Itaalia - klassikaline Grand Tour

Itaalia - klassikaline Grand Tour

09.07.2024 - 16.07.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1299
Broneeri
2 vaba kohta
Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemere maa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-VENEETSIA, UNIKAALNE VENEETSIA
Koguneme kell 08:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus kõikidele reisil osalejatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Veneetsia kell 11:40-13:20 (lennunumbrid BT312 ja BT627).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Benvenuti in Italia!  Alustame oma Itaalia avastusretke. Sõidame laevaga Veneetsia südamesse.
Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. 117 saart, 800 km kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast.
Jalgsieksursiooniga alustame Akadeemia silla lähedalt  - Akadeemia galerii, Vivaldi muusikamuuseum, Fööniksi teater ning imeline Contarini trepp. Jõuame Veneetsia kuulsaima silla - Ponte Rialto - juurde. Siit avanevad võrratud vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Vaba aeg Ponte Rialto piirkonnas meenete ostmiseks ja kergeks suupisteks.
Soovijad saavad ette võtta klassikalise gondlisõidu kanalitel (lisatasu eest).
Siis aga suundume edasi juba hotelli Brenta kanali ääres romantilises Miras. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümber ehitatud Veneetsia stiilis palazzost.
Söögikorrad: -
Majutus: hotell Riviera Dei Dogi**** või sarnane

2. päev VENEETSIA MUUSEUMID, SÕIT MONTECATINISSE
Sõidame taas Veneetsiasse. Suundume linna poliitilisse keskusesse - Püha Markuse väljak ja kirik kellatorniga. Tänasel hommikupoolikul on suurepärane võimalus külastada imelisi Veneetsia muuseume. Vaba aeg Doodžide palee, Püha Markuse basiilika või kellatorni külastamiseks.
Pärastlõunal kulgeme aga veetaksodega mööda mööda Veneetsia üht sümbolit ja unikaalset tuiksoont – Canal Grandet - tagasi Tronchettole. Meile avanevad võrratud vaated aristokraatsetele Veneetsia palazzodele.
Lahkume Veneetsiast ning suundume edasi Toscanasse. Umbes kolmepooletunnise bussisõidu järel oleme jõudnud Montecatini Termesse, kus peatume hotellis kahel järgneval ööl.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Hotel Terme Pellegrini**** või President Hotel**** või sarnane

3. päev PISA - FIRENZE
Hommikul suundume Pisasse. Imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.
Seejärel aga sõidame Firenzesse ning ülejäänud päeva veedamegi siin.
Alustame selle renessansi pärliga tutvumist jalutuskäiguga Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Vabal ajal on soovijatel võimalik külastada mõnda Firenze maailmakuulsatest muuseumidest. Soovitame külastada ka Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Hotel Terme Pellegrini**** või President Hotel**** või sarnane

4. päev HOMMIKUNE SÕIT ROOMA, ANTIIKNE ROOMA
Hommikul viib meid sõit edasi Rooma.
Saabudes keskendume antiikse Rooma vaatamisväärsustele ning esmalt suundumegi linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi, juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik.
Tutvume Piazza Veneziaga, seal asuva hiiglasliku Vittoriano monumendiga ja romantilise akropoliga - Kapitooliumi küngas. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
Majutume Roomas hotellis kahel järgneval ööl.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Romoli*** või sarnane

5. päev VATIKAN ja VATIKANI MUUSEUMID - IGAVENE LINN ROOMA
Jätkame tutvumist Rooma linnaga.
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Pärast hommikusööki suundume soovijatega Vatikani muuseumi, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Rafaeli toad, Michelangelo ning teiste maailmakuulsate Itaalia kunstnike poolt maalitud Sixtuse kabel. Külastuse teeb eriliselt paeluvaks kohaliku giidi selgitused rikkalike kunstiväärtuste näidete varal. 
Peale muuseumikülastust peatume Püha Peetruse väljakul ja edasise vaba aja jooksul on võimalik külastada Püha Peetruse basiilikat.
Jätkame tutvumist Igavese Linnaga. Pärast väikest pausi jätkame ekskursiooni Piazza Navonale, vaatame miniatuurset Santa Maria della Pace kirikut, mida on dekoreerinud ka Raffael ning Bramante kuulsat kloostrit - üks ajaloopilt järgneb teisele. Suundume väikeste huvitavate tänavate kaudu Pantheoni, Rooma kõige paremini säilinud antiikse monumendi, juurde. 
Jõuame Rooma kuulsamatesse paikadesse - valgustatud Piazza Di Spagna ja imeline Fontana di Trevi, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Romoli*** või sarnane

