Itaalia - klassikaline Grand Tour

Itaalia - klassikaline Grand Tour

22.10.2022 - 29.10.2022
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1099
Ooteleht
Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemere maa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
 

Alates 01.06.2022 Itaaliasse sisenemisel enam reisipiirangud ei kehti ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-NAPOLI
Kogunemine kell 11:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 14:05-14:55 ja lend Riia-Napoli kell 15:55-18:00 (lennunumbrid BT314 ja BT645). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia!  Alustame oma Itaalia avastusretke.
Edasi jõuame juba Sorrentosse. Majutume kahel järgneval ööl Sorrentos hotellis Dania*** või sarnases.

2. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).
Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud.  Edasi sõidame väikeste bussidega Capri linna, kus on võimalik külastada ka kauneid Augustuse aedasid kuulsate Capri vaadetega (lisatasu). Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame bussidega Anacapri linna. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu). Peale lõunasööki on soovijatel võimalik külastada Axel Munthe San Michele villat või hoopis sõita funikulööriga kõrgele Monte Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.
Õhtul sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume tagasi hotelli. Hotelli basseini ääres on mõnus reisikaaslastega päevaseid reisimuljeid vahetada ning miks mitte teha ka veel üks värskendav suplus. Soovijad võivad siiski jääda ka veel Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut ja ehtitaallaslikku saginat südalinnas ning seejärel iseseisvalt hotelli naasta.
 
3. päev POMPEI - VESUUV - NAPOLI, SÕIT ROOMA
Hommikusöök hotellis.
Külastame Pompei linna varemeid. See on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla ja on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik kaugesse minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaanikraatri sügavusse.
Napoli südalinnas teeme üheskoos väikese jalutuskäigu ning uurime siinseid  vaatamisväärsusi - piazza Plebiscito, Umberto Galerii, San Carlo ooperiteater ja kuningapalee. Pärast seda vaba aeg lõunatamiseks. Soovijatega ühine pitsasöömine.
Sõidame edasi Rooma ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Hotel Romoli*** või sarnases.
Soovijatel võimalik ühineda õhtusöögile hotelli lähedal traditsioonilises Rooma trattorias (söök lisatasu eest).

4. päev IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN
Hommikusöök. Meid ootab ees põnev päev Roomas.
Suundume linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi, juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Suundume väikeste huvitavate tänavate kaudu Ignazio di Loyola fantastilise kiriku juurde ja sealt Pantheoni, Rooma kõige paremini säilinud antiikse monumendi, juurde.  Siin teeme ka vaba aja kergeks lõunasöögiks. Pärast pausi jätkame ekskursiooni Piazza Navonale, vaatame miniatuurset Santa Maria della Pace kirikut, mida on dekoreerinud ka Raffael ning Bramante kuulsat kloostrit - üks ajaloopilt järgneb teisele. Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Peatume Püha Peetruse väljakul ja edasise vaba aja jooksul on võimalik külastada nii basiilikat kui ka tõusta Michelangelo kuplisse. 
Jätkame tutvumist Igavese Linnaga. Teeme õhtuse eksursiooni Rooma kuulsamatesse paikadesse - valgustatud Piazza Di Spagna ja imeline Fontana di Trevi, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
Tutvume tuledes Piazza Veneziaga, seal asuva hiiglasliku Vittoriano monumendiga ja romantilise akropoliga - Kapitooliumi küngas. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.

5. päev VATIKANI MUUSEUMID - FIRENZE EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raffaeli toad, Michelangelo ning teiste maailmakuulsate Itaalia kunstnike poolt maalitud Sixtuse kabel.
Alustame sõitu taas Kesk-Itaaliasse Toscana maakonda, sõidame Firenzesse. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. 
Majutume kahel järgneval ööl Firenzes hotellis***.
Õhtune jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik.

6. päev FIRENZE MUUSEUMID - PISA
Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Firenzes: Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Seejärel on soovijatel võimalik külastada Firenze muuseume.
Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid.
Päeva teisel poolel sõidame soovijatega Pisasse. Pisas imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.

