Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

01.06.2024 - 08.06.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1199
Ooteleht
See reis on neile, kes eelistavad ühe piirkonna kultuuririkkustega põhjalikult tutvust teha ja seejuures peatuda kõikidel öödel ühes hotellis. Meie hotellid paiknevad Lido di Jesolo kuurordis, kus on ideaalsed võimalused ka rannapuhkuseks. Lido di Jesolo liivarand on suisa kümmekond kilomeetrit pikk!

Veneetsia asutati legendi kohaselt 421. aastal, tema hiilgeaeg ja tähelend algas 12. sajandil. Täna valvab Veneetsia sümbol, tiivuline lõvi, kunagise hiilgava merevabariigi võimu ja rikkusi. Kuidas toimib ja kulgeb Veneetsia elu pea 1600 aastat peale linna asutamist? Kas endised rikkused on alles? Kuidas tehakse kuulsat Murano klaasi? Kas gondleid ka tänapäeval valmistatakse? Piilume Veneetsia maskide taha ja pühendame end Veneetsia saladustesse ja müütidesse. Ja uskuge - neid siin jätkub! 
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-VENEETSIA
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Veneetsia kell 11:40-13:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT627). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Sõidame Lido di Jesolosse ja majutume seitsmel järgneval ööl Lido di Jesolo kuurordis valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus, hotellidesse registreerumine al kl 15:00).
Lido di Jesolo on Põhja-Itaalia tuntuimaid kuurorte oma pika liivarannaga. Eriti atraktiivseks teeb selle paiga Veneetsia kultuurilooliste paikade lähedus ning võimalus ühendada reis kultuurimaastikel mõnusa puhkusega rannas.
 
2. päev UNIKAALNE VENEETSIA: „LA SERENISSIMA”
Hommikusöök hotellis. Juba esimesed tunnid imelises linnas annavad aimduse vaiadele ehitatud salapärasest laguunilinnast. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu  ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Sõidame laevaga Veneetsiasse.
Jalutuskäik varjulistel tänavatel viib meid linna kauneimate kirikute juurde: Santa Maria dei Miracoli, Basilica dei Santi Giovanni e Paolo. Maailmakuulus Rialto sild, Suure Kanali kaldapealsed ja Rialto turg. 10.-16. sajandini oli just Rialto turg ja selle ümbrus Euroopa majanduselu tähtsaimaks keskuseks.
Seejärel jõuame avarale, otse mõõtmatuna tunduvale Markuse väljakule, mille laeks on taevas ja põrandaks mustriteks laotud Istria poolsaarelt toodud kivi. Püha Markuse katedraal, mille unikaalne arhitektuur ergutas heliloojaid mitmehäälset koorimuusikat looma. Siin tegutsesid heliloojad Andrea ja Giovanni Gabrieli ning Claudio Monteverdi. Soovijad saavad külastada doodžide paleed, Veneetsia hiilguse tunnistajat. Vapustavad interjöörid, mille loomisel töötasid kuulsaimad meistrid. Ohete sild ühendab paleed kunagise vanglaga, mille atmosfäär on kontrastiks palee täiuslikule ilule. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Edasi sõidame juba ühiselt veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit - Canal Grandet. Imetleme võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. See on kaunis punkt tänasele esmasele tutvumisele selle unikaalse paigaga!


3. päev VABA PÄEV LIDO DI JESOLO LIIVARANNAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: KAUNID DOLOMIIDID - CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID (lisatasu eest)

Hommikusöök. Vaba puhkusepäev kaunil Lido di Jesolo liivarannal.
Soovijatega sõidame Dolomiitide mäestikku. Dolomiitide maastik on unustamatu: mägede tipud on looduse poolt vormitud kunstiteosed, mis meenutavad kirikute torne ja kupleid. Dolomiitide vaateid peetakse ilusaimaks, mis mägedel pakkuda on. Peatume Cortina d’Ampezzo kuurordis.
Pärastlõunal, kui päike hakkab juba madalamale vajuma, teeme tagasiteel peatuse ühes kaunis ajaloolises villas. Castello di Roncade – villa ajalugu ulatub kaugele minevikku. Degusteerime Veneto maakonna kuulsaid veine ja uudistame veinimõisa aeda.

4. päev BRENTA KANAL – PADOVA – VICENZA
Hommikusöök. Mööda Brenta kanaliäärset võtame suuna Padova poole. Kanali ääres näeme ajaloolisi aadlivillasid. Teeme peatuse Villa Pisani suursuguse palee juures.
Jõuame Padovasse ja näeme Itaalia üht suurimat väljakut - Prato della Valle. Jalutame Püha Antoniuse basiilika ehk Il Santo juurde, mis on väidetavalt selle pühaku maiste jäänuste hoiupaigaks, külastame seda kultushoonet. Suundume Padova keskväljakule Piazza delle Erbele, kus asub kaunis Palazzo della Ragione ja kus on ka igapäevaselt turg. Vaba aeg kesklinnas, seejärel suundume Scrovegni kabeli juurde, kus saame imetleda kuulsaid Giotto freskosid.
Vicenza linna lähedal vaatame väljast Villa Rotondat, mille projekteeris üks Itaalia läbi aegade andekamid arhitekte Andrea Palladio ja mis on ühtlasi Palladio kuulsaim töö. Jalutuskäik linnas ja vaba aeg. Soovijatel on võimalik külastada ka Palladio viimast saavutust Teatro Olimpicot.
Mööda Veneto maakonna väiksemaid teid suundume tagasi ranniku suunas.

5. päev VERONA JA GARDA JÄRV – AJALUGU, MÜÜDID JA TÄNAPÄEV
Hommikusöök. Päevane väljasõit Veronasse ja Garda järve äärde.
Verona on meile eelkõige tuntud Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu. Aga lisaks sellele on Verona linn, mille tänavaid sillutab roosa marmor, siin on suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Täna ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid.
Sõidame Garda järve äärde. Peatume Sirmiones, mis paikneb maaliliselt väikesel maakitsusel.
 
6. päev MURANO JA BURANO SAAR

Hommikusöök. Sõidame jällegi Veneetsiasse, Murano saarele. Pühendume Veneetsia klassikalise klaasipuhumise saladustesse ning külastame klaasipuhumise töökoda.

Külastame ka kuulsat Veneetsia pitsikudujate saart Buranot. Burano on atraktiivne ka oma eredavärviliselt kirjuks värvitud majade poolest. Miks majad on nii erksavärvilised, selle kohta on mitmeid legende. Erinevate värvide maagia, Burano miniatuursed kanaliäärsed ja majade treppidel pitse heegeldavad vanaprouad on lihtsalt lummavad.

 

7. päev VENEETSIA: SAN POLO - DORSODURO - MUUSEUMID - KONTSERT

Hommikusöök hotellis. San Polo ja Santa Croce linnaosa on olnud Veneetsia majanduslikuks vundamendiks.
Santa Maria Gloriosa dei Frari pühakoda, mis on Veneetsia suurte poegade panteoniks: siin puhkavad Antonio Canova, Claudio Monteverdi ja ületamatu meister Tizian. Scuola Grande di San Rocco kirikus saab imetleda Tintoretto meistriteoseid. Idülliline Dorsoduro linnaosa kitsukeste tänavate ja mõnusate tänavakohvikutega. Soovitame külastada Accademia galeriid, kus asub üks maailma rikkamaid kunstikollektsioone või Guggenheimi moodsa kunsti keskust. Santa Maria della Salute kuppelkirik ja palju muud.
Õhtune Veneetsia on hoopiski muu kui turistide vallutatud päevane. Soovijatega läheme kontserdile Pietà kirikusse, mida nimetatakse ka Vivaldi kirikuks. Kavas: Antonio Vivaldi tsükkel neljast viiulikontserdist "Neli aastaaega" (kava võib muutuda). Hilisõhtul sõidame laevaga tagasi mandrile.


8. päev LEND VENEETSIA-RIIA-TALLINN
Sõidame Veneetsia lennujaama. Lend Veneetsia-Riia kell 14:00-17:30 ja Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT628 ja BT317).

Majutus

1139
/
1198
Hotell Bolivar 

Majutus kahekohalises toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodustus kolmandale inimesele toas lisavoodil
69€
Majutus üksinda ühekohalises toas
165€
Õhtusöögid hotellis
159€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Bolivar*** asub Lido di Jesolo südames Piazza Marina väljaku lähistel. Hotellist rannani on vaid ca 100 meetrit. See kolmetärnihotell ühendab keskse positsiooni ja teenuste valiku. Rõdudega toad on valgusküllased, sisustatud lihtsalt ja varustatud kõigi vajalike mugavustega. Hotellis on välibassein, baar/salong, 24-tunnine vastuvõtt ja restoran. Hotellis on tasuta WiFi-ühendus. Hotellis on ainult laia voodiga toad. 
www.hotelbolivarjesolo.it

