Itaalia - Sardiinia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Sardiinia kultuuri- ja puhkusereis

07.09.19 - 14.09.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 859
Ooteleht
Looduse kõige efektsem kontrast: meri ja mäed, vanadest aegadest pärit kultuurimälestised, lõunamaist stressivaba elu nautiv rahvas ja hellitav puhkus rannas – ning seesama Vahemeri, mis võib ometi olla nii erinev. Meie teekond viib meid nukulinnakestega Sardiinia kristallpuhta veega randadele. See on just ideaalne paik puhkuseks! 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-OLBIA
Kogunemine kell 11:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lennud  Tallinn-Riia kell 13:30-14:20 ja Riia-Olbia kell 15:20-17:40 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT 314 ja BT 655). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus seitsmel järgneval ööl Alghero hotellis***/**** (hotellivalik reisikava lõpus).

Kas teadsite, et Sardiinias ootavad Teid maailma kaunimad rannad, mägine saare süda ning ajaloolised pärlid? Sardiinia rannad, vahvad käsitööpoed, lai valik restorane - see on ideaalne paik puhkuseks!

2. päev ALGHERO - BOSA
Hommikusöök. Jalutame müüridega ümbritsetud hispaaniapärases Alghero vanalinnas, kus on kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür.
Seejärel sõidame mööda maalilist rannikuteed Algherost lõuna suunas ning meile avanevad hunnitud vaated Vahemerele ja meid ümbritsevale loodusele. Suundume Temo jõe kaldal paiknevasse Bosa linnakesse. Bosa vana ja ajalooline keskus köidab meie meeli oma pastelsete toonide, munakivisillutisega tänavate, kirikute ning keskaegse Malaspina kindlusega.
Teeme meeleoluka jalutuskäigu linnas ning naudime kohalikku atmosfääri ning linnaelanike toimetamisi. Külastame ka huvitavat linnamuuseumi, kus tutvume kohalike
elu-oluga 17.-18. sajandil. Seejärel vaba aeg, et juba iseseisvalt lõunastada ning käsitöö- ja meenekauplustes sisseoste teha.
Arvatavalt pronksiajal arendati Sardiinias välja eriline kaitserajatiste tüüp nuraghi, mis on justkui lihvitud kivist sõõrjas koonusekujuline kaitsetorn, mille siseruumidel on olemas võlvid. Uudistame Palmavera nuraghi kompleksi ning arutleme, kuidas ja kelle eest siin varju otsiti. Samuti uurime Anghelu Ruju 3 sajandist eKr pärinevat nekropoli. Nekropole nimetatakse ka Domus De Janas ehk haldjate majad.

3. päev PÄEV MEREL
Hommikusöök. Veedame päeva merel (laevapilet lisatasu eest). Naudime vaateid Capo Caccia neemele ja kaljusele Isola di Foradade saarele. Kaunis liigendatud rannik, kaljuformatsioonid ja imetabaselt läbipaistev sinine vesi. Aegajalt tulevad laeva saatma ka delfiinid. Uujumispeatused ning mõnus lõunasöök laeva pardal.

4. päev SACCARGIA KIRIK - CASTELSARDO - COSTA SMERALDA - CAPO TESTA
Hommikusöök. Vaatame romaani stiilis Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut ning seal asuvaid suurepäraseid freskosid. Edasi suundume Castelsardosse, mille külastajaid võlub ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega, linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme. Seejärel tutvume Costa Smeraldaga – Smaragdirannik. Jõuame Capo Testa ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Puhkus ja jalutuskäik rannas. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed. Jalutame kunstnike ja rikaste lemmikpaigas, Porto Cervo sadamakülas.

5. päev CAPO CACCIA JA NEPTUNUSE KOOBAS
Hommikusöök. Sõidame laevaga külastama ühte huvitavamat Sardiinia neeme – Capo Cacciat koos efektsete kaljude, Cabiroli trepi ja Neptunuse koopaga (laevapilet lisatasu eest). 

6. päev VABA PÄEV või VÄLJASÕIT KORSIKALE
Hommikusöök. Täna saate nautida vaba päeva rannas või osaleda väljasõidul Korsikale (lisatasu eest).
Täna sõidame Korsikal, et tutvuda saare omapärase elulaadi ja loodusega. Administratiivselt kuulub Korsika Prantsusmaale. Samuti on ametlikuks keeleks prantsuse keel. Aga mis seal salata – suurem osa rahvastikust peab end eelkõige korsiklasteks ning räägitakse kohalikku korsika keelt ehk corsut.
Tunnine praamisõit viib meid Sardiiniast Korsikale ning meile avanevad kõige kaunimad vaated Bonifaciole ja valgetele kaljudele. Jalutuskäik keskaegses Bonifacio kindluslinnas – dramaatilised kaljud sadama kohal, millel asub Bonifacio tsitadell, peites endas täna vanalinna ning värvikalt lõunamaist elu.
Soovijad saavad ette võtta laevasõidu rannikul, et lähemalt imetleda valgeid kaljusid (lisatasu eest).
Õhtuse praamiga sõidame tagasi Sardiiniasse.

7. päev SARDIINIA IDARANNIK
Hommikusöök. Sõidame saare idarannikule. Naudime maalilist vaadet Orosei lahele, kus pilku püüavad valged kaljud ja taevasinine meri. Päev jätkub Cala Gonone rannikul ja Bue Marino kaljukoopaid külastades. Soovijatele puhkus kaljude vahele peidetud rannas. Käime veel ka iidses matmispaigas – Hiiglaste haual.

8. päev VABA PÄEV, LEND OLBIA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks.
Transfeer lennujaama. Lend Olbia-Riia kell 18:20-22:30 ja Riia-Tallinn kell 23:10-23:59 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT 656 ja BT 361).

Majutus

859
/
904
Hotell Riviera 

Majutus kaheses standard toas koos hommikusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
159€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Riviera*** on hea asukohaga lihtne kolme tärni hotell Alghero Lido rannarajoonis.
Ümbruses on poode ja söögikohti. Rannani on siit 100 m, Alghero vanalinn on vaid jalutuskäigu kaugusel.
Hotellis on 55 mugavalt sisustatud tuba. Külastajate kasutada on bassein ja päevitusala. Standard tubades on privaatne dušš/WC, konditsioneer, TV, Wifi.
Hotellis serveeritakse kontinentaalset hommikusööki.
www.hotelriviera-alghero.com

949
/
999
Hotell Rina 

Majutus kaheses standard toas hommiku- ja õhtusöökidega
0.1 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
149€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Rina**** on hea asukohaga hotell Alghero Lido rannarajoonis. Rannani on siit 100 m ja Alghero vanalinn on vaid väikese jalutuskäigu kaugusel. Hotelli ümbruses on poode ja söögikohti.
Hotellis on bassein täiskasvanutele ja lastele, mullivann, baar, restoran ja väliterrass.
Hotellitoad on valgusküllased ja suurte akendega. Tubades on privaatne dušš/WC, TV, telefon, mini-baar, konditsioneer ja seif. Hotelli ühisruumides on tasuta Wifi leviala.
Hotellis pakutakse buffet-stiilis hommikusööki.
www.rinahotelalghero.it

949
/
999
Hotell San Marco 

Majutus kaheses standard toas hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.05 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
149€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell San Marco**** on hea asukohaga mugav hotell Alghero Lido rannarajoonis. Hotell paikneb põhimõtteliselt ranna vahetus läheduses ja Alghero vanalinn on vaid väikese jalutuskäigu kaugusel. Hotelli ümbruses on poode ja söögikohti. Hotell pakub basseini, privaatset randa ja mugavaid tubasid. Hotellis on baar, restoran ja väliterrass. Hotellitoad on valgusküllased. Tubades on privaatne dušš/WC, TV, telefon, mini-baar, konditsioneer ja seif. Hotelli ühisruumides on tasuta Wifi leviala.
Hotellis pakutakse buffet-stiilis hommikusööki ja valikmenüü alusel õhtusööki.
www.hotelsanmarcoalghero.com

Reisi hind

Hind sisaldab
 • Lennupiletid Tallinn-Riia-Olbia ja Olbia-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud).
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga
 • 7 öö majutus vastavalt valikule hotellides***/**** (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused
 Lisakulud
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Ekskursioon KORSIKA - 69 € (ettetellimisel ja tasumisel). Ekskursiooni toimumiseks on vajalik vähemalt 15 inimese osalus.
 • Päev merel - laevakruiis koos lõunasöögiga - al 45 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumpiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Saccargia kirik 2,50 € (grupihind), individuaalselt 3 €
 • Palmavera nuraag 6 €
 • Anghelu Ruiu 6 €
 • Laevapilet Bue Marino koobastes - hind täpsustamisel
 • Laevapilet Alghero-Neptunuse koobas-Alghero ning koopa sissepääs 25 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Korsika ekskursiooni laevapiletite jaoks on vaja teada reisidokumendi numbrit, kehtivusaega, sünnikohta. Palun edastage need andmed meile vähemal kuu enne reisi.

Lisainfo

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00. Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

07.09.19 - 14.09.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 859
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Sardiinia kultuuri- ja puhkusereis

Soovitame lisaks

Hind al  699
Itaalia - Sardiinia puhkus
07.09.19 - 14.09.19
Vaata lähemalt