Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

05.09.2020 - 12.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Broneeri
See reis on neile, kes eelistavad ühe piirkonna kultuuririkkustega põhjalikult tutvust teha ja seejuures peatuda kõikidel öödel ühes hotellis. Meie hotellid paiknevad Lido di Jesolo kuurordis, kus on ideaalsed võimalused ka rannapuhkuseks. Lido di Jesolo liivarand on suisa kümmekond kilomeetrit pikk!

Veneetsia asutati legendi kohaselt 421. aastal, tema hiilgeaeg ja tähelend algas 12. sajandil. Täna valvab Veneetsia sümbol, tiivuline lõvi, kunagise hiilgava merevabariigi võimu ja rikkusi. Kuidas toimib ja kulgeb Veneetsia elu pea 1600 aastat peale linna asutamist? Kas endised rikkused on alles? Kuidas tehakse kuulsat Murano klaasi? Kas gondleid ka tänapäeval valmistatakse? Piilume Veneetsia maskide taha ja pühendame end Veneetsia saladustesse ja müütidesse. Ja uskuge - neid siin jätkub! 
Naudi suve septembris! LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TRIESTE 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 06:25, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Trieste kell 08:25-10:10 (lennunumber BT7701, kohalikud kellaajad. Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Sõidame Lido di Jesolosse ja majutume seitsmel järgneval ööl Lido di Jesolo kuurordis valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus, hotellidesse registreerumine al kl 14:00).
Lido di Jesolo on Põhja-Itaalia tuntuimaid kuurorte oma pika liivarannaga. Eriti atraktiivseks teeb selle paiga Veneetsia kultuurilooliste paikade lähedus ning võimalus ühendada reis kultuurimaastikel koos mõnusa puhkusega rannas. 
 
2. päev UNIKAALNE VENEETSIA: „LA SERENISSIMA”
Hommikusöök hotellis. Juba esimesed tunnid imelises linnas annavad aimduse vaiadele ehitatud salapärasest laguunilinnast. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu  ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Sõidame laevaga Veneetsiasse.
Jalutuskäik varjulistel tänavatel viib meid linna kauneimate kirikute juurde: Santa Maria dei Miracoli, Basilica dei Santi Giovanni e Paolo. Maailmakuulus Rialto sild, Suure Kanali kaldapealsed ja Rialto turg. 10.-16. sajandini oli just Rialto turg ja selle ümbrus Euroopa majanduselu tähtsaimaks keskuseks.
Seejärel jõuame avarale, otse mõõtmatuna tunduvale Markuse väljakule, mille laeks on taevas ja põrandaks mustriteks laotud Istria poolsaarelt toodud kivi. Püha Markuse katedraal, mille unikaalne arhitektuur ergutas heliloojaid mitmehäälset koorimuusikat looma. Siin tegutsesid heliloojad Andrea ja Giovanni Gabrieli ning Claudio Monteverdi. Soovijad saavad külastada doodžide paleed, Veneetsia hiilguse tunnistajat. Vapustavad interjöörid, mille loomisel töötasid kuulsaimad meistrid. Ohete sild ühendab paleed kunagise vanglaga, mille atmosfäär on kontrastiks palee täiuslikule ilule. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Edasi sõidame juba ühiselt veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit - Canal Grandet. Imetleme võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. See on kaunis punkt tänasele esmasele tutvumisele selle unikaalse paigaga! 


3. päev BRENTA KANAL – PADOVA – VICENZA
Hommikusöök. Mööda Brenta kanaliäärset võtame suuna Padova poole. Kanali ääres näeme ajaloolisi aadlivillasid. Teeme peatuse Villa Pisani suursuguse palee juures.
Padova linnas külastame Scrovegni kabelit, kus saame imetleda kuulsaid Giotto freskosid (NB! Palume teatada külastuse soovist reisi broneerides, tasumine toimub kohapeal). Edasi kõnnime Padova keskväljakule Piazza delle Erbele, kus asub kaunis Palazzo della Ragione ja kus on ka igapäevaselt turg. Vaba aeg kesklinnas, seejärel jalutame Püha Antoniuse basiilika ehk Il Santo juurde, mis on väidetavalt selle pühaku maiste jäänuste hoiupaigaks. Külastame kultushoonet ja enne Padovast ärasõitu näeme ka Itaalia üht suurimat väljakut Prato della Valle.
Vicenza linna lähedal vaatame väljast Villa Rotondat, mille projekteeris üks Itaalia läbi aegade andekamid arhitekte Andrea Palladio ja mis on ühtlasi Palladio kuulsaim töö. Jalutuskäik linnas ja vaba aeg. Soovijatel on võimalik külastada ka Palladio viimast saavutust Teatro Olimpicot. Mööda Veneto maakonna väiksemaid teid suundume tagasi ranniku suunas.

