Jaapan - kevadine ringreis ja Koya mägi

Jaapan - kevadine ringreis ja Koya mägi

07.04.2023 - 19.04.2023
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid kevadisele eksootilisele puhkusele Jaapanis!
Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Reisiinfot Jaapani kohta leiate siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-TOKYO
Koguneme kell 13:15 Tallinna Lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval paiknevas reisikorraldajate kassas, kus kõikidele reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:15-22:30 ja lend Istanbul-Haneda kell 02:20-19:20+1 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1424 ja TK198). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev SAABUME TOKYOSSE
Yokoso ehk tere tulemast! Kohaliku aja järgi õhtul kell 19:20 saabume Tokyosee.
Majutus kolmel järgneval ööl Tokyos hotellis Metropolitan Edmont**** või sarnases.

3. päev KIRSIÕITES TOKYO
Hommikusöök hotellis. Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures. Seejärel külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt.
Võtame osa teetseremooniast kirsiõielises Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, siin on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.
Jaapanlaste poolt nii armastatud spordiala sumoga teeme tutvust sumo muuseumis. Külastame ka Tokyo kuulsat Edo muuseumi.
Sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

4. päev TOKYO
Hommikusöök. Naudime vaateid Tokyo Toweri vaateplatvormilt. Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne. Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Külastame Toyota Megaweb külastuskeskust, kus on uudistamiseks Toyota uusimad automudelid ning futuristlikud disainid.
Suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.
Külastame kevadõites Ueno parki ja ostupiirkonda. Just sellesse piirkonda kogunevad ka kohalikud elanikud, et nautida kirsiõites sakurat. Suundume Asakusa piirkonda ning vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta. Üheskoos suundume jaapanipärasele BBQ õhtusöögile Asakusa linnaosas. 

5. päev KAMAKURA - ASHI JÄRV - OHWAKUDANI TÕSTUK - HAKONE

Hommikusöök. Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.
Sõidame kruiisilaeval ning uudistame Ohwakudani köisraudteel suurepäraseid vaateid. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuji mäele (3376 m).

Suundume edasi Ashi järve piirkonda ja majutume kahel ööl ryokan hotellis (jaapani stiilis toad) Prince Hotel Hakone Yunohana**** või sarnases.
Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.

6. päev FUJI MÄGI

Hommikusöök hotellis. Sõidame päevasele ekskursioonile Fuji mäe baaslaagrisse.

7. päev SÕIT SHINKANSENIGA KYOTOSSE, KYOTO 

Hommikusöök. Jätkame teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. Kyotosse sõidame kiirrongiga. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Et rongisõitu veelgi jaapanipärasemaks muuta, võivad soovijad osta teele kaasa tüüpilise bento-karbi lõunasöögi.
Alustame tutvumist Kyotoga.  Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse. 
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed. 

Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.
Majutus kolmel järgneval ööl hotellis Keihan Kyoto Hachijoguchi**** või sarnases.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.


8. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI

Hommikusöök. Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryoan-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel uudistame ka Kyoto keisripaleed ja selle imekauneid aedasid. Seejärel ühine lõunasöök.
Tutvume Jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” tähendas algselt igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. 
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.


9. päev VABA PÄEV KYOTOS
Hommikusöök hotellis. Suurepärane võimalus võtta päev puhkuseks ja iseseisvateks tegevusteks. Reisijuhilt saavad kõik kaasa head soovitused ja nõuanded just vastavalt individuaalsetele soovidele.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).

10. päev TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - SÕIT KOYA MÄELE - KOYA MÄE TEMPLID

Hommikusöök. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav.
Majutume ühes templitest Rengejo-in või sarnases Koyasani mäel. Õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.


11. päev SAABUMINE OSAKASSE, OSAKA VAATAMISVÄÄRSUSED
Hommikusöök templis. Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Sõidame Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse.

Majutume järgneval ööl Osaka kesklinnas hotellis****. Pärastlõuna jääb puhkuseks. Soovijad saavad ühineda õhtusele jalutuskäigule Doutonbori kanaliäärsesse piirkonda, kus näeme, kuidas veedavad õhtut kohalikud noored ja trendikad.

12. päev LEND TOKYO-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Sööme jaapanipärast Osaka lõunat. Naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist.
Siselend Osakast Tokyo Haneda lennuväljale (kellaaeg täpsustamisel).  
Õhtune lend Haneda-Istanbul kell 22:05-05:15 (kohalikud kellaajad, lennu number TK199).

13. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:30-17:00 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421).

Reisi hind

Täpsustamisel.

Reisi hind sisaldab: 
 • lend liinilendudega Tallinn-Istanbul-Haneda-Istanbul-Tallinn,  toitlustamine lennukis (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine;
 • majutus vastavalt programmile templis / hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • hinnas 2 lõuna- ja 5 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 590 €;
 • tervisekindlustus 10 päevaks al 17,70 € (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • shabu-shabu õhtusöök koos maikoga 95 € (ainult ettetellimisel, lisatasu eest). Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geisha. Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: menüü on Jaapani köögikunsti tipptase - pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Peale meeleolukat õhtusööki võib avaneda võimalus maikoga vestelda.

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis majutust (1. öö templis ja 1 öö ryokan hotellis), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 °C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 °C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 

Siselennul on äraantava pagasi piirang 20 kg.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
07.04.2023 - 19.04.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eve
Tänan Germalo Reise ilusa Jordaania reisi eest. Erilised tänud meie giidile Ervinile, tema teadmiste ja abivalmiduse eest. Olen korduvalt teie reisidel olnud ja alati väga rahule jäänud. Edu teile reiside koostamisel ja teostamisel, vaatamata keerulisele ajale.
A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.