6. päev NAPOLI - VESUUV - POMPEI
Varahommikul jätkame teekonda ning sõidame aga edasi juba Napoli suunas. Lühike tutvumine linnaga.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Napoli linna ja Pompei varemete kohal. Sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaanikraatri sügavusse.
Külastame Pompei linna varemeid. See on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla ja on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik kaugesse minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Majutume kahel järgneval ööl Napoli või Sorrento piirkonnas.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Poseidon*** või sarnases

7. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).
Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud.  Edasi sõidame väikeste bussidega Capri linna, kus on võimalik külastada ka kauneid Augustuse aedasid kuulsate Capri vaadetega (lisatasu). Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame bussidega Anacapri linna. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu). Peale lõunasööki on soovijatel võimalik külastada Axel Munthe San Michele villat või hoopis sõita funikulööriga kõrgele Monte Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.
Õhtul sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume hotelli.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Poseidon***

8. päev LEND NAPOLI-RIIA-TALLINN
Varahommikul on aeg suunduda lennujaama ja aeg öelda arrivederci Italia!
Lend Napoli-Riia kell 11:10-15:05 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (lennunumbrid BT646 ja BT317).
Söögikorrad: varane hommikusöök (võimalusel)

Reisi hind

1299 €* / 1367 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Riia-Veneetsia ja Napoli-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer);
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Montecatini Termes hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Roomas hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Napoli piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • audio-giidi kõrvaklappide kasutamine suurlinnade ekskursioonidel;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 359 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
 • ekskursioon "Capri saar" 89 € (Ettetellimisel ja tasumisel kuu aega enne reisi. Sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, paadisõitu Capri saare rannikul, giidi teenust);
 • Vatikani muuseumide külastus (ainult ettetellimisel) - muuseumi külastus koos kohaliku giidiga 45€. Võimalik tellida kuni 2 kuud enne reisi! Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida. 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:

 • Laevasõit Veneetsiasse edasi-tagasi reisi 1. päeval 12€
 • Laevasõit Veneetsiasse ja veetaksosõit Suurel Kanalil ehk Canal Grandel reisi 2. päeval 23€
 • Gondlisõit Veneetsias ca 20€/in - (kui 5 inimest gondlis)
 • Veneetsia muuseumide pääse 31€, 6-14a ja üle 65a 16€. Pilet kehtib nii Doodžide paleesse, kui ka linna ajaloomuuseumisse Correr. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida. Hinnale lisandub 1€ broneerimistasu.
 • Basilica di San Marco 6€ + 1€ broneerimistasu. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
 • Pisa torni külastus 20€  + 1€ broneerimistasu. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
 • Pantheon 5€
 • Vesuuvi kraatrisse vaatamine 12€ + 1€ broneerimistasu. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
 • Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 19€. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 8€ (kõigile).
 • Ühine lõunasöök Capri saarel 17€ (Capri salat, kolmest valikust üks soe roog, magustoit, vein ja vesi)
 • Augustuse aiad Capril 2,50€
 • Axel Munthe San Michele villa 10€
 • Monte Solaro tõstuk 14€

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Lugemissoovitus
Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:
P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
09.07.2024 - 16.07.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1299
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - klassikaline Grand Tour

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
MERIKE
SUURED TÄNUD TOREDA SRI LANKA REISI EEST. SIIANI RÕÕMUS,ISEGI VIHMASES EESTIS. EDASPIDI REISIN TEIEGA JA SOOVITAN TEISTELEGI !
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!