4. päev VABA PÄEV LIDO DI JESOLO LIIVARANNAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: KAUNID DOLOMIIDID - CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba puhkusepäev kaunil Lido di Jesolo liivarannal.
Soovijatega sõidame Dolomiitide mäestikku. Dolomiitide maastik on unustamatu: mägede tipud on looduse poolt vormitud kunstiteosed, mis meenutavad kirikute torne ja kupleid. Dolomiitide vaateid peetakse ilusaimaks, mis mägedel pakkuda on. Peatume Cortina d’Ampezzo kuurordis. Soovijatel on võimalik sõita köisraudteega kõrgele mägedesse nautima kauneid vaateid.
Pärastlõunal, kui päike hakkab juba madalamale vajuma, teeme tagasiteel peatuse ühes kaunis ajaloolises villas. Castello di Roncade – villa ajalugu ulatub kaugele minevikku. Degusteerime Veneto maakonna kuulsaid veine ja uudistame veinimõisa aeda.

5. päev VERONA JA GARDA JÄRV – AJALUGU, MÜÜDID JA TÄNAPÄEV
Hommikusöök. Päevane väljasõit Veronasse ja Garda järve äärde.
Verona on meile eelkõige tuntud Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu. Aga lisaks sellele on Verona linn, mille tänavaid sillutab roosa marmor, siin on suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Täna ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid.
Sõidame Garda järve äärde. Peatume Sirmiones, mis paikneb maaliliselt väikesel maakitsusel.
 
6. päev VENEETSIA: SAN POLO - DORSODURO - MUUSEUMID - KONTSERT

Hommikusöök hotellis. San Polo ja Santa Croce linnaosa on olnud Veneetsia majanduslikuks vundamendiks. 
Santa Maria Gloriosa dei Frari pühakoda, mis on Veneetsia suurte poegade panteoniks: siin puhkavad Antonio Canova, Claudio Monteverdi ja ületamatu meister Tizian. Scuola Grande di San Rocco kirikus saab imetleda Tintoretto meistriteoseid. Idülliline Dorsoduro linnaosa kitsukeste tänavate ja mõnusate tänavakohvikutega. Soovitame külastada Accademia galeriid, kus asub üks maailma rikkamaid kunstikollektsioone või Guggenheimi moodsa kunsti keskust. Santa Maria della Salute kuppelkirik ja palju muud.
Õhtune Veneetsia on hoopiski muu kui turistide vallutatud päevane. Soovijatega läheme kontserdile Pietà kirikusse, mida nimetatakse ka Vivaldi kirikuks. Kavas: Antonio Vivaldi tsükkel neljast viiulikontserdist "Neli aastaaega" (kava võib muutuda). Hilisõhtul sõidame laevaga tagasi mandrile.

 

7. päev MURANO JA BURANO SAAR

Hommikusöök. Sõidame jällegi Veneetsiasse, Murano saarele. Pühendume Veneetsia klassikalise klaasipuhumise saladustesse ning külastame klaasipuhumise töökoda.

Külastame ka kuulsat Veneetsia pitsikudujate saart Buranot. Burano on atraktiivne ka oma eredavärviliselt kirjuks värvitud majade poolest. Miks majad on nii erksavärvilised, selle kohta on mitmeid legende. Erinevate värvide maagia, Burano miniatuursed kanaliäärsed ja majade treppidel pitse heegeldavad vanaprouad on lihtsalt lummavad.

8. päev LEND VENEETSIA-TALLINN
Sõidame Veneetsia lennujaama. Otselend Veneetsia-Tallinn 09:35-14:25 (lennunumber BT7702, kohalikud kellaajad).

Majutus

899
/
946
Hotell Venezia-La Villetta 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
Wi-Fi
Restoran
Ühese majutuse lisatasu
99€
Õhtusöökide lisatasu
69€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Lido di Jesolo, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Paiknedes keskse asukohaga Lido di Jesolo peatänava ääres, on hotell Venezia-La Villetta siiski ümbritsetud rohelusest. Rand on vaid jalutuskäigu kaugusel ning hotellil on oma väike aed. Hotell on pikkade traditsioonidega ning pakub külastajatele perekondlikku atmosfääri ja head teenindust. Hotelli toad on mugavalt sisustatud, tubades on dušš/Wc, föön, seif, konditsioneer, rõdu/terrass, telefon. Hotellil on oma rannaosa rannatoolide ja päikesevarjudega. Samuti on hotelli restoranil oma terrass jalakäijatetänava ääres, Hommikul pakutakse laiendatud kontinentaalset hommikusööki (sh sink ja juust).
www.hotelveneziajesolo.it

