Itaalia - Sardiinia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Sardiinia kultuuri- ja puhkusereis

07.09.19 - 14.09.19
Giid Triinu Borga
 
Eelbroneering
Looduse kõige efektsem kontrast: meri ja mäed, vanadest aegadest pärit kultuurimälestised, lõunamaist stressivaba elu nautiv rahvas ja hellitav puhkus rannas – ning seesama Vahemeri, mis võib ometi olla nii erinev. Meie teekond viib meid nukulinnakestega Sardiinia kristallpuhta veega randadele. See on just ideaalne paik puhkuseks! 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-SARDIINIA
Lennud  Tallinn-Riia kell 13:30-14:20 ja Riia-Olbia kell 15:20-17:40 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT 314 ja BT 655). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus seitsmel järgneval ööl Alghero hotellis. Hotellivalik reisikava lõpus.
 
Kas teadsite, et Sardiinias ootavad Teid maailma kaunimad rannad, mägine saare süda ning ajaloolised pärlid? Sardiinia rannad, vahvad käsitööpoed, lai valik restorane - see on ideaalne paik puhkuseks!
 
2. päev SACCARGIA KIRIK - CASTELSARDO - COSTA SMERALDA - CAPO TESTA
Hommikusöök. Vaatame romaani stiilis Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut ning seal asuvaid suurepäraseid freskosid. Edasi suundume Castelsardosse, mille külastajaid võlub ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega, linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme. Seejärel tutvume Costa Smeralda – Smaragdirannikuga. Jalutame kunstnike ja rikaste lemmikpaigas, Porto Cervo sadamakülas. Jõuame Capo Testa ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Puhkus ja jalutuskäik rannas. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed.
 
3.päev  SARDIINIA IDARANNIK
Hommikusöök. Sõidame saare idarannikule. Naudime maalilist vaadet Orosei lahele, kus pilku püüavad valged kaljud ja taevasinine meri. Päev jätkub Cala Gonone rannikul ja Bue Marino kaljukoopaid külastades. Soovijatele puhkus kaljude vahele peidetud rannas. Käime veel ka iidses matmispaigas – Hiiglaste haual.
 
4. päev SARDIINIA LÄÄNERANNIK
Hommikusöök. Ekskursioon Lääne-Sardiiniasse. Arvatavalt pronksiajal arendati Sardiinias välja eriline kaitserajatiste tüüp nuraghi, mis on justkui lihvitud kivist sõõrjas koonusekujuline kaitsetorn, mille siseruumidel on olemas võlvid. Uudistame Palmavera nuraghi kompleksi ning arutleme, kuidas ja kelle eest siin varju otsiti. Samuti uurime Anghelu Ruju 3 sajandist eKr pärinevat nekropoli. Nekropole nimetatakse ka Domus De Janas ehk haldjate majad. Külastame ühte huvitavamat Sardiinia neeme – Capo Cacciat koos efektsete kaljude, Cabiroli trepi ja Neptunuse koopaga. Võimalus sõita tagasi laevaga Alghero linna. Jalutame müüridega ümbritsetud hispaaniapärases vanalinnas, kus on kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür.
 
5. - 6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök. Päevad võib veeta rannas puhates ja ujudes ning Alghero linna uudistades.
 
7. päev VABA PÄEV või VÄLJASÕIT KORSIKALE
Hommikusöök. Täna saate nautida vaba päeva rannas või osaleda väljasõidul Korsikale (lisatasu eest).
Täna sõidame Korsikal, et tutvuda saare omapärase elulaadi ja loodusega. Administratiivselt kuulub Korsika Prantsusmaale. Samuti on ametlikuks keeleks prantsuse keel. Aga mis seal salata – suurem osa rahvastikust peab end eelkõige korsiklasteks ning räägitakse kohalikku korsika keelt ehk corsut. Tunnine praamisõit viib meid Sardiiniast Korsikale ning meile avanevad kõige kaunimad vaated Bonifaciole ja valgetele kaljudele. Jalutuskäik keskaegses Bonifacio kindluslinnas – dramaatilised kaljud sadama kohal, millel asub Bonifacio tsitadell, peites endas täna vanalinna ning värvikalt lõunamaist elu.
Jätkates teekonda põhja poole peatume Sarténe linnas, et nautida saare kõige korsikapärasema linna vaateid.
Õhtuse praamiga sõidame tagasi Sardiiniale.
 
8. päev VABA PÄEV, LEND SARDIINIA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Lend Olbia-Riia kell 18:20-22:30 ja Riia-Tallinn kell 23:10-23:59 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT 656 ja BT 361).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel
Hind sisaldab
 • Lennupiletid Tallinn-Riia-Olbia ja Olbia-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud).
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga
 • 7 öö majutus hotellides*** (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused
 
Lisakulud
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Ekskursioon KORSIKA - 69 € (ettetellimisel ja tasumisel). Ekskursiooni toimumiseks on vajalik vähemalt 15 inimese osalus.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumpiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Saccargia kirik 2,50 € (grupihind), individuaalselt 3 €
 • Palmavera nuraag 6 €
 • Anghelu Ruiu 6 €
 • Neptunuse grott Capo Caccia neemel ja laevasõit Algherosse 9 € grott / 14 € laevasõit Algherosse
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Korsika ekskursiooni laevapiletite jaoks on vaja teada reisidokumendi numbrit, kehtivusaega, sünnikohta. Palun edastage need andmed meile vähemal kuu enne reisi.

Lisainfo

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00. Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

07.09.19 - 14.09.19
Giid Triinu Borga
 
Eelbroneering
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta