Itaalia - Toscana romantilised paigad

Itaalia - Toscana romantilised paigad

11.09.19 - 18.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 899
Müüdud
Reis Itaalia südamesse neile, kes on juba avastanud või soovivad avastada selle ammendamatult rikka Vahemere-äärse maa võlusid.

Itaalia olemust võib kõige vahetumalt tajuda Toscanas, mida peetakse itaalia keele ja kultuuri hälliks. Siit leiate kõige itaalialiku koosluse. Ajaloolistes Kesk-Itaalia linnakestes, kus sõbralikult segunevad minevik ja tänapäev, võib nautida arvukaid kunsti– ja ajalooväärtusi, parimat itaalia kööki ning kuulsaid veine. Reisiprogramm lisab nii mõnegi ereda killu mosaiikpilti, mis ühtekokku moodustab Itaalia.
 
Reis on üles ehitatud nii, et kosutatud ja hellitatud saaksid nii ihu kui hing. Reisi alguses peatume Liguuria mere ääres Viareggio ajaloolises kuurordis majutusega rannaäärses hotellis. Seejärel suundume Toscana südamesse majutusega San Gimignano ja Siena läheduses, et veeta sumedaid õhtuid Toscana kaunites väikelinnades.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TRIESTE, VINCI - MONTERIGGIONI
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Trieste kell 06:00-07:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX607). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi! Benvenuti in Italia!
Sõidame Toscanasse ja alustame Toscana avastamist.
Vinci on renessansiajastu geeniuse Leonardo da Vinci sünnipaik. Anchiano mägikülas õlimägede keskel näeme tulevase suurkuju tagasihoidlikku sünnimaja, kus väike Leonardo ka ristiti. Muuseumis saab näha tema lennukaid ideid arhitekti, inseneri ja teadlasena.
Edasisel teel Siena suunas peatume 13. sajandist suurepäraselt säilinud linnamüüriga miniatuurses Monteriggionis. Sienalaste kantsi kaitsev 2 värava ja 14 massiivse torniga müürikroon avaldas sügavat muljet juba Dante Alighierile.
Majutume kolmel järgneval ööl Toscana maamõisa stiilis hotellis La Loggia Villa Gloria*** või sarnases.

2. päev STRADA „CHIANTIGIANA“ - CHIANTI VEINID - SAN GIMIGNANO
Hommikusöök hotellis. Kerge puhkus hotelli basseini ääres. Keskpäeva paiku suundume ekskursioonile.
Suundume läbi Chianti piirkonna Toscana südamesse. Meie teele jäävad traditsioonilised keraamikatöökojad ja musta kukega märgistatud Chianti Classico viinamäed Strada Chiantigiana kaunite vaadetega veiniteel. Jõuame kuulsusrikka ajalooga veinimõisa - tõelisesse castellosse, mille keldreis valmis vein juba 16. sajandil. Tutvume veinivalmistamise saladustega ja degusteerime kuulsat Chianti veini selle sünnikohas.
Õhtupoolikul külastame “ilusate tornide linna” San Gimignanot, mis keskajal oli Rooma siirduvate ja sealt tulevate palverändurite kohtumiskoht. Keskajal ehtis linnasiluetti tervelt 72 torni - üks kõrgem kui teine, sest rivaalitsevad jõukad patriitsipered püüdsid üksteist elamu kõrgusega pidevalt üle trumbata, kuni sellele seadusega piir pandi. Kuigi torne on tänaseks alles vaid 14, pakub keskaegne linn veel nüüdki uhket vaatepilti ja uhked on ka vaated ümbritsevale maastikule.
Soovijatel on võimalik ühineda õhtusöögile kohalikus talumajapidamises, kus saab uudistada pererahva elu-olu ja nautida õhtusööki mahetalu toodetest. Lisaks sellele saab nautida imepärast vaadet kaunilt valgustatud San Gimignano linnale.

3. päev SIENA - VAL D’ORCIA VAATED - BAGNO VIGNONI – PIENZA
Hommikusöök hotellis. Külastame Firenze keskaegset rivaali - Sienat. Kolmele künkale ehitatud iidse ülikoolilinna kaunis, merekarbikujuline peaväljak on igasuvise palio areeniks. Terrakota-toonides keskaegse linnasüdame aktsendiks on mitmevärvilise marmoriga kaunistatud katedraal. Ei ole juhus, et just siit on pärit nii Toscana parimad maiustused, kuulsaimad pühakud, kui ka maailma vanim tegutsev pank.
Sõidame Sienast lõuna poole ja imetleme Crete Senesi väga omapärast kuumaastikku ning Orcia oru klassikaliselt toskaanalikku ilu. Teeme peatuse Bagno Vignonis väikeses linnakeses, kus peaväljaku asemel on aurav kuumaveebassein ning kus Tarkovski filmis oma kuulsa linateose “Nostalgia”.
Pienza linnas (UNESCO) tutvume paavst Pius II Piccolomini utoopialinna planeeringuga. Arhitekt Bernardo Rossellino kaasabil suutis paljulapselisest ja vaesunud aadliperest pärit paavst muuta oma tagasihoidliku sünnipaiga Corsignano renessansiaja ideaallinnaks, kus järgiti ja viidi ellu tollase linnaplaneeringu põhimõtted. Väga hinnatud on pika ajalooga kohalik lambajuust il Cacio Pecorino di Pienza.

4. päev VOLTERRA - BOLGHERI - AJALOOLINE VIAREGGIO KUURORT

Hommikusöök hotellis. Üle kauni Toscana kuppelmaastiku lookleb tee Volterra poole – kerges vines lainjaid mäenõlvu kaunistavad küpresside read ja oliivisalud. Külastame oliivõli tootmise majapidamist ja degusteerime oliivõli.
Müstilise ilmeline Volterra keskaegne linn kõrgub kaljunukil dramaatiliselt lõhestunud maastiku kohal. Koos linnaga sündis ka alabastri töötlemise traditsioon, mis on Volterrale juba aastatuhandeid kuulsust toonud. Arvukad alabastritöökojad ja -ärid kitsail tänavail annavad tunnistust iidse kunsti elujõust. Siin asub ka üks ülevaatlikumaid etruski muuseume Itaalias.
Külastame väikest Bolgheri linnakest. Bolgherisse viivat kitsast teed palistab väärikate kõrgete küpresside allee, mis on inspireerinud kirjanikke ja filmitegijaid ning pakub silmailu kui äratundmisrõõmu meilegi.

Õhtuks jõuame Viareggio ajaloolisse kuurorti Liguuria rannikul. Selle supluspaiga võlud avastas Napoleoni õde Pauline Borghese. Tema eeskujul kerkisid esimesed villad juba 19. sajandi alguses, hiljem lisandusid hotellid ja rannapaviljonid - elegantseimad neist 19.-20. sajandi vahetusel levinud juugendstiilis, mida on Itaalias tuntakse Liberty nime all.
Majutume kolmel järgneval ööl rannaäärses kuurordis Viareggios hotellis Liberty*** või sarnases.

5. päev VABA PÄEV VIAREGGIO RANNAS
SOOVIJATELE LAEVAEKSURSIOON CINQUE TERRE RAHVUSPARKI (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva saab veeta Viareggio kuurordis ja rannas.
Soovijatega sõidame külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Cinque Terre rahvusparki (lisatasu eest).
Karmiilmeliste mägede varju peitub ligi viieteist kilomeetri pikkune hambuline ja järsk rannajoon. Inimkäsi on lisanud mäenõlvadelt laskuvad terrasspõllud viina- ja õlipuudega ning viis üliarmast linnakest- Cinque Terre, tõlgituna „viis maad” - viis pärlit merekarbis. Tulemus on maaliline: ahtale rannaribale surutud või mere kohale kaljunukkidele klammerdunud nukulinnade valdavalt soojades toonides hõõguv koloriit loob vaimustava kontrasti eresinise mere, hallide rannakaljude, roheliste viinamägede ja hõbedaste oliivisaludega. Kitsad tänavad laskuvad sadamasse või juhivad pühakodadeni kõrgemal mägedes. Rannikuga paralleelselt kulgevad matkarajad linnade vahel. Külastame erinevaid linnakesi ning naudime ainulaadset olustikku. Vaba aeg lõunatamiseks.