969
/
1020
Hotell Eden 

Majutus hommikusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Rõduga toa lisatasu/inimese kohta
59€
Soodustus kolmandale inimesele lisavoodil
119€
Õhtusöögid hotellis (ettetellimisel ja tasumisel)
49€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Lido di Jesolo keskus, majutus kaheses standardtoas hommikusöökidega
Hotell Eden**** asub Lido di Jesolo keskuses peatänaval meeleoluka Piazza Mazzini ääres. Lido di Jesolo liivarand jääb hotellist 5 min jalutuskäigu kaugusele. Meelelahutus, kohvikud, restoranid, poed on hotelli vahetus läheduses - õhtuti on Lido di Jesolo peatänav kirev jalakäijate tsoon. Hotell on kaasaegselt renoveeritud ja sisustatud. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, föön, seif, väike külmik, lameekraanteler SAT-TV’ga. Standardtubadel ei ole rõdu ega merevaadet, vaated avanevad hotelli siseõue. Hotellis on WIFI levi. Hotelli katusel on bassein lamamistoolidega. Hotellil on oma rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega. Hotellis pakutakse head kontinentaalset hommikusööki. Lisaks on hotellis buffet-restoran ja terrassiga baar.

999
/
1052
Hotell Svezia & Scandinavia 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Õhtusöögid hotellis (ettetellimisel ja tasumisel)
119€
Ühese toa lisamaks
79€
Lisamaks kahene tuba ühele inimesele
179€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Lido di Jesolo, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Scezia & Scandinavia**** asub liivaranna vahetus läheduses Lido di Jesolo keskuse idapoolses osas. Piazza Milano ja jalakäijatetänav on hotellist lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hotell on kaasaegne ja maitsekalt sisustatud. Hotellil on rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega. Samuti on hotellil rannaäärne mugav suur bassein, lastebassein, jacuzzi ning väiksemad hüdromassaaživannid. Eraldi on basseiniäärses aias ka päikesevarjudega lamamistoolid (lisatasu eest).
Rõduga toad on valgusküllased ja funktsionaalselt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, Sat-TV, seif, telefon, konditsioneer, minikülmik. Hotellis on WIFI leviala. Hotellis pakutakse rikkalikku buffet stiilis hommikusööki ning soovi korral on võimalik juurde tellida mitmekesine buffet stiilis õhtusöök hotellis koos jookidega (vesi, vein, karastusjoogid hinnas).
www.svezia-scandinavia.com

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Trieste ja Veneetsia-Tallinn (Air Balticu tellimuslennud);
 • Lennujaamamaksud, käibemaks;
 • Kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee)
 • Majutus 7 ööd valitud hotellis***/**** (2-in. toad), toitlustus vastavalt valitud hotellile ja tellimusele;
 • Sõit kõigi mugavustega bussis;
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Valikekskursioon KAUNID DOLOMIIDID - CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID 49 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Laevasõit Veneetsiasse  koos veetaksosõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 € (laev Veneetsiasse/takso/laev tagasi) - La Serenissima ekskursioonipäeval
 • Laevasõit Veneetsiasse 12 € (laev edasi-tagasi) - San Polo ekskursioonipäeval
 • Laevapilet Murano-Burano ekskursioonipäeval, edasi-tagasi 25 €
 • Veneetsia muuseumide pääse 33,90 €. Lastele vanuses 6-14 a., õpilastele ja tudengitele vanuses 15-29 a. soodushind 21,90€. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
 • Gondlisõit Veneetsias al u 16 €/in
 • Gallerie dell’Accademia kunstigalerii 12 € / 2 € 18-25 a / kuni 18 a tasuta
 • Scuola Grande di San Rocco 10 €, 8 € kuni 25 a ja 65+ a.
 • Santa Maria Gloriosa dei Frari kirik 3 €
 • Basilica dei Santi Giovanni e Paolo 3,50 €, õpilased/üliõpilased 1,50 €
 • Kontserdipilet Veneetsias u 20-25 € (grupihind)
 • Villa Castello di Roncade 8 € (grupihind)
 • Cortina d`Ampezzo tõstukipilet Col Druscié-Ra Valles 12 € ja Col Druscié-Cima Tofana Top 25 € (rühmahinnad, hind sõltuvalt kui kõrgele vaateplatvormile tõusta)
 • Scrovegni kabel Padovas 8 € (grupihind min 10 inimest) / 6 € 6-17 a (NB! palume teatada külastuse soovist reisi broneerides, tasumine toimub kohapeal.)
 • Teatro Olimpico Vicenzas 11 €
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. Õhtuse Veneetsia ekskursiooni puhul ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks. Võimalusel saab hotellist kaasa lunch boxi.
 • Check-in toimub hotellidesse alates kl 14:00. Hotellides on pagasi hoidmise võimalus.
Lennuinfo Air Balticu lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee).

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

05.09.2020 - 12.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Broneeri
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  759
Itaalia - Lido di Jesolo puhkus
05.09.2020 - 12.09.2020
6 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  999
Itaalia - klassikaline Grand Tour
12.09.2020 - 19.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt
Hind al  899
Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad
30.08.2020 - 05.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!