Itaalia - klassikaline Grand Tour

Itaalia - klassikaline Grand Tour

12.09.2020 - 19.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
 Hind al 999
Broneeri
Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemere maa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-VENEETSIA, UNIKAALNE VENEETSIA
Kogunemine kell 04:35 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Veneetsia kell 06:35-08:55 (lennunumber BT7701, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia! Vaid mõnetunnine otselend ja olemegi maandunud  Euroopa ja võibolla koguni kogu maailma tõelisesse kultuurimekasse - Itaaliasse!
Suundume siit edasi juba aga laevaga üle laguuni imelisse Veneetsiasse ning keskpäeva paiku alustame tutvumist selle kaunitariga.
Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Teeme Veneetsias jalgsi ekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.
Õhtul, veidi enne päikeseloojangut, sõidame aga veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit – Canal Grandet. Valgus on muutunud sumedaks ning Suure Kanali äärsete paleede fassaadid jutustavad lugusid möödunud aegadest.
Majutume järgneval ööl Brenta kanali ääres romantilises Miras hotellis Riviera Dei Dogi**** või sarnases. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümberehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

2. päev FIRENZE
Hommikusöök. Sõidame Firenzesse. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Vabal ajal on teil võimalik külastada Firenze muuseume. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. 
Majutus Montecatini Terme kesklinnas hotellis Terme Pellegrini*** või sarnases.

3. päev PISA IMEDE VÄLJAK - ANTIIKNE ROOMA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Pisasse. Pisas imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.
Oleme jõudnud "igavesse linna" - Rooma. Sõidame kesklinna ja alustame tutvumist Roomaga suundudes linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
Soovijatega suundume ühisele õhtusöögile mõnda Rooma traditsioonilisse trattoriasse. Olgu toiduks pizza või pasta, mõni liha- või kalaroog - hea emotsioon ja hõrk maitseelamus on kindel.
Majutume kahel järgneval ööl hotellis***.

4. päev IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN ja VATIKANI MUUSEUMID
Hommikusöök. Meid ootab ees põnev päev Roomas.
Veneetsia väljak on linna liikluse üheks sõlmpunktiks. Piazza Navona, kuulus Pantheon, S. Maria Sopra Minerva kirik, Piazza Colonna – üks ajaloopilt järgneb teisele. Jalutame Hispaania väljakul, selle kuulsal trepil ning samuti läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raffaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli.

5. päev POMPEI - VESUUV - NAPOLI
Hommikusöök hotellis. 
Jätkame oma teekonda Lõuna-Itaaliasse. Teel läbime Lazio ja Campania maakonnad.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele ning võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaani kraatri sügavusse.
Napoli südalinnas teeme üheskoos väikese jalutuskäigu ning uurime siinseid vaatamisväärsusi.
Külastame Pompei linna varemeid, mis on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Õhtuks jõuame Sorrentosse. Majutume kolmel järgneval ööl Sorrento piirkonnas hotellis Dania*** või sarnases.

6. päev VABA PÄEV SORRENTOS
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva on võimalik veeta siin Sorrentos.  Hotelli basseini ääres puhates ja supeldes saab senistele reisielamustele järgi mõelda. Soovijad saavad jalutuskäikudel nautida imelisi vaateid oliivi- ja sidrunisaludele.  Miks mitte suunduda aga juba Sorrento keskusesse uurimaks kohalikku kaubandust, suveniire ning gurmee spetsialiteete. 
Õhtul pakume soovijatele võimalust vaadata suurt populaarsust võitnud etendust rahvuslike Napoli tantsude ja lauludega (lisatasu eest).

7. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).
Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades. Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.
Õhtupoole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume tagasi hotelli. Hotelli basseini ääres on mõnus reisikaaslastega päevaseid reisimuljeid vahetada ning miks mitte teha ka veel üks värskendav suplus. Soovijad võivad siiski jääda ka veel Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut ja eht itaallaslikku saginat südalinnas. ning seejärel iseseisvalt hotelli naasta.

8. päev OTSELEND NAPOLI-TALLINN
Hommikusöök. Suundume lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia! Otselend Napoli-Tallinn kell 10:10-14:30 (lennunumber BT7702, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

999 €* / 1052 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Trieste ja Napoli-Tallinn (Air Baltic'u ja Germalo Reiside tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee);
 • sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer);
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Montecatini Termes hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Roomas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 3 ööd Sorrento piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • audio-giidi kõrvaklappide kasutamine suurlinnade ekskursioonidel;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 159 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • Ekskursioon "Capri saar" 79 € (Ettetellimisel ja tasumisel kuu aega enne reisi. Sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, paadisõitu Capri saare rannikul, giidi teenust). 
 • Vatikani muuseumide pilet 21 € (täiskasvanud) ja 12 € 6-18 a lastele ja kuni 26 a õpilastele/tudengitele (ettetellimisel ja tasumisel; hinnas broneerimistasu 4 €; pileti hind võib muutuda).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Vesuuvi kraatrisse vaatamine 10 €
 • Minibuss Vesuuvi jalamile 7 €
 • Ühine lõunasöök Capri saarel 16 €
 • Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 15 €, kuni 18 a tasuta, noortele 18-25 a 9 €. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 € (kõigile).
 • Pisa bussipilet 2 €
 • Laevasõit Veneetsiasse 20€
 • Laevasõit veetaksodega Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 15 €
 • Gondlisõit Veneetsias 16 €/in
 • Veneetsia muuseumide pääse 20 €, 6-25 a 13 €. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 
Lennuinfo Air Balticu lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee).

Lugemissoovitus
Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:
P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

12.09.2020 - 19.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
 Hind al 999
Broneeri
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - klassikaline Grand Tour

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  899
Itaalia - Toscana romantilised paigad
12.09.2020 - 19.09.2020
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  899
Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis
05.09.2020 - 12.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  855
Itaalia - Lõuna-Itaalia pärlid
19.09.2020 - 26.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt
Hind al  899
Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad
30.08.2020 - 05.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt

Kliendid meist

H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija
A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.