7. päev UNIKAALNE VENEETSIA
Hommikusöök hotellis. Võtame juba suuna Veneto maakonnale ja suundume Veneetsiasse. Lõuna paiku jõuame sihtkohtakohale ja seejärel kulgeme Veneetsia südamesse veetaksodega mööda linna üht sümbolit – Canal Grandet. Meile avanevad võrratud vaated aristokraatsetele Veneetsia palazzodele.
Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. 117 saart, 800 km kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Alustame oma päeva laevasõiduga ajaloolisesse linna keskusesse. Jalgsieksursiooniga alustame Akadeemia silla lähedalt  - Akadeemia galerii, Vivaldi muusikamuuseum, Fööniksi teater ning imeline Contarini trepp. Jõuame Veneetsia kuulsaima silla - Ponte Rialto - juurde. Siit avanevad võrratud vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Vaba aeg kala- ja köögiviljaturu külastamiseks, meenete ostmiseks ja kergeks suupisteks.
Pärast pausi suundume juba linna poliitlisse keskusesse - Püha Markuse väljak ja kirik kellatorniga.
Majutume järgneval ööl Brenta kanali ääres romantilises Miras hotellis Riviera Dei Dogi**** või sarnases. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümberehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

8. päev VENEETSIA, LEND VENEETSIA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul suundume taas Veneetsiasse, seekord juba laevaga. 
Soovijad saavad ette võtta klassikalise gondlisõidu kanalitel (lisatasu eest).
Seejärel juba vaba aeg Doodzide palee, Correri muuseumi, kellatorni või Püha Markuse basiilika külastamiseks. 

Aeg suunduda lennujaama ja aeg öelda arrivederci Italia! Lend Veneetsia-Riia 18:45-22:15 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT628 ja BT361).

Reisi hind

1099 €* / 1157 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Riia-Napoli ja Veneetsia-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer);
 • 2 ööd Sorrento piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Roomas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Firenzes hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • audio-giidi kõrvaklappide kasutamine suurlinnade ekskursioonidel;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 159 €;
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
 • ekskursioon "Capri saar" 79 € (Ettetellimisel ja tasumisel kuu aega enne reisi. Sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, paadisõitu Capri saare rannikul, giidi teenust);
 • Vatikani muuseumide pilet 21 € (täiskasvanud) ja 12 € 6-18 a lastele ja kuni 26 a õpilastele/tudengitele (ettetellimisel ja tasumisel; hinnas broneerimistasu 4 €; pileti hind võib muutuda).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 16 €, kuni 18 a tasuta, noortele 18-25a 3,50 €. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 € (kõigile).
 • Ühine lõunasöök Capri saarel 16€ (Capri salat, kolmest valikust üks soe roog, magustoit, vein ja vesi)
 • Augustuse aiad Capril 1€ https://www.capriculturaeturismo.it/en/ ettetellimise leht
 • Axel Munthe San Michele villa 10€
 • Monte Solaro tõstuk 12€
 • Minibuss Vesuuvi jalamile 8 € + Vesuuvi kraatrisse vaatamine 12 €
 • Õhtusöök Rooma trattorias (täpsustamisel)
 • Pisa kellatorn (sisaldab ka katedraali sissepääsu) 20€ https://www.opapisa.it/en/tickets/buy/ ettetellimise leht
 • Firenze Palazzo Vecchio 12,50€
 • Laevasõit Veneetsiasse 15€
 • Veetaksosõit Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 15€
 • Gondlisõit Veneetsias 20€/in - (5 inimest gondlis)
 • Veneetsia muuseumide pääse 25€, 6-14a ja üle 65a 13€. Pilet kehtib nii Doodžide paleesse, kui ka linna ajaloomuuseumisse Corrier.
 • Veneetisa kellatorni pilet 10€
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Lugemissoovitus
Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:
P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
22.10.2022 - 29.10.2022
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1099
Ooteleht
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eerika ja Viljar
Täname Tead ja Germalot! Oli suurepärane - meeleolukas, lahe ja igati super Tuneesia kultuurireis ja seda sõna otseses mõttes! Nägime kogu maad ning eredaid elamusi jagus ka kõrbes! Tasus minna, jäime VÄGA rahule!
H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.