1199
/
1262
Hotell Svezia & Scandinavia 

Majutus kahekohalises toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodustus lapsele 2-11 a. majutudes lisavoodil samas toas koos kahe vanemaga
239€
Merevaatega toa lisatasu / hind toa kohta / vaid eraldi päringul
130€
Majutus üksinda ühekohalises toas
119€
Majutus üksinda kahekohalises toas
249€
Õhtusöögid hotellis
160€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Scezia & Scandinavia**** asub liivaranna vahetus läheduses Lido di Jesolo keskuse idapoolses osas. Piazza Milano ja jalakäijatetänav on hotellist lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hotell on kaasaegne ja maitsekalt sisustatud. Hotellil on rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega. Samuti on hotellil rannaäärne mugav suur bassein, lastebassein, jacuzzi ning väiksemad hüdromassaaživannid. Eraldi on basseiniäärses aias ka päikesevarjudega lamamistoolid (lisatasu eest).
Rõduga toad on valgusküllased ja funktsionaalselt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, Sat-TV, seif, telefon, konditsioneer, minikülmik. Hotellis on WIFI leviala. Hotellis pakutakse rikkalikku buffet stiilis hommikusööki ja mitmekesist buffet stiilis õhtusööki koos jookidega (vesi, vein, karastusjoogid hinnas).
www.svezia-scandinavia.com

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Veneetsia ja Veneetsia-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus 7 ööd valitud hotellis***/**** (2-in. toad), toitlustus vastavalt valitud hotellile ja tellimusele;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • valikekskursioon KAUNID DOLOMIIDID - CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID 59 €
 • tervisekindlustus (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
02. juuni
 • laevasõit Veneetsiasse koos veetaksosõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 28 € (laev Veneetsiasse/takso/laev tagasi) - La Serenissima ekskursioonipäeval;
 • Veneetsia muuseumide pääse 31€, 6-14a ja üle 65a 16€. Pilet kehtib nii Doodžide paleesse, kui ka linna ajaloomuuseumisse Correr. Hinnale lisandub 1€ broneerimistasu;
 • Basilica di San Marco 6€. Hinnale lisandub 1€ broneerimistasu;
 • gondlisõit Veneetsias al u 20 €/in (5 inimest gondlis);
03. juuni
 • Villa Castello di Roncade külastus ja degusteerimine 13 € - Dolomiitide valikekskursiooni päeval;
04. juuni
 • Scrovegni kabel Padovas 12 € (grupihind min 10 inimest) / 8 € 6-17 a;
 • Teatro Olimpico Vicenzas 11 €;
06. juuni
 • laevapilet Murano-Burano ekskursioonipäeval, edasi-tagasi 30 €;
07. juuni
 • laevasõit Veneetsiasse 15 € (laev edasi-tagasi) - San Polo ekskursioonipäeval;
 • Gallerie dell’Accademia kunstigalerii 15 € / 2 € 18-25 a / kuni 18 a tasuta;
 • Scuola Grande di San Rocco 10 €, 8 € kuni 25 a ja 65+ a.;
 • Santa Maria Gloriosa dei Frari kirik 5 €, 2 € õpilased 12-29a ja 3€ 65+ a;
 • Basilica dei Santi Giovanni e Paolo 3,50 €, õpilased/üliõpilased 1,50 €;
 • kontserdipilet Veneetsias 30 €, seeniorid 65+ 25 € - Vivaldi Le Quattro Stagioni I Virtuosi Italiani, Chiesa della Pietà.
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. Õhtuse Veneetsia ekskursiooni puhul ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks. Võimalusel saab hotellist kaasa lunch boxi.
 • Check-in toimub hotellidesse alates kl 14:00. Hotellides on pagasi hoidmise võimalus.
Lennuinfo Air Balticu lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
01.06.2024 - 08.06.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1199
Ooteleht
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Küllike ja Toomas
Käisime 20.-27.09.23 Sitsiilias kultuuri- ja puhkusereisil. See oli meie esimene reis Germaloga ja saime imelise kogemuse osaliseks! Reisiprogramm pakkus palju huvitavat, lisaks saime näha kohalikku elu, nautida head sööki ja õppida tundma selle maa omapärast kultuuri. Suured tänud giid Maele lahkuse, hoolivuse ning sisuka, meeleoluka ja väga hästi organiseeritud ekskursioonide eest! Suured tänud ka professionaalsele bussijuhile Tõnule!
A
Aire & Andres
Sured tänud a meie lugupidamine Iraan-Pärsia põline tarkus reisi organiseerijatele, korraldajatele, abistajatele, koostööpartneritele. Kummardus Triinu Borgale ja meie kohalikule giidile ning unustamatutele bussijuhtidele.