Uskumatu-endiselt hea,lihtsalt parim.!!!Olen temaga mitmeid reise teinud,soovitan teda kōigile.Kristin