6. päev VÄLJASÕIT ELBA SAARELE
Hommikusöök hotellis. Lühikene laevasõit viib meid Toscana saarestiku suurimale saarele (laevapilet lisatasu eest, vaid ettetellimisel).
Võluva Elba saare karm ja kidur makjataimestik vaheldub maaliliste külade, kutsuvate randade ja eriti dramaatiliste vaadetega kõrgetelt kaldakaljudelt säravsinise mere kohal. Villa dei Mulini muuseumis Portoferraio ülalinnas saame ettekujutuse Napoleon I Bonaparte elust pagenduses Elbal. Mägedes asuv Marciana küla on saare vanim asustuspaik ning üks veetlevamaid külasid, mille järsud ja käänulised tänavad on justkui tänapäevast puutumata jäänud ning vaateplatvormidelt avanevad suursugused vaated saarele ja Liguuria merele.

7. päev RENESSANSI HÄLL FIRENZE
​Hommikusöök. Sõidame Toscana pealinna Firenzesse.
Jalutuskäik vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Põikame sisse ka Firenze turule – siin müüakse ning pakutakse ka proovida erinevaid hõrgutavaid spetsialiteete, mis on toscana köögi niivõrd kuulsaks teinud. Naudime unustamatut panoraamvaadet linnale Michelangelo väljaku vaateplatvormil. Firenzes on samuti hea võimalus teha sisseoste või nautida firenze steiki - kuulsat bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.
Jätkame teekonda ja sõidame edasi Põhja-Itaaliasse ideaalselt sümmeetrilisse kindluslinna Palmanovasse. Selliseid tähekujulisi linnu hakati Itaalias ehitama renessansiajal. Majutume kesklinna hotellis Hotel Ai Dogi*** või sarnases.

8. päev OTSELEND TRIESTE-TALLINN
Suundume lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia! Otselend Trieste-Tallinn kell 12:50-16:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX608). Lennuaja muutus 12.08.2019!

Reisi hind

899 €* / 941 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Trieste-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis (bussis konditsioneer, WC, video);
 • 3 ööd Toscanas hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • 3 ööd Viareggios hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis***, (2-in. toad);
 • ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ETTETELLIMISEL ja tasumisel laevapiletid Elba saarele (Piombino-Portoferraio-Piombino). Hind 35 €. Palume oma soovist sõita Elba saarele kindlasti teada anda reisi broneerides! Laevapiletite hind võib muutuda broneerimisperioodi vältel olenemata reisikorraldajast;
 • Cinque Terre ekskursioon laevaga 59 €;
 • ühene majutus hotellides 180 €
 • tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Leonardo muuseumide ühispilet (Vinci muuseum + Leonardo sünnimaja + näitus) 8 € (grupipilet), lastele 6-13 a 6 €
 • Napoleoni residents Villa Mulini Elba saarel 5 €; 18-25 a 2,50 €; alla 18 a tasuta
 • Guarnacci etruski muuseum Volterras 14 €, sooduspilet 6-16 a 12 €
 • Õli degusteerimine 5 €
 • Õhtusöök talumajapidamises 35 €
 • Kindlus-lossi külastus ja Chianti veini degusteerimine u. 20 €
 • Siena katedraal 9 € (grupihind)
Võimalikud külastused Firenzes vabal ajal (ajaliselt jõuab külastada 1-2 objekti):
 • Medicite kabel Firenzes 8 €, soodushind 18-25a 4 €
 • Bargello muuseum Firenzes 9 €, soodushind 18-25a 4,50 €
 • Santa Maria del Fiore toomkirik tasuta, kompleksi kuuluvate Giotto kellatorni, S.Giovanni ristimiskabeli ja kirikukupli (kupli külastus ainult kellaajalise ettetellimisega), Santa Reparata varemete ja Toomkiriku krüpti ning muuseumi ühispilet 18 €
 • Santa Groce kirik Firenzes 8 €, sooduspilet 6 € lapsed 11-17a
 • Palazzo Vecchio Firenzes 10 €, koos Torre di Arnolfoga 14€. Sooduspilet 18-25a vastavalt 8 € ja 12 €
 • Palazzo Pitti 16 €, sooduspilet 18-25a 8 € - sisaldab maaligaleriid, kuninglikke apartamente, moodsa kunsti galeriid, hertsogi varakambrit ja moemuuseumi.
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a vanustele EL kodanikele ja soodushinnad 18-25 a vanustele EL kodanikele.
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Smartlynx’i tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli siin>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

11.09.19 - 18.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 899
Müüdud
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Toscana romantilised paigad

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  949
Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis
21.09.19 - 28.09